Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

Iar pentru tine soso, sau cum mama soarelui ti-e nickul,...parca iti placea sa te dai tare....acu vrei un motor cuminte? Nu-i prea placut sa te doara, nu? Pe bune....esti unu din candidatii perfecti la premiile Darwin...daca nu stii ce is da cautare cu nenea google.

 

Toate bune pentru cei care inteleg sa respecte si pe altii in trafic, indiferent cate roti ai, cati cai putere etc. pentru aialalti multa :crack:

 

cand o sa stii tu motociclism cat stie soso mai poti sa vorbesti,nici nu ai motor si vii si te bagi aici in seama,nu stii ce inseamna sa conduci o motocicleta,vorbesti doar din ce crezi ! ce motor vrei sa isi ia frate ? hayabusa,dupa ce era sa moara ? sau ce ? de ce 99% din accidente se produc din cauza conservelor ? pentru ca nu sunteti atenti si HABAR nu aveti sa conduceti.Frate,o sa iti schimbi radical parerea dupa ce o sa ai si tu motocicleta si ai sa vezi ca poti face accident in FIECARE ZI daca tu NU previi situatia,si NU din cauza ta,din cauza conservelor de pe sosea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

astazi am fost la bv...am dat declaratia militianului....am vazut dosarul

dubistul era ca un mielusel....am luat banii de la el conform intelegerii....anexa 2 pt reparatii

si acu incepe drumul pe la carpatica

am oprit si la locul faptei si ....am lacrimat......

sa va fereasca d-zeu de toate si de toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii dur cu asigurarea! Am auzit numai lucruri proaste despre ei!

E bine ca soferul dubitei nu fost magar sa incerce sa o dea in coteala.

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE SORIN!

IN PRIMUL RAND, TREBUIE SA ADMIT CA GASESC INCREDIBIL FAPTUL CA ESTI IN VIATA, ASTA PENTRU CA NU AM MAI VAZUT INCA PE NIMENI ZBURAND IN DERIVA, ROTINDU-SE DE CATEVA ORI, LOVIND STALPUL CU SUCCESIUNE DE VIRAJE SI INDOINDU-L, IZBINDU-SE DE STANCA SI ROSTOGOLINDU-SE IN SANTUL ALA PLIN DE DEJECTII, IAR APOI , CAND TOTI TE CREDEAU PIERDUT, SA TE INTORCI SINGUR CU FATA IN SUS FIINDCA NOI CEI DE ACOLO NU AM INDRAZNIT SA O FACEM FIINDCA ASA AM CREZUT DE CUVIINTA. MA BUCURA FAPTUL SA TE AUD DISCUTAND CU LUCIDITATE PROBLEMA. PT MINE A FOST UN MOTIV DE RAZGANDIRE IN A-MI ACHIZITIONA O MOTOCICLETA IN ROMANIA. AM CONDUS MOTOCICLETE IN STATELE UNITE CEVA VREME, UNDE EDUCATIA RUTIERA CREEAZA UN SPATIU PROPICE ACESTEI ACTIVITATI. DAR ASTA E ACOLO, UNDE IN MARE PARTE TREBUIE SA FERESTI ELANII IN PARTEA DE NORD EST, COYOTII IN SUD SI SUD VEST SI EVENTUAL ALIGATORII IN FLORIDA. NU DE ALTA DAR ASTIA AU PROBLEME CU ACCIDENTAREA ANIMALELOR. OK....ANIMALE AVEM SI NOI... ASTIA CU DUBE DE MARAMURES (FARA OFENSA CELOR DIN ZONA MM, BOUL ALA PUTEA FI DE ORIUNDE). EL A FUGIT DE LA LOCUL ACCIDENTULUI. COLEGII TAI S-AU TEMUT SA IL URMAREASCA PE BUNA DREPTATE...CINE STIE CE NENOROCIRE S-AR MAI FI PUTUT INTAMPLA. ANIMAL VA RAMANE. DACA AR FI AVUT TARIE IN C*****, AR FI SARIT DIN DUBA SI AR FI ALERGAT CATRE TINE SA ITI ACORDE PRIMUL AJUTOR... DAR ASTA E ... UN IEPURE PROST... DA , DE ACORD ...LUMEA L-AR FI PUTUT LINSA. STIU SIGUR CA NU I-AR FI FOST BINE ... DAR AR FI PUTUT SA INCERECE.

ORICUM TARDIV. PRINCIPAL ESTE CA ACUM BLOGHEZI, CURAND VEI FI PE PICIOARE SI POATE, CUM SPUNEAI LA TELEFON, VEI ACHIZITIONA UN BMW ALPINA. ATENTIE LA MUNCITORII FORESTIERI SI LA TRACTOARELE DIN PADURE IN CAZUL IN CARE VA INCEPE SA ITI DISPLACA ASFALTUL!:friends:

VOUA, CELORLALTI MOTOCICLISTI, VA UREZ DRUM DESCHIS , FARA CONSERVE, IAR DACA O VEDETI PE A MEA CONSERVA, IGNORATI-O, EA VA LASA IN PACE. BV 66 XMX.

TOT RESPECTUL!

MIHAI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

it multumesc mihai pt seriozitatea de care dai dovada...ieri am oprit la locul accidentului

am plans in timp ce veneau baietii care au vazut fapta si nu credeau ca stau in picioare

sper sa ma recuperez repede....am o durere in spate dar sper sa nu raman cu ea

doctorii din ro nu mai prezinta incredere...cati dr ...atatea pareri....sunt dezamagit

 

 

soso, vand virago 535 din '98...merge brici si-arata bine - 2800 euro

prinde si 160 :bounce:

 

 

ps: am placute racing :crack:

cum sunt alea ...racing....opresc utilaju in 2m? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN ORICE CAZ, DACA TOT MERGI PE LA DOCTORI ETC, SI CREZI CA TI-I S-AU LIMITAT PARERILE VIS A VIS DE SPATE , POT SA ITI FAC O INTRARE LA DR DENCESCU LA SPIT MILITAR BV, UN FENOMENAL NEUROCHIRURG. CEI DE LA SPITALUL UNIV DE LA MURES SUNT CEI DE LUAT IN SEAMA PANA UNA ALTA. EU AM AVUT UN ACCIDENT IN 2004 CU CVADRUPLA FRACTURA CALCANEE LA AMBELE CALCAIE, AM FOST LA BV LA JUDETEAN SI UN BOU DE ACOLO A VRUT SA IMI AMPUTEZE AMBELE LABE ALE PICIOARELOR. MAI BINE MERGEAM LA VETERINAR.

MIHAI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa stii tu motociclism cat stie soso mai poti sa vorbesti,

 

Defineste notiunea de motociclism pentru noi astia mai prosti ,fara suparare da nu mai va dati rotunzi pana la urma si War are dreptate va plac cursele mergeti pe circuit , va plac plimbarile ,nu va mai filmati cu genuchiul jos. War are chiar niste poze dragute in postura asta si nu a dat nici o duba peste el ...aici pana si eu il admir.

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soso, am un an jumate de la accident si ma doare spatele si acum. abia pot sa ma aplec si sa stau ghemuit. dar e din ce in ce mai bine, loviturile in oase se vindeca cel mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

SALUTARE DIN NOU!

UITE, ASTA ESTE NR DE TEL AL DR DENCESCU DE LA SPITALUL MILITAR BRASOV, NEUROCHIRURGUL DE CARE ITI SPUNEAM. STIU CA ESTI DEZAMAGIT DE DOCTORII DIN ROMANIA, DAR NU TE COSTA NIMIC SA AFLI INCA O OPINIE. CU PUTIN NOROC, POATE VA FI O OPINIE SIMILARA CU A ALTUI DOCTOR SI ATUNCI POATE POTI LUA MAI USOR IN CONSIDERARE UN EVENTUAL TRATAMENT.

DR DENCESCU: 0722684012.

MULT SUCCES!!!!

MIHAI.

 

 

DOPEMAN,

FFFF. MARE DREPTATE CU OASELE!!!

E GREU. SUPERBA SIGLA DE HONDA!!!!

 

regina mea.....a ajuns fier... :friends:

regina ta e in bucuresti....fierul se indreapta!!!! multa distractie la mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
da mai numa ca soso era in sesiune de filmari caci a mers de 3-4 ori prin curba aia inainte s-o pateasca(asa zicea cineva pe aici). asta penca aia de pe margine trebuia sa-l prinda cu camera in pozitia don rossi carpatin cu genunchiu pe asfalt. si tot a repetat manevra ca nu-i reusea. de unde sa mai aiba timp sa dea atentie beculetzelor instinctului de conservare care erau aprinse de cand lumea. lui trebia sa-i iasa faza cu genunchiu or aia nu iese la 50-60 la ora. a dreaku ghinion ala cu duba nu stia ca acolo se trage o dubla la un videoclip cu don rossi carpatinu si hop si el cu duba-n cadru.

 

Stii tu ...de parca ai fost acolo ... :D

 

Pentru cei care isi mai aduc aminte de discutii, uitati aici filmarea completa...am dat peste ea din greseala...Din secundele 0:10-0:26 se observa ca drumul era numa' bun pentru "reising".

 

 

Stiu, Soso mergea incet, a facut tot ce s-a putut pentru evitarea accidentului, dubistu' e un mu*st si un satanist, AMR-ul nu face nimic :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce-ai vrea sa faca amr-ul? sa mearga in locul tau pe motocicleta?

 

relaxeaza-te, era un misto. nu-l mai bagase nimeni in seama pe packardb si s-a simtit uitat.

argumentare pentru packardb: e forum, ai dreptul sa-ti spui punctul de vedere, dar ai exagerat pe topicul asta :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am trecut pe acolo de cateva ori.... e line continua de sus pana jos...ori daca tu intelegi sa accelerezi intr-un astfel de loc ...nu stiu ...selectie naturala?bine ca n-ai luat pe nimeni cu tine...

 

Nu sunt sadic sau ceva ,sa ma bucur de accidentul tau ,dar totusi ti-ai facuto cu mana ta.....mai ales ca duba avea linia disconua ,dar soferul acestuia probabil te-a obs prea tarziu din cauza ca veneai cu viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo de cateva ori.... e line continua de sus pana jos...ori daca tu intelegi sa accelerezi intr-un astfel de loc ...nu stiu ...selectie naturala?bine ca n-ai luat pe nimeni cu tine...

 

Nu sunt sadic sau ceva ,sa ma bucur de accidentul tau ,dar totusi ti-ai facuto cu mana ta.....mai ales ca duba avea linia disconua ,dar soferul acestuia probabil te-a obs prea tarziu din cauza ca veneai cu viteza...

 

Bai nene, vii si tu ca musca la... Citeste toate paginile, apoi comenteaza !

 

Aaaa, si acum vad ca ai zis ca era linie discontinua... alt chior, nu mai zic nimic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica ce faceati voi acolo e normal, sau cum? nu cred ca drumul ala e circuit... multe racere, camere de filmat, bere, "talent"... se mai intampla si rahaturi!

 

ca sa ma fac inteles, nu justific ce a facut duba, dar linia continua e linie continua pentru toti. chiar si pentru frustratii cu racere de 600. si daca el nu are voie sa depaseasca linia aia, nu aveti nici voi voie. insa din cate vad eu, toti o faceti. si inca cum. nu vezi barna din ochii tai da vezi paiu' din ochii celuilalt. mai lasa...

 

PS: intre 0:12 si 0:16, cand il taie pe ala cu masina alba, aia e prostie. se depaseste prin dreapta, nu prin stanga!

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo de cateva ori.... e line continua de sus pana jos...ori daca tu intelegi sa accelerezi intr-un astfel de loc ...nu stiu ...selectie naturala?bine ca n-ai luat pe nimeni cu tine...

 

Nu sunt sadic sau ceva ,sa ma bucur de accidentul tau ,dar totusi ti-ai facuto cu mana ta.....mai ales ca duba avea linia disconua ,dar soferul acestuia probabil te-a obs prea tarziu din cauza ca veneai cu viteza...

 

Here we go again...

Dupa cum ti-a fost recomandat de catre Tudor, citeste tu tot ce s-a vorbit aici si dup-aia hai cu pareri (personal nu cred ca o sa citesti tu atat, nu cred ca ai citit atatea pagini in viata ta, la gramatica pe care-o ai).

P.S. Nici noi nu vrem sa fim sadici. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai retardatilor astia care criticati omu aiurea cine sunteti voi ma sa il criticati pe omu asta nu a suferit destul prin ce a trecut si mai vin si niste putoi cu pedale care va dati impresi pe site de motociclisti ba voi meritati sa va prinda omu si sa va dea foc la motor ca nu meritati sa fiti printre noi in loc sa sustineti criticati voi astia care mergeti cu 50 mai bine spuneti pe fata ca nu sunteti in stare sa luati o amarata de curba.

 

Cat pentru tine soso cum te mai simti sa vindecat totul esti ok ? sanatate multa si sper sa o scoti la capat cu motoru si " reparatia "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai retardatilor astia care criticati omu aiurea cine sunteti voi ma sa il criticati pe omu asta nu a suferit destul prin ce a trecut si mai vin si niste putoi cu pedale care va dati impresi pe site de motociclisti ba voi meritati sa va prinda omu si sa va dea foc la motor ca nu meritati sa fiti printre noi in loc sa sustineti criticati voi astia care mergeti cu 50 mai bine spuneti pe fata ca nu sunteti in stare sa luati o amarata de curba.

 

Cat pentru tine soso cum te mai simti sa vindecat totul esti ok ? sanatate multa si sper sa o scoti la capat cu motoru si " reparatia "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai retardatilor astia care criticati omu aiurea cine sunteti voi ma sa il criticati pe omu asta nu a suferit destul prin ce a trecut si mai vin si niste putoi cu pedale care va dati impresi pe site de motociclisti ba voi meritati sa va prinda omu si sa va dea foc la motor ca nu meritati sa fiti printre noi in loc sa sustineti criticati voi astia care mergeti cu 50 mai bine spuneti pe fata ca nu sunteti in stare sa luati o amarata de curba.

 

Cat pentru tine soso cum te mai simti sa vindecat totul esti ok ? sanatate multa si sper sa o scoti la capat cu motoru si " reparatia "

 

nu ma intrebati de ce a scris de 3 ori :) io in nici un caz nam postat de 3 ori :blink:))))))

 

a plus ca am observat o chestie noi astia cu mobre ca e enduro ca e ... nu conteaza vorba aia cand iti taie unu fatza si mai ai cativa metri pana la el sau cand se infige un dobitc in tine nu prea mai tine de tine , stam cu oasele rupte acasa din cauza unor idioti si ne refacem si povestim si ne trezim ca suntem criticati de niste mucosi care au vazut motoare doar pe youtube si care nau nici macar ideie cum se schimba viteza ..

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taci mai copile, ca te faci de ras cu arsu' tau cu tot!

 

1 la mana, omul cu duba nu se astepta la asa viteze. 2 la mana, portiunea aia era linie discontinua (duuuh, e logic in (cuvant urat) mea, cum vrei sa aprovizionezi aprozaru' ala sau ce e???), duba nu a incalcat nici o regula. 3 la mana, toti se dadeau acolo mari vrajitori pe motoare, filmau, se scarpinau la boase etc. ... a cautat-o cu lumanarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taci mai copile, ca te faci de ras cu arsu' tau cu tot!

 

1 la mana, omul cu duba nu se astepta la asa viteze. 2 la mana, portiunea aia era linie discontinua (duuuh, e logic in (cuvant urat) mea, cum vrei sa aprovizionezi aprozaru' ala sau ce e???), duba nu a incalcat nici o regula. 3 la mana, toti se dadeau acolo mari vrajitori pe motoare, filmau, se scarpinau la boase etc. ... a cautat-o cu lumanarea!

 

1 la mana: Omu' ala cu duba sa-si refaca examenul oftalmologic si psihologicul. Nu ar strica sa vada cum sta cu instinctele. Nu uita, soferu' ala poate sa te plimbe chiar pe tine impreuna cu prietena/sotia, sa faca o astfel de greseala si in locul lui Soso sa fi fost un camion. Puteai sa mori chiar tu. (Doamne fereste! Nu doresc nimanui asta! Era doar un exemplu).

2 la mana: Daca ai avea si tu rabdare si ai da cateva pagini inapoi, ai vedea un screenshot in care se vede ca soferul INCEPE MANEVRA pe linia continua => VINOVAT!

 

 

Lasand toate astea la o parte (nu de alta, dar nu suntem aici sa facem post-uri aiurea si am intors thread-ul asta pe toate partile), poate ne spune Soso ce s-a intamplat dupa. Cum te simti? Cum ti-e spatele? Ti-ai recuperat dauna? Te gandeai intr-o vreme la un alt motor. Ai reusit sa te urci iar pe 2 roti?

:)

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai retardatilor astia care criticati omu aiurea cine sunteti voi ma sa il criticati pe omu asta nu a suferit destul prin ce a trecut si mai vin si niste putoi cu pedale care va dati impresi pe site de motociclisti ba voi meritati sa va prinda omu si sa va dea foc la motor ca nu meritati sa fiti printre noi in loc sa sustineti criticati voi astia care mergeti cu 50 mai bine spuneti pe fata ca nu sunteti in stare sa luati o amarata de curba.

 

Total OffTopic:

 

Ce "bine" c-a venit unu' din Jilava sa ii faca pe toti retardati, ca doar ce pilula lui, el e smecher, pe-o roata, da foc la motoare, alea-alea.

Acum serios: nu mai bine iti vezi tu de lungul nasului si-al mobrei si nu mai jignesti lumea asa ? Nu de alta, dar nu stii cand se vede munte cu munte, d-apai om cu om :P

 

P.S. Ia spune-ne tu cum iei tu din forja o "amarata" de curba iesind din alta apropiata, cu vizibilitate 0, intalnindu-te cu o masina ce doreste sa intre in parcare. Soso a avut noroc, ia vezi, tu vei avea ?

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...