Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

Fratilor...am tot citit cele deja 40 de pagini de mesaje..Sincer ma asteptam sa se termine dupa cateva..pentru ca dupa mine nu prea mai ar fi fost multe de spus, dupa ce soso a explicat ce s-a intamplat, lumea i-a urat sau cel mult l-a intrebat diverse...

Ca de obicei la noi in tara mentalitatea multora e ca..trebuie sa se bage in seama asa ca totul a degenerat intr-o discutie de 40 de pagini,asta in cazul fericit in care ce se intampla aici poate fi considerat "discutie".

 

Eu zic asa...Soso sanatate..sa te intorci pe 2 roti cand poti si mai ales cand vrei tu si te simti in stare.Treaba ta daca si ce ai inteles din patanie. Ma enerveaza la culmea astia care stiu ei mai bine cine ce a inteles..

 

Asta e traficul nostru mai..astia suntem cu totii..ca ne place sau nu..si noi poate taiem fata unora,ca vrem sau ca nu vrem..asa ca ce atata enervare..Pe de alta parte, una e sa te bagi intr-o depasire pe muchie de cutit si alta e sa depasesti fara semnal inainte...sa intri val-vartej intr-o intersectie fara sa te uiti in stanga sau in dreapta. Asta deja e inconstienta pura...si noi nu putem decat sa ne ferim..Ca soferi de ORICE...masina, moto etc.

 

Concluzia fiecare este responsabil de ceea ce face. Sunt doar cate unii care nu realizeaza asta.Din pacate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mersi frate...

am sami iau un bmw f650 cred sau un virago

azi am dat jos un ghips si parka e d lemn picioru

dupa 25 de zile tinut drept ma doare de ma pis cand veau sal indoi....e normal?

doare pentru ca ai ligamentele "gripate" si o sa dureze putin pana isi dau drumul; cum si muschii s-au atrofiat intre timp, cel mai bine este sa cauti pe cineva priceput la gimnastica medicala si recuperare (scurteaza perioada de refacere si nu risti sa ramai cu sechele). cam asta este partea cea mai grea, recuperarea si durerile

coloana? e ok?

take care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa era si al meu dupa accident, nu-mi puteam indoi piciorul deloc. chiar si acum ma doare cand vreau sa stau ghemuit. (stau ft rar in aceasta pozitie)....

abia dupa un an am reusit sa fac miscare din nou, am ajuns la 114kg si am reusit sa slabesc pana la 93kg. am 191cm.

Am cumparat alt motor imediat ce am iesit din spital si m-am urcat cam dupa 3luni pe el. Soso, recupererea o sa dureze, important e sa gasesti un fizioterapeut care sa stie ce face si sa te apuci de miscare. ahhh, si uita de virago, f650 etc.... odata ce ai viteza in sange iti trebuie si tehnica adecvata sa te opresti de ex. mergi cu ce te-ai obisnuit. Sanatate

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahhh, si uita de virago, f650 etc.... odata ce ai viteza in sange iti trebuie si tehnica adecvata sa te opresti de ex. mergi cu ce te-ai obisnuit. Sanatate

 

a tras si omul o concluzie buna dupa patzanie si acum vrei sa-i schimbi parerea :( lasa-l asa ca e mai safe.

 

Soso sa-ti cauti un terapeut bun, am vazut faze naspa cand pe principiul "cat mai multa miscare ca face bine" a ajuns mai rau decat dupa accident. Un doctor o sa-ti poata spune si ce fel de miscare e de facut si cata mascare.

 

Bafta la recuperare.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu o s-ai placa virago sau f, o sa se gaseasca clienti pentru motor. Eu nu as recomanda Virago, pentru ca toate socurile de la drum vin in coloana, e o pozitie ciudata. Cred ca cel mai recomandat este un street (naked) sau un soft enduro. Oricum, cred ca Soso stie mai bine decat 99% de pe forum de ce motor are nevoie. Importanta e recuperarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akybo, alo nenea, r1 franeaza mai slab decat un virago cu un singur disc pe fata si 300kg la gol? tehnica mai elaborata, frane, telescoape, sasiu, nu gasesti decat pe modelele supersport. odata ce omul nostru nu a mers decat pe r6 si r1, sa-i dai un virago sa mearga pe strada e un pic depasit. dupa 3km o sa-i dea foc. am mers eu cu un intruder cam vreo 12km si am zis ca nu mai urc in viata mea pe o motoreta de o tona cu frane de scuter si coada de matura in loc de telescop. deci nu e ceea ce asteapta unu care s-a dat toata viata cu vitezane de la motociclism. nu vreau sa jignesc pe nimeni, fiecare sa-si cumpere motor in functie de stil de mers si asteptari, dar virago dupa r1....... soso, la cap cat de tare te-ai lovit?

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soso, ia-ti supermoto. satisfactie garantata :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesem cateva pagini la inceput .... si cateva la sfarsit (nu am avut rabdare sa citesc toate cele 40 pagini) si chiar vroiam sa intreb ce motor vrei sa iti iei in continuare :| dupa un asemenea accident .. dupa parerea mea..... mergi si da-te pe pista, sau alege un enduro :( pe dealuri nu prea are cine sa dea peste tine!! acolo iti platesti greselile tale (din proprie experienta spun asta). Oricum vezi tu ce ti se potriveste mai bine ...

Insanatosire grabnica

cat despre picior, o sa te chinuie putin (a avut si taicamiu piciorul rupt; dubla fractura) dar f important e recuperarea dupa cum spuneau si baietii mai sus ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum un an am avut si eu un accident...eram pe bicla...s-a soldat tot cu fractura si tasare de coloana, treaba e ca nu cred ca o sa scapi doar in 2 luni (parerea mea) eu am stat in jur de 3 luni si ceva , aproape 4 in gips. - dupa ce am iesit din gips nici nu mai puteam sa merg - aveam muschii atrofiati. Iti recomand sa faci zilnic miscari din picioare, altfel o sa-ti fie mult mai greu sa te recuperezi; sa ai grija insa ce fel de miscari faci ca sa nu-ti fortezi spatele. Cea mai buna recuperare o faci la bazinul de inot. Dupa o luna de la scoaterea gipsului vei merge cat de cat normal, pana atunci o sa te sprijini de tot ce o sa gasesti in cale. Cea mai mare dorinta cand mi-am dat gipsul jos a fost sa iau pranzul asezat la masa (nu intins in pat-era ingrozitor sa mananc ciorba stand pe spate) a fost incredibil de greu , am transpirat ca un porc , nu puteam sa imi las toata greutatea pe coloana , trebuie sa ma sprijin in maini, extenuant...acum a trecut 1 an si o luna de atunci...inca nu pot sa ridic mare lucru...simt durere instantaneu in coloana cand ridic ceva mai greu (pot sa-mi ridic scuterul si sa-l trag mai intr-o parte de exemplu dar simt ca imi fortez foarte tare spatele si am renuntat sa fac asta...inca sunt subred...daca incerc sa alerg ma doare spatele...alerg ca o baba...o sa ai dureri de spate mereu...nu mari ce-i drept, dar indeajuns sa-ti aminteasca ce-ai patit. Povestea e mult mai lunga si nu vreau sa plictisex...multa bafta si sanatate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akybo, alo nenea, r1 franeaza mai slab decat un virago cu un singur disc pe fata si 300kg la gol? tehnica mai elaborata, frane, telescoape, sasiu, nu gasesti decat pe modelele supersport. odata ce omul nostru nu a mers decat pe r6 si r1, sa-i dai un virago sa mearga pe strada e un pic depasit. dupa 3km o sa-i dea foc. am mers eu cu un intruder cam vreo 12km si am zis ca nu mai urc in viata mea pe o motoreta de o tona cu frane de scuter si coada de matura in loc de telescop. deci nu e ceea ce asteapta unu care s-a dat toata viata cu vitezane de la motociclism. nu vreau sa jignesc pe nimeni, fiecare sa-si cumpere motor in functie de stil de mers si asteptari, dar virago dupa r1....... soso, la cap cat de tare te-ai lovit?

Nu trebuia sa dezvolti ce ai spus,am inteles de la inceput,teoretic asa este iar tu nu ai mers pe virago(le:intruder) dupa un accident ca al lui Soso.Daca omul s-a gandit la motocicletele alea e sigur ca e intr-un moment de cumpana si mai are o sansa pe care multi nu au mai avut-o.

Editat de akybo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminik.....soare....cald....si kef nebun........

in dreptul rest ,,belvedere,, sa produs un accident grav spun eu.....

ieseam din padure si ma pregateam pt curba de stg.....specialitatea mea.........

am vazut o duba care semnaliza intentia de-a vira stg in parcarea rest..........dar nu am crezut ca va si vira ...

sau nu ma vede ca vin cu faza lunga.....si cu zgomotu......era pensionar mosu.......

in momentul in care duba a trecut pe ste linia continua si mi-a taiat fata am actionat frana pana la limita....se ridicase spatele deja....

norocul meu a fost ca dupa ce a intrat 3 sferturi pe partea mea sa oprit.....atunci am lasat frana si am okolit duba .....

dar nuu am mai avut spatiul si aderenta sa revin pe sosea.......alegand santul ....si nu dacia ce iesea din parcare

sansa......noroc.....experienta.....bafta

salvare ciudata.....avea ca dotare......4 atele si 2 fase elastice.....

accidentul a fost filmat live din parcare....si se poate vedea micsorat pe www.youtobe.....accident soso........

tot filmul este mare si este mp4

am sa revin cu poze si am sa va cer sfaturi despre una alta

consecinte.....fractura deschisa.....ligamente bulite.....fractura si tasare coloana vertebrala.....

cine ma poate ajuta cu sfaturi ...medicale.....legale.....etc.....va rog

sorin...0745359798....0766246474....va multumesc

 

Teribil omule bine ca intr-un tarziu te-a observat dobitocul de sofer,altfel putea fi o frontala fatala.Iti doresc sa te faci bine cat de repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca optezi pt chopper iti recomand vulcan sau dragstar, insa tu stii mai bine. Dupa recuperare, ia mobra unui prieten si fa o tura sa vezi cum te simti pe ea, daca ai angoase, daca esti ok. Daca n-ai probleme, atunci iti recomand tot vitezana ! Si apropo, aseara la emisiunea lui Nasu, a venit Mick Doohan si Jarno Trulli. Am prins dupa mijlocul emisiunii, insa am inteles ca se apuca de construirea unui complex moto-sport, pt motociclisti si masini de viteza. Va fi un mall, hoteluri restaurante si un circuit de standardele motoGP si F1. Jarno Trulli spunea ca estimeaza finalizarea lui in 2010. Cine a vazut mai mult sa posteze... Chiar daca e nitel off-topic, totusi scriu despre asta aici pt ca vom avea si noi unde sa ne dam in conditii civilizate, pe circuit de inalte standarde, fara sa ne mai riscam vietile prin pasaje si in trafic infernal. Pe circuit cazi, mototolesti nitel fieru, dar tu scapi cu bine.

 

Revenind la Soso, incearca sa iti chemi un maseur, terapeut care sa puna sangele in miscare, apoi cat poti, misca partile ranite fara sa fortezi deloc. Dupa ce vei putea iesi, fa cat mai multe plimbari, ia multe vitamine, incearca sa mananci cat mai sanatos perioada asta la ore fixe si cu dormitul la fel. Eventual fa niste exercitii cu gantere 1-2 kg ca sa te menti in forma. Trebuie sa ramai cat se poate de activ. Rescpectand asta castigi pe termen lung chiar si o luna de recuperare. Totul este sa nu fortezi cu exercitiile sa faci intotdeauna atat cat iti permite fizicul tau. Eu am stat cu Vali, MetalWarrior, o perioada la recuperare si se frustra, se plictisea si se deprima la fiecare zgomot de motor turat. Daca faci exercitii, daca ai un program de recuperare ca la carte, daca stai ok psihic si te viziteaza si prietenii, atunci ai sa treci mai repede decat te astepti.

 

Succes in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca optezi pt chopper iti recomand vulcan sau dragstar,

 

Pe ce criterii recomanzi aceste 2 motociclete ? in afara de faptul ca dragstar vroiai sa iti iei si vulcan ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"frate sunt di tg mures.....si baietii i-au spart parbrizu sa-l scoata afara....stai linistit...a avut norok ca a reusit sa scape pe moment si sa intors cu politia.....a recunoscut....da nu vroia sa fie linsat.....cica "

 

Ba jigodie, daca asa intelegi sa te porti incepe sa mi se rupa rau de aceia dintre voi care va credeti zorro...daca vreti sa fiti respectati, respectati si voi la randul vostru.

 

Incep sa cred ca jumate din cei care posteaza aici is niste pusti frustati care "are boala pe conservari". Motociclisti adevarati am vazut gramada in trafic, pentru ei tot respectul. Pentru unii sincer ma bucur ca vor aparea carnetele de donatori. Sper numai sa crape drecu singuri si sa nu mai ia si pe altii cu ei.

 

Iar pentru tine soso, sau cum mama soarelui ti-e nickul,...parca iti placea sa te dai tare....acu vrei un motor cuminte? Nu-i prea placut sa te doara, nu? Pe bune....esti unu din candidatii perfecti la premiile Darwin...daca nu stii ce is da cautare cu nenea google.

 

Toate bune pentru cei care inteleg sa respecte si pe altii in trafic, indiferent cate roti ai, cati cai putere etc. pentru aialalti multa :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand din punctul meu de vedere. Imi plac pt ca sunt mai joase si imi confera stabilitate si siguranta la drum lung. Tot dpmdv, mi se pare ca sunt foarte comode. Virago de 535 mi se pare cam mica avand in vedere ca Soso are R1.

 

Dragstar:

 

Mi se pare destul de nervos in demaraj. Cred ca ar vrea un chopper mai nervos. Nu am mers decat de 2-3 ori pe dragstar si mi-a placut cum m-am simtit pe el.

 

Vulcan:

 

E un motor foarte ascultator, iti permite sa gresesti, foarte stabil, se intinde lejer la drum cu viteza intre 120 si 140km/h, insa am avut placerea sa constat ca poate bine peste in anumite cazuri.

 

Estetic:

Daca e sa o luam estetic, cele doua sunt mai frumoase (ma refer la modelele fara pic de custom) si iar, fara sa vreau sa jignesc motorul nimanui, este parerea mea si nu neaparat ceva batut in cuie. Apoi sa nu se inteleaga ca Virago nu are calitati.

 

Ii recomand si virago la o adica, insa nu 535, mai ales ca a avut si R6 si acum R1, banuiesc ca vrea ceva mai sprinten o idee, iar urmatorul Virago este o idee insa nu ma pot pronunta despre el foarte mult pentru ca nu am apucat sa merg cu el.

Cand am facut comparatia, ma gandeam la 535 vs dragstar si VN. Oricum unele voci spun ca nu e bine sa stea pe chopper pt ca ar avea efecte in coloana pe termen lung, insa nu stiu cat de adevarat este...

 

"frate sunt di tg mures.....si baietii i-au spart parbrizu sa-l scoata afara....stai linistit...a avut norok ca a reusit sa scape pe moment si sa intors cu politia.....a recunoscut....da nu vroia sa fie linsat.....cica "

 

Ba jigodie, daca asa intelegi sa te porti incepe sa mi se rupa rau de aceia dintre voi care va credeti zorro...daca vreti sa fiti respectati, respectati si voi la randul vostru.

 

Incep sa cred ca jumate din cei care posteaza aici is niste pusti frustati care "are boala pe conservari". Motociclisti adevarati am vazut gramada in trafic, pentru ei tot respectul. Pentru unii sincer ma bucur ca vor aparea carnetele de donatori. Sper numai sa crape drecu singuri si sa nu mai ia si pe altii cu ei.

 

Iar pentru tine soso, sau cum mama soarelui ti-e nickul,...parca iti placea sa te dai tare....acu vrei un motor cuminte? Nu-i prea placut sa te doara, nu? Pe bune....esti unu din candidatii perfecti la premiile Darwin...daca nu stii ce is da cautare cu nenea google.

 

Toate bune pentru cei care inteleg sa respecte si pe altii in trafic, indiferent cate roti ai, cati cai putere etc. pentru aialalti multa :rolleyes:

 

 

Ignorati-l, abia o daduseram la pace toti p-aici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"frate sunt di tg mures.....si baietii i-au spart parbrizu sa-l scoata afara....stai linistit...a avut norok ca a reusit sa scape pe moment si sa intors cu politia.....a recunoscut....da nu vroia sa fie linsat.....cica "

 

Ba jigodie, daca asa intelegi sa te porti incepe sa mi se rupa rau de aceia dintre voi care va credeti zorro...daca vreti sa fiti respectati, respectati si voi la randul vostru.

 

Incep sa cred ca jumate din cei care posteaza aici is niste pusti frustati care "are boala pe conservari". Motociclisti adevarati am vazut gramada in trafic, pentru ei tot respectul. Pentru unii sincer ma bucur ca vor aparea carnetele de donatori. Sper numai sa crape drecu singuri si sa nu mai ia si pe altii cu ei.

 

Iar pentru tine soso, sau cum mama soarelui ti-e nickul,...parca iti placea sa te dai tare....acu vrei un motor cuminte? Nu-i prea placut sa te doara, nu? Pe bune....esti unu din candidatii perfecti la premiile Darwin...daca nu stii ce is da cautare cu nenea google.

 

Toate bune pentru cei care inteleg sa respecte si pe altii in trafic, indiferent cate roti ai, cati cai putere etc. pentru aialalti multa :rolleyes:

Ce-ai frate?! :( Nu te mai agita ca Fanta si mai usor cu studiul de caz in general. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragstarul de 650 chiar nu e nervos vulcan de 800 e ok are mai mult nerv in el iar daca vrei intradevar un choper nervos este Honda Magna de 750 e super nervos ,dragstarul poate cel de 1100 sa fie mai nervos cat despre virago cel putin de 750 are cuplu de rupe si in ture joase cat despre coloana sincer eu port brau si nu am nici o problema la 180 si 90Kg chiar nu am nici cea mai mica problema, banuiesc ca daca ai mai putin cu atat mai mult nu ar trebui sa ai probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragstarul de 650 chiar nu e nervos vulcan de 800 e ok are mai mult nerv in el iar daca vrei intradevar un choper nervos este Honda Magna de 750 e super nervos ,dragstarul poate cel de 1100 sa fie mai nervos cat despre virago cel putin de 750 are cuplu de rupe si in ture joase cat despre coloana sincer eu port brau si nu am nici o problema la 180 si 90Kg chiar nu am nici cea mai mica problema, banuiesc ca daca ai mai putin cu atat mai mult nu ar trebui sa ai probleme.

 

Cum am spus, nu am mers mult cu el, la plecari mi s-a parut ceva mai nervos, dar poate sunt influentat ca nu aveam carnet atunci cand am incercat un dragstar si plecam mai turat.

 

Oricum, orice moto isi alege sa ii fie bine lui in primul rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"frate sunt di tg mures.....si baietii i-au spart parbrizu sa-l scoata afara....stai linistit...a avut norok ca a reusit sa scape pe moment si sa intors cu politia.....a recunoscut....da nu vroia sa fie linsat.....cica "

 

Ba jigodie, daca asa intelegi sa te porti incepe sa mi se rupa rau de aceia dintre voi care va credeti zorro...daca vreti sa fiti respectati, respectati si voi la randul vostru.

 

Incep sa cred ca jumate din cei care posteaza aici is niste pusti frustati care "are boala pe conservari". Motociclisti adevarati am vazut gramada in trafic, pentru ei tot respectul. Pentru unii sincer ma bucur ca vor aparea carnetele de donatori. Sper numai sa crape drecu singuri si sa nu mai ia si pe altii cu ei.

 

Iar pentru tine soso, sau cum mama soarelui ti-e nickul,...parca iti placea sa te dai tare....acu vrei un motor cuminte? Nu-i prea placut sa te doara, nu? Pe bune....esti unu din candidatii perfecti la premiile Darwin...daca nu stii ce is da cautare cu nenea google.

 

Toate bune pentru cei care inteleg sa respecte si pe altii in trafic, indiferent cate roti ai, cati cai putere etc. pentru aialalti multa :rolleyes:

 

Prietene, eu cred ca tu esti un frustrat care nici macar n-are motor (putem vedea asta din profilul tau), te sperii cand trece vreo vitezana pe langa tine ( VEZI AICI ), sta pe forum in speranta ca s-a mai tavalit careva (TOATE posturile tale sunt la sectiunea "Accidente") si intri sa faci pe lupu` moralist.

Sa nu mai vorbim ca se contrazic posturile cu ceea ce ai scris in profil. Sau erai pasager cand mergeai pe autostrada cu 180? :(

Deci, lasa-ne.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca optezi pt chopper iti recomand vulcan sau dragstar, insa tu stii mai bine. Dupa recuperare, ia mobra unui prieten si fa o tura sa vezi cum te simti pe ea, daca ai angoase, daca esti ok. Daca n-ai probleme, atunci iti recomand tot vitezana ! Si apropo, aseara la emisiunea lui Nasu, a venit Mick Doohan si Jarno Trulli. Am prins dupa mijlocul emisiunii, insa am inteles ca se apuca de construirea unui complex moto-sport, pt motociclisti si masini de viteza. Va fi un mall, hoteluri restaurante si un circuit de standardele motoGP si F1. Jarno Trulli spunea ca estimeaza finalizarea lui in 2010. Cine a vazut mai mult sa posteze... Chiar daca e nitel off-topic, totusi scriu despre asta aici pt ca vom avea si noi unde sa ne dam in conditii civilizate, pe circuit de inalte standarde, fara sa ne mai riscam vietile prin pasaje si in trafic infernal. Pe circuit cazi, mototolesti nitel fieru, dar tu scapi

 

Revenind la Soso, incearca sa iti chemi un maseur, terapeut care sa puna sangele in miscare, apoi cat poti, misca partile ranite fara sa fortezi deloc. Dupa ce vei putea iesi, fa cat mai multe plimbari, ia multe vitamine, incearca sa mananci cat mai sanatos perioada asta la ore fixe si cu dormitul la fel. Eventual fa niste exercitii cu gantere 1-2 kg ca sa te menti in forma. Trebuie sa ramai cat se poate de activ. Rescpectand asta castigi pe termen lung chiar si o luna de recuperare. Totul este sa nu fortezi cu exercitiile sa faci intotdeauna atat cat iti permite fizicul tau. Eu am stat cu Vali, MetalWarrior, o perioada la recuperare si se frustra, se plictisea si se deprima la fiecare zgomot de motor turat. Daca faci exercitii, daca ai un program de recuperare ca la carte, daca stai ok psihic si te viziteaza si prietenii, atunci ai sa treci mai repede decat te astepti.

 

Succes in continuare !

cu motorul nu ma grabesc ink

am dat jos gipsurile...

am adus un kinetoterapeut....sa ma miste si......a constatat ca am rupt un ligament la genunki

domnii dr de la brasov....au facut punctie la genunki ...si gips....ieftin si repede

la ditamai accidentu au facut raze de ....forma ....nu rmn.....in locurile unde am zis ca ma doare....

asta e medicina.......in alta tara aveam parte de un rmn complect....cap-coada

a trebuit sa vin la muures ...pt un nrmn....sa vad ce mai am rupt

asta e...urmeaza o operatie de ligament......

cu coloana sper sa scap....am 35 de zile de stat pe spate

miscare fac....cu picioarele si mainile...e ok

multumesc binevoitorilor :rolleyes:

 

Prietene, eu cred ca tu esti un frustrat care nici macar n-are motor (putem vedea asta din profilul tau), te sperii cand trece vreo vitezana pe langa tine ( VEZI AICI ), sta pe forum in speranta ca s-a mai tavalit careva (TOATE posturile tale sunt la sectiunea "Accidente") si intri sa faci pe lupu` moralist.

Sa nu mai vorbim ca se contrazic posturile cu ceea ce ai scris in profil. Sau erai pasager cand mergeai pe autostrada cu 180? :D

Deci, lasa-ne.

cred ca are boala pe posesorii de r1 :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca are boala pe posesorii de r1 :rolleyes:

 

Da....ai ghicit....astia cu R1 si tinta mea....de cate ori ii vad ma apuca dracii....

 

Plus ca n-am motor...si mor de ciuda din cauza asta.....din pacate povestea e alta...daca ala de s-a gandit sa isi dea cu parerea rapid citea ca lumea, vedea ca am avut candva motor. De ce am renuntat e alta poveste, de care sincer prefer sa nu prea imi amintesc.

 

On topic. Vezi cu RMN-ul ala....fa-l sa nu ai probleme mai tarziu.

 

 

Am postat la accidente pt ca aici am avut ceva de spus....nu strang posturi ca nu cred ca imi iese ceva :(

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da....ai ghicit....astia cu R1 si tinta mea....de cate ori ii vad ma apuca dracii....

 

Plus ca n-am motor...si mor de ciuda din cauza asta.....din pacate povestea e alta...daca ala de s-a gandit sa isi dea cu parerea rapid citea ca lumea, vedea ca am avut candva motor. De ce am renuntat e alta poveste, de care sincer prefer sa nu prea imi amintesc.

 

On topic. Vezi cu RMN-ul ala....fa-l sa nu ai probleme mai tarziu.

 

 

Am postat la accidente pt ca aici am avut ceva de spus....nu strang posturi ca nu cred ca imi iese ceva :D

Bafta

 

Sa inteleg ca ti-ai vandut motoru` ca a trecut R1-u` pe langa tine cand tu erai "blana" la 180? Frustrari? :rolleyes:

Hai, ma, du-te pe burta!

 

L.E.

Si sa nu ma intelegi gresit. Nu as fi avut nimic cu tine daca nu aveai ironiile acestea in tine:

Iar pentru tine soso, sau cum mama soarelui ti-e nickul,...parca iti placea sa te dai tare....acu vrei un motor cuminte? Nu-i prea placut sa te doara, nu?

 

 

Uite, asa mai merge.

On topic. Vezi cu RMN-ul ala....fa-l sa nu ai probleme mai tarziu.

 

Vezi ca nu-i asa de greu? :(

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad in filmare cel cu duba a inceput sa vireze stanga dupa curba, unde incepea linie discontinua. omu clar a gresit ca a intrat pe celalalt sens fara sa se asigure destul, trebuia sa stea pe loc pe banda lui pana nu venea nimic sigur.

In filmare nu se vede de unde a venit "soso" deci nu am cum sa comentez pe acest lucru. ce pot sa zic este ca din moment ce vezi o masina, mai ales o DUBA semnalizand nu incerci sa treci ca zmeul pe langa el, mai ales ca erau prieteni care filmau. prin dinastea trec foarte multi care incearca sa se dea in figuri pe langa prieteni.

Vrei sa te dai tare vino la serres sau pe alte circuite cand sunt etapele rosbk, dai 500-600 E dar stii ca te dai 3 zile pe un circuit, fara pericole, fara trafic, asa te-ai dat pe strada si te-ai facut si tu praf si ti-ai distrus si motoru.

CHIAR A MERITAT ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa-ti zic bre... bine ca scapasi....

fa RMN-ul, vezi ce zic medicii si daca iti propun operatie pe coloana nu ezitanici o secunda, cand deschid se vede cel mai bine daca sunt aschii de os p-acolo... io am avut si nu s-au vazut in poza...e un pic mai greu cu recuperarea dar trece sigur si poti sa optezi pt motocross nu choper cum iti sugereaza unii. pune-te pe picioare si urcate in sa <io m-am urcat in gips la doua saptamani dupa prima operatie... mai tare a fost cand am cazut si nu puteam sa ma ridic de jos ca eram ca un gandac>

bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...