Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut...

 

Am si eu o intrebare... imi place in mod deosebit honda cbr125 modelul din 2007, si m-i se pare o motocicleta superba din toate punctele de vedere, dar as vrea sa stiu daca se poate pune pe spate o roata cu talon mai mare (mai lata)?

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok hai sa deschidem o discutie, ca vad ca se tot intreaba! ce influenta au gumele mai mari in cazul cbr-ului de 125! atat pe mine cat si pe cei care au postat ne intereseaza mai mult pe spate....

 

Am auzit ca motoreta are tenditna de a vobla la un mers mai agresiv, atunci cand ai guma mai lata. In mod logic ea ar trebui sa piarda ceva putere si cuplu fiindca motorul trage mai greu suprafata fiind mai mare si bineinteles, frecarea mai mare!

 

Vrea cienva sa ne lamureasca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa se comporte diferit pe viraje:

- o s-o inclini mai greu pana la un punct unde o sa traga brusc jos

- n-o sa rulezi cauciucul pe margini in viata vietilor tale :disappointed:

- cauciucul fiind mai strans pe janta, pata de contact pe margini va fi mai mica = aderenta scazuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Luci: La o sportiva mai mare acelasi lucru se va intampla.

@tazzz: da se poate, dar cauciucul nu va parea la fel de lat ca o moto care are 130 stock.

@stefan: tehnic ar trebui sa traga mai prost ca e frecarea mai mare intre cauciuc si asfalt, pata de contact pe mijloc fiind mai mare; practic n-o sa simti; my pleasure :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut domnilor

io am pus de 110/80 da nu mi se pare ca sa schimbat deloc cilistica pe curbe si nici in line dreapta .... sau cel putin mie nu mi se pare ca sa schimbat. In schimb nu il mai ingresc de tot ca si pe cel original si asta care lam pus se incalzeste mai bine si mai repede

post-38765-1224096978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit pe bikepics.com un cbr125 pe care s-a montat un bridgestone 120/80-17. din cauza voblajului, se pare ca posesorul acestuia a optat si pt un amortizor spate reglabil care probabil ar fi mai rigid decat cel cu care vine cbr-ul serie..acum depinde de fiecare daca ar fi dispus sa faca aceste modificari intrucat nu am idee de costuri..........bafta :disappointed:

post-35564-1224098711_thumb.jpg

post-35564-1224098751_thumb.jpg

post-35564-1224098905_thumb.jpg

post-35564-1224098909_thumb.jpg

post-35564-1224098913_thumb.jpg

post-35564-1224098922_thumb.jpg

post-35564-1224098925_thumb.jpg

post-35564-1224098929_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut domnilor

io am pus de 110/80 da nu mi se pare ca sa schimbat deloc cilistica pe curbe si nici in line dreapta .... sau cel putin mie nu mi se pare ca sa schimbat. In schimb nu il mai ingresc de tot ca si pe cel original si asta care lam pus se incalzeste mai bine si mai repede

cand l-ai pus bre?.....vii sambata in sighet :disappointed: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut domnilor

io am pus de 110/80 da nu mi se pare ca sa schimbat deloc cilistica pe curbe si nici in line dreapta .... sau cel putin mie nu mi se pare ca sa schimbat. In schimb nu il mai ingresc de tot ca si pe cel original si asta care lam pus se incalzeste mai bine si mai repede

Observ din poza asta ca te si dai pe curbe... Anyway, daca era de 130 simteai sigur, chiar daca nu te dadeai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...