Sari la conținut

Cupa Romaniei La Speewday - Braila 2008


Postări Recomandate

Cu bucurie in suflet va anunt, oficial, am informatia din patea dl. Gheorghe Voiculescu - vicepresedinte Federatia Romana de Moto, ca Sambata, 10.05.2008, orele 16:00 PM, pe stadionul Municipal din Braila, se va tine intrecerea sportiva de speedway (dirtrack) Cupa Romaniei. Vor fi participanti din Bulgaria, Romania si cu putin noroc si din Germania. Cluburi participante: CSTA Bucuresti si CSM Braila.

Concursul se va desfasura pe durata a 12 manse.

 

Va asteptem cu drag.

 

Am atasat cateva poze facute de mine anul trecut de la un concurs de speedway (Bulgaria)..pt. cine nu stie de aceasta ramura a motociclismului sportiv.

post-25939-1210166496_thumb.jpg

post-25939-1210166519_thumb.jpg

post-25939-1210166536_thumb.jpg

post-25939-1210166558_thumb.jpg

post-25939-1210166574_thumb.jpg

post-25939-1210166592_thumb.jpg

post-25939-1210166647_thumb.jpg

post-25939-1210166666_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 16:00 inceperea concursului.

Ora 15:00 adunarea oficialilor cica..oricum eu voi fi cu vo 2h inainte..

sa vb. cu astia de la CSTA Buc. sa vad ei cand vor ajunge..ca trebe sa face si ceva antrenament..asha..de-o maslina..cred.

 

cel putin asha mi s-a spusn leg. cu ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto afishu' cu iz electoral pe fata..hehe :laugh:

Adica "viit. primar" al Brailei care face nu vorbeste si un campion national (stima si respect) ...

e o chestie.

 

Eu stiu de ora 16:00 ca asha mi s-a spus. de. om vedea care este ora exacta la fata locului :)

Editat de Bogdanvoiculescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare! Weekendu asta tot ma duc acasa sa imi inmatriculez motoru :laugh:

Deci ne vedem acolo toti amatori de speedtrack!

 

P.S pozele postate mai sus nu sunt de la Braila. Stadionul nostru arata mai bine :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am spus ca nu sunt de la Braila.

Sunt dn Bulgaria..de pe un stadion jalnic..lasat in paragina..din orashelul Targovishte.

 

 

 

Uitati-va la frumusetea asta.. noua nouta. Am cumparat-o acum 1 luna. Cred ca acum la Braila i se va face botezu. Daca o avea cine sa alerge pe ea..:laugh:

post-25939-1210263128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dirttrack asta e un fel de exxtra-extra, off-off Broadway, nisha in moto care nu are nici o treaba cu motociclismul de masa in Ro. . .adica forja in linie dreapta pe asfalt, khoaae multe si degeaba, ,pe linie dreapta, pentru impresionat zuza de pe spate in toace, bermude, si bustiera. . .care sta ca o vaca la sex. .. ca daca erau adevarate (koaeli) , erau la Serres. ..la 130 cu genunchiul pe jos. . (si uiliuri instant la posesorii de Ktmeuri), chiar si atunci cand pleaca de la un accident mortal, ca pe KTMisti ii doare la basca cine a murit, acolo, important e sa plece in uili, ,oriunde s-ar afla ) prin centrul resedintelor de giudetz,.. . dar e suficient de interesant (glumesc) pentru Romania, prin inexistenta interesului general pentru cursele de genul asta. . .dar ajuta pilotii care mai tarziu vor ajunge, eventual, sa se dea pe asfaltul unui circuit in Romania. .cand, whatever, va aparea acesta.Problema cu cursele astea de dirt,. ,,este ca singura lor pasiune e sa ia curba aia pe noroi. .fara frana. .altceva nu mai conteaza.. .cu partzaitorile alea de dirt bikes. . Dar sustin resuscitarea interesului publicului pentru vizionarea curselor de dartrek.. .nu dirttrac. .cum pronuntza majoritatea. ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plec si eu maine la Braila sa vad cursele. Pentru cei care nu cunosc orasul, e foarte simplu de ajuns la stadion. De la intrarea in Braila mergeti drept inainte aproximativ 3-4 km(treceti pe langa un magazin Billa si Spitalul Municipal,ambele pe stanga si o benzinarie OMV sau Petrom V pe dreapta,ca si puncte de reper) pana va intersectati cu o linie de tramvai unde trebuie sa faceti stanga(inainte de a traversa linia de tramvai) si intrati in parc. De acolo mai mergeti aprox.500 de metri pana vedeti un carusel in paragina. Din punctul acela ar trebui sa vedeti intrarea (portile) in stadion, undeva in partea stanga cum stati cu fata spre carusel. Sper sa va fie de ajutor si daca totusi nu va descurcati va las si nr. meu de telefon: 0745 122 211. Numai bine! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plec si eu maine la Braila sa vad cursele. Pentru cei care nu cunosc orasul, e foarte simplu de ajuns la stadion. De la intrarea in Braila mergeti drept inainte aproximativ 3-4 km(treceti pe langa un magazin Billa si Spitalul Municipal,ambele pe stanga si o benzinarie OMV sau Petrom V pe dreapta,ca si puncte de reper) pana va intersectati cu o linie de tramvai unde trebuie sa faceti stanga(inainte de a traversa linia de tramvai) si intrati in parc. De acolo mai mergeti aprox.500 de metri pana vedeti un carusel in paragina. Din punctul acela ar trebui sa vedeti intrarea (portile) in stadion, undeva in partea stanga cum stati cu fata spre carusel. Sper sa va fie de ajutor si daca totusi nu va descurcati va las si nr. meu de telefon: 0745 122 211. Numai bine! :lol:

Mentioneaza si tu te rog daca indicatiile sunt valabile pentru intrarea dinspre Slobozia sau cea dinspre Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,asta mi-a scapat. Indicatiile erau valabile pentru intrarea dinspre Buzau.Am mers ,am vazut.....si am plecat cu un gust amar. Cursele au fost destul de slabe,in mare parte concurentii ajungand la final in aceeasi formatie in care erau dupa prima turnanta. Au fost cateva acidente si o gramada de abandonuri tehnice. Lucrul cel mai deranjant mi s-a parut reclama electorala urlata de crainicul stadionului pana te aducea in pragul nebuniei si lipsa totala o vreunui organ de ordine. Un lucru bun, faptul ca au fost doua ambulante pregatite pentru interventii(una a dus un concurent din Bucuresti la spital). :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...