Sari la conținut

Clasic , Dreapta Peste Mine


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

Bunik=tata lu' mama...

De curiozitate am facut un experiment cand veneam spre casa: tineam masina constant la 30 km/h si ma infigeam brusc in pedela de frana. Rezultat: la 30 km/h opream in aprox 3,5 m de cand calcam frana pana la "full stop". Am facut experienta de trei ori si de fiecare data mi-am luat reper Dacii parcate pe marginea drumului. Puneam frana la "inceputul" reperului (masina) si comparam locul unde m-am oprit cu lungimea totala a unei Dacii (aprox 4,3 m). NICIODATA nu am depasit toata masina. Am incercat o data si de la 40 km/h si mi-a iesit o distanta aproximativa de franare de 4,5 m. Ok! Hai sa dublam distanta pentru ca vorbim de motociclete si au cu 2 roti mai putin decat masina. Deci sa zicem ca unei motociclete ii trebuiesc 9 metri sa opreasca de la 30 km/h.

Acum; presupun ca H3llriderr s-a uitat la vitezometru inainte sa pice si acesta indica 30 km/h. Bun. Asta inseamna in realitate cam 25km/h (intotdeauna este o diferenta intre viteza reala si cea indicata de vitezometru. Din cate am inteles, la motociclete aceasta diferenta esta lasata in mod deliberat mai mare). La 25 km/h se parcurg 7.9 m/s. Sa mai presupunem ca timpul lui de reactie (de cand boul idiotul criminalul oligofernul zdreanta de conservar i-a taiat calea pana s-a hotarat sa puna frana sau sa culce mbra) a fost de o secunda. Asta inseamna ca a parcurs 7.9m. Plus cei 9 metri necesari pentru franare rezulta 16.9 m. Hai sa zicem 20 m. Deci H3llriderr in 20m a "reusit" sa culce un motor de la 25 km/h (reali) - 30 km/h (pe bord). Care motor in virtutea inertiei, avand o masa foarte mare (192kg moto + 100kg ocupant si echipament + 15 kg combustibil = 307 kg)s-a mai si rotit cu 180 de grade. Super meserias! Cine-mi da si mie un motor sa incerc? Poate imi iese si mie din prima!

Hellriderr: conservarul TI-A TAIAT CALEA CU INTENTIA CLARA DE A TE DA JOS DE PE MOTOR SI DE A TE OMORI!!! Este foarte bine ca ai avut prezenta de spirit si l-ai linistit inainte sa-si duca treaba la bun sfarsit! Multa cinste si mult respect din partea mea!

Editat de enemy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bunik=tata lu' mama...

De curiozitate am facut un experiment cand veneam spre casa: tineam masina constant la 30 km/h si ma infigeam brusc in pedela de frana. Rezultat: la 30 km/h opream in aprox 3,5 m de cand calcam frana pana la "full stop". Am facut experienta de trei ori si de fiecare data mi-am luat reper Dacii parcate pe marginea drumului. Puneam frana la "inceputul" reperului (masina) si comparam locul unde m-am oprit cu lungimea totala a unei Dacii (aprox 4,3 m). NICIODATA nu am depasit toata masina. Am incercat o data si de la 40 km/h si mi-a iesit o distanta aproximativa de franare de 4,5 m. Ok! Hai sa dublam distanta pentru ca vorbim de motociclete si au cu 2 roti mai putin decat masina. Deci sa zicem ca unei motociclete ii trebuiesc 9 metri sa opreasca de la 30 km/h.

Acum; presupun ca H3llriderr s-a uitat la vitezometru inainte sa pice si acesta indica 30 km/h. Bun. Asta inseamna in realitate cam 25km/h (intotdeauna este o diferenta intre viteza reala si cea indicata de vitezometru. Din cate am inteles, la motociclete aceasta diferenta esta lasata in mod deliberat mai mare). La 25 km/h se parcurg 7.9 m/s. Sa mai presupunem ca timpul lui de reactie (de cand boul idiotul criminalul oligofernul zdreanta de conservar i-a taiat calea pana s-a hotarat sa puna frana sau sa culce mbra) a fost de o secunda. Asta inseamna ca a parcurs 7.9m. Plus cei 9 metri necesari pentru franare rezulta 16.9 m. Hai sa zicem 20 m. Deci H3llriderr in 20m a "reusit" sa culce un motor de la 25 km/h (reali) - 30 km/h (pe bord). Care motor in virtutea inertiei, avand o masa foarte mare (192kg moto + 100kg ocupant si echipament + 15 kg combustibil = 307 kg)s-a mai si rotit cu 180 de grade. Super meserias! Cine-mi da si mie un motor sa incerc? Poate imi iese si mie din prima!

Hellriderr: conservarul TI-A TAIAT CALEA CU INTENTIA CLARA DE A TE DA JOS DE PE MOTOR SI DE A TE OMORI!!! Este foarte bine ca ai avut prezenta de spirit si l-ai linistit inainte sa-si duca treaba la bun sfarsit! Multa cinste si mult respect din partea mea!

 

 

Este o vorba...teoria ca teoria...PRACTICA NE OMOARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunik=tata lu' mama...

De curiozitate am facut un experiment cand veneam spre casa: tineam masina constant la 30 km/h si ma infigeam brusc in pedela de frana. Rezultat: la 30 km/h opream in aprox 3,5 m de cand calcam frana pana la "full stop". Am facut experienta de trei ori si de fiecare data mi-am luat reper Dacii parcate pe marginea drumului. Puneam frana la "inceputul" reperului (masina) si comparam locul unde m-am oprit cu lungimea totala a unei Dacii (aprox 4,3 m). NICIODATA nu am depasit toata masina. Am incercat o data si de la 40 km/h si mi-a iesit o distanta aproximativa de franare de 4,5 m. Ok! Hai sa dublam distanta pentru ca vorbim de motociclete si au cu 2 roti mai putin decat masina. Deci sa zicem ca unei motociclete ii trebuiesc 9 metri sa opreasca de la 30 km/h.

Acum; presupun ca H3llriderr s-a uitat la vitezometru inainte sa pice si acesta indica 30 km/h. Bun. Asta inseamna in realitate cam 25km/h (intotdeauna este o diferenta intre viteza reala si cea indicata de vitezometru. Din cate am inteles, la motociclete aceasta diferenta esta lasata in mod deliberat mai mare). La 25 km/h se parcurg 7.9 m/s. Sa mai presupunem ca timpul lui de reactie (de cand boul idiotul criminalul oligofernul zdreanta de conservar i-a taiat calea pana s-a hotarat sa puna frana sau sa culce mbra) a fost de o secunda. Asta inseamna ca a parcurs 7.9m. Plus cei 9 metri necesari pentru franare rezulta 16.9 m. Hai sa zicem 20 m. Deci H3llriderr in 20m a "reusit" sa culce un motor de la 25 km/h (reali) - 30 km/h (pe bord). Care motor in virtutea inertiei, avand o masa foarte mare (192kg moto + 100kg ocupant si echipament + 15 kg combustibil = 307 kg)s-a mai si rotit cu 180 de grade. Super meserias! Cine-mi da si mie un motor sa incerc? Poate imi iese si mie din prima!

Hellriderr: conservarul TI-A TAIAT CALEA CU INTENTIA CLARA DE A TE DA JOS DE PE MOTOR SI DE A TE OMORI!!! Este foarte bine ca ai avut prezenta de spirit si l-ai linistit inainte sa-si duca treaba la bun sfarsit! Multa cinste si mult respect din partea mea!

Zise un conservar care probabil ca nu a urcat niciodata pe motor...hy pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zise un conservar care probabil ca nu a urcat niciodata pe motor...hy pa

Am urcat si eu pe motor si mi-am luat si eu trantele de rigoare DIN VINA MEA. Nu am milioane de kilometri pertecuti in sa dar m-am fript si eu la teava de esapament incercand sa repar mobra pe marginea drumului. M-am udat si eu pana la piele cand am prins ploaie si mi-au intrat si mie muste in ochi cand mergeam cu viziera ridicata din cauza ca muream de cald... Regret sincer ca m-am lasat de sportul asta fara sa sparg si eu o fatza...

 

LE. Fara nici o legatura cu topicul asta... Dati si voi un search dupa "din vina mea" si vedeti ce rezulta.

Editat de enemy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar aveai 30 si ai culcat'o.Ori conduci foarte prost, ori minciunesti in privinta vitezei ...

:lol:

Dupa parerea mea, daca motocicleta s-a oprit taras, s-ar fi oprit si pe doua roti.

:lol:

H3llriderr daca omu avea intentia sa te dea jos de pe/cu tot cu motor nu mai oprea sa vada ce ai. Daca doamne feri' mi se intampla si mie de acum incolo, nici eu n-o sa mai opresc...No offence dar ma ingrozesc citind aici. Nu numai ca te lauzi ca i-ai dat un bocanc si un carbon dar mai sunt animale care te aproba...

Enemy, in cazul de fata ai dreptate dar nu generaliza, fiecare padure cu uscaturile ei.

 

Printre "conservari" gasesti zilnic oameni de un bun simt surprinzator, se dau la o parte sa treci tu ilegal printre benzi, isi deshid geamul si-si rabateaza singuri oglinzile, iti salveaza pielea reducand viteza cand tu nu o faci, opresc daca vad o motocicleta culcata, etc. Dar sunt si (cateva) uscaturi. Exact la fel e si lumea moto. Si cum din pacate ce se aseamana se aduna, nu-ti forma o opinie generala doar dintr-un thread.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conservarii neatenti provoaca daune...si peste mine era sa dea unu aproape la fel a schimbat banda fara sa semnalizeze/sa se asigure....bine ca eram cu un FB :lol:

Editat de Denis TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conservarii neatenti provoaca daune...si peste mine era sa dea unu aproape la fel a schimbat banda fara sa semnalizeze/sa se asigure....bine ca eram cu un FB :lol:

clar, faptul ca erai pe un fb te proteja de asfalt mult mai mult decat daca erai pe o aprilia :( sa stii...may the force be with you, young pad'a'van :blbl:

 

LE: aaa, acu am vaz ma ca-i topicu lu Carja :()

 

Printre "conservari" gasesti zilnic oameni de un bun simt surprinzator, se dau la o parte sa treci tu ilegal printre benzi, isi deshid geamul si-si rabateaza singuri oglinzile, iti salveaza pielea reducand viteza cand tu nu o faci, opresc daca vad o motocicleta culcata, etc. Dar sunt si (cateva) uscaturi. Exact la fel e si lumea moto. Si cum din pacate ce se aseamana se aduna, nu-ti forma o opinie generala doar dintr-un thread.

foarte bun post :lol:

defapt aci nu-i vorba de conservari sau motociclisti, ci de uameni, in general...

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunik=tata lu' mama...

...............................

De curiozitate am facut un experiment cand veneam spre casa: tineam masina constant la 30 km/h si ma infigeam brusc in pedela de frana. Rezultat: la 30

Acum; presupun ca H3llriderr s-a uitat la vitezometru inainte sa pice si acesta indica 30 km/h. Bun. Asta inseamna in realitate cam 25km/h (intotdeauna este o diferenta intre viteza reala si cea indicata de vitezometru. Din cate am inteles, la motociclete aceasta diferenta esta lasata in mod deliberat mai mare). La 25 km/h se parcurg 7.9 m/s. Sa mai presupunem ca timpul lui de reactie (de cand boul idiotul criminalul oligofernul zdreanta de conservar i-a taiat calea pana s-a hotarat sa puna frana sau sa culce mbra) a fost de o secunda. Asta inseamna ca a parcurs 7.9m. Plus cei 9 metri necesari pentru franare rezulta 16.9 m. Hai sa zicem 20 m. Deci H3llriderr in 20m a "reusit" sa culce un motor de la 25 km/h (reali) - 30 km/h (pe bord). Care motor in virtutea inertiei, avand o masa foarte mare (192kg moto + 100kg ocupant si echipament + 15 kg combustibil = 307 kg)s-a mai si rotit cu 180 de grade. Super meserias!

 

Bah...ti-e chiar ti-a placut cartea se vede ca ai avut parte de ea.Nu ma pot contrazice cu tine ca mie nu mi-a placut.Deci probabil ca ai dreptate, ca prea o zici cu foc si de data asta...

 

Dar spune-mi.....tata lu' tata ce este ?

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe Uverturii ma intorceam de la o spalatorie de pe Timisoara.In fata mea coloana pana la semafor,mai aveam cam 20-25m pana la ultima masina din coloana cand din stanga mea a iesit de pe o straduta un break alb la volanul caruia era un pusti de 18-19 ani iar in dreapta lui era un domn la 45-50 de ani (presupun ca era tatal lui).Se uita in dreapta si soferul si ocupantul locului din dreapta,vad amandoi ca vin(eram in decelerare si apasam frana fata usor),la care accelereaza cu 7,8 m in fata mea si fac stanga.Apas frana mai tare si trag dreapta de ghidon(aveam loc intre break si masina parcata pe dreapta).Opresc in dreptul usii fata.Ma dau jos si ii intreb daca sunt sanatosi la cap,deoarece m-au vazut amandoi si nu mi-a acordat prioritate,la care ocupantul din dreapta lasa geamul jos si imi spune ca a gresit.Ii spun ca nu o sa conduca prea mult in stilul asta si ca poate intr-o buna zi v-a da un camion peste ei(doamne fereste).

Daca nu eram atent sau veneam mai tare ma opream chiar in mijocul masinii. Asta este Romania si asta este cultura din Romania.Trebuie sa faci SLALOM PRINTRE CRETINI in fiecare zi altfel risti sa o sfarsesti rau din cauza unora ca cei pe care i-am intalnit eu astazi.Ar fi meritat un pumn in cap ca sa mai si proceseze informatia primita de la ochi!!!!

Asfalt uscat si mare grija ca CRETINI!!!!

Editat de dumistef
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care isi dau cu parerea din fata calculatorului: atunci cand esti pe moto reactionezi altfel decat cand stai relaxat cu aerul conditionat dat drumul si pe un scaun comfortabil. Cine spune ca nu se enerveaza ca o masina ii taie fata (si il mai da si pe jos) minte.

Ca a facut bine sau nu ca l-a luat la pumni, asta tine de temperamentul fiecaruia. Poate si eu as fi facut la fel. Iar calcule cu viteze si distante de franare nu isi au rostul decat daca esti la examen la fizica. Cand esti in pericol reactionezi din instinct. Ca o culci ca asa crezi tu ca iesi mai bine, ca incerci sa franezi, fiecare cum se descurca.

 

In Bucuresti sunt multi tampiti, dar printre ei mai sunt si oameni civilizati, care iti fac loc cand stau la stop, care nu iti taie fata. Poate unul dintre ei nu e atent la un moment dat si se baga in fata ta. Merita sa il iei la bataie? Va las pe voi sa raspundeti.

 

Aveti grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii gresesc involuntar, altii intentionat! Unii isi cer scuze si se vede pe chipul lor asta, pe altii ii doare in fund! La unii le explici frumos ca au gresit iar daca pricep vor baga la cap data viitoare, pe altii ii iei la suturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti sunt multi tampiti, dar printre ei mai sunt si oameni civilizati, care iti fac loc cand stau la stop, care nu iti taie fata. Poate unul dintre ei nu e atent la un moment dat si se baga in fata ta. Merita sa il iei la bataie? Va las pe voi sa raspundeti.

Aveti grija

 

Pai eu sunt om cinstit...pana acum...crezi ca daca sparg o banca....e prima oara...nu se pune ? Ce conteaza ? Daca este sa te omoare sau sa te raneasca grav este de ajuns o singura data.Deci dupa parerea mea nu conteaza cat de baiat bun esti anterior.Trebuie sa fii tot timpul baiat bun. Asa te vrea toata lumea pana mori.

 

In rest sunt de acord cu tine.Depinde de temperament, om si situatie.Dar ca regula ,nu este o solutie.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti sunt multi tampiti, dar printre ei mai sunt si oameni civilizati, care iti fac loc cand stau la stop, care nu iti taie fata. Poate unul dintre ei nu e atent la un moment dat si se baga in fata ta. Merita sa il iei la bataie? Va las pe voi sa raspundeti.

De aceea zic: aveti grija de voi inainte sa inceapa ceilalti s-o faca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti sunt multi tampiti, dar printre ei mai sunt si oameni civilizati, care iti fac loc cand stau la stop, care nu iti taie fata. Poate unul dintre ei nu e atent la un moment dat si se baga in fata ta. Merita sa il iei la bataie? Va las pe voi sa raspundeti.

 

Aveti grija

 

 

Mersi ... o să am .. cum merg mai mult cu maÂşina, o să-mi pun Âşi o bîtă în ea ... just in case ... văd că se poartă carboanele, căÂştile Âşi bocancii ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un conservar imputit si tot timpul vinovat, care pana acum era cu ochii in 14 dupa voi. In 10 ani de cand conduc v-am salvat cururile nesimtite (si aici ma refer in special la cei gen H3llriderr) de n ori rupand pedala de frana (de doua ori cu pretul jantelor si basculelor mele). H3llriderr daca omu avea intentia sa te dea jos de pe/cu tot cu motor nu mai oprea sa vada ce ai. Daca doamne feri' mi se intampla si mie de acum incolo, nici eu n-o sa mai opresc...No offence dar ma ingrozesc citind aici. Nu numai ca te lauzi ca i-ai dat un bocanc si un carbon dar mai sunt animale care te aproba... Bunik-miu a avut un preinfarct si a tras dreapta de urgenta pentru ca NU MAI PUTEA. Trebuia sa fii acolo sa-l trimiti pe lumea cealalta pentru ca ti-a rupt maneta de frana. Sau poate nu ai "evoluat" inca la femei si batrani...

Indiferent ce manevra faci in trafic, te asiguri inainte temeinic (vezi bunul simt si Codul Rutier). Imi pare rau pentru bunicul tau, sa zicem ca in cazul ala se scuza. Dar si asa, daca tragi dreapta si intri in fata unui camion, ce castigi? Off... ma rog, aici nu se discuta pana la urma, e vorba de un preinfarct... In privinta deciziei tale de a nu mai opri cand lovesti un motor - e mult mai simplu sa fugi decat sa iti ceri scuze? Peste tot exista acele uscaturi, asta nu inseamna ca nu poti da peste mine, peste tata sau peste un prieten al tau. Si ca sa intelegi mai bine problema (a nu se intelege ca sunt de acord cu violenta) hai o zi pe motor, sa vezi cum e! Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta deciziei tale de a nu mai opri cand lovesti un motor - e mult mai simplu sa fugi decat sa iti ceri scuze?

Raspuns NU. Dar daca dau peste H3llriderr si imi arde un bocanc si o manusa in figura inainte sa apuc sa deschid gura? Nici nu-mi imaginez ce se intampla daca era sotia mea la volan...

 

Accept invitatia ta cu placere si poate facem schimb. Tu cu conserva si eu cu mobra :lol: Dar numai duminica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns NU. Dar daca dau peste H3llriderr si imi arde un bocanc si o manusa in figura inainte sa apuc sa deschid gura? Nici nu-mi imaginez ce se intampla daca era sotia mea la volan...

 

Accept invitatia ta cu placere si poate facem schimb. Tu cu conserva si eu cu mobra :lol: Dar numai duminica!

Si pe mine sa nu ma lasi sa parchez masina. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns NU. Dar daca dau peste H3llriderr si imi arde un bocanc si o manusa in figura inainte sa apuc sa deschid gura? Nici nu-mi imaginez ce se intampla daca era sotia mea la volan...

 

Accept invitatia ta cu placere si poate facem schimb. Tu cu conserva si eu cu mobra :angryfire: Dar numai duminica!

 

Mai bine mergi in poligon ca e mai aglomerat duminica...

In cazul asta nu ii dau dreptate lui Carja. Dar cum ii luati apararea "conservarului" ca a gresit, asa trebuie sa judecati si in cazul lui Carja. A gresit...

Acuma vin eu si zic altceva, te darama (sau reusesti sa-l eviti la limita), sau iti taie calea d'am'pu'lea si te mai si injura, sau iti spune ca ar trebui sa mori odata... Ce faci? Il lasi ca a gresit?

Iti dau eu un caz :

Eram pe banda a 3-a. In fata mea, un tip dadea semnal sa treaca pe a 2-a. Pe a 2-a era o femeie. Asta a incetinit si l-a lasat. Eu, am bagat mana in gaz, sa trec de ei 2, moment in care mult prea neprihanita si necretina si netampita si neidioata, trage de volan stanga sa dea peste mine... Tin sa precizez ca, in momentul manevrei primei masini, stateam cat mai aproape de axul cu banda a 2-a, ca sa ma vada neidioata si sa nu intre in mine. In fine, am reusit sa ma dau suficient de mult in stanga (pe linia de tramvai) si sa o evit. La stop, o intreb ce a fost in capul ei si de ce nu s-a asigurat cand a schimbat banda. Moment in care ma intreaba: "Eu? Cand am schimbat eu banda, ca tu ai schimbat-o!". :lol: :( :( Tin sa-ti spun ca nu am mai stiut ce sa-i zic! Am ramas mut! Chiar am inceput sa ma intreb daca nu cumva oi fi fumat eu ceva si nu mi-am dat seama... Si, culmea, e ca si-a notat numarul mobrei. :blbl: :D :D Si nu am tipat la ea, nu am injurat-o, nu i-am facut nimic! La asta ce mai zici, draga inamicule? Daca era sotia ta, sau ea nu ar fi putut fi decat in masina din problema lui Carja?

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este mereu la mijloc...

 

Si in trafic ca si in viata sunt si animale (desi cu cat cunosc oaneni mai multi cu atat imi iubesc mai tare catelusele...)...sunt porci care nu se uita si au impresia ca este soseaua lor - dar asa fac cu toti participantii la trafic...au ceva cu toata lumea nu doar cu motociclistii...cred ca au ceva chiar si cu ei - si sunt oamenii cu bun simt care se gandesc ca daca ei sunt obligati sa stea in coloana macar altii sa treaca...am zile in care dau doar peste idioti si zile in care toata lumea ma lasa sa trec..

 

Dar oricum aceasta tema nu o sa se sfarseasca...la un nou accident (si din pacte sunt multe) ca la aproape toate, discutia clar tot in directia asta o apuca..

 

 

P.S. Multi soferi nu am de unde sa stie (nici macar nu-si pun problema) ca tu nu poti frana la fel de brusc ca el...ca tu pe piatra cubica (cel putin asta din Romania) trebuie sa mergi mai usurel...ca la tine daca sare cainele...ca etc (vb nu stiu cui sa mai pice diverse din cer si e tot tacamul)

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe zi ce trece constat ca exista motoristi care consuma alcool si merg cu motorul. o mare parte din comunitatea moto de pe forum nu stie sa franeze. multi ii dau gaz DOAR in linie dreapta. unii au mai multe posturi pe forum decat kilometri pe 2 roti. altii nu au nici macar permis. aproape toti injura conservarii (cu toate ca multi motociclisti conduc si masina si stiu cum e sa te trezesti in cateva secunde cu un motor in spate/stanga/dreapta). multi motociclisti nu au un dram de inspiratie ca atunci cand merg in grup si se strecoara printre masini sa o faca unul in spatele celuilalt . in asa fel si masinile ne pot face loc mai usor. dar nu! noi pe toate benzile, plini de spume si injuraturi. hai sa dam vina si pe lipsa de experienta , incapacitatea de a reactiona bine in momente delicate.

dar .. omul e cea mai violenta specie de pe pamant . si deseori violenta primeaza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si nu am tipat la ea, nu am injurat-o, nu i-am facut nimic! La asta ce mai zici, draga inamicule? Daca era sotia ta, sau ea nu ar fi putut fi decat in masina din problema lui Carja?

:lol:

 

Dar ea te-a injurat sau a tipat la tine? Si-a notat numarul tau... OK; si tu puteai sa il notezi pe al ei...

Acum sa nu ma intelegeti aiurea... Conservarul din problema lui Carja (imi inchipui ca despre H3llriderr este vorba) A GRESIT. A provocat un accident. Si cand spun asta scot din discutie viteza lui H3llriderr. Deci pentru ASTA trebuia pedepsit. Dar NU cum a facut-o H3llriderr. Cu ASTA nu am fost de acord.

 

Cum ar fi sa pui frana pe fata, sa prinzi o coaja de penene aruncata de un alt conservar cu cateva minute inainte (da, recunosc! mi s-a intamplat in fata primariei de pe Banu Manta - iti arat semnul de la picior :lol: ), sa te dezechilibrezi si sa spargi din greseala oglinda unuia 2m pe 2m si acesta sa se dea jos la tine si sa-si faca singur dreptate? Aici trebuie sa ajungem? Nu-i de-ajuns ca si-asa ne omoaram intre noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....pariem ca se vor mai scri :lol: e cel putin 10 pagini pe tema asta?:D :( :lol: :( si in final ... :blbl: :D

 

Imi place ca ai un punct de vedere drept si cu coloana, ca orice roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca ai un punct de vedere drept si cu coloana, ca orice roman.

 

poate drept si la.. Coloane la Romana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...