Sari la conținut

Ce-or mai face vechii membri ai forumului?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Acum 39 minute, ALEX-Guzzista a spus:

Eu sunt pe aici din 2007.

 

Ce username aveai înainte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Era o gașcă faina de motocicliști cu GS500 prin 2007 când mi-am luat A-ul. Ne întâlneam miercuri seara jos la Academia militară. Mai povesteam , stabileam planul pentru weekend. Ieșeam in weekend la plimbare, chiar și până la Tempo in Veliko. Ne duceau GS-urile, chiar daca nu aveau gadgeturile electronice de azi. Din cate știu, doar eu și cu inca unul (deși nu bag mana in foc pentru el, nu am mai păstrat legătura cu el) dintre toți cei de atunci mai avem motor. Trece vremea repede pentru toată lumea!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremuri faine demult apuse...dar e normal. Eram mai putini, internetul facilita comunicarea, ceva ce era cu totul nou pentru multi. Stiu ca dupa intrarea in EU si disparitia taxelor vamale, au inceput multi sa-si cumpere motoare, unii pasionati, unii slapari, altii timizi care isi vedeau de treaba. 

 

Ei exista inca, doar ca se pierd in numarul tot mai mare de motociclisti care folosesc motorul pentru deplasare sau pentru escapade. Nu e neaparat ca toata lumea sa foloseasca motorul pentru socializare. Se vede cel mai bine la intruniri moto, care au cam tot acelasi numar de participanti ca in 2010, dar pe strazi vezi mult mai multi. 

 

Eu ma bucur cand vad tot mai multi motoristi, indiferent ca is pe utilaje de 30k euro, sau scootere de 300 euro. Important e ca nu e o masina in plus in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe aici de prin 2010, dar urmaream forumul de ceva vreme inainte sa imi fac cont. Ma bucur sa vad ca multi dintre cei care eram atunci mai suntem si acum ca utilizatori "seriosi" iar cei mai multi inca motociclim.

Degradarea forumului a aparut odata cu noile generatii care au impresia ca li se cuvine totul, drept dovada zecile de topicuri in care intreaba despre o anume problema iar exprimarea si scrierea lasa de dorit. Nu tu un "buna ziua" nu tu un "va rog, daca ma puteti ajuta". Direct problema si aproape ca te ia si la perpulis daca nu il ajuti :crack:Mai apare din cand in cand cate un flacau care se exprima si scrie corect, dar se vede ca acolo tine de educatia celor 7 ani de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Ruginel a spus:

Sunt pe aici de prin 2010, dar urmaream forumul de ceva vreme inainte sa imi fac cont. Ma bucur sa vad ca multi dintre cei care eram atunci mai suntem si acum ca utilizatori "seriosi" iar cei mai multi inca motociclim.

Degradarea forumului a aparut odata cu noile generatii care au impresia ca li se cuvine totul, drept dovada zecile de topicuri in care intreaba despre o anume problema iar exprimarea si scrierea lasa de dorit. Nu tu un "buna ziua" nu tu un "va rog, daca ma puteti ajuta". Direct problema si aproape ca te ia si la perpulis daca nu il ajuti :crack:Mai apare din cand in cand cate un flacau care se exprima si scrie corect, dar se vede ca acolo tine de educatia celor 7 ani de acasa.

 

Corect! (impartasesc aceeasi idee cu degradarea forumului si a societatii)....  :)

Eu inca ma incapatanez sa motociclesc zilnic, cat ma mai tin bateriile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni...

6 hours ago, Ruginel said:

Degradarea forumului a aparut odata cu noile generatii care au impresia ca li se cuvine totul, drept dovada zecile de topicuri in care intreaba despre o anume problema iar exprimarea si scrierea lasa de dorit. Nu tu un "buna ziua" nu tu un "va rog, daca ma puteti ajuta".

Asta degradeaza forumul asta care ar trebui sa fie despre motociclism? Ca vin tineri motociclisti aici si nu va trateaza cu reverenta care credeti ca vi se cuvinte ca motociclisti cu mai multa experienta decat ei?

 

Dar zecile de topicuri pe subiecte care nu au nicio treaba cu motociclismul nu mai degreadeaza oare acest forum numit chiar motociclism? Stiti voi, toate topicurile alea unde sub pretextul libertatii de exprimare se promoveaza ura de rasa, religie, gen, orientare sexuala, ideologie politica etc. Astea nu degradeaza forumul, nu? De vina sunt tinerii aia care nu stiu sa dea buna ziua... Tineri care oare cat de mult or mai dori sa stea pe forum cand sunt luati peste picior ca nu s-au descaltat la intrare sau cand vad ce discutii se poarta pe vreunul din topicurile astea?

 

Am mai umblat si eu pe alte forumuri (vezi https://www.advrider.com/f/, vezi https://www.r1200gs.info/forums/) si n-am vazut nici sa fie luati la treispe nou-venitii ca n-au zis sarumana la intrare, nici sa se intinda la discutii care nu au treaba cu motociclismul. Poate n-or fi inteles prea bine oamenii aia cum e cu motociclismul sau cu forumitul, poate n-am inteles nici eu prea bine. Nu stiu, dar stiu ca e de-a dreptul ridicol sa te plingi de starea forumului cand paticipi activ la degradarea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, gmc a spus:

Mai oameni buni...

Asta degradeaza forumul asta care ar trebui sa fie despre motociclism? Ca vin tineri motociclisti aici si nu va trateaza cu reverenta care credeti ca vi se cuvinte ca motociclisti cu mai multa experienta decat ei?

 

Te agiti ca Pepsi-ul degeaba. Re-citeste ce am scris si poate vei intelege mesajul textului.

 

Acum 2 ore, gmc a spus:

Dar zecile de topicuri pe subiecte care nu au nicio treaba cu motociclismul nu mai degreadeaza oare acest forum numit chiar motociclism? Stiti voi, toate topicurile alea unde sub pretextul libertatii de exprimare se promoveaza ura de rasa, religie, gen, orientare sexuala, ideologie politica etc. Astea nu degradeaza forumul, nu? 


Nu prea functioneaza mizeriile astea enumerate de tine, cu promovarea urii de rasa, religie, etc. pe aici. Cum ar zice americanu’ “we don’t buy this sh*t!”. In primul rand topicurile sunt deschise in aria ce social si politica, iar toti care ne luam la suturi pe acolo, ne stim cel putin virtual, cu unii poate am stat si la pahare. 
 

Acum 2 ore, gmc a spus:

De vina sunt tinerii aia care nu stiu sa dea buna ziua... Tineri care oare cat de mult or mai dori sa stea pe forum cand sunt luati peste picior ca nu s-au descaltat la intrare sau cand vad ce discutii se poarta pe vreunul din topicurile astea?

Baro$$, cand intri intr-o casa noua, dai buna ziua si te prezinti alora care sunt deja acolo. Cam asa zic regulile elementare de politete. Nu a cerut nimeni sa i se faca statuie pentru ca este mai vechi pe forum.

 

Pur si simplu este lipsa de respect ca primul tau topic sa fie facut de genul “Am o problema cu motocicleta, semnalizeaza stanga cand ii dau semnal dreapta.” fara macar sa te prezinti in prealabil. Sa nu mai zic ca este si prostie pe langa asta, multi nici nu mentioneaza ce model de motocicleta au sau de unde sunt pe tru a le recomanda un mecanic / un service. Se asteapta ca noi sa le ghicim gandurile. 

 

Acum 2 ore, gmc a spus:

 

Am mai umblat si eu pe alte forumuri (vezi https://www.advrider.com/f/, vezi https://www.r1200gs.info/forums/) si n-am vazut nici sa fie luati la treispe nou-venitii ca n-au zis sarumana la intrare, nici sa se intinda la discutii care nu au treaba cu motociclismul. Poate n-or fi inteles prea bine oamenii aia cum e cu motociclismul sau cu forumitul, poate n-am inteles nici eu prea bine. Nu stiu, dar stiu ca e de-a dreptul ridicol sa te plingi de starea forumului cand paticipi activ la degradarea lui.


Stai linistit ca nu ai descoperit apa calda si mersul pe jos, usor cu harneala. Cam toti de aici umblam si pe alte forumuri. Cam toate au si o sectiune in care te prezinti si spui ce motocicleta ai. Vezi CustomFighters, StromTroopers si GuzziTech…asta asa la primul search mental. 

Editat de Ruginel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, ALEX-Guzzista a spus:

Alex-Cruiser pana acu cateva luni

👍, de acest username îmi amintesc, erai chiar un fan înfocat cruisere, dacă bine țin minte 🙂. Uite cum se mai schimbă optica din când în când 🫡

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, zîmbesc a spus:

👍, de acest username îmi amintesc, erai chiar un fan înfocat cruisere, dacă bine țin minte 🙂. Uite cum se mai schimbă optica din când în când 🫡

Sunt inca fan Cruisere, am intentionat sa mi iau tot cruiser dar japonezele pana in 8-900 cmc care se fabrica acum nu imi plac. 

De la cruiser spre clasic nu a fost decat un pas. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.09.2024 la 23:39, Ruginel a spus:

 

Te agiti ca Pepsi-ul degeaba. Re-citeste ce am scris si poate vei intelege mesajul textului.

 


Nu prea functioneaza mizeriile astea enumerate de tine, cu promovarea urii de rasa, religie, etc. pe aici. Cum ar zice americanu’ “we don’t buy this sh*t!”. In primul rand topicurile sunt deschise in aria ce social si politica, iar toti care ne luam la suturi pe acolo, ne stim cel putin virtual, cu unii poate am stat si la pahare. 
 

Baro$$, cand intri intr-o casa noua, dai buna ziua si te prezinti alora care sunt deja acolo. Cam asa zic regulile elementare de politete. Nu a cerut nimeni sa i se faca statuie pentru ca este mai vechi pe forum.

 

Pur si simplu este lipsa de respect ca primul tau topic sa fie facut de genul “Am o problema cu motocicleta, semnalizeaza stanga cand ii dau semnal dreapta.” fara macar sa te prezinti in prealabil. Sa nu mai zic ca este si prostie pe langa asta, multi nici nu mentioneaza ce model de motocicleta au sau de unde sunt pe tru a le recomanda un mecanic / un service. Se asteapta ca noi sa le ghicim gandurile. 

 


Stai linistit ca nu ai descoperit apa calda si mersul pe jos, usor cu harneala. Cam toti de aici umblam si pe alte forumuri. Cam toate au si o sectiune in care te prezinti si spui ce motocicleta ai. Vezi CustomFighters, StromTroopers si GuzziTech…asta asa la primul search mental. 

 Bine spus 👍🤟💪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, da' de tanga moteurs sau urban riders va mai amintiti? Ca toate vechiturile de azi frecventau si celelalte ospicii. 😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...