Sari la conținut

01.06.2006-accident Tineretului


Arthemis
 Share

Postări Recomandate

bai repet, ca-s obosita si cred c-o sa repet pana mor. Puneti ma mana si luati-va echipament. Cand va vad in tricou si blugi ma ia cu furnicaturi. O armura de la UFO e cinci milioane. Merita fiecare leu nenorocirea aia, trebuie doar sa-i cos plasa de unde s-a harshait. O pereche de genunchiere bune e un milion. O casca, nu mai zic...manusi... luati-vi-le bai fratilor ca merita fiecare leu. Prefer sa ajung asa acasa si sa ma bucur ca am doar o julitura, decat sa stau sa schimb pansamente si sa trag calmante la greu. Daca tot va mananca de motoretizm, luati-va si echipament, nici asfaltul nu iarta, nici la 40-50 la ora. Stiu, probabil aberez, dar dracu', deja e a doua oara cand scap asa. Prefer deja sa mor de cald decat sa ma imprietenesc cu doctorii de la chirurgie plastica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Repetiția e mama învățăturii, important e să ferești în a mai repeta evenimente d-astea de ții juma' de forum cu inima cât un purice! :)

Recunosc... n-am genunchere, dar sunt în proiectul de achiziționare! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repeti?ia e mama învă?ăturii, important e să fere?ti în a mai repeta evenimente d-astea de ?ii juma' de forum cu inima cât un purice! :rose:

Recunosc... n-am genunchere, dar sunt în proiectul de achizi?ionare! :)

 

@vlad, ala a venit tare din spate, e ca si cum ne-ar fi dat un shpitz intre obrajorii dorsali, mi se pare destul de normal sa ne ducem asa, cred ca ne duceam mai urat daca aveam mai mult. ma uit acum la armura si abia se vede. ceva plasa rupta si polizari putin spus usoare. coloana pare chiar intacta, doar sigla UFO e zdrelita bine.

 

 

@alter ego: uite ca nu e mereu chiar asa, te feresti cat poti, si uite ca apare unul d-asta sau o blonda oligofrena si n-ai ce face. noi am auzit doar busitura din spate, din bmw, s-a auzit ca naiba, si-n secunda doi ne harshaiam pe asfalt, eu cel putin ma intorceam ca o clatita pe-o parte si pe alta ca mi se incinsesera si blugii. Mi-a lasat o gaura misto la buzunar, auzeam clinchete in urma mea, mai cadea maruntis. Mi-e ca daca ma uitam in spate vedeam si copilasi care culegeau banuti in urma mea :) Nu stiu, consider ca am avut amandoi un noroc fenomenal, si daca n-avea Vlad prezenta de spirit sa ma traga nitel, nu stiu daca mai apucam sa postez aici. :unsure:

 

LE: si mai o mentiune: echipati-va pasagerele, daca insistati in a avea pasagere. eu una recomand monopostul, e cel mai sanatos. daca nu vreti monopost si vreti sa le plimbati, echipati-le. chiar nu le vreti pe constiinta, pe bune... o armura, o geaca, o genunchiera. Investiti in sanatatea voastra, e singurul lucru care va tine calare.

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vlad, ala a venit tare din spate, e ca si cum ne-ar fi dat un shpitz intre obrajorii dorsali, mi se pare destul de normal sa ne ducem asa, cred ca ne duceam mai urat daca aveam mai mult. ma uit acum la armura si abia se vede. ceva plasa rupta si polizari putin spus usoare. coloana pare chiar intacta, doar sigla UFO e zdrelita bine.

 

 

@alter ego: uite ca nu e mereu chiar asa, te feresti cat poti, si uite ca apare unul d-asta sau o blonda oligofrena si n-ai ce face. noi am auzit doar busitura din spate, din bmw, s-a auzit ca naiba, si-n secunda doi ne harshaiam pe asfalt, eu cel putin ma intorceam ca o clatita pe-o parte si pe alta ca mi se incinsesera si blugii. Mi-a lasat o gaura misto la buzunar, auzeam clinchete in urma mea, mai cadea maruntis. Mi-e ca daca ma uitam in spate vedeam si copilasi care culegeau banuti in urma mea :) Nu stiu, consider ca am avut amandoi un noroc fenomenal, si daca n-avea Vlad prezenta de spirit sa ma traga nitel, nu stiu daca mai apucam sa postez aici. :)

 

what are friends 4 ? :rose: daca tot te-am bagat in asta...macar sa nu te afund de tot...btw incep sa ma doara oasele :unsure: si muschii mi se cam intepenesc

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vladu, baga tata un nani gras si pregateste-te pentru ziua de maine. Vezi ca maine o sa doara mai tare, asa ca fii pregatit sa mergi ca Robocop cateva ore.Toate cele bune, bre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am dus taras, Vlad in spatele meu, o masina in spatele lui Vlad (al carei sofer a avut inspiratia sa puna frana ca altfel se suia pe Vlad). Vlad m-a tras de picior cred mai spre dreapta, caci eu ma duceam pe contrasens

Vladule tata, ai o bere de la mine pt gestu si reactia asta....e ceva sa constientizezi in asa momente si sa ajuti in asa fel...felicitari sincere

 

si las-o dracu de mobra....fieru e fier, banu e hartie, si daca e sanatate, asculta la mine, ca toate se fac cu vointa si dorinta :) vreau sa vad si eu stadiul motoretei, poate poate incropim o ciorba din ea :unsure:

 

se pare ca Raluca are bafta numai de rahaturi d-astea de accidente stupide si spectaculoase....

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de peste un an imi racesc gura ca o vesta cu protectii Dainese, sa zicem, pret 250 euro sau pe acolo, e mult mai ieftina decat operatii estetice in care chirurgul iti jupoaie pielea de pe poponeata si ti-o lipeste pe bratze, picioare, abdomen, etc. . si tot o sa aratati tot restul vietii la plaja ca niste mutanti grefatzi. ..Poate macar acuma cand va zice Ralucone atat de realist, ca a trecut prin ce ati vazut ca a trecut, sa pricepeti ceva ba, tampitilor patologici, si sa nu mai o ardeti prin oras in tricou, bermude si adidasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot dormi...i`m living a nightmare :unsure:

lasa ba cosmarurile....esti sanatos si asta-i bine....cum se prezinta mobra?nu de alta da nu stau sa citesc atata topicu la ora asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de peste un an imi racesc gura ca o vesta cu protectii Dainese, sa zicem, pret 250 euro sau pe acolo, e mult mai ieftina decat operatii estetice in care chirurgul iti jupoaie pielea de pe poponeata si ti-o lipeste pe bratze, picioare, abdomen, etc. . si tot o sa aratati tot restul vietii la plaja ca niste mutanti grefatzi. ..Poate macar acuma cand va zice Ralucone atat de realist, ca a trecut prin ce ati vazut ca a trecut, sa pricepeti ceva ba, tampitilor patologici, si sa nu mai o ardeti prin oras in tricou, bermude si adidasi.

 

Bine, Dainese si pe mine ma ustura la portofel momentan. Dar e a doua oara deja. Prima oara m-a salvat o geaca Madhead. Acum o armura UFO. Ideea este ca se pot gasi cai de mijloc in a achizitiona un echipament de calitate. Si e a doua oara. A doua oara! Probabil aberez de la oboseala, dar pe cuvant, incerc sa ma adulmec si ma gandesc ca m-o fi scapat mama intr-un mare rahat turcesc cand eram mica. Si chiar nu am fost ridicola cand m-am echipat cum m-am echipat. Prefer sa se faca misto ca umblu robocop, decat sa ma chis pe mine cand ma misc. Pana si idiotenia asta de julitura ustura ca dracu. Stiu, sunt o fetita si nu-mi place durerea. Dar se putea mai rau.

 

si dude, poate sa le-o spuna o armata intreaga de Raluci, multi nu pricep pana nu se tarasc un pic pe asfalt. bai da' ustura, echipati-va dracu, lasati tricoul ca nu va omoara caldura, las-o dreacu'. si pe cuvant, armura mi s-a parut vis pe caldura, parca nici n-o simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ba cosmarurile....esti sanatos si asta-i bine....cum se prezinta mobra?nu de alta da nu stau sa citesc atata topicu la ora asta...

 

e zob...s-a dus dracu visul meu...sunt terminat ORL-ule...nu vrei sa stii ce e in sufletul meu :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ba cosmarurile....esti sanatos si asta-i bine....cum se prezinta mobra?nu de alta da nu stau sa citesc atata topicu la ora asta...

 

Tare raspunsul. ..:)

 

PS: Ralucone, nu te transforma, in mine. . :unsure: .tu trebuie sa ramai femeie. .chiar daca biker.. .dar mi-a placut raspunsul. . sincer.

 

PS2: Vlad, strange din dinti post-factum, bea o tarie, fuck da fier, fuck the alcohol quantity, who cares, maine e zi cu soare. ..dormi mult, stiu ca o sa ai flashbacks ceva timp, poate nu o sa dormi o perioada, but thank to God ca esti inca aici. .

 

 

Vlade, inca odata, zi mersi la parinti ca se roaga pentru tine in fiecare zi cand scoti motoru, la God, ca esti ok. . Da-l in mortzii lui de fier, ca tot o sa-l vinzi intr-o zi. .si intr-o buna zi, o sa renunti la moto, definitiv, cum o sa renuntam, toti, intr-o buna zi. .si, nu o sa fie iarna si mohorat, ci cu soare. .uite asa. .o sa ne treaca nebuneala. . .din senin. .oare? Sau poate descoperim ca in viata merita alte lucruri mult mai multa dedicatie decat un fier pe doua roti??!? Hai sa zicem, un copil. . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e zob...s-a dus dracu visul meu...sunt terminat ORL-ule...nu vrei sa stii ce e in sufletul meu :)

te inteleg...uite, la mine cand s-a facut armonica am pus cheia franceza pe ea(si un bolovan contra, ca ciocan nu aveam la mine)....d'apai michelangelo nu avea 3 maini...

 

d-asta nu imi plac motoarele scumpe nene...oricum, motorul, l-ai vazut?si nu ma refer la capacele de la ambreiaj sau aprindere, ca alea poate-s muci, ci la structura lui(cilindru, cartere, cutie de viteze)....e protejat de cadru la tavaleala pe asfalt, si poate poate e cat de cat ok...

 

cadru cred ca-i muci, asa ca iti iei gandu de la el...am unu de minsk...ce zici?o punem de-un tuning? :unsure:

 

zambeste ca esti VIU ma nebune...si oricum constatarile s-au facut(sper, de organele competente) asa ca ai sanse mari sa iti recuperezi banii pe mobra...casco, ceva?

 

si intr-o buna zi, o sa renunti la moto, definitiv, cum o sa renuntam, toti, intr-o buna zi. .si, nu o sa fie iarna si mohorat, ci cu soare. .uite asa. .o sa ne treaca nebuneala. . .din senin. .oare? Sau poate descoperim ca in viata merita alte lucruri mult mai multa dedicatie decat un fier pe doua roti??!? Hai sa zicem, un copil. . . . .

asta asa e,....oricum, toti renuntam la tot, intr-o zi :)

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare raspunsul. .. :)

 

PS: Ralucone, nu te transforma, in mine. . :unsure: .tu trebuie sa ramai femeie. .chiar daca biker.. .dar mi-a placut raspunsul. . sincer.

 

PS2: Vlad, strange din dinti post-factum, bea o tarie, fuck da fier, fuck the alcohol quantity, who cares, maine e zi cu soare. ..dormi mult, stiu ca o sa ai flashbacks ceva timp, poate nu o sa dormi o perioada, but thank to God ca esti inca aici. .

 

 

Vlade, inca odata, zi mersi la parinti ca se roaga pentru tine in fiecare zi cand scoti motoru, la God, ca esti ok. . Da-l in mortzii lui de fier, ca tot o sa-l vinzi intr-o zi. .si intr-o buna zi, o sa renunti la moto, definitiv, cum o sa renuntam, toti, intr-o buna zi. .si, nu o sa fie iarna si mohorat, ci cu soare. .uite asa. .o sa ne treaca nebuneala. . .din senin. .oare? Sau poate descoperim ca in viata merita alte lucruri mult mai multa dedicatie decat un fier pe doua roti??!? Hai sa zicem, un copil. . . . .

 

Stai linistit, nu-mi trebuie "bilute" . This is me, take it or leave it. Pe masura ce le patesti devii tot mai convins de anumite aspecte. Si pe viitor va fi la fel. Pe masura ce le aduni se schimba perceptia. Foarte mult. La o adica si tu, ca individ, chit ca le dai de gard grav uneori, alteori le dai foarte bine, pana si tu mai ai o groaza de invatat. Si nu o spun ca sa ma dau je mare filozof, dar pur si simplu e o realitate. In fiecare zi exista posibilitatea sa inveti ceva nou. Daca tragi linie si te consideri suficient de experimentat, in orice, sa stii ca vine viata din urma si-ti trage una zdravana dupa ceafa de-ti scartaie si balamalele.

 

Aici a fost o chestiune de mare noroc, combinata cu mare ghinion (i.e. sofer beat), cu echipamentul adecvat si cu viteza de bun simt. Dar nu toti avem sansa asta. That's it, ma culc, vorbesc prea mult, n-am somn, mi-e ciuda de KWA... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi gasesc cuvintele! Eu am fost la munca. Acum am aflat! :) Am vazut statusul lui Vlad pe mess cand am deschis calculatorul si m-am speriat rau. Dar nu ma asteptam sa fie ceva atat de urat. Vlad, Ralucone, bine ca sunteti ok.

Imi pare sincer rau, Vlad, pentru motor. Stiu ca tineai foarte foarte mult la el. Sper sa iti recuperezi repede banii de la idiotul ala! Daca te pot ajuta cumva da un semn.

 

Ralucone te sustin din tot sufletul cand e vorba de echipament. Radeau toti de mine ca imi cumpar echipament inainte sa imi cumpar mobra. Stiu doar ca fara echipament risti sa mori sau sa ramai paralizat pe viata. Eram intr-o seara pasagera la Vlad si era sa ne ducem de vreo 3 ori pentru ca ne dublau dobitoci pe bada! Azi era sa intre unu in mine cand mergeam cu taxiul spre munca! Atentie mare! Dobitoci sunt cu duzina!!!

 

Multa bafta tuturor, mai ales Vlad cu motorul! Asfalt uscat! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da...si cracky cand a ajuns la locu accidentului a facut un mare stoppie, nu de alta dar in semn de respectpt domnii politisti :) :unsure:

si eu cu putina intarziere si fara stoppie :D

 

de care blana? de caine? :D

Vlad, Ralucone, vedeti cu declaratiile, stiti voi(caz JJ)& io), atentie la amanunte.

Soferul carei masini era beat?Nissan sau BMW?

cel din nissan era beat, cand am vazut cum arata masinile ma asteptam ca motorul sa fie muci, oricum e dauna totala dar ei au scapat foarte ieftin din toata situatia asta

 

asa asa...bagati aici sa se stranga posturi...lasati messul si telefoanele....aici aici...posturi muuulte =))

pana nu mai faci tu fata :)

 

E in functie de cat stabilesc asigurarile plafonul de dauna totala, oricum o sa dureze ceva timp...

Vladu, fa-ti o lista cu toate componentele afectate de accident, si, daca n-ai cadrul stramb sau fisurat, ori motorul crapat, s-ar putea sa iesi in castig cu dauna partiala.

Intereseaza-te , dar repede!!!

e o lista de cel putin 20 de componente ale motorului printre care cadru stramb, si furca, deci dauna totala

 

deci repet, sunt sase masini implicate. numai bmw-ul ala cum l-a facut. mi-a zis nightwolfu' ca ramasese si o roata pe langa. a intrat in noi toti ca-n popice, mie inca nu-mi vine sa cred. si pacat de motoreta, cat trasese copilu' pentru ea... :rose:

roata era smulsta cu tot din masina si pe langa asta si cauciucul taiat probabil in janta din cauza impactului, nisanul era si el muci...

 

nu primesc atatia bani de la el...sper sa fie bine

poti sa iei atatia bani de la el daca exista intelegere, eu am luat 1000 de la asigurare si 1000 de la sofer, acum vezi cum iti e norocul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai comentez nimic...sunt distrus ! am plans ca o femeie proasta cand mi-am vazut mobra varza :)

 

Coai.e nush de ce, dar eu am feelingu' ca-ti iei mobra noua! :unsure:

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, nu vreau sa pun sare pe rana, acum la nici o zi dupa accident (eu m-am facut muci cand am vazut ca n-am nimic, a doua zi eram prea mahmr ca sa-mi mai para rau, iar a treia zi m-am apucat de alergatura), dar cu asigurarile vei avea de furca. la ce motocicleta aveai, mare minune de ti-or da macar 2.000 E. stiu, e putin, dar si pentru asta va trebui sa mori cu asiguratorii de gat. sper ca sa scoateti ceva de la el, cei cu masinile or sa si le faca fara probleme pe RCAul omului, dar tu cu motorul vei avea de tras. :unsure: imi pare rau, dar la mine au trecut doua luni de la accident, si motocicleta tot nemiscata este (a trecut o luna pana mi-au venit banii de la asigurari si cam o luna pana a inceput sa-mi vina din piese).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai repet, ca-s obosita si cred c-o sa repet pana mor. Puneti ma mana si luati-va echipament. Cand va vad in tricou si blugi ma ia cu furnicaturi. O armura de la UFO e cinci milioane. Merita fiecare leu nenorocirea aia, trebuie doar sa-i cos plasa de unde s-a harshait. O pereche de genunchiere bune e un milion. O casca, nu mai zic...manusi... luati-vi-le bai fratilor ca merita fiecare leu. Prefer sa ajung asa acasa si sa ma bucur ca am doar o julitura, decat sa stau sa schimb pansamente si sa trag calmante la greu. Daca tot va mananca de motoretizm, luati-va si echipament, nici asfaltul nu iarta, nici la 40-50 la ora. Stiu, probabil aberez, dar dracu', deja e a doua oara cand scap asa. Prefer deja sa mor de cald decat sa ma imprietenesc cu doctorii de la chirurgie plastica...

Echipamentul .. zilele astea am vazut muuulti motociclisti doar cu casca, fara nimic altceva ca sa nu le fie cald :unsure: Si ieri la Unirii l-am vazut pe unul pe o Hayabusa grena imbracat in costum :)

In alta ordine de idei, imi pare rau pt patania voastra, nu am postat prea mult pe forum dar citisem si despre celalalt accident al tau .. Nasol .. Bafta si nervi de otel la sters pe jos cu betivul ala :) , si poate reusesti sa recuperezi pt motor cat iti trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de alta dar se pare ca ai bafta lui Pow Wow la astfel de incidente.

a cui?

 

cum i-am recomandat si lui JJ cind a fost cazul, vorbiti cu avocatii-moto poate va dau niste idei cu asigurarile si recuparat bani de la "Fane Damigeana".

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am aflat si eu de accident. Ma bucur ca sunteti bine amandoi. Vlad, nu mai plange dupa motor si bucura-te ca esti intreg! E cel mai important lucru! Capul sus si privirea inainte ca o sa ai destule de facut de acum incolo.

Raluca ar trebui sa te feresti de zona aia :) Eu si acum cand trec pe acolo strang din dinti... sechele, sechele :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ralucone, cred ca ar trebui sa-ti dea de gandit cazaturile astea. Nu de alta dar se pare ca ai bafta lui Pow Wow la astfel de incidente.

Bafta si mers vertical! :unsure:

chiar ca frate, sa stii....chiar aseara eram in pow cu leana(@Wild Rose) si Pow si vobeam de una alta, inclusiv de nenumaratele incidente si accidente cretine ale lui Pow...

 

@Ralucone: cineva acolo sus te iubeste, da-i place sa te mai tavaleasca nitel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...