Sari la conținut

01.06.2006-accident Tineretului


Arthemis
 Share

Postări Recomandate

uite aici http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...993-107248.html, o iei cu 800 de euro si faci schimbul de piese, sper sa fie toate intregi, el zice numai de motor ca este desfacut. la un telefon dat, aflii mai multe...

sper sa-ti fie de ajutor, am dat pe ea la nimereala si m-am gandit la tine :)

 

ms mult...sa stii ca ar fi o idee...sa nu caut toate piesele...o furca de pe aceasta motoreta o janta...mi-ar prinde bine...

 

Err, adica merge mutat motorul de pe a lui pe asta si teoretic merge, nu :laugh: ?

 

motorul meu e bun shinule...cu cadrul mi-e mie ca am pb...dar vad eu cum fac...omologhez si asta e :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@grumpy, vezi tu ce benzina-ti bag tie de n-ai sa poti s-o duci... :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult...sa stii ca ar fi o idee...sa nu caut toate piesele...o furca de pe aceasta motoreta o janta...mi-ar prinde bine...

o sa mai ramai si cu alte piese de schimb sau de vanzare, sper sa nu mai ai neplaceri si nevoie de ele pe viitor...

ai mult de tras, dar nu imposibil...cbr-ul de mai jos, de anul trecut, abia acum o sa primeasca prima cheie. timpul, banii, lipsa pieselor, tzepele luate de la asa zisii baieti care vand piese si vor sa "ne ajute" i-au pus bete in roate...

multa bafta la asamblare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa mai ramai si cu alte piese de schimb sau de vanzare, sper sa nu mai ai neplaceri si nevoie de ele pe viitor...

ai mult de tras, dar nu imposibil...cbr-ul de mai jos, de anul trecut, abia acum o sa primeasca prima cheie. timpul, banii, lipsa pieselor, tzepele luate de la asa zisii baieti care vand piese si vor sa "ne ajute" i-au pus bete in roate...

multa bafta la asamblare :)

 

felicitari ptr ca ai reusit pana la urma...am vorbit cu baiatul la telefon...are si el o lovitura in cadru...astept pozele ...in principiu am nevoie de ea ptr piese ...janta furca... e binevenita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari ptr ca ai reusit pana la urma...am vorbit cu baiatul la telefon...are si el o lovitura in cadru...astept pozele ...in principiu am nevoie de ea ptr piese ...janta furca... e binevenita

daca zici ca are si aia ceva la cadru... poti sa scoti si mai bine la pret, fierul lui...numai ca iti trebuie un negociator bun sa stie sa motiveze si sa scada orice defect...

posteaza aici si daca te pot ajuta cu ceva, o fac cu mare placere...cu toate ca vad destui prieteni care vor sa te ajute :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca zici ca are si aia ceva la cadru... poti sa scoti si mai bine la pret, fierul lui...numai ca iti trebuie un negociator bun sa stie sa motiveze si sa scada orice defect...

posteaza aici si daca te pot ajuta cu ceva, o fac cu mare placere...cu toate ca vad destui prieteni care vor sa te ajute :)

 

 

ms mult ptr ajutor si va anunt la fiecare pas facut...daca mecanicul imi da unda verde o iau...astept sa vad...ptr ca a mea este editie de 1994 (cea interzisa) si este editie limitata cu 260 km/h pe bord...varianta de america cu mile...sper sa se potriveasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de ''celebritatea'' accidentului :

azi la magazin unde trebaluiesc (echipamente moto), vine un tip.

sal

sal.

el: caut si io neste manusi si o geaca, ca pe ale mele le-am terfelit acu vreo 2 zile

io: man, naspa, cum dreaq. o gramada de accidente...

el: da man, m-am talalit bine de tot la Sincai

io: cum asa?

el: pai nu ai vazut la tv? unu beat a rupt 7 masini si pe mine m-a intins bine. bla bla bla...

 

Si nu era Vlad , impricinatu' , ca il cunosc :)

 

Ce iti e si cu vanatorii de celebritate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de ''celebritatea'' accidentului :

azi la magazin unde trebaluiesc (echipamente moto), vine un tip.

sal

sal.

el: caut si io neste manusi si o geaca, ca pe ale mele le-am terfelit acu vreo 2 zile

io: man, naspa, cum dreaq. o gramada de accidente...

el: da man, m-am talalit bine de tot la Sincai

io: cum asa?

el: pai nu ai vazut la tv? unu beat a rupt 7 masini si pe mine m-a intins bine. bla bla bla...

 

Si nu era Vlad , impricinatu' , ca il cunosc :blink:

 

Ce iti e si cu vanatorii de celebritate...

buna asta...si nu i-ai dat peste nas? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna asta...si nu i-ai dat peste nas? :)

nu am apucat decat sa ii spun ca pe tip in cheama Vlad si il cunosc

mi-a zis ca e prietenul lui si s-a tirat rpd.

sti care era tare? daca eram io ala cazut si venea tipu sa imi zica treaba asta... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am apucat decat sa ii spun ca pe tip in cheama Vlad si il cunosc

mi-a zis ca e prietenul lui si s-a tirat rpd.

sti care era tare? daca eram io ala cazut si venea tipu sa imi zica treaba asta... :)

 

Mai naspa era sa-ti dea de inteles ca el e Ralucone.... :blink:

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de ''celebritatea'' accidentului :

azi la magazin unde trebaluiesc (echipamente moto), vine un tip.

sal

sal.

el: caut si io neste manusi si o geaca, ca pe ale mele le-am terfelit acu vreo 2 zile

io: man, naspa, cum dreaq. o gramada de accidente...

el: da man, m-am talalit bine de tot la Sincai

io: cum asa?

el: pai nu ai vazut la tv? unu beat a rupt 7 masini si pe mine m-a intins bine. bla bla bla...

 

Si nu era Vlad , impricinatu' , ca il cunosc :)

 

Ce iti e si cu vanatorii de celebritate...

 

:blink: trebuia sa-i zici "cum frate, ca ala eram eu..."

lool

 

nu am apucat decat sa ii spun ca pe tip in cheama Vlad si il cunosc

mi-a zis ca e prietenul lui si s-a tirat rpd.

sti care era tare? daca eram io ala cazut si venea tipu sa imi zica treaba asta... :laugh:

 

srry, acum am vazut ca ai scris si tu.:bigstar:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...am vrb cu raluca...ptr autografe va trebui sa ne contactati si doar in weekend :blink:

 

am fost la politie ...am luat copie dupa RCA-ul tipului...bineinteles ca nu au vrut sa-mi dea si numarul lui de telefon...am fost la asigurari...am completat un deviz de daune...astept sa ma sune sa-mi faca constatarea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai naspa era sa-ti dea de inteles ca el e Ralucone.... :blink:

 

Nu-i asa dragalas ca mine, era fizic imposibil sa-si permita asa ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@grumpy, vezi tu ce benzina-ti bag tie de n-ai sa poti s-o duci... :blink: :laugh:

 

 

:bigstar: Abia astept. Facem o combinatie d'asta, ca mie imi deconteaza benzina la munca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca se mai si rade la accidente si lumea scapa fara oase rupte :)

 

ar fi ideal ca la toate accidentele sa se intample asha...btw azi ies cu shinu cu cebere-ul :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi ideal ca la toate accidentele sa se intample asha...btw azi ies cu shinu cu cebere-ul :)

 

incep sa intru la banuieli deja... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Hello,

 

Sunt socata de tot ce citesc la rubrica asta..uff greu e sa ai o pasiune asa frumoasa, cu atatia stupizi in trafic :kali:

 

Abia mi-am luat A-ul :kali: si astept sa-mi iasa"copilul" (a se iti citi Suzuky GS 500) de la revizie si sa incerc si eu asfaltul ca pilot si nu ca "rucsacel".

 

Si acum vine dilema mea....cum reusiti fratilor sa treceti peste de astea? sa va ridicati si sa mai si radeti dupa (aviz vladutz vitezomanul si altii ca el)?

Ai forrtza...mi-e o frica cumplita... :kali: offf sper sa treaca odata cu km parcursi.

 

Dragii mei, sper sa numai citesc postu-ri cu accidente aici, niciodata!!! :kali:

 

 

Asfalt uscat si sa ne vedem in trafic!!

 

:kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...