Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

Mai citeste Codul Rutier, esti egal in drepturi si OBLIGATII.

Da si nu prea.

 

Atata timp cat exista formulari de tipul celor enuntate mai sus, nu consider aceasta "egalitate". Motocicleta nu e bicicleta, sa circule pe langa bordura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am revenit, sorry pentru neintelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai bicicleta, nu tzi se pare ca te cam distrezi pe un topic in care se vorbeshte de protestul fatza de faptul ca am devenit carne de mici?

 

vezi ca "chestiile distractive" doo randuri mai jos. multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa nu se mai poate continua fratilor...E mult prea trist si maine poate fi urmatorul implicat intr-o astfel de tragedie chiar unul dintre noi.Pe soselele tarii numai incostienti si din pacate nu se face nimik.Unde sunt "cluburile"de motociclisti ??????Ar trebui sa fie primele care sa actioneze,sa ne apere si sa incerce sa ne mai schimbe imaginea cam sifonata de unii teribilisti, dar din pacate stiu numai sa ne jumuleasca la fiecare intrunire ( a devenit numai o afacere fara nici un fel de implicare ).Este trist si sunt ffff manios dar totusi ma simt legat la maini si neputincios. :drink:

Sunt de acord cu organizarea de comemorari sau chiar mitinguri dar participarea ar trebui (dupa parerea mea )sa fie cat mai mare pentru a-i face pe ceilalti participanti sa constientizeze ca existam si ca trebuie sa fim protejati.Deasemenea trebuie sa fie cat mai legal posibil pentru a nu face mai mult rau decat bine.

O buna idee(pt.inceput) ar fi ca fiecare sa-si lege de motor un prsop si o poza a cuiva ranit sau chiar mort intr-o astfel de tragedie ( dar numai cu acordul familiei) pe care sa le faca disponibile chiar pe forum sau aduse la unele din intalnirile noastre.Astfel putem sa ii mai sensibilizam pe o parte din participantii la trafic (curiozitatea va invinge).

Va puteti baza pe orice sprijin din partea mea si pe participarea neconditionata dar trebuie sa fim cat mai multi si din toata tara .

Sa speram ca nu mai auzim de alte :laugh: accidente sau mai rau RIP si insanatosire grabnica celui implicat in accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma incapatzanez sa va frec la melodie cu televizorul.

 

Hai sa facem o statistica a accidentelor grave petrecute din inconshtientza conservarilor, s-o ducem la TV, sa ne caciulim la aia pe acolo s-o dea pe post la shtiri.In acest fel mai sensibilizam pe nea Gheorghe shi gospodina Maria asupra situatziei de pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule uncle fester (sper ca sti sa canti precum el ar fi fain ca uncle kraicker) sa sti ca daca vreu pot sa citesc si singur legea si ar putea sa o citeasca orisicine dar sunt unii care se dau de-a dreptul cunoscatori si asta cam deranjeaza ( hai sa fiu cine nu sunt) si daca ai fi avut rabdare si ai fi citit tot ce s-a postat ai fi vazut ce cauza am postat eu asa ca eventual mai citeste o data

Parcari aglomerate, universitate de ex multa lume se aduna acolo iar faza cu posterele pe masini si altele sau trebuie sa iti dau un PM ce naiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea sunt de acord cu bucata de carne lasata in fatza guvernului pentru ca nu protestam pentru o masura pe care guvernul trebuie sa o ia.

 

In schimb totzi trebuie sa avem un prosop legat de oglinda stanga a motocicletei.

 

 

Este o COMEMORARE a celor decedatzi in acest an shi in principal in aceste 2 saptamani.

Corect! Am stat si m-am mai gandit:

 

-Prosop legat de oglinda

-liniste desavarsita

-fiecare va avea cate o lumanare pe care o va aprinde in fata guvernului

-dupa 10 minute pe ceas stingem lumanarile si plecam

-nu se lasa resturi/gunoaie

-este o actiune comemorativa, fara wheelie/burnout/claxoane/urlete/lozinci

 

-CINE NU E DE ACORD CU VOM STABILI IN FORMA FINALA SI DE COMUN ACORD SA NU VINA!!!

 

Nu vrem sa atragem asupra noastra nici ura cetateanului de rand pe care alaiul de ieri l-a impresionat in mod negativ, si nici consecinte legale ale unei manifestatii care iese prost -> a se vedea ce a scris Smokey legat de inchiderea forumului! Deci mare atentie, e o treaba sensibila!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off...Dmnu strumfadi ne intalnim iar

Vreau sa te intreb daca sti cumva ce inseamna IRONIC pt ca de distrat nu ma distrez de loc mai bine te-ai abtine ca si data trecuta nimik ...... in fine daca nici tu nu ai citit sau da mai citeste o data ca poate iti dai seama ce vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Am stat si m-am mai gandit:

 

-Prosop legat de oglinda

-liniste desavarsita

-fiecare va avea cate o lumanare pe care o va aprinde in fata guvernului

-dupa 10 minute pe ceas stingem lumanarile si plecam

-nu se lasa resturi/gunoaie

-este o actiune comemorativa, fara wheelie/burnout/claxoane/urlete/lozinci

 

-CINE NU E DE ACORD CU VOM STABILI IN FORMA FINALA SI DE COMUN ACORD SA NU VINA!!![/B]

 

Nu vrem sa atragem asupra noastra nici ura cetateanului de rand pe care alaiul de ieri l-a impresionat in mod negativ, si nici consecinte legale ale unei manifestatii care iese prost -> a se vedea ce a scris Smokey legat de inchiderea forumului! Deci mare atentie, e o treaba sensibila!

 

Ry.

Dar de unde shtii tu cum a fost perceput alaiul de ieri? Eshti intruchiparea opiniei publice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja m-am zapacit (si mai rau decat starea mae anturala.) E sinistru ce sa intampla, suntem carne de tun pt conservari, dar nici nu facem nimic. o lalaim pe net, zmeii se dau pe-o roata si merg ca turbatii in trafic si tot asa. si in fiecare saptamana dam rip-uri cu dumnezeu sa ii odihneasca sau insanatosire grabnica.cel mai nasol e ca astia nici nu patesc nimic (ex: alex care a murit acum 1 an cu r1, ucis de un politist, dosarul lui nici nu a ajuns la PARCHEt, sa se demareze o actiune penala, familia este complet distrusa, asa ca ....)

ori facem ceva, cat e fierul cald (saptaman asta multe accidente fatale), ori o lasam balta ca faza cu lasa ca facem una pritocita bine se aude de cativa ani si nimeni nu misca nimic. subscriu la ideea de COMEMORARE.

 

 

so, facem ceva in piata victoriei, sau nu? si cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de unde shtii tu cum a fost perceput alaiul de ieri? Eshti intruchiparea opiniei publice?

Eu? Ca motociclist am fost intrebat de vecini/prieteni/cunoscuti daca stiu ce s-a intamplat "ca au fost multi motociclisti pe bulevard". Eu stau exact in spatele Bd Mihalache, pe unde a trecut ieri convoiul. Si eu faceam parte din acel convoi. Si din ce am vorbit cu oameni de pe strada cam toti au exprimat acelasi lucru: parere de rau pentru un motociclist tanar care a murit din vina unui (cuvant urat) dar in acelasi timp indignare pentru modul cum s-a desfasurat insotirea lui pe ultimul drum. Prea mult zgomot pentru omul de rand... ei nu pot intelege aceasta manifestare, cu zgomot de tobe goale, claxoane si asa mai departe. Nu e parerea mea personala domnule romeo.s.katana ci este ce am inteles de la persoane complet neimplicate in asta...

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci in concluzie:

 

adunare comemorativa insotita de prosoape+poza+lumanare nu necesita autorizatie

 

Protest insotit de carne cruda+bannere necesita autorizatie

 

Protestul scris ar trebui dus televiziunilor oricum, fie comemorare fie protest.

 

O comemorare organizata rapid, de exemplu maine, nu e greu de realizat

 

Protestul ar trebui organizat pe o data mai indepartata, maxim o luna, la care sa participe motociclistii din TOATA TARA si care sa aiba toate fromele legale intocmite.

 

Totul e sa nu combinam comemorarea cu protestul pentru a nu avea autoritatile motiv de sesizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa aveti grija sa organizati marsul/demonstratia LEGAL. nu va amagiti cu comemorari sau altele ca nu tine.

 

parerea mea e ca protestul ar trebui ridicat la fiecare intalnire organizata de cluburi, la parada eventual (care e legala) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Prosop legat de oglinda

-liniste desavarsita

-fiecare va avea cate o lumanare pe care o va aprinde in fata guvernului

-dupa 10 minute pe ceas stingem lumanarile si plecam

-nu se lasa resturi/gunoaie

-este o actiune comemorativa, fara wheelie/burnout/claxoane/urlete/lozinci

 

-CINE NU E DE ACORD CU VOM STABILI IN FORMA FINALA SI DE COMUN ACORD SA NU VINA!!!

 

Bun! Cred ca asupra punctelor astora cadem cu totii de acord. Mai ramane sa stabilim ora: 19.00 sau 20.00?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci in concluzie:

 

adunare comemorativa insotita  de prosoape+poza+lumanare nu necesita autorizatie

 

Protest insotit de carne cruda+bannere necesita autorizatie

 

Protestul scris ar trebui dus televiziunilor oricum, fie comemorare fie protest.

 

O comemorare organizata rapid, de exemplu maine, nu e greu de realizat

 

Protestul ar trebui organizat pe o data mai indepartata, maxim o luna, la care sa participe motociclistii din TOATA TARA si care sa aiba toate fromele legale intocmite.

 

Totul e sa nu combinam comemorarea cu protestul pentru a nu avea autoritatile motiv de sesizare.

Am putea sa coordonam un protest legal in perioada intalnirii de la Bucuresti din 2-4 sept. E momentul cu cea mai mare fierbere si adunare de motociclisti in Capitala. Daca nu e atunci momentul, nu e niciodata!

 

Dar acum sa ne hotaram ce facem maine! Am stabilit comemorrare cu prosoape, poze pe motociclete si aprins o lumanare in liniste deplina! Eu sunt de parere ca va avea un impact puternic linistea asta. Si se poate interpreta si ca avertisment sau linistea dinaintea furtunii!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...