Sari la conținut

Accident 02.06.2008 Pta. Rahova, Honda Hornet


packardb
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pot doar sa confirm ca la orele 00:27, respectiv ora postarii despre accidentul nostru din Tineretului, Nightwolf chiar era cu mine la Udriste. In rest, dati-i inainte si bagati-va toata carnea intr-un om care pana acum v-a oferit mereu informatii si explicatii cu mult mai coerente decat "a cazut unu pe bulevard, n-am putut opri ca eram deranjat la stomac, stie cineva mai multe?" ... succes si riderului, din cate stiu eu, "textul ala oficial" in care e el scos vinovat c-a trecut pe rosu nici nu exista. asa ca mult succes, fa-te bine si spor la reparatii :)

 

quick edit: si nu se aprinde politia prea mult pentru ca s-au postat informatii prea multe, eventual preluate de la ei. este un forum public si orice maimuta are acces la internet. :)

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spunea cineva mai sus, au aflat sefii lui si acum ii tzatzaie ochiul maro de frica...

p.s: tin sa mentionez ca eu nu sunt tiptil ci doar i-am furat contul ca sa fac putin misto.

:)

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca este un complot al fortelor ostile motociclistilor :)

ma oameni buni, si daca asta este adevarul ? eu personal nu il cunosc pe nightwolf, nici macar nu am facut schimb de replici, am citit cateva din posturile lui pe la accidente . intradevar ii place sa aiba un ton ferm, sa aiba parte de cosideratie pe acest forum.

ok,dar cati dintre voi nu va chinuiti sa scoateti o replica pe care o considerati super inteligenta si apoi in timp ce o recititi sunteti in culmea extazului, mai ales daca aveti si aplauze apoi din partea audientei?

un lucru ii sigur, ne place sa aruncam cu pietre , de vreo 2000 ani si mai bine, si probabil mult timp de acu inainte!

PS:oricum minciuna are picioare scurte!

sa auzim numai de bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot doar sa confirm ca la orele 00:27, respectiv ora postarii despre accidentul nostru din Tineretului, Nightwolf chiar era cu mine la Udriste. In rest, dati-i inainte si bagati-va toata carnea intr-un om care pana acum v-a oferit mereu informatii si explicatii cu mult mai coerente decat "a cazut unu pe bulevard, n-am putut opri ca eram deranjat la stomac, stie cineva mai multe?" ... succes si riderului, din cate stiu eu, "textul ala oficial" in care e el scos vinovat c-a trecut pe rosu nici nu exista. asa ca mult succes, fa-te bine si spor la reparatii :)

 

quick edit: si nu se aprinde politia prea mult pentru ca s-au postat informatii prea multe, eventual preluate de la ei. este un forum public si orice maimuta are acces la internet. :)

 

 

Un lucru va pot spune in cazul accidentului despre care teoretic se discuta aici. Se-mpute treaba, asa cum ne indica in primele posturi cineva care bineinteles ca nu era adevaratul "Nightwolf" (sac!), oamenii, nu stiu care dar as putea sa-i arat cu degetu, fac eforturi uriase sa-l scoata pe Mihai vinovat.

E bine la noi in Romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru va pot spune in cazul accidentului despre care teoretic se discuta aici. Se-mpute treaba, asa cum ne indica in primele posturi cineva care bineinteles ca nu era adevaratul "Nightwolf" (sac!), oamenii, nu stiu care dar as putea sa-i arat cu degetu, fac eforturi uriase sa-l scoata pe Mihai vinovat.

E bine la noi in Romania...

 

Eu am o singura nelamurire. Eu, ca victima intr-un accident in care soferita masinii a fost declarata vinovata, depun plangere penala impotriva ei pentru vatamare corporala, automat depun plangere si impotriva riderului cu care eram? Mie asa mi-a zis madam de la politie , cum ca amandoi sunt implicati in accident, si automat plangerea este depusa impotriva amandorura... are cineva o lamurire? Preferabil avocat, pliz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru va pot spune in cazul accidentului despre care teoretic se discuta aici. Se-mpute treaba, asa cum ne indica in primele posturi cineva care bineinteles ca nu era adevaratul "Nightwolf" (sac!), oamenii, nu stiu care dar as putea sa-i arat cu degetu, fac eforturi uriase sa-l scoata pe Mihai vinovat.

E bine la noi in Romania...

 

pai hai sa facem ceva sa-l ajutam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru va pot spune in cazul accidentului despre care teoretic se discuta aici. Se-mpute treaba, asa cum ne indica in primele posturi cineva care bineinteles ca nu era adevaratul "Nightwolf" (sac!), oamenii, nu stiu care dar as putea sa-i arat cu degetu, fac eforturi uriase sa-l scoata pe Mihai vinovat.

E bine la noi in Romania...

Lasa domnu Burca ca iesi matale primar si faci ordine : :) :) B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau dar "Exemplul 4" cade... Puteai intra de pe orice calculator, deci de pe orice IP. Nu vreau sa sugerez nimic, nu stiu care-i adevarul, vreau doar sa spun ca ACEST exemplu este total irelevant...

S-auzim de bine!

Ba mai mult.

STATIC poti sa-ti setezi ORICE ip.

Daca ne uitam atent la poza, la campul "Address Type: Manualy Configured", observam ca

ip-ul nu e luat prin dhcp (in cazul acela ar fi trebuit sa scrie "Address Type: Assigned by DHCP"), ci setat static.

Deci poza aia pot sa mi-o fac si eu la mine pe calculator.

 

N-am nimic cu tine, Nightwolf, dar daca providerul tau foloseste ip-uri statice, oricine din retea poate sa isi ia ip-ul tau si viceversa.

Zi-ne de unde ai net sa ne ferim. :)

Editat de keloo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul keloo ...

cata treaba ai cu calculatoarele? :) dar cu retelele si cu internetul ?

 

exercitiu de facut acasa :

 

daca esti pe DHCP ...

si ai un IP primit de la serverul DHCP

logheaza-te pe yahoo messenger, sa se vada fata zambitoare jos in systray, dupa care

schimba IP cu oricare altul, dar sa vedem distinct ca nu e acelasi IP primit de la srv DHCP

dupa care fa un print screen, sa vedem si noi cat accees mai ai la internet, si cat de zambitoare va fi iconitza lu' nenea yahoo messenger de langa ceas

 

si sa ne dai si noua rezultatele, ok ?

 

sorry ca sunt offtopic total, dar nu suport cand se arunca cu pareri. si nu e nici fotbal nici politica sa se priceapa toata lumea :)

 

LE :

255.255.255.248 - netmaskul lui nightwolf - permite doar 6 calculatoare in "reteaua" lui, ceea ce inseamna ca isi poate pune 5 IPuri distincte, al saselea fiind gateway'ul, si ipul poate fi de forma 86.55.2.xxx in nici un caz de forma 86.55.17.xxx. ca e posibil sa fi facut print screen de la un alt calculator... e partea a doua B)

oricum nu stiu ce sa cred in toata povestea asta.

noi sa fim sanatosi.

Editat de GoMeZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul keloo ...

cata treaba ai cu calculatoarele? :D dar cu retelele si cu internetul ?

 

exercitiu de facut acasa :

 

daca esti pe DHCP ...

si ai un IP primit de la serverul DHCP

logheaza-te pe yahoo messenger, sa se vada fata zambitoare jos in systray, dupa care

schimba IP cu oricare altul, dar sa vedem distinct ca nu e acelasi IP primit de la srv DHCP

dupa care fa un print screen, sa vedem si noi cat accees mai ai la internet, si cat de zambitoare va fi iconitza lu' nenea yahoo messenger de langa ceas

 

si sa ne dai si noua rezultatele, ok ?

 

sorry ca sunt offtopic total, dar nu suport cand se arunca cu pareri. si nu e nici fotbal nici politica sa se priceapa toata lumea B)

 

LE :

255.255.255.248 - netmaskul lui nightwolf - permite doar 6 calculatoare in "reteaua" lui, ceea ce inseamna ca isi poate pune 5 IPuri distincte, al saselea fiind gateway'ul, si ipul poate fi de forma 86.55.2.xxx in nici un caz de forma 86.55.17.xxx. ca e posibil sa fi facut print screen de la un alt calculator... e partea a doua :laugh:

oricum nu stiu ce sa cred in toata povestea asta.

noi sa fim sanatosi.

daca va duce capu si pe motor asa......nu ar mai fi accidente.....va faceti verde la semafoare....din tastatura :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa domnu Burca ca iesi matale primar si faci ordine : :) :) B)

 

 

Ai citit si tu stirea?:D

 

E o gluma pe care-am facut-o cu cativa tovarasi. Ghici ce, o facem din nou si-n turu' 2. Sper sa anulam 100-2 de voturi.

Revenind la Mihai, n-avem cu ce sa-l ajutam. Plangere penala nu poate fi facuta decat in conditiile in care a primit cel putin 10 zile de ingrijiri medicale. Se poate face in schimb plangere impotriva desfasurarii defectuoase a anchetei. Zic "defectuoasa" fiindca nu pot folosi "partinitoare". Pentru c-am putea ajunge la concluzii pripite cum ca unii dau spagi si altii primesc. Iar eu cred ca-n Romania nu se-ntampla asa ceva. Ce dracu'...

 

Cat despre dovezile prezentate de "Nightwolf"... Hai s-o luam altfel: pot si eu sa demonstrez argumentat ca n-am scris niciunul din posturile mele. Argumentat tehnic. Dar nu mai conteaza nici asta.

 

S-aveti succese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul keloo ...

cata treaba ai cu calculatoarele? :D dar cu retelele si cu internetul ?

 

exercitiu de facut acasa :

 

daca esti pe DHCP ...

si ai un IP primit de la serverul DHCP

logheaza-te pe yahoo messenger, sa se vada fata zambitoare jos in systray, dupa care

schimba IP cu oricare altul, dar sa vedem distinct ca nu e acelasi IP primit de la srv DHCP

dupa care fa un print screen, sa vedem si noi cat accees mai ai la internet, si cat de zambitoare va fi iconitza lu' nenea yahoo messenger de langa ceas

 

si sa ne dai si noua rezultatele, ok ?

 

sorry ca sunt offtopic total, dar nu suport cand se arunca cu pareri. si nu e nici fotbal nici politica sa se priceapa toata lumea :P

 

LE :

255.255.255.248 - netmaskul lui nightwolf - permite doar 6 calculatoare in "reteaua" lui, ceea ce inseamna ca isi poate pune 5 IPuri distincte, al saselea fiind gateway'ul, si ipul poate fi de forma 86.55.2.xxx in nici un caz de forma 86.55.17.xxx. ca e posibil sa fi facut print screen de la un alt calculator... e partea a doua :lol:

oricum nu stiu ce sa cred in toata povestea asta.

noi sa fim sanatosi.

ai dreptate, nu stiam ca pe windows nu-ti apare fereastra cu status daca nu ai conexiune.

oricum ramane faptul ca are ip static, oricine din retea isi poate pune ip-ul lui.

scuze de off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu am routerul meu. Pe calculator pot sa bag o adresa prin DHCP pe care i-o da routerul dar pot sa bag si o adresa fixa, daca este din gama de adrese rezervata. E adevarat ca asta se intampla pentru ip intern nu exern dar banuiesc ca se poate face la fel si pentru extern, daca cel care configureaza serverul/routerul omite setarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...