Sari la conținut

Identificare motocicleta: CL - 06 - ZXR


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut,

 

Cine poate da relatii despre posesorul unui Kawasaki verde, cu numarul de inmatriculare CL - 06 - ZXR este rugat sa o faca.

 

A provocat un accident minor, si nu s-a sinchisit nici macar sa-si ceara scuze.

Precizez ca informatiile despre motor le avem de la proprietarul autoturismului cu care a "interactionat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca am citit de faza asta pe daciaclub.ro, ii daduse numarul motocicletei si acolo. Daca e vorba de intimplarea povestita pe forumul respectiv, eu cred ca soferul ala minte, si o sa va spun de ce. Afirmatii ca motociclistul trecea printr-o coloana de masini frecindu-se de ele sunt de domeniul sf-ului, plus ca tipu' care a povestit faza zicea ca s-ar fi dat jos la motociclist, dar nu putea deschide usa fiindca masinile erau foarte apropiate. Daca e asa, cum avea loc motociclistul sa treaca printre ele? Si cum trecea printre masini frecindu-se de ele, nu-si lovea picioarele (ca sa nu mai vorbesc de motocicleta, carene, semnale oglinzi,etc)? Cine credeti ca isi bate joc de motocicleta lui in halul asta? Astea sint basme in toata regula. Si daca i-a luat numarul de ce nu s-a dus la politie?

P.S.

N-ar strica mai multe detalii despre intimplare, dupa parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar daca are cineva de impartit cu careva, sa vina frumusel la Arc (probabil posesorul de moto vine si el, daca e bucurestean) si atunci pusi fatza in fatza isi rezolva problemele. Daca nu, la Politie :drink:

 

Insa daca e cum a prezentat @Luc_zxr (nu stau sa sap pe enshpe site-uri dupa faza asta) pai si mie imi pare cusuta cu ata alba.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa daca e cum a prezentat @Luc_zxr (nu stau sa sap pe enshpe site-uri dupa faza asta) pai si mie imi pare cusuta cu ata alba.

 

Parerea mea.

196607[/snapback]

 

Numarul e identic, il retin pt ca am ris cu lacrimi de elucubratia respectiva. Iar sa fie vorba de o alta intimplare cu acelasi motor, mi se pare o coincidenta prea mare. De asta spuneam ca nu ar strica detalii, in ce consta acel "accident minor provocat de motociclist". Cum am spus, parerea mea e ca aici e vorba de ceva de genu' "Fram ursu' polar", probabil o minciuna inventata de aia pt a-si argumenta aberatiile. Nu sint sigur ca topicul respectiv de pe daciaclub.ro mai exista, din cite retin povestea aparuse pe unul din numeroasele topicuri disparute prin bunavointa "moderatorilor" de acolo, si era povestita de un individ din tagma celor pt care "motociclistii sint vinovati de orice, by default". De asta eu zic ca e facatura.

Edit:

@satori, dupa cum spuneam, de acolo au fost sterse multe topicuri la interval de citeva ore. Dar crede-ma ca am citit-o cu ochii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaai, acum imi zici ? Dupa ce caut cu enshpe cuvinte cheie pe site-ul alora si gasesc numai certurile "De ce sa se bage in fatza? Ia sa stea la coada" (cu toate ca nu incurci pe nimeni).

 

Sa ma iertati, dar am ras cu POPONEATA (am scrisu eu asa, sa nu mai modifice automat filtrul :laugh: ) de frustrarile alora. Pe bune...am zis ca am nimerit la gradinita :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thomas, iti dai seama ca si eu ma tavaleam pe jos de ris :laugh: . Chiar regret ca n-am avut inspiratia sa salvez citeva "posturi reprezentative" sa le lipesc aici la "Chestii distractive" :drink: ...

P.S.

A ramas numai topicul ala cu "indisciplina" din cite am vazut, mai erau citeva mult mai savuroase care au disparut din pacate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca v-ati distrat vizitand daciaclub.ro :drink:

 

eu sunt cel care are masina zgariata . nu grav dar totusi este !

 

plangere la politie ? nu mersi , pentru 500 k cat ma costa un polish nu merita distractia cu politia, plangeri etc .

 

nu ma intereseaza partea financiara , doar ca un scuza-ma ar fi fost indicat .

Editat de GeorgeB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi de ce nu dai detalii? Cind nu ai loc printre masini nu risti doar sa-ti zgirii carenele sau conservele printre care treci, ci risti sa te lovesti serios la picioare/miini. Cum a trecut ala printre masini cind tu nu aveai loc nici sa deschizi usa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde am zis ca nu aveam loc sa deschid usa ? citat / link !

 

nu avea rost sa deschid usa . ca si asa nu-l prindeam . si daca il prindeam ce ii faceam ? "ce faci ba , imi zgarii masina ?!?!" ce puteam sa-i spun ? sa ma iau cu el de piept, nu mai este stilul meu , in plus e de dosar penal , art. 180 !

 

eu vroiam niste scuze macar . s-a sprijinit / harsait pe masina mea . eu am 1.90 si 120 de kile . pe usa de la supernova nu pot sa ies daca nu e deschisa 3/4 . ia sa incercati si voi :drink: o moto poate trece prin acea gaura .

 

de detalii sa va dau ? s-a intamplat luni , 04.07.2005 , pe la ora 9.45 !

Editat de GeorgeB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosc pe georgeB de pe forumul reno. nu e genul care sa abereze aberatii si cu atat mai putzin sa aiba frustrari fatza de motorishti.

probabil ca prostalaul cu cl-xxx nu a apreciat bine "fanta" shi s'a harshit de margini.

o fi fost beat sau doar idiot.. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"faimosul" si "legendarul" CL 06 ZXR? parca era dat in "urmarire" pe undeva pe-aci si i se contesta existenta..... :drink:

Editat de ticolino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarece sustineti ca sunteti nevinovati , eu o sa va expun punctul meu de vedere aici . cine m-a incurcat AZI in trafic din randul vostru . din randurile automobilelor o fac dincolo pe daciaclub .

 

stiu ca voi aveti probleme cu soferii dar si noi avem probleme cu cei care ne iau fata, ne croseteaza ca se simt la curse si mai stiu eu ce tampenii fac doar ca sa demonstreze ca sunt cool . binenteles ca acestea sunt exceptii , doar ca acestia va creeaza reputatia !

 

iata numerele de inmatriculare ale celor care m-au incomodat in trafic (si pe 2 era sa-i zbor pe sus daca nu puneam frana )

 

1. CL 06 ZXR , verde, pe bdul unirii m-a atins frumos si usor ca i se parea prea nu stiu cum sa stea la semafor la coada , ca doar se poate sprijini din masina in masina pana la semafoir sa le ia fata la altii !

2. B 46728 , rosu , a intrat pe rosu , si inainte a crosetat masinile de la semafor , mie mi-a luat fata si a trebuit sa franez. se intampla asta seara la ora 20 la piata muncii

asta e 2/2 adica 2 gafe din 2 moto intalniti

3. si a mai fost unu doar ca avea numarul indoit , ce basca lui , B 90 ... ca poate ...

 

voi reveni .

 

deci nu a fost azi. a fost pe 04/07 si deabia azi te-ai enervat.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde am zis ca nu aveam loc sa deschid usa ? citat / link !

 

198023[/snapback]

 

Nu mai este link. A disparut datorita prietenilor tai de pe dacia.ro. Dar apucasem sa citesc postul. Eu personal nu cred ca un motocicleta (mai ales una carenata, care spre surprinderea unora e mult mai lata decit o bicicleta :drink: ) a trecut printr-un spatiu de citiva centimetri, de nu aveai loc sa deschizi o usa, chiar si 3/4.

P.S. Pe linga carene sint si oglinzi + semnale iesite in afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar sunt curios cine e "zxr"  asta, am mai auzit de el si ispravile in trafic , si nu de bine  :drink:

198030[/snapback]

Poate sint eu. Si eu am numar cu ZXR, dar nu e CL si nu e 06. Da' e tot verde, e tot motocicleta de aia de "nebuni", asa ca ce mai conteaza? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este regretabil ce s-a intamplat shi nici nu vreau sa iau apararea in nici un fel celui care a facut idiotzenia.

 

 

Offtopic am o mica nelamurire. Daca cumva Adminul a rugat un astfel de prieten de pe alt forum cum ar fi Dacia sau Daewoo sa posteze o astfel de intrebare in cazurile in care motociclishti au fost agresatzi de shoferi.

Stiu ca nr. de mashini este mult mai mare shi aproape imposibil de gasit si shtiu ca de cele mai multe ori in topicurile puse de motociclishti nu sunt puse nr de imatriculare ale mashinilor.

Poate ca este o intrebare aiurea dar in acest moment o judec ca fiind pertinenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luc, nu'tzi mai bate capu.. poate ala era beat shi poate era spatiu sa treaca un harley printre mashini dar ala s'a harshit de SN.. poate doar s'a dezechilibrat.. naiba shtie.. shi io in primele saptamani stateam la stop ca toate mashinile fiindca nu ma simtzeam stapan (shi nici nu eram) sa fac echilibristica printre mashini la viteza mica.. cu pasager(a) nu fac nici acuma..

deci nu'tzi mai bate capul daca era sau nu spatiu..

 

discrepatnza apare insa cand george zice ca nu avea loc sa deschida usha. in minim 80cm (latzimea necesara ptr a trece o carenata svelta) deschideai usha cu totul!!

 

ma rog, asta e! insa io cer scuze shi daca ating vreo oglinda.. asha ceva nu se face..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, asta e! insa io cer scuze shi daca ating vreo oglinda.. asha ceva nu se face.

 

corect. eu o singura data, am atins oglinda unei dubite. m-am oprit, mi-am ridicat viziera, mi-am cerut scuze, ala a facut semn ca nu-i nimic si asta a fost tot. dar mi-a fost atat de rusine, ca de-atunci nu ma mai bag decat daca e loc de 2 ori cat motorul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GeorgeB@: mie inca mi se pare trasa de par povestea (DAR eu am citit ce a scris Luc, nu am citit randurile scrise de tine, ca topicul pe forumul vostru a fost sters :crack: ) insa hai sa zicem ca ai dreptate.

 

Miercurea viitoare, daca vrei cu adevarat scuze, vii frumushel la Arc, te uiti pe-acolo si poate e si el. Il iei frumos la intrebari ii spui sa-si ceara si scuze. Nu o sa iasa scandal, nu o sa iasa bataie, stai linistiti. Nimeni nu vine pe-acolo sa se bata sau sa faca scandal. Cu atat mai mult cu cat esti si "greu" :crack:

 

Lamentarile pe forum cu "vreau sa-si ceara scuze" nu cred ca il vor face pe proprietar sa recunoasca.

 

P.S. Sa zgarii, sa sicanezi, sa te bagi in fatza fara sa platesti si/sau sa-ti ceri scuze e gest de ghiolban, marlan si nesimtit. Si nu ma intereseaza ca e motorist sau masinist (sa nu mai zic conservar) ca tot :bounce: merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...