Sari la conținut

Intrunirea Seth-on -fire Cluj- Napoca-2008 - 2009


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 159
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar daca vremea nu a fost tocmai favorabila, am hotarat sa incalec motorul joi dupa-masa pe la vreo 5,00 in compania Iuliei si a lui "Cretzu". Am plecat imediat dupa furtuna... nimic nu ne putea opri. La intrunire m-am simtit excelent in compania fratilor de Club, a organizatorilor si a prietenilor din toata tara. Chiar daca am ajuns de joi seara, parca si asa imi pare ca a trecut prea repede, parca... parca as mai fi vrut, atat de bine a fost incat sincer imi pare rau de cei care au lipsit.

Multumiri Seth RC pt stradania si efortul facut ca totul sa fie asa cum trebuie si ca noi sa ne simtim excelent.

 

 

post-29501-1244106277_thumb.jpg post-29501-1244106314_thumb.jpg post-29501-1244106410_thumb.jpg post-29501-1244106454_thumb.jpg post-29501-1244106487_thumb.jpg post-29501-1244106646_thumb.jpg post-29501-1244106697_thumb.jpg post-29501-1244106741_thumb.jpg post-29501-1244106778_thumb.jpg post-29501-1244107022_thumb.jpg post-29501-1244107077_thumb.jpg post-29501-1244107127_thumb.jpg post-29501-1244107127_thumb.jpg post-29501-1244107209_thumb.jpg post-29501-1244107290_thumb.jpg post-29501-1244107312_thumb.jpg

 

P.S: Nu stiu de ce, dar pozele au aparut postate exact invers, deci... uitati-va si voi de la coada la cap :blink: . Intentia a fost de a va arata pe ce vreme am plecat noi din Hunedoara. Asta pentru cei care au ramas acasa din cauza vremii... :D

 

NOROCK!!! :D

Editat de Eddy Metal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si anul trecut, m-am simtit din nou minunat la aceasta intrunire, chiar daca vremea nu a tinut cu noi. Dupa ce ne-a plouat tot drumul de la Bucuresti la Cluj, am fost intampinati cu palinca chiar din poarta chempingului. Am baut vreo trei pahare de licoare magica, revenindu-mi imediat dupa frigul de pe drum. Multumim organizatorilor care nu au lasat nimic la voia intamplarii, pt ca noi motociclistii din toata tara si nu numai, sa ne simtim cateva zile o mare familie de prieteni. La mai mare si...la mai multe. :D

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor,

 

Clubul SETH RC va multumeste inca odata pentru participarea numeroasa si aprecieri.Din pacate exista un factor asupra careia nu avem control, si anume mama natura.

 

Datorita aprecierilor voastre o sa gasim energia si resursele necesare ca la anul sa fie si mai mare, si mai frumos.

 

Pana una alta sa ne revedem cu bine la un pahar de bere la alte intruniri.

 

 

Multumim,

 

Robi,

 

Seth RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt din Cluj, dar sper intr-un an sa reusesc mutarea definitiva acolo.

TOT CE POT SA SPUN ESTE Jos Palaria. Ar trebuii sa-i mai invatati si pe altii cum sta treaba cu intrunirile astea. Muzica - super ( nu inteleg de ce la anumite intruniri suntem obligati sa ascultam numai HAVY Metal, rock-ul este super, dar havy este greu de suportat), mancarea a fost super gustoasa- si am ramas impresionat de manusile lor de doctori :D, atmosfera foarte placuta, BRAVO organizatoriilor si participantilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o intrunire foarte frumoasa - chiar superba , una dintre cele mai bune intruniri existente pe plaiurile mioritice ..................

pacat ca unii romanii raman incapatanati si isi pastreaza ,, partea nasoala de roman '' si stiu ei ce sa faca peste tot , incat sa te simti nasol , si sa iti vine in gand vorba aia in cap si te mahnesti ,, Romania e o tara superba - minunata , pacat ca este locuita '' . Desi cam toate societatile au pramatiile lor ................................ la noi cam tot timpul gasesti pe undeva cate exemplare .......................................................................................................................... .......................................................................................................

Mie unul mi-sa parut una dintre cele mai frumoase Haite de bikeri cu care am mers la o intrunire , care stiu sa se distreze , stiu sa rada , si isi stiu limitele , bravo tuturor -- RESPECT MAXIM .

 

La ,, SETH ON FIRE 2009 '' , sa vazut ca organizatorii si-au dat toata silinta sa organizeze evenimentul in stil MARE . si 99 % lea iesit , in ciuda faptului ca vremea a fost cum stie toata lumea .

Acel 1 % care nu le-a prea iesit au fost ,, DERBEDEII CARE AU TURAT MOTOARELE NOAPTE - SI ZIUA - SI CAND AVEA TUICA DIN EI CHEF '' , si au cam indispus pe multa lume . Noaptea si dimineata pe la 3 - 4 , lumea mai dormea , iar cand erau concursuri , premieri , concerte , unii chiar incercau sa se faca auziti in difuzoare , dar pe unii ii durea fix in prunele din care sa facut tuica . Trebuia sa fie 1 - 2 - 3 persoane , care sa umble doar sa aiba grija de acest lucru . Tot acest sfat este doar sa imbunatatim calitatea festivalurilor moto de la noi din ROMANICA . Am auzit pe multi cum comentau , pe mine unu nu ma prea deranjeaza ,, nesimtitii '' , ii trec oarecum cu vederea dar , poate din alti participanti , la anul nu vor mai venii exact din acest punct de vedere la festival , si ar fi pacat pt ca baietii si fetele din SETH merita toata aprecierea bikerilor din Romania , sunt un club moto care chiar incearca schimbarea imaginii de Biker , rau , nasol , depravat , si incerca in acelasi timp sa aduka impreuna toate genurile de MOTOCICLISTI , atat cei care asculta rock cat si cei care asculta rock doar la festivaluri pt ca asta se asculta acolo . DACA SE ASCULTA MUZICA DE CALITATE NU CONTEAZA CE GEN DE MUZICA ESTE , conteaza caracterul omului care o asculta si o interpreteaza .

NOTA MAXIMA ORGANIZATORILOR , pt locatie , organizare , concerte , premii , concursuri , fire show , stc , deci pt tot ce ati facut , si va dorim la cat mai multe astfel de evenimente , si de la an la an , sa incercam sa invatam cu totii din greseli si defecte si sa INCERCAM SA RIDICAM STANDARDUL FESTIVALURILOR MOTO DIN ROMANIA .

 

Bravo tuturor participantilor , care au trecut peste vremea din acea perioada si au venit la festival , si au facut ca atmosfera sa se ridice la standardele existente !!!

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D si eu m-am simtit excelent in afara de fazle acelea cu turatul la maxim de motoare numai sa se faca auzit...era unu cu o kawa de vanzare cred ca gpz sau asa ceva...il tura ala de mai ca facea pe el saracu motor...cine-l mai cumpara pe ala dupa ce il tureaza proprietarul in urechea ta numa sa il auzi...doar se ganedste...daca in fatza mea il tureaza asa...in privat cum merge?...oricum la unu sau doi am auzit ca le-au cam puscat motoarele...asta e...nu se pot abtine sa nu se dea grande...mare lucru dadeam si eu toba jos si acopeream pe toti...asta e unii duc lipsa acuta de bagare in seama..in rest intrunirea de nota 10...11 daca ignoram turatii aia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: si eu m-am simtit excelent in afara de fazle acelea cu turatul la maxim de motoare numai sa se faca auzit...era unu cu o kawa de vanzare cred ca gpz sau asa ceva...il tura ala de mai ca facea pe el saracu motor...cine-l mai cumpara pe ala dupa ce il tureaza proprietarul in urechea ta numa sa il auzi...doar se ganedste...daca in fatza mea il tureaza asa...in privat cum merge?...oricum la unu sau doi am auzit ca le-au cam puscat motoarele...asta e...nu se pot abtine sa nu se dea grande...mare lucru dadeam si eu toba jos si acopeream pe toti...asta e unii duc lipsa acuta de bagare in seama..in rest intrunirea de nota 10...11 daca ignoram turatii aia

te-ai lipit de o poza la avatar :D .....sorry ,off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la unu chiar i-a zburat amortizorul finalului tobei de la un "rateu controlat" chiar langa scena unde eram majoritatea...daca lovea pe unul in cap?...oricum am fost baiat simtit si m-am dus sa-l iau sa i-l dau inapoi la respectivul...

 

te-ai lipit de o poza la avatar :blink: .....sorry ,off topic

dada si inca de una lucrata bine. mersi inca odata fotografului :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum fatza de ce se intampla la alte intalniri....cu turatul motoarelor.....aici a fost chiar OK.

 

Eu de exemplu am putut sa dorm noaptea .... nu au fost probleme mari cu zgomotul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la unu chiar i-a zburat amortizorul finalului tobei de la un "rateu controlat" chiar langa scena unde eram majoritatea...daca lovea pe unul in cap?...oricum am fost baiat simtit si m-am dus sa-l iau sa i-l dau inapoi la respectivul...

 

Trebuia sa-i dai cu el in cap si sa i-l bagi pe gat.Eu unul nu inteleg ce draq vad astia in turatul motoarelor!..te rupe inima cand le auzi cum le chinuie :blink:

 

 

RESPECT :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare voua,

 

Vad aici o mia dezbatere vis-a-vis de turatul motoareor si de plimbarile mai mult sau mai putin grabite prin locatia festivalului.

 

Nu prea stiu ce as putea spune si ce solutii s-ar putea gasi la aceste sugestii si la acel 1 la suta dintre noi care se manifesta intr-un mod in care deranjeaza pe ceilalti.

 

In principiu am permis turatul motoarelor pana la o ora la care era activitate si zgomot oricum in incinta campingului.

dupa ce lucrurile s-au mai calmat , am interzis turatul motoarelor .

 

Am avut si cativa recalcitranti care au ales sa tureze mobrele dar i-am linistit cat am putut de repede si cu orice risc.

 

Oricum am primit si replici legate de acest lucru ceva de genul " e intrunire moto mah, intelegeti ca ne place asta " .

 

Cei care n-au inteles nicicum sa se opreasca au patit niste lucruri nu prea placute pentru integritatea lor corporala. Spun asta mai ales pentru acel flacau care dupa ce n-a inteles nicicum sa se opreasca a ajuns la urgenta dupa o intalnire cu mine si cu Shak.

 

Asta e....... si nu cred ca e o solutie buna dar a intrecut orice limita a bunului simt.

 

ne-om stradui sa ii impiedicam la anu' sa mai faca asta.

Metodele cred ca vor fi aceleasi.

 

PS : s-a sugerat organizarea unei parcari separate si accesul in camping fara motoare.

Parerea mea e ca omu' se mandreste cu fierul de sub el si nu-i convine sa-l lase de izbeliste.

 

Calin

SETH RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare voua,

 

Vad aici o mia dezbatere vis-a-vis de turatul motoareor si de plimbarile mai mult sau mai putin grabite prin locatia festivalului.

 

Nu prea stiu ce as putea spune si ce solutii s-ar putea gasi la aceste sugestii si la acel 1 la suta dintre noi care se manifesta intr-un mod in care deranjeaza pe ceilalti.

 

In principiu am permis turatul motoarelor pana la o ora la care era activitate si zgomot oricum in incinta campingului.

dupa ce lucrurile s-au mai calmat , am interzis turatul motoarelor .

 

Am avut si cativa recalcitranti care au ales sa tureze mobrele dar i-am linistit cat am putut de repede si cu orice risc.

 

Oricum am primit si replici legate de acest lucru ceva de genul " e intrunire moto mah, intelegeti ca ne place asta " .

 

Cei care n-au inteles nicicum sa se opreasca au patit niste lucruri nu prea placute pentru integritatea lor corporala. Spun asta mai ales pentru acel flacau care dupa ce n-a inteles nicicum sa se opreasca a ajuns la urgenta dupa o intalnire cu mine si cu Shak.

 

Asta e....... si nu cred ca e o solutie buna dar a intrecut orice limita a bunului simt.

 

ne-om stradui sa ii impiedicam la anu' sa mai faca asta.

Metodele cred ca vor fi aceleasi.

 

PS : s-a sugerat organizarea unei parcari separate si accesul in camping fara motoare.

Parerea mea e ca omu' se mandreste cu fierul de sub el si nu-i convine sa-l lase de izbeliste.

 

Calin

SETH RC

 

nu cred k violenta ar fi o solutie dar in cazuri extreme se poate recurge si la ea...o solutie simpla ar fi excluderea din camping daca nu se conformeaza cu regurile intrunirii respective..mai bine nu mai vine unul de asta decat sa lipseasca cinci care nu suporta nesimtirea celorlati..romanu-i tot roman..prin asemenea comportament da dovada de lipsa de respect fata de clubul organizator..

 

Inca odata RESPECT SETH RC pentru munca depusa ca noi sa ne simtim bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare voua,

 

Vad aici o mia dezbatere vis-a-vis de turatul motoareor si de plimbarile mai mult sau mai putin grabite prin locatia festivalului.

 

Nu prea stiu ce as putea spune si ce solutii s-ar putea gasi la aceste sugestii si la acel 1 la suta dintre noi care se manifesta intr-un mod in care deranjeaza pe ceilalti.

 

In principiu am permis turatul motoarelor pana la o ora la care era activitate si zgomot oricum in incinta campingului.

dupa ce lucrurile s-au mai calmat , am interzis turatul motoarelor .

 

Am avut si cativa recalcitranti care au ales sa tureze mobrele dar i-am linistit cat am putut de repede si cu orice risc.

 

Oricum am primit si replici legate de acest lucru ceva de genul " e intrunire moto mah, intelegeti ca ne place asta " .

 

Cei care n-au inteles nicicum sa se opreasca au patit niste lucruri nu prea placute pentru integritatea lor corporala. Spun asta mai ales pentru acel flacau care dupa ce n-a inteles nicicum sa se opreasca a ajuns la urgenta dupa o intalnire cu mine si cu Shak.

 

Asta e....... si nu cred ca e o solutie buna dar a intrecut orice limita a bunului simt.

 

ne-om stradui sa ii impiedicam la anu' sa mai faca asta.

Metodele cred ca vor fi aceleasi.

 

PS : s-a sugerat organizarea unei parcari separate si accesul in camping fara motoare.

Parerea mea e ca omu' se mandreste cu fierul de sub el si nu-i convine sa-l lase de izbeliste.

 

Calin

SETH RC

 

 

 

salut

 

sunt total deacord cu pastrarea cat se cat a linistii peste noapte (dupa orele 24 ar fi de bun simt chiar si baut sa nu iti turezi motoru -pana in ora 7-8 dimineata)

 

cat despre parcari separate pt.motoare nu sunt deacord.

 

cu ai zis in PS:Parerea mea e ca omu' se mandreste cu fierul de sub el si nu-i convine sa-l lase de izbeliste.

 

eu de exemplu nu mi-am dus motoru langa cort din lipsa de spatiu, dar unde l-am lasat -aproape de alee am putut sa-l vad din zona cortului.

te mai intalnesti cu vreo unu,2 care are moto ca al tau si vrei sa te lauzi nu,te lauzi la fata locului,nu mergi in parcare sa dezbati subiectu,doar de aia ii intrunire moto sa poti schimba pareri si idei in camping. parerea mea :D

 

ca si organizare 10cu felicitari seth rc

sa ne vedem bucurosi si sanatosi la cati mai multi ani

:D

 

ps:iar de dezbateri eu cred ca nu-si mai au rostu. oricum nu ii putem impaca si multumi pe toti.

toate bune din BH

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare voua,

 

Vad aici o mia dezbatere vis-a-vis de turatul motoareor si de plimbarile mai mult sau mai putin grabite prin locatia festivalului.

 

Nu prea stiu ce as putea spune si ce solutii s-ar putea gasi la aceste sugestii si la acel 1 la suta dintre noi care se manifesta intr-un mod in care deranjeaza pe ceilalti.

 

In principiu am permis turatul motoarelor pana la o ora la care era activitate si zgomot oricum in incinta campingului.

dupa ce lucrurile s-au mai calmat , am interzis turatul motoarelor .

 

Am avut si cativa recalcitranti care au ales sa tureze mobrele dar i-am linistit cat am putut de repede si cu orice risc.

 

Oricum am primit si replici legate de acest lucru ceva de genul " e intrunire moto mah, intelegeti ca ne place asta " .

 

Cei care n-au inteles nicicum sa se opreasca au patit niste lucruri nu prea placute pentru integritatea lor corporala. Spun asta mai ales pentru acel flacau care dupa ce n-a inteles nicicum sa se opreasca a ajuns la urgenta dupa o intalnire cu mine si cu Shak.

 

Asta e....... si nu cred ca e o solutie buna dar a intrecut orice limita a bunului simt.

 

ne-om stradui sa ii impiedicam la anu' sa mai faca asta.

Metodele cred ca vor fi aceleasi.

 

PS : s-a sugerat organizarea unei parcari separate si accesul in camping fara motoare.

Parerea mea e ca omu' se mandreste cu fierul de sub el si nu-i convine sa-l lase de izbeliste.

 

Calin

SETH RC

 

Deci dupa cum a zis toata lumea nota :D pentru organizare si spectacole a fost Bestial :D !!! Singurul lucru care nu mi-a placut a fost cel cu turatul motoarelor si bubuitul lor , daca ei se cred motociclisti prin asemenea manifestari , atunci inseamna ca habar nu au ce inseamna MOTOCICLISMUL ! Imi pare bine sa aud ca ati intervenit in asemenea situatie , chiar daca au fost urmari de genul ( urgenta ) . Cand omul si-o face cu mana lui se numeste ,, LUCRU MANUAL " . Super beton si spectacolul cu Dacii si Romanii felicitarii tuturor participantilor la spectacol , conteaza foarte mult sa nu uitam cine suntem si care ne sunt originile ! LA CAT MAI MULTE ASEMENEA INTRUNIRI !!! RESPECT SETH RC ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on/off-topic: aici nu era cumva sectiunea POZE ?????? pentru aprecieri, deprecieri si precipitatii ar fi frumos sa mergeti la "Regionale" / "Cluj" / "Seth on Fire 2009"... parerea mea, care este... dar fara suparare... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o cunoaste cineva pe domnisoara?

 

Am vazut-o la intrunire, in fata la scena la concertul AB/CD. Habar nu am cine e, dar era mai mult decat alcoolizata la maxim. (Bravo ei)

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...