Sari la conținut

Irina Elena Popescu


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

E clar ca d.p.d.v legal soferul nu pateste nimic. Un prieten din copilarie a murit acum 3 ani pe cand avea 19 ani lovit de un camion scapat de sub control in afara carosabilului. Soferul e sofer si astazi, iar parintii lui nu mai sunt oameni de atunci. E un sistem mizerabil.

Eu sper si imi place sa cred ca cei adormiti sunt bine, undeva sus si vegheaza asupra celor in viata.

Si stiu ca nimeni nu scapa nepedepsit, mai devreme sau mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ultimele noutati:

 

masina era condusa de un angajat SPP, in varsta de 27 ani, si se pare ca este de serviciu. este un opel. impactul a fost asa puternic incat s-a spart si radiatorul.

 

in masina se pare ca mai era un cadru mai in varsta si mai cu functie.

 

dosarul deja a inceput sa fie "aranjat", viteza masinii fiind in mod miraculos injumatatita.

 

incepe "dansul vulpilor sirete"

 

va tin la curent

 

 

Dan, nu incerca sa mai faci sapaturi, nu fac decat sa-ti rascoleasca amintirile....

Asa a vrut Dumnezeu.... ( si eu am fost in situatia de a pierde pe cineva drag , deci te inteleg in mare parte...)

Eu am renuntat, desi aveam "LEGEA IN MANA" . In Romania, nu ai nici cea mai mica sansa sa catigi macar COMPASIUNE.... Stiu, este rusinos, dar asta este JUSTITIA in romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Dane.

Poate ai mai citit posturi de-ale mele si stii ca nu sunt instigator la nici un fel de activitati. Insa cand e vorba de copii (sunt parintele a doi copii) .... ochi pentru ochi, moarte pentru moarte!

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan, nu incerca sa mai faci sapaturi, nu fac decat sa-ti rascoleasca amintirile....

Asa a vrut Dumnezeu.... ( si eu am fost in situatia de a pierde pe cineva drag , deci te inteleg in mare parte...)

Eu am renuntat, desi aveam "LEGEA IN MANA" . In Romania, nu ai nici cea mai mica sansa sa catigi macar COMPASIUNE.... Stiu, este rusinos, dar asta este JUSTITIA in romania...

 

 

Salut Dane.

Poate ai mai citit posturi de-ale mele si stii ca nu sunt instigator la nici un fel de activitati. Insa cand e vorba de copii (sunt parintele a doi copii) .... ochi pentru ochi, moarte pentru moarte!

 

 

foarte de acord cu Sir Daniel. de ce sa renunte? nimic nu egaleaza existenta unui copil, cu atat mai mult pierderea acestuia. oare ce ar mai fi de pierdut? daca toata lumea ar mere pana in panzele albe pentru a-si cere dreptatea care i se cuvine, poate lucrurile ar sta altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vina are soferul ca i-a sarit copilul in fata?

se pare ca soferul ala avea ceva viteza ... daca nu stii despre ce e vb nu vb ... incercati sa nu balacariti si topicul asta ... e vb de un copil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vina are soferul ca i-a sarit copilul in fata?

 

 

la prima vedere asa este, intrebarea suna bine.

 

la o privire mai atenta, un GRUP de copii trecea strada, doua alte masini au evitat/franat/lasat sa traverseze, dar maretul luptator de la SPP a gasit de cuviinta sa vina foarte tare (minim 87), sa clacsoneze sa se dea copii la o parte, si abia cand a fost foarte tarziu a inceput franarea. Plus ca celelalte masini aproape oprisera iar omul si-a vazut de cursa in continuare... a actionat ca un militian sadea: pui sirena si lumea sare din calea ta. De data esta nu au mai putut sa sara.

 

Am avut si eu prin 93-94 un copil (student) in fata masinii pe Barbu Vacarescu care a trecut strada imprudent: am rasturnat masina in sant imediat si acum copilul are la randul lui copii. Dar din fericire nu suntem toti SPP-isti tineri si energici, de mai scapa si oameni intregi.

 

Nu incerc culpabilizarea soferului. Deranjaza foarte tare lipsa de barbatie a lui.

Irina si-a asumat riscul de a traversa impreuna cu alti copii strada prin loc nepermis si a platit cu viata.

Alta colega si-a asumat riscul de a traversa impreuna cu alti copii strada prin loc nepermis si a ajuns in stare grava la spital, dar a scapat.

Alta colega s-a intors pe trotuar cand a intuit grozavia. A scapat doar cu sperietura si cosmaruri.

Soferul si-a asumat riscul sa goneasca militieneste si sa actioneze ca un incepator la volan in situatie limita si a facut ce a facut. Sa-si asume ce a facut si sa nu se ascunda dupa pantalonii tatalui si sefilor din SPP/Politie/alte servicii care au inceput lunga procedura de falsuri inca din prima secunda.

Copilul de la groapa nu se mai intoarce, dar o atitudine normala, legala si o curatenie sufleteasca poate ca s-ar cere.

Am demarat in paralel o cercetare a acestui accident. E clar ca ancheta oficiala va fi dusa catre nicaieri. Va voi tine la curent cu mersul ambelor anchete si in acelasi timp va rog sa-mi trimiteti toate materialele foto-video facute la fata locului, oricat de dureroase ar fi ele, precum si sa-mi dati nume si contacte ale persoanelor care au trecut prin zona.

Multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raman la parerea mea Dane. Mai laes daca intr-adevar rezultatul va fi un NUP, cu care in fapt suntem foarte obisnuiti.

Suntem multi, si multi dintre noi suntem parinti! Jur ca nu m-as sfii sa-i frang gatul sepepistului in fata sediul SPP. Mai mult nu mai e de pierdut.

Adica.... societatea se va ridica in picioare! Se va autosesiza MULTIMEA... OAMENII... NOI .... si.... adu-ti aminte ultimele versuri din "Noi vrem pamant!" ale lui Cosbuc...

Revin si apas, nu instig pe nimeni la nimic, dar de cate oricitesc aici, ma gandesc la copiii MEI... putea fi oricare dintre ei acolo....

 

Respect pentru atitudinea ta Dane... mult respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai multa cinste si respect am arata aici altceva. am arata ca ne pasa, am arata ca sintem mai atenti in trafic, am renunta la razbunari inutile sau la remarci prostesti.

de ce nu spune nici unul. groaznic, putea fi al meu. sa fiu si eu mai atent cind ma apuca strechea pe cai... sa fiu mai atent cind traversez...

cred sincer ca acest lucru trebuie sa razbata de aici.

care nu a traversat aiurea? care nu s-a facut ca ploua cind trece unul pe strada chiar si permis? toti am comis-o, numai ca unii platesc din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fereasca D-zeu sa fim in pielea lui Dan.Oricum mi se face parul maciuca in cap cand citesc acest topic.Lasati omul sa-si ingroape durerea in ce vrea el poate asa este mai suportabila aceasta pierdere.

Fi tare Dane.Trebuie sa mergi mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kali: :kali: fii impacat cu ideea ca acolo unde s-a dus ea nu mai exista accidente si va fi mereu fericita..fie-i tarana usoara si Dumnezeu sa o aiba in paza...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un parinte nu trebuie sa fie pus niciodata in situatia de a isi ingropa copilul! lucrurile astea nu ar trebui sa se intample!

 

Dumnezeu sa o ierte si sa ii de-a acolo sus la el cele mai frumoase trasee pt moto!

 

iar tie..multa putere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noutati:

dosarul a fost la parchet, s-a intors la Accidente grave de la Udriste si va pleca la Politia Capitalei.

Masina apare ca fiind privata, este un Opel Zafira argintiu, iar soferul, SURPRIZA, apare ca fiind somer....incep informarile mai amanuntite.

Cinematic aaccidentului a fost:

copii au traversat in grup ditamai bulevardul.

o masina de pe banda 2 si o masina de pe banda 3 au redus si i-a lasat sa treaca.

masina de pe banda 1 care venea mai tare nu a vazut copii, fiind mascati de masinile care au oprit/incetinit, cand i-a vazut doar a clacsonat si abia apoi a franat.

Irina a fost izbita prima cumva pe colt, cu traume mortale la cap, coloana, torace. Coma instantanee. A cazut langa impact.

Cealalta fetita a fost luata pe capota si a scapat.

Masina cu pricina, pe frane, s-a oprit prin coliziune cu o masina de pe aleea Alexandru care astepta regulamentar dand prioritate, condusa de o doamna care a asistat neputincioasa la toata scena, vazand totul de la inceput si pana la sfarsit.

Pentru stabilirea vitezei trebuie expertiza, plansa foto cu franele ..."inca nu a iesit"...

Poate ca intamplator s-a voalat filmul, ca oricum a pouat dupa accident la cateva ore si a spalat totul. Dar urmele au fost vazute, filmate si fotografiate de mai multe persoane.

 

ramene de verificat intre altele cat de exacta este identitatea si ocupatia "somerului"

 

va tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e tara de vina... nici sistemul.... CI NOI care permitem sa se intample astfel de musamalizari....

JOS CU EI!

Capetele in carlig!

Huuuoooooooo!

 

Daca asta e felul in care se pedepseste un criminal de copii, atunci il caut pe killer si ucid toti copiii din neamul lui....

 

Sunt dezgustat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...