Sari la conținut

Irina Elena Popescu


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 293
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru parinti: desi disparitia cuiva drag, in special la o varsta asa frageda lasa sufletele pustii, incercati sa luptati pentru viata, asa cum ar fi vrut fiica d-voastra...Sper sa gasiti la un moment dat taria sa treceti peste aceasta tragedie. Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa va vegheze de Sus! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irina e pana joi la capela Bisericii Basilescu din Bucurestii Noi

Joi la pranz o sa fie slujba si se va pleca spre cimitir (cu escala acasa si la scoala). O sa revin cu programul exact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irinuca este acum la capela bisericii Bazilescu de pe bulevardul Bucurestii Noi intre Infratirea si Laromet. Atat noaptea asta cat si maine noapte priveghiul este permanent asigurat de familie si prieteni. Slujba va fi joi, probabil la ora 12, apoi coloana catre scoala 11 (langa muzeul taranului roman-fostul PCR), apoi clubul MTH zona Chibrit, apoi acasa in Pajura, dupa care la cimitirul Bazilescu (in spatele Laromet langa baza Pro Rapid)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D e trist , e foarte trist , e nedrept ... imi vine sa iau pe cineva de gat si sa-i cer socoteala pt cele intamplate, insa nu am pe cine ... doar Dumnezeu stie de ce a vrut sa se intample asa , si sper din suflet ca tot El va va da puterea sa treceti peste aceasta cumplita incercare. Sincere condoleante ! :P :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante, Dan... Am fost socata ieri cand mi-a spus Kali. Primisem stirea la redactie dar nu m-am gandit nici o clipa ca e vorba de aceasta fetita. In fiecare zi primesc stiri cu oameni care mor in accidente rutiere, cu oameni care gresesc si platesc prea scump pentru greselile lor. Este trist, socant, nedrept... ireversibil. Nu vreau sa imi imaginez ce e in sufletele parintilor, colegilor, prietenilor... Tot ce stiu insa este ca trebuie sa le fim alaturi pentru ca si ei doresc asta. Haideti la inmormantare pe doua roti!

Dane, acest eveniment trebuie sa iti dea putere. Hai sa facem campanii in scoli impreuna cu politia! Noi, AMR, am mai mers in licee si le-am tinut prelegeri copiilor depsre pericolele de pe strada, hai sa mergem si in scolile generale, sa le facem micutilor educatie rutiera, poate astfel ingerasul Irina, prin exemplul ei dureros, va salva alte vieti!

Unde ne intalnim maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante dane, nici nu imi vine sa cred . ........ prea mare suferinta pt tine mai ales ca te cunosc si stiu ca esti o persoana de nota 10 ..... sorry man, sper sa ai puterea sa treci peste asta!!!! dumnezeu sa o aiba in grija!

 

ps. teoria mea este ca orice (dar absolut orice) accident poate fi evitat (faptul ca celelalalt participant la trafic greseste....nu e o scuza pt un accident)........ dar de la un sofer prost nu poti sa ai pretentii

Editat de ghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult prea dureros. desi am o fetita, nu-mi pot imagina durerea care trebuie sa existe in sufletului unui parinte in aceste momente.

 

sincere condoleante si multa putere pentru a merge inainte. imi pare sincer rau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau ! Dar asa cum spuneai si tu "a trimis-o acolo unde nu e nici durere nici intristare ". In mod sigur e un ingeras...si in mod sigur e inconjutata de dragostea lui Dzeu...greu sa inteleg noi oamenii de ce se intampla asa si unde e dragostea Lui ,daca ni-i ia pe cei dragi... e greu si "nedrept", spunem noi....dar cine suntem noi sa-L judecam pe Dzeu?

Imi pare nespus de rau....si nimic din ceea ce am scrie noi aici nu iti va alina imensa durere din sulet...noi vrem doar sa stii ca suntem alaturi de tine si de familia ta... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante! :P

 

 

 

 

 

Mai presus de ingeri...

(de Rely Tarniceri)

 

Mi-ai fluturat genele zorilor peste ochii încă adormiți.

Mi-ai răsfirat razele soarelui prin păr Âşi mi-ai susurat timid,

adiind printre frunze.

 

Mi-ai scăldat chipul în roua dimineții Âşi m-ai înfăÂşurat în aripile tale.

Simfonii necântate încă, le-ai aÂşezat la picioarele mele...

 

Ai înflorit cireÂşii ca inima mea să se bucure Âşi macilor le-ai spus

să-mi ureze „bună dimineața!”

iar cerul... l-ai făcut atât de albastru încât ochii mei s-au topit în el, privindu-l.

 

Doar puful norilor a reuÂşit să-mi ascundă garoafele roÂşii ce-mi înfloriseră pe obraz.

Dar mai presus de toate, ai deschis colivia viselor mele pierdute

Âşi le-ai dat drumul să zboare.

 

Te-ai înălțat împreună cu ele Âşi le-ai arătat întregul univers

pe care l-ai creat pentru mine.

ÂŞi mi-ai spus „voi fi cu tine întotdeauna Âşi nu te voi părăsi niciodată”.

 

Adevărul Tău îmi încinge mijlocul în pietre scumpe.

Numele Tău L-ai scris în inima mea ca să nu poată fi tulburată.

Mi-ai încălțat picioarele, cu toate cuvintele de pace

pe care să le port cu mine oriunde aÂş merge.

 

Iar scutul tău, dovada credincioÂşiei Tale, l-ai pus înaintea mea

ca niciuna din săgețile arzătoare ale celui rău să nu mă atingă.

 

Coiful Tău din aur curat, turnat pe altare ca jertfă, mi l-ai aÂşezat pe frunte,

ca nici o-ngrijorare să nu-mi umbrească gândurile.

ÂŞi-n mână, mi-ai pus sabia Ta, sclipire de lumină,

Să sfâÂşii întunericul Âşi să-l risipesc.

 

ÂŞi astfel, m-ai făcut un înger...

Sau mai presus de îngeri... Âşi mai aproape de Tine!

 

 

post-36202-1213173690_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iertati-ma cand este inmormantarea? As fi dorit sa va fiu alaturi, in acele momente, dar din pacate serviciul nu-mi permite. Daca nu e cu suparare poate colegii motociclisti, vor dori cu acordul familiei, sa le fie alaturi pe acest ultim drum. Cu totii ne vom duce intr-o buna zi...fiecare la timpul lui. E de neinteles pentru noi, de ce unii, cei mai buni dintre noi, se duc primii?. Dan are nevoie de toti prieteni acum, sa-l ajutam sa treaca mai usor peste aceste momente, cand are o foarte grea cruce de dus. Acest om cu toata tragedia ce-l apasa a avut taria sa recunoasca, ca copilul lui drag a trecut prin loc nepermis in primul post, nu multi ar face asta. Acest lucru denota o mare tarie de caracter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...