Sari la conținut

Accident Pe Antiaeriana, La Cazarma Dinspre 13 Sept


Yellow
 Share

Postări Recomandate

cam asa arata masina

 

 

post-20643-1213123194_thumb.jpg post-20643-1213123205_thumb.jpg post-20643-1213123218_thumb.jpg

 

 

eu am trecut in jur de ora 8 si masina era parcata in poarta unitatii. omul cica venise la un test psihologic.

o fi si ala un mare comandant de osti venit la testare.....nereusita cred ....de a facut asa gafa

sper sa aibe baiatu martori...si om la masuratori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

treaba cu renoul e ca asa a luat cele 5 stele la NCAP; daca o arzi pe strada aiurea macar sa te loveasca un reno ca asa mai ai o sansa ... masina e calculata sa se dezintegreze decat sa ramana compacta si sa de-a navala peste tine in cockpit. asta e un lucru bun si pentru tine cand o arzi pieton sau dai nas in nas cu ea motorizat.

 

multa sanatate motoristului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bazinul nu este rupt este doar deplasat adica sintem in grafic.joi il opereaza la mana,picior si sold,6 saptamani pat,recuperare,si toate cele cei patiti stiu mai bine.Asta e,cum intotdeauna este loc de mai rau,putem spune ca a scapat relativ ieftin.Cum mai aud cate ceva,va anunt.

Sa fiti sanatosi,Doamne Ajuta :P :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si el ca si mine e panicat si e full tot timpul inclusiv astazi.Aviz celor care merg in tricou,situatia era mult mult mai nasoala daca nu le avea,puneti mana si luati-va macar o armura de 3 mil daca chiar asa cald va este...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat ca a scapat doar cu vatamarile acestea din cauza vitezei relativ reduse pt un speed in oras + echipamentul ce-l avea.

sanatate multa celui in cauza

 

asa e cand ti-o da in scurt un conservar fara sa apuci sa faci nimic,dar macar nu mori ...ca deh ..uite d-aia e bine sa mergi si mai incet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce hal arata masina.... daca imi zicea cineva ca e de la un accident cu moto, nu il credeam in veci..... tocmai de aceea la prima impresie, nu credeam ca riderul mergea doar cu 60....

Sanatate multa si recuperare rapida !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daia e bine sa mergem cu echipament pe noi si sa mergem mai ponderati,ca uite da un fraier peste tine cand nu te astapti si in scurt de nu mai poti sa eschivezi numic,nu cum zic unii "lase ba ca nu mi se-ntampla tocmai mie"si unde mai pui ca eu am trecut tot pe acolo cu 30-40 de min.inaintea lui tot din acea directie adica Dr. Sarii catre casa adica Sos.Alexandriei.

Sanatate maxima si sa-l stoarca bine de lovele pe taran sa se invete minta ptr.totdeauna,ca altadata sa beleasca ochii bine inainte sa faca vre-o manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica riderului !!

Astia chiar s-au pus pe motociclisti ?? Incep deja sa ma sperii ... ce tarani avem in conserve ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu mai apare nici o complicatie si sa mai auzim si noi de la prietenii lui ce sa mai intamplat cu el,asteptam si pana atunci recuperare rapida si maxima si fara sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu p-acolo in ziua aia, voiam sa ma uit de echipament ceva.. am vb putin cu un tip in magazin, apoi am dat sa plec, afara era un gsxr pe targa busit rau... politie canci, renault canci :friends:

sanatate riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masina s-a facut asa pentru ca a absorbit socul, a fost foarte "norocos" ca a dat un megane peste el, daca era o cratita de masina era si mai grav

am un prieten care are un megane exact ca cel din poze si a dat peste un caine pe la 80 la ora, pagube cam de o mie de euro. tocmai din cauza faptului ca botul este in mare parte din plastic si se face praf repede

insanatosire grabnica!

 

 

un crash test cu megane-ul(stiu ca nu este modelul sedan dar tot megane este)

http://youtube.com/watch?v=XLfinydWvUI

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate ....

desi nu este un caz nici pe departe "fericit" doar pentru simplu motiv ca se va reface relativ usor, ar trebui dat ca exemplu la copii astia cu care nu ne mai intelegem noi .... ei, dau cu ei de toti sfintii, dupa care noi, plangem toti ca nu mai sunt!

intr-adevar viteza si protectiile, IATA, CA FAC DIFERENTA!!!!!

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima motociclistului.

Asta e un accident din care sper ca multi sa bage la cap si sa umble echipati, chiar daca e vara si multi renunta la protectii din cauza caldurii. Eu umbli robocop indiferent unde merg. Sper sa nu am nevoie de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat ca a scapat doar cu vatamarile acestea din cauza vitezei relativ reduse pt un speed in oras + echipamentul ce-l avea.

sanatate multa celui in cauza

 

asa e cand ti-o da in scurt un conservar fara sa apuci sa faci nimic,dar macar nu mori ...ca deh ..uite d-aia e bine sa mergi si mai incet

 

 

cunoaÂştem ... :friends:

 

am servit Âşi eu ... din fericire am fost proiectat lateral Âşi m-am scos doar cu un umăr dislocat ...

 

faza e că ți-o dă din scurt, fără timp de reacție ... al meu a ieÂşit din spatele unui tramvai, cu scîrț, la ne-ve, direct pe contrasens ...

 

nici măcar n-am schițat vreun gest ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a operat vineri la mana dreapta si bazin (deoarece il avea deplasat),la picior nu mai erea nevoie deoarece au spus doctorii ca se reface ! acum se simte mai bn! Acum e tot la spital ,dar s-ar putea miercuri sa il externeze si are de stat la pat o luna jumate . o sa fie mai greu cu recuperarea fiinca are muschii zdrobiti si nu poate misca picioarele........psihic e K.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...