Sari la conținut

Semnatura anti-viteza


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

In urma multelor accidente soldate cu fatalitati din ultima vreme (de-abia a inceput vara) propun ca toti userii acestui forum sa poarte la semnatura ceva de genu "VITEZA UCIDE" etc. Cred ca e cea mai buna varianta de a trimite acest mesaj la toti motociclistii care intra pe aici, cand o sa vezi plin forumul numai de semnaturi din astea poate cand o sa ii dai gaz o sa-ti apara in minte acest mesaj si o sa o lasi mai moale.

Nu cred ca cineva nu ar fi de acord cu asta, totusi maine poate fi aici oricare dintre noi, prietenii, fratii nostrii.

Sau sa faca cineva un banner pe care sa-l punem toti.

Editat de crisluca1985
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma multelor accidente soldate cu fatalitati din ultima vreme (de-abia a inceput vara) propun ca toti userii acestui forum sa poarte la semnatura ceva de genu "VITEZA UCIDE" etc. Cred ca e cea mai buna varianta de a trimite acest mesaj la toti motociclistii care intra pe aici, cand o sa vezi plin forumul numai de semnaturi din astea poate cand o sa ii dai gaz o sa-ti apara in minte acest mesaj si o sa o lasi mai moale.

Nu cred ca cineva nu ar fi de acord cu asta, totusi maine poate fi aici oricare dintre noi, prietenii, fratii nostrii.

Sau sa faca cineva un banner pe care sa-l punem toti.

197675[/snapback]

 

:drink:

 

chiar propun sa purtam si imbracaminte pe care sa scriem: VITEZA UCIDE,

apoi:

 

He he he azi i-am traso la 250 km/h la 10 km de orasu Giugiu au facut astia supe sosea si cica ma prins Radaru

 

sau

 

Aseara pe la 9 eram cu un prieten care era cu un gsxf de 600 el cu un amic in spate eu la fel. Plecam de la semaforul de la Unirii spre Universitate mai tare un pic si ne-am incins si dai a intaia pan la capat dai a doua pan la capat si un pic de a treia aveam undeva pe la 170-180, ma apropiam de locul unde aia care ies din pasaj pot sa faca stanga sa intre pe banda care vine din piata. In clipa aia adrenalina era la maxim il depasisem pe tov. cu gsxf-ul si ma simteam foarte bine

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate, facem si imprimeuri pentru boxeri cu acelasi mesaj !

 

aaaa, sa nu uit, trebuie neaparat fixata langa imprimeul respectiv si sticla cu lichid de frana sau caramida pentru "conservarii" care nu ne fac loc la semafor....

 

 

P.S. Trebuie gasita o varianta prescurata si pentru bikini, sa nu facem discriminare :laugh:

 

 

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma multelor accidente soldate cu fatalitati din ultima vreme (de-abia a inceput vara) propun ca toti userii acestui forum sa poarte la semnatura ceva de genu "VITEZA UCIDE" etc. Cred ca e cea mai buna varianta de a trimite acest mesaj la toti motociclistii care intra pe aici, cand o sa vezi plin forumul numai de semnaturi din astea poate cand o sa ii dai gaz o sa-ti apara in minte acest mesaj si o sa o lasi mai moale.

Nu cred ca cineva nu ar fi de acord cu asta, totusi maine poate fi aici oricare dintre noi, prietenii, fratii nostrii.

Sau sa faca cineva un banner pe care sa-l punem toti.

197675[/snapback]

 

NU viteza ucide ci prostia si inconstienta.Tu chiar crezi ca o lasi mai moale cand vezi scris undeva ca VITEZA UCIDE.Atunci ar trebui sa o lasi mai moale si cand treci pe langa un indicator cu limitare de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU viteza ucide ci prostia si inconstienta.Tu chiar crezi ca o lasi mai moale cand vezi scris undeva ca VITEZA UCIDE.Atunci ar trebui sa o lasi mai moale si cand treci pe langa un indicator cu limitare de viteza.

197756[/snapback]

 

Da chiar, ce prost trebuie sa fii sa reduci viteza acolo unde legea te obliga.

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am textul "viteza ucide" in semnatura de o luna. Iar de cand ma shtiu militez pentru prudentza shi respect in trafic.

 

Nu shtiu daca are vre-un efect.

 

But, why not? :drink:

 

PS: Viteza Ucide !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti spun ce mi-a zis un politist cand incercam eu sa-l conving ca eu nu merg cu viteza, ca a fost o intamplare ca m-a prins radaru cu 100 in oras etc :

" hai dom'le ca nu de asta ti-ai luat motor de viteza"

cand mergi pe motor te expui , constient sau nu .

diferenta intre tine si "conservari" e ca in caz de ceva o patesti tu si nu altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... forumul nu te convinge sa iti schimbi "stilul".

Singurul lucru care m-a convins sa revin de exemplu la bunul obicei de a purta geaca acum, vara, au fost pozele alea cu accidente unde se vad oasele expuse de la "julituri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost doar o propunere, nu ma asteptam la astfel de raspunsuri avand in vedere ca mai nou ajungem sa ii vedem la accidente si pe cei de pe forum, dar cred ca aveti si voi dreptate nu prea poti sa scrii la semnatura "VITEZA UCIDE" si in post ca i-ai dat 200 prin trafic. Oricum noi sa fim sanatosi si sa speram la vremuri mai bune. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permitzi sa te contrazic... viteza NU ucide... viteza neadaptata la conditiile de trafic uceide...

 

Am fost ieri la focsani, shi nu am mers chiar in 100, deshi nu am depashit mult aceasta viteza... drum bun, ne aglomerat, drept , in camp...

 

Shi hai sa fim serioshi, sunt multzi care o mai calca, dar nu am nimik cu cei care stiu sa o calce unde se poate...

 

Chiar daca am mers cu viteze de peste 100km/h in momentul in care vedeam indicatorul curba la stang, reduceam la 80km/h chiar daca aveam voie cu 100 shi nu ma lua radarul la 110... deci intr-o curba pe care nu o sti se demontreaza ca nu viteza te poate ucide, ci ne adaptarea ei la conditiile de trafic... daca de la 80 potzi sa scapi nevatamat atunci cand itzi aluneca putzin roata spate, este foarte posibil ca la 100 sa nu mai potzi...

 

So... ADAPTATZI VITEZA LA CONDITIILE DE TRAFIC...SHI NU MERGETZI CU OCHELARI DE CAL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios DAR:

 

vad ca sustinatorii ipotezei ca viteza AR ucide sunt persoane care nu au motor (majoritatea).

 

Eu personal va rog sa va dati cu parerea atunci cand veti conduce.

 

Eu nu ma duc pe forumul AVIOANE.RO ca sa imi dau cu parerea despre loopinguri ca HABAR N-AM de acest domeniu.

 

Si eu postam inainte sa imi iau motor dar nu dadeam sfaturi.

 

PS: cand o sa va luati motoare .. eu imi donez motorul daca voi o sa mergeti cu viteza legala. Nu exista motociclist care sa nu fi incalcat viteza legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catallin, cred ca el vroia sa spuna ca nimeni, dar absolut nimeni, nu a mers INTOTDEAUNA cu viteza legala.

Adica chiar daca ai gresit cu 1km/h si chiar fara sa iti dai seama, nu cred ca Suzeta va fi a ta ...

P.S. Intrunesti conditia? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid,si cat timp trebuie sa merg cu viteza legala ca nu mi-ar strica un Suzy Gsx 600f? :bounce:

200168[/snapback]

 

:crack: Suzeta mea ucigasa? :crack: (oricum e temporar in posesia mea ca i-am pus gand rau).

 

Ideea era ca nimeni nu a mers in oras cu 50kmph si afara ... etc.

Nici mopedistii nu merg cu 50. Am vazut eu!

 

M-a depasit unul odata. Am ramas tamp. L-am lasat sa se duca ca poate se grabea.

 

Frumos a fost cand unul cu o mobra mi-a demonstrat ca ma intrece in oras. Stiam si eu ca se poate. A reusit. Numai ca si-a riscat viata de 100 ori crosetand masini in ac de par. Cred ca a fost foarte mandru de el! Eu am preferat sa merg SAFE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca suntetzi simpatici.

Nu viteza ucide, viteza neadaptata.

Nu viteza ucide ci inconshtientza de a rula cu viteza.

 

Toata lumea intzelege mesajul "viteza ucide". Restul textului se subantzelege. Nu credeam ca mesajul trebuia sa fie de marimea lucrarii de licentza ca sa-l pricepetzi.

 

@baiazid. Intrucat este forum fiecare are dreptul la opinie. Deshi in unele cazuri ai mare dreptate cu replicile aiurea, in cazul de fatza shi un copil de gradinitza este de acord cu ideia ca viteza excesiva ucide.

 

PS: cand o sa va luati motoare .. eu imi donez motorul daca voi o sa mergeti cu viteza legala. Nu exista motociclist care sa nu fi incalcat viteza legala.

 

:bounce: Nu despre asta se discuta aici. Nimeni nu a mentionat nimic de viteza legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi @Placebo, astia de la siguranta rutiera cand au pus in lege viteza legala = X la siguranta s-au gandit.

 

De aia nu e viteza legala 100 in oras. Ca ar fi carnagiu. Pune un mos dintr-o dacie ALBA (specimen clasic) care tine volanul strans cu ambele maini cand merge cu 45kmph, sa mearga mai repede. Moare mosu de atata adrenalina :bounce:

 

Sau era vorba de vitezele > 150kmph? PS: poti sa mori si la 30kmph

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cititi semnatura mea s-ar putea sa aveti un shock! E mai aproape de adevar...

199942[/snapback]

 

discutabil, in sensul ca ajuta... :bounce: sa nu uitam ca in cea mai mare parte a accidentelor in care auzi de R1, ZX-uri,... si mortaciuni, viteza este principalul factor...

 

 

VITEZA UCIDE!!! MAI REPEDE DECAT PROSTIA, INCONSTIENTA, GRANDOMANIA, SNOBISMUL...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...