Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mulțumesc, Purghy! Cred c-o să mă apuc de treaba cu schimbatul camerelor săptămâna viitoare! Chiar nu Âştiam că există vulcanizări pentru motoare!

Ce părere ai, e bine să bagi azot în camere?

Eu stiu ca da, dar mai bine da un search pe forum ca s-a mai discutat chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: La mulți ani pentru toți posesorii de Virago, de ziua motocicliÂştilor! :lol:

Multumim!La fel si tie!

Noi aici in Gheorgheni sarbatorim pintr-o iesire azi 11 mai in jurul lacului Bicaz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nare importanta unde vin gaurile....incearca sa dai gauri intre litere undeva si nu pune multe suruburi de prindere la numar...doar 2 sunt de ajuns ..incearca sa le pui cumva sa arate si cit de cit estetic pt tine....

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim!La fel si tie!

Noi aici in Gheorgheni sarbatorim pintr-o iesire azi 11 mai in jurul lacului Bicaz!

:lol: ce fain de voi! mor de ciuda ca aveti asa aproape de voi natura in toata splendoarea ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ce fain de voi! mor de ciuda ca aveti asa aproape de voi natura in toata splendoarea ei!

Din pacate gasca a hotarat alceva ulterior si am mers de la Gheorgheni la Ciuc si Ghimes :lol: dar a fost fains si asa:

post-25613-1210528263_thumb.jpg

post-25613-1210528271_thumb.jpg

post-25613-1210528278_thumb.jpg

post-25613-1210528294_thumb.jpg

post-25613-1210528300_thumb.jpg

post-25613-1210528316_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten m-a rugat sa va intreb despre cauza urmatoarelor manifestari:uneori,la rece,cilindrul din fata da rateuri si afuma bujia.

IceLord

Azi am fost pana la M.Ciuc si de la iesirea din Praid pana la intoarcerea in acelasi loc m-a plouat aproape fara oprire.Asa va primiti voi vizitatorii? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate gasca a hotarat alceva ulterior si am mers de la Gheorgheni la Ciuc si Ghimes :lol: dar a fost fains si asa:

 

 

Daca mai mergeti, salutatil pe Ciucanu Vili din partea lui Cristi si Catalin :lol:.

 

Este capitanul portului Bicaz, un super om.

Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vreau sa fac comanda de o bobina ptr o Yamaha Virago, am un 'reprezentant' p-aici prin Craiova dar am impresia ca umfla preturile la greu. Stiti site-ul oficial al Yamaha din Romania sau un contact direct cu depozitul din Romania? Multam anticipat :lol:

 

Stie careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar vrei sa creezi cate un topic pentru fiecare bubita a ta?

Te-a mai sfatuit cineva sa postezi mai bine in topicul "Yamaha Virago Zone". Ai mai multe sanse sa te ajute cineva de acolo. User-ul BARNA se acupa cu piese.

.... cat despre Yamaha Romania nu te sfatuiesc sa apelezi la ei pentru ca sunt scumpi iar produsele ajung foarte greu.

 

AICI ai site-ul oficial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar vrei sa creezi cate un topic pentru fiecare bubita a ta?

Te-a mai sfatuit cineva sa postezi mai bine in topicul "Yamaha Virago Zone". Ai mai multe sanse sa te ajute cineva de acolo. User-ul BARNA se acupa cu piese.

.... cat despre Yamaha Romania nu te sfatuiesc sa apelezi la ei pentru ca sunt scumpi iar produsele ajung foarte greu.

 

AICI ai site-ul oficial.

 

'Problemele' sunt una si aceeasi dar care se rezolva prin mai multe chestii: service (o sa fac eu, dar vroiam sa stiu daca se poate gasii ceva p-aici), piesa de schimbat si timp cat mai scurt. Astea 3 in Craiova sunt greu de asimilat. Si cele 3 chestii sunt diferite, d-asta am facut cate un post pentru fiecare. Multumesc pentru siteul oficial si pentru topicul oferit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten m-a rugat sa va intreb despre cauza urmatoarelor manifestari:uneori,la rece,cilindrul din fata da rateuri si afuma bujia.

IceLord

Azi am fost pana la M.Ciuc si de la iesirea din Praid pana la intoarcerea in acelasi loc m-a plouat aproape fara oprire.Asa va primiti voi vizitatorii? :lol:

La noi de 3 saptamni ploua aproape incintinuuuu.........dar eu tot pe drum sunt.....ma laud ca azi am facut si o tura de la Gheorgheni-Bicaz-Bicaz Baraj-Poiana Largului-Borsec-Toplita-Gheorgheni :lol: :lol:

 

Daca mai mergeti, salutatil pe Ciucanu Vili din partea lui Cristi si Catalin :lol:.

 

Este capitanul portului Bicaz, un super om.

Din pacate nu prea ma bag la port :lol:

post-25613-1210626815_thumb.jpg

post-25613-1210626822_thumb.jpg

post-25613-1210626831_thumb.jpg

post-25613-1210626846_thumb.jpg

post-25613-1210626858_thumb.jpg

post-25613-1210626868_thumb.jpg

post-25613-1210626874_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

m am hotarat sa imi iau un virago....mi se pare ok la preturi fata de alte moto....am gasit unu virago de 535 din 92 28 000 km la 2 100 euro gata inmatriculat

problema e ca are 36 de cai si nu 40 si ceva cum am vazut ca au de obicei virago de 535....se simte diferenta asta si daca da cat de mult

astept si cateva sfaturi de la voi.....ce sa verific cand il cumpar, care sunt partile slabe la motoru asta? merita banii motoru descris mai sus?

 

florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat nu am 2 bobine active, stau pe bara, n-aveti una p-acolo...?

 

salutare

m am hotarat sa imi iau un virago....mi se pare ok la preturi fata de alte moto....am gasit unu virago de 535 din 92 28 000 km la 2 100 euro gata inmatriculat

problema e ca are 36 de cai si nu 40 si ceva cum am vazut ca au de obicei virago de 535....se simte diferenta asta si daca da cat de mult

astept si cateva sfaturi de la voi.....ce sa verific cand il cumpar, care sunt partile slabe la motoru asta? merita banii motoru descris mai sus?

 

florin

Banii ii merita cu brio la caii aia, daca nu sunt alte probleme la el ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare,daca ma puteti ajuta..lucrez in madrid si in cel mult 1 saptamana voi avea o suma de bani care sant programati pentru masina sau motor...am de ales intre a lua o conserva(chiar daca e o conserva buna,un volvo v40 :moto: )si de a lua aceasta yamaha virago 535..au aproape acelasi pret(masina 3500eu iar motorul 3700eu).sincer,as inclina spre motor... :( acum intrebarea-la modificarile care le are la furca fata,o pot inmatricula in ro?am inteles ca la rar in cluj au fost probleme la inmatriculatul motocicletelor si pentru mai putin(semnalizator crapat,roti de alta dimensiune,tobe schimbate..)..va multumesc... :)

din pacate,motorul sa vandut sambata la pretul de 3200eu cu transferul actelor... :moto: asta e...acum ce ma doare-caut o yamaha virago 535,in stare buna de functionare,actele ok,(bani nu prea multi :moto: )..sau dau la schimb un kawa gpz 500s,an 1994,in stare foarte buna..stiu ca sant slabe sanse sa gasesc un schimb,dar cine stie?nu ma intereseaza sa fie accesorizata(o fac eu cum vreau..).are cineva de vanzare(sau la schimb?)e mai ieftin sa o iau din tara...multumesc :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez yamaha virago!!! nr tel pt detali 0743317510

 

Maestre, in sectiunea asta avem obiceiul sa avem datele de profil completate, ca sa stim de unde ne luam. Zi si tu unde esti si cu cat dai oglinzile :(

 

Quick edit: dupa numarul de la motor as zice ca esti din Timisoara...

 

Alt edit: din ce an, ce stare, hai ca poti :)

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de pedala frana de picior cu tot cu bratzul metalic si scaritza sofer...cine ma poate ajuta?

Vezi pe Bikeshop ca avea cineva tot felul de pedale,scarite,esapamente si altele.

Ei,acum vad ca deja ti-a aratat cineva.

Editat de bachus_21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...