Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Ma, voi ati devenit pericoloshi! :D

 

( ce face trezitul de dimineata din voi, ca sa ajungeti la ora 8 la Arc :cheers: )

 

noi nu suntem pericoloshi, noi suntem 'tari'... :) mai tari decat opelul :D

 

prietenii stiu de ce.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma lesi?!?!

martorule

cine a bagat bobleru la iernat?

:cheers: :lol: :)

domnule prof. doc. conf. alexxx am auzit ca il antrenati pe rossi la hungaroring? este adevarat? din acest motiv nu ne mai onorati cu prezenta?

ca fapt divers: monitz a plecat la serv azi cu moto. la ora plecari -1 grade C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica pe post de radar, sau cum ?

 

Eu mai degraba v-as invita la o conferinta despre mersul in grup. Cica ma sustine si conf. Purghy !

Daca [ma mai] vreti, desigur. :cheers:

Sunt convins ca tot grupul te vrea, lasa prostiile.

Dar sala de sedinte este ocupata de conferintele cu temele "Depasirea vitezei maxime in localitate - o chestie necesara, sau un lucru indispensabil?" si "Strecuratul printre masini - argumente pro si pentru".

 

Regula nr. 1 a mersului in grup este "nu vorbim despre mersul in grup".

Aaaaa... nu, pardon, citeam din alt manual.

OK, here it is: "regula nr. 1 a mersului in grup este *mergi in grup*".

De preferinta fara comentarii constructive inainte de plecare, de genul "io n-am nici un chef sa merg acolo", "mai bine nu ma trezeati din somn" si "daca-i asa, mai bine ma duc acasa", pentru ca unii oameni s-ar putea sa nu mai stie ce sa creada.

Din cate stiu eu, din proprie experienta, o Virago 250 (vedeti ca sunt on-topic? :lol:) e perfect capabila sa se tina dupa orice grup in oras, chiar daca grupul mai depaseste 50km/h pe ici pe colo (atunci cand conditiile permit), ca doar n-o sa stam cu morcovu-n cĂźr si cu ochii-n vitezometru, in loc sa fim atenti la drum si sa savuram plimbarea.

 

Ma scuzati, m-am trezit cu fundu-n sus azi-dimineata, si nu mi-a trecut nici pana la ora asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ptr primire... :cheers: Am deja echipament, dar oricum o sa tin minte... si te caut cand am nevoie de ceva.Multu oricum. :lol:

hi,daca esti din B.scrie si la profil asta.

from:bucuresti

B.

M-am conformat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dansileva Tzi-a venit cricul? Mi-am luat si eu un cric mare pentru viraga mea si nu am reusit sa-l montez si sunt curios cum o scoti tu la capat. Pentru a-l monta trerbbuia ori sa-mi tai cricul mic, sa-i tai contactul , ori sa-l scot de tot asha ca asa ca am preferat sa il las asa si cricul mare zace in portbagaj la masina.

 

 

Bafta si haideti pe sosele ca e frumos afara, Eu am tulito :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dansileva Tzi-a venit cricul? Mi-am luat si eu un cric mare pentru viraga mea si nu am reusit sa-l montez si sunt curios cum o scoti tu la capat. Pentru a-l monta trerbbuia ori sa-mi tai cricul mic, sa-i tai contactul , ori sa-l scot de tot asha ca asa ca am preferat sa il las asa si cricul mare zace in portbagaj la masina.

Bafta si haideti pe sosele ca e frumos afara, Eu am tulito :cheers:

salut

da,azi l-am luat dar inca nu am apucat sa-l montez. m-ai facut curios.l-ailuat de la louis?

ai in set un surub ,tip prezon,m 12? fara piulite?

am sa te anunt daca se potriveste sau nu

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de pe louis. Am avut si przon si departatoare si piulite , apsolut tot ce aveam nevoie. Poate intre timp au schimbat modelul , dar al meu cu siguranta a fost gandit sa elimini cricul mic ceea ce u nu am vrut. Sa imi ne povestesti si noua cum a mers montatul si daca/ce modificari au fost necesare.

 

 

Bafta si spor la tb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de pe louis. Am avut si przon si departatoare si piulite , apsolut tot ce aveam nevoie. Poate intre timp au schimbat modelul , dar al meu cu siguranta a fost gandit sa elimini cricul mic ceea ce u nu am vrut. Sa imi ne povestesti si noua cum a mers montatul si daca/ce modificari au fost necesare.

Bafta si spor la tb

salut

azi am fost la moto si am verificat daca se poate monta.la prima vedere am crezut ca nu e potrivit sau trebuie sa elimin cricul lateral sau contactul electric dar dupa ce m-am uitat mai atent am realizat ca e f bine gandit si toate saibele,distantierele sunt absolut necesare.E facut special pt virago 535 si prea atent lucrat ca sa nu se potriveasca. in concluzie: a meritat investitia.

daca ai acelasi model,cred ca banuiesc ce nu ti-a iesit. elementul din stg pt sustinere vine intercalat intre suportul cricului lateral-partea din spate(m12) si cadrul motocicletei.mai ramane gaura din spate a elementului care prin intermediul surubului m8 se prinde de suportul tobei intermediare. din acest motiv si acest element pt stg are o forma curbata pt a nu stanjeni functionarea contactului electric de protectie.

bafta si sper sa-ti foloseasca

am uitat:

multumesc celor de la autonet(lui Barna in special) pt onorarea prompta a comenzii

cu respect ,Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

azi am fost la moto si am verificat daca se poate monta.la prima vedere am crezut ca nu e potrivit sau trebuie sa elimin cricul lateral sau contactul electric dar dupa ce m-am uitat mai atent am realizat ca e f bine gandit si toate saibele,distantierele sunt absolut necesare.E facut special pt virago 535 si prea atent lucrat ca sa nu se potriveasca. in concluzie: a meritat investitia.

daca ai acelasi model,cred ca banuiesc ce nu ti-a iesit. elementul din stg pt sustinere vine intercalat intre suportul cricului lateral-partea din spate(m12) si cadrul motocicletei.mai ramane gaura din spate a elementului care prin intermediul surubului m8 se prinde de suportul tobei intermediare. din acest motiv si acest element pt stg are o forma curbata pt a nu stanjeni functionarea contactului electric de protectie.

bafta si sper sa-ti foloseasca

am uitat:

multumesc celor de la autonet(lui Barna in special) pt onorarea prompta a comenzii

cu respect ,Dan

Ma bucur ca totul e ok :cheers:

Oricand ,daca mai ai nevoie de ceva piese,accesori sau consumabile ma gasesti!

Cu respect

Barna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai bag o fisa sa vad dak reusesc dar cred ca prin martie ca acum intru in stresiune si porma cred ca l amisjlocul lui fibruarie o sa fie super frig. Ma bucur ca ai reusit si sper sa am si eu accelasi succes. :cheers:

 

 

bafta si sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lexandra: bine ai venit printre noi! Unde ne putem intalni in trafic?

 

Eu am scos-o pe Caluta de la iernat ca nu avea ce ierna... :lol:

 

 

Si iata CUM SE MERGE IN GRUP. Nu este o rusine sa nu stii, este o rusine sa nu vrei sa inveti. :cheers: :)

 

 

ARTICOL DESPRE MERSUL IN GRUP CU MOTO

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia merg eu solo zilnic la servici unde stau cate 10-12 ore pe zi. Si cand am timp merg si cu grupul. :cheers:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vinde cineva FILTRU DE ULEI??? Trebuie sa schimb uleiul si am nevoie. Apropo, ce ulei sa bag? Si inca o intrebare, de unde se regleaza tachetii? Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lexandra: bine ai venit printre noi! Unde ne putem intalni in trafic?

 

Eu am scos-o pe Caluta de la iernat ca nu avea ce ierna... :)

Si iata CUM SE MERGE IN GRUP. Nu este o rusine sa nu stii, este o rusine sa nu vrei sa inveti. :cheers: :D

ARTICOL DESPRE MERSUL IN GRUP CU MOTO

mersi mult! Deocamdata motoreta mea asteapta un releu nou...asa ca mai hiberneaza putin, desi, sincer...la cum e afara...mi-e cam greu.Foarte util articolul, mai citisem cate ceva. Stiu ca am multe de invatat...dar si multa dorinta. :lol: Asa ca poate ne vedem...in curand :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vinde cineva FILTRU DE ULEI??? Trebuie sa schimb uleiul si am nevoie. Apropo, ce ulei sa bag? Si inca o intrebare, de unde se regleaza tachetii? Multumesc anticipat

 

 

Filtru de ulei gasesti la mai toate magazinele cu uleiuri unde au sigla Mann . Intrebi de filtru de ulei pt viraga ta si in cel mai rau caz dureaza o zi sa tzi-l aduca. Pretul e in jur de 25lei (europeni :cheers: )

 

 

Bafta si poate nmvd la o plimbarica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vinde cineva FILTRU DE ULEI??? Trebuie sa schimb uleiul si am nevoie. Apropo, ce ulei sa bag? Si inca o intrebare, de unde se regleaza tachetii? Multumesc anticipat

Sal.Filtru de ulei Champion Cod:X302 Pret client cu TVA:15,42 Ron

Ulei recomandat Mobil1 Cod:Mob extra 4T 1L Pret client cu TVA:21,42 Ron /L

Livrarea rezolv eu gratuit !

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...