Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Ce indicator de benzina ai tu?

Vreau si eu.

 

 

ledul rosu care se aprinde cand trebuie sa trec pe rezerva... ca doar despre cutiuta cu leduri vorbeam :bigstar:

asa are a mea... e drept ca nu prea am vazut la multe :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Berna Am vazut n post de al tau in care spuneai ca pt viraga 535 e mai bine sa pui benzina 95 fara plumb, chiar 91(nu am vazut in benzinarii). Spune-mi si mie care e treaba cu benzina, pt ca eu de cand am motorul i-am bagat numai 98-100 in ideea ca e mai bine pentru el. LA mers nu simt mare diferenta (odata nu am gasit decat 95).

 

MS si astept un sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au nevoie,am pe stoc anvelope HEIDENAU calitate germana din Germania pentru Yamaha Virago XV 535 la pret super

Anvelopa fata marimea 3.00x19 49S K65 TT Cod:MO00602 Pret cu TVA:160,19Ron

spate marimea 140/90x15 70H K65 TL Cod:MO00386 Pret cu TVA:285,18Ron

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

God damm it !! Am dat 8 bulione pe cauciucuri asta toaman si astea sunt 5 bulioane :D(. Chiar ma oftic pentru ca vroiam doar caucuicuri cu carne pe ele (spre deosebire de ce aveam eu pe ea cand am luato) pentru ca nu ma duc la raliuri sau fac sport extrem cu viraga. :D :angry: :moto: :moto: :cheers: :eek: :moto: :kiss:

 

 

Bafta si sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am rezolvat! Merci fain ''wrongname''.Azi vrei filtru azi il ai foarte fain. :cheers:

aaaa Am cun cablu de ambreaj nou nout pentru YAMAHA XV 535.L-am luat pentru mine de la louis cod produs 10037345 credeam ca marge si pe xv 250 si nu merge.N-am ce sa fac cu el...cine are nevoie al lui sa fie...e free.Poate se gaseste cineva din Buc ca nu prea am chef sa ma duc la posta sa-l trimit.

Primul venit primul servit Bafta!

Era sa uit:0745333323 id yahoo mixmagicro in Militari stau.

post-8277-1171211054_thumb.jpg

Editat de mixmagic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea eu nevoie de el. ti-am dat si pm.

 

si as mai avea nevoie si de un set de discuri de ambreiaj. de unde ma sfatuiti sa iau?... ca nu stiu daca e cea mai buna alegere sa fac comanda la Yamaha.. mi-ar mai trebui si filtru de ulei, ulei si filtru de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea eu nevoie de el. ti-am dat si pm.

 

si as mai avea nevoie si de un set de discuri de ambreiaj. de unde ma sfatuiti sa iau?... ca nu stiu daca e cea mai buna alegere sa fac comanda la Yamaha.. mi-ar mai trebui si filtru de ulei, ulei si filtru de aer.

Ulei si filtru de ulei poate mai gasesti la ''allec'' Chiar azi mi-am cumparat un filtru de la el!

Deci ne vedem maine sa-ti dau cablul!

Cum am zis primul venit primul servit!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barna - omule, poti cumva face rost de asa ceva ? e capacul ala lateral stanga pt un Virago 250, din cate stiu e doar de design. poa` sa nu fie nou, evident, dar nu zgariat. mersi. eventual o sa originala ?

 

 

 

 

 

A, si inca ceva: garnitura de la pompa de frana [aia de sub capacul mare, cica "diaphragm" ii zice in schema asta, nr 4].

 

 

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea eu nevoie de el. ti-am dat si pm.

 

si as mai avea nevoie si de un set de discuri de ambreiaj. de unde ma sfatuiti sa iau?... ca nu stiu daca e cea mai buna alegere sa fac comanda la Yamaha.. mi-ar mai trebui si filtru de ulei, ulei si filtru de aer.

 

 

discurile de ambreiaj le'am vazut si pe louis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barna - omule, poti cumva face rost de asa ceva ? e capacul ala lateral stanga pt un Virago 250, din cate stiu e doar de design. poa` sa nu fie nou, evident, dar nu zgariat. mersi. eventual o sa originala ?

 

A, si inca ceva: garnitura de la pompa de frana [aia de sub capacul mare, cica "diaphragm" ii zice in schema asta, nr 4].

 

 

Salut ,se rezolva si problema ta,dar nu pot sa aduc numai pe original si nou capacul lateral, pe care parte iti trebe ?.Am nevoie:-anul de fabricatie.Trimitemi datele motorului in PM si specifica de ce ai nevoie si se rezolva.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea eu nevoie de el. ti-am dat si pm.

 

si as mai avea nevoie si de un set de discuri de ambreiaj. de unde ma sfatuiti sa iau?... ca nu stiu daca e cea mai buna alegere sa fac comanda la Yamaha.. mi-ar mai trebui si filtru de ulei, ulei si filtru de aer.

Pot sati aduc si eu ,dar am nevoie de :an de fabricatie a motorului sa pot sati ofertezi piese sau consumabile potrivite la modelul tau de virago.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viroaga e de 535 cc si e din '95. in cat timp poti sa-mi trimiti si cam cat face un set de discuri si un filtru de aer?

Filtru aer Cod:V305 Pret cu tva:68,97 Ron Am pe stoc termen livrare 1 zi

discuri Cod:MCC413-6 Pret cu TVA:268,74 Ron In caz de comanda termen de livrare 20 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tank pad de piele de Virago 1100 (se potriveste si de la 535 daca are buson de benzina pe rezervor in partea dreapta) aveti idee cine imi poate face sau unde gasesc?- imi trebuie mai mare decat cel de la Held (Louis), cam 18x36 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, dar nu prea le am cu artizanatul, as prefera sa iau de undeva sau sa-mi faca cineva, dar nu de afara, ci de aici, din zona Bucuresti-Bv, ca sa si masoare si monteze pe motor. Chiar au disparut meseriasii din Romania ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...