Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

nu ma pricep la electrice dar a mea e luata din germania si nenea -fost- proprietar de xv535 a facut o chestie actionata de electric, supapa-treaba-ceva care schimba sound-ul destul de mult...in bine! am sa aprofundez subiectul sa vedem ce si cum...poate celor care se pricep mai bine le-am dat o idee ceva. O sa incerc si o inregistrare pt exemplificare. (neactionata chestia...se aude normal)...

tobele sunt cele originale...

Editat de blackdtr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exista vreun posesor de Virago de 250 dispus sa schimbe ghidonul lui original pe un ghidon drept? Eventualilor oameni interesati le pot furniza poze cu ghidonul... A, si as prefera sa nu le trimitem reciproc prin posta, ci sa le schimbam pe undeva printr-un service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista vreun posesor de Virago de 250 dispus sa schimbe ghidonul lui original pe un ghidon drept? Eventualilor oameni interesati le pot furniza poze cu ghidonul... A, si as prefera sa nu le trimitem reciproc prin posta, ci sa le schimbam pe undeva printr-un service.

 

 

Daca esti interesat am un ghidon de 535 in plus :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti interesat am un ghidon de 535 in plus :bigstar:

VAND XV535 MODIFICATA DE AME-CHOOPER.DE TEL.0746154670

 

VAND XV535 MODIFICATA DE AME-CHOOPER.DE TEL.0746154670

 

 

VAND XV535 MODIFICATA DE AME-CHOOPER.DE TEL.0746154670

post-28677-1208865386_thumb.jpg

post-28677-1208865647_thumb.jpg

post-28677-1208865687_thumb.jpg

Editat de RYAD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAND XV535 MODIFICATA DE AME-CHOOPER.DE TEL.0746154670

Interesant, dar parca ii lipseste ceva (parerea mea) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAND XV535 MODIFICATA DE AME-CHOOPER.DE TEL.0746154670

:D

 

Chiar Chopper nu i-as spune, cu scuzele de rigoare. Intrebare: ce ati facut cu forca fata e parca mai lunga.

 

in rest vad comenzi avansate, chestie pe aripa fata, capace schimnbate peste tot, airbrush.. si cam atat.

 

Succes la vanzare, dar tot curios sunt ce mi se pare ciudat la furca fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:whip:

 

Chiar Chopper nu i-as spune, cu scuzele de rigoare. Intrebare: ce ati facut cu forca fata e parca mai lunga.

 

in rest vad comenzi avansate, chestie pe aripa fata, capace schimnbate peste tot, airbrush.. si cam atat.

 

Succes la vanzare, dar tot curios sunt ce mi se pare ciudat la furca fata.

 

 

A mai prezentat-o omul acu' ceva vreme .... mai multe poze AICI

 

... iar AICI intra la GALLERY sa vezi furci modificate de astia de la AME.

 

Interesant, dar parca ii lipseste ceva (parerea mea) :D

 

Nu-ti mai place?

 

No m-ai dat pe spate cu astea!!!(www.ame-chopper.de Pacat ca uneori scrie in germana......nu prea le am....dar am si gasit in en)Sunt criminale.....de la tobe pana la furca!!! ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare!

are cineva poze sau link-uri cu punctele de prindere pe cadru ptr un crash bar la o 535? eu am gasit ceva, dar avand in vedere faptul ca am comenzi avansate iar semnalizarile sunt modificate, punctele de prindere normale/universale nu mai sunt aceleasi. dar orice idee mi-ar prinde bine.

mercic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai prezentat-o omul acu' ceva vreme .... mai multe poze AICI

 

... iar AICI intra la GALLERY sa vezi furci modificate de astia de la AME.

 

 

 

Nu-ti mai place?

Imi place!Ce am zis ca nu imi place?Numa ca eu personal a-si opta pentru altceva :D

 

va salut, aveti ideie de unde pot cumpara urgent baterie pt 535 ? am nevoie pana sambata :whip:

multumesc

de la www.bbmoto.ro sau de la user-ul BARNA,il recomand cu caldura!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare prosteasca pt fanii virago: am calarit un rebel 250 al fratelui meu si mi se pare ok. acuma fac scoala si vreau sa-mi iau si eu un chopper mic. toata lumea imi recomanda viroaga. puteti sa-mi dati niste argumente strict obiective pt care o viroaga 250 ar fi mai ok decat un rebel 250?

precizez ca nu am avut ocazia sa ma dau pe viroaga de aia intreb. am inteles ca la viroaga is probleme cu racirea cilindrului din spate ca nu e expus la curentii de aer la fel ca si cel din fata. din punctu asta de vedere rebelu ar fi mai ok. e adevarata chestia?

alta problema ar fi ca la viroaga te cam arzi la picior de la cilindru ala care e pozitionat mai in spate langa picior. e adevarata chestia?

in fine, cam ce argumente obiective pro ati gasi voi pt o viroaga 250 comparativ cu o rebela de 250. mersi mult.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare prosteasca pt fanii virago: am calarit un rebel 250 al fratelui meu si mi se pare ok. acuma fac scoala si vreau sa-mi iau si eu un chopper mic. toata lumea imi recomanda viroaga. puteti sa-mi dati niste argumente strict obiective pt care o viroaga 250 ar fi mai ok decat un rebel 250?

precizez ca nu am avut ocazia sa ma dau pe viroaga de aia intreb. am inteles ca la viroaga is probleme cu racirea cilindrului din spate ca nu e expus la curentii de aer la fel ca si cel din fata. din punctu asta de vedere rebelu ar fi mai ok. e adevarata chestia?

alta problema ar fi ca la viroaga te cam arzi la picior de la cilindru ala care e pozitionat mai in spate langa picior. e adevarata chestia?

in fine, cam ce argumente obiective pro ati gasi voi pt o viroaga 250 comparativ cu o rebela de 250. mersi mult.

sunt faine si alea de 250 da iti recomand una de 535 ca e pe cardan si ai mai putina treaba cu ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

alta problema ar fi ca la viroaga te cam arzi la picior de la cilindru ala care e pozitionat mai in spate langa picior. e adevarata chestia?

...

Da.

 

... Intrebare: ce ati facut cu forca fata e parca mai lunga.

...

Da, e mai lunga. L-au lungit si ca sa pastreze linia orizontala a motocicletei au modificat triunghiul inferior.

E mai simplu decat sa bagi flexul in cadru, dar asa motocicleta devine instabila la curbele cu raza mica. (oszecsuklik)

Editat de Avent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut, aveti ideie de unde pot cumpara urgent baterie pt 535 ? am nevoie pana sambata :D

multumesc

Salut .Ai PM in legatura cu Baterie.

Virago XV535

-dimensiunile baterie :134x80x160 mm

-12V 12Ah EN165

Coduri:

VARTA -512013012 3100

YUASA -YB12AL-A2

BANNER -512 13

JMT -707 32 81

:whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari .

 

 

Am o mica problema . La viroaga de 535 o aparut bataie mica la primul piston . Cand dau gaz si-l las in frana de motor se aude mai tare . La relanti se aude incet de tot . Aveti idee ce ar putea fi ?

 

 

 

Multumesc.

 

Florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari .

 

 

Am o mica problema . La viroaga de 535 o aparut bataie mica la primul piston . Cand dau gaz si-l las in frana de motor se aude mai tare . La relanti se aude incet de tot . Aveti idee ce ar putea fi ?

 

 

 

Multumesc.

 

Florin.

Sal.

Poate ca apare zgomotul pe care il azui din cauza dereglarilor la supape."In mod normal" dupa 5000 de km cand se face schimbul de ulei se regleaza si supapele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare prosteasca pt fanii virago: am calarit un rebel 250 al fratelui meu si mi se pare ok. acuma fac scoala si vreau sa-mi iau si eu un chopper mic. toata lumea imi recomanda viroaga. puteti sa-mi dati niste argumente strict obiective pt care o viroaga 250 ar fi mai ok decat un rebel 250?

precizez ca nu am avut ocazia sa ma dau pe viroaga de aia intreb. am inteles ca la viroaga is probleme cu racirea cilindrului din spate ca nu e expus la curentii de aer la fel ca si cel din fata. din punctu asta de vedere rebelu ar fi mai ok. e adevarata chestia?

alta problema ar fi ca la viroaga te cam arzi la picior de la cilindru ala care e pozitionat mai in spate langa picior. e adevarata chestia?

in fine, cam ce argumente obiective pro ati gasi voi pt o viroaga 250 comparativ cu o rebela de 250. mersi mult.

 

sal,

rebel-ul are motor 2 in linie,parca-i jawa...in fine,e ceva mai turat decat virago,mai sprinten....

eu prefer virago 250,arata mai a chopper,e motor in V,intretinere simpla si ieftina.

....chiar daca se incalzeste cilindrul din spate,nu-i bai(asa e la TOATE chopperele cu motor in V)si oricum,nu cred ca te arzi la picior,numa daca nu sti sa stai pe el.....succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a...si acu intrebare din ciclul "intretinerea pentru to(n)ti"....ca sa curat lantu trebe musai sal dau jos?....si daca da se poate esplica cu scheme cum?:whip:...asa ca pentru...aa...incepatori...ca sa nu zic fraieri... :D

 

P.S. am un spary de curatat si unu de uns cu teflon sau asa ceva de la louis si am cetit cam ce se face cu ele pe aci da ma gandeam ca are nevoie de baitza mai serioasa al meu...merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a...si acu intrebare din ciclul "intretinerea pentru to(n)ti"....ca sa curat lantu trebe musai sal dau jos?....si daca da se poate esplica cu scheme cum?:whip:...asa ca pentru...aa...incepatori...ca sa nu zic fraieri... :D

 

P.S. am un spary de curatat si unu de uns cu teflon sau asa ceva de la louis si am cetit cam ce se face cu ele pe aci da ma gandeam ca are nevoie de baitza mai serioasa al meu...merci anticipat!

Daca n-ai stander ca sa ridici roata din spate, poti curata/unge lantul din aproape in aproape, impingand cate 30-40 cm motorul pana se face o rotatie completa a lantului. Alta metoda la motocicletele mai usurele este sa rogi pe cineva sa traga de ea pana se sprijina doar pe cric si pe roata din fata, iar tu sa ungi lantul invartind liber roata din spate. Daca sprayul de spalat ti se pare scump, poti folosi petrol lampant sau motorina - dar nu benzina, ca ataca cauciucul. Oricum, nu se spala la fiecare ungere, ci la 3-4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai stander ca sa ridici roata din spate, poti curata/unge lantul din aproape in aproape, impingand cate 30-40 cm motorul pana se face o rotatie completa a lantului. Alta metoda la motocicletele mai usurele este sa rogi pe cineva sa traga de ea pana se sprijina doar pe cric si pe roata din fata, iar tu sa ungi lantul invartind liber roata din spate. Daca sprayul de spalat ti se pare scump, poti folosi petrol lampant sau motorina - dar nu benzina, ca ataca cauciucul. Oricum, nu se spala la fiecare ungere, ci la 3-4.

 

 

:D merci fain...pana la urma ma rezum sal curat din aproape in aproape ca suna mai usor....sii fac si baitza lu "dansa" sa luceste frumos in soare...mai nasol ca apoi tre sa trec pe drum de tara sio murdaresc la loc :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi tuturor!

Din pacate imi vand motoru' am facut rost de cativa bani sa vreau un drag star, daca e cineva interesat pun cateva poze si detalii pe bikeshop ( http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...ew&ID=96155 )! :)

post-25613-1209195053_thumb.jpg

post-25613-1209195061_thumb.jpg

post-25613-1209195069_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi tuturor!

Din pacate imi vand motoru' am facut rost de cativa bani sa vreau un drag star, daca e cineva interesat pun cateva poze si detalii pe bikeshop ( http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...ew&ID=96155 )! :)

...

Pret 3800 EURO

Locatia Gheorgheni

Comentarii Tinuta in garaj, am facut schimburi de ulei(furca,motor,cardan) plus baterie noua si o gramada de accesorii!Pret negociabil!

...

La pretul asta gasesti deja Drag Star 650.

Editat de Avent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La pretul asta gasesti deja Drag Star 650.

De acord dar nu stiu in ce stare, plus mai tre sa il aduci sa-l inmatriculeaz se acumuleaza crede-ma! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...