Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum fac sa masor, si daca e cat costa releul respectiv?

E un aparat de masurat intensitatea, poate iti pot da altii de pe aici mai multe detalii tehnice (mi se pare ca sub 12V dar nu te lua dupa mine aici).

Cand mi s-a ars mie releul mi-a masurat mecanicul si practic motorul mergea pe baterie si se termina repede. Releul a costat circa 100 euro la reprezentanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru probleme electrice incearca schema asta; pe mine m a ajutat

 

http://www.filebox.ro/download.php?key=x1xw1mk1fovi6cks

 

tot de aici de pe forum am luat o de la un binevoitor ;) ... caruia ii multumesc :blbl:

Editat de florinflorinflorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde pana unde ca m-as baga si eu...

Eu as merge la lacul Paltinu ca n-am fost niciodata si e aproape, in zona Comarnic - Campina. Eventual facem si un picnic acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as merge la lacul Paltinu ca n-am fost niciodata si e aproape, in zona Comarnic - Campina. Eventual facem si un picnic acolo.

foarte misto

io m-as baga, depinde cum e vremea ca zic astia ca incepe cu ploaie

poate ne mai strangem :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, si eu vreauuuu!

Asta daca imi trece raceala pana sambata.

Ma luati :lol: ?

De mentionat ca eu sunt foarte incepatoare, deci daca nu se merge cu mult peste 80 km/h cred ca m-as putea tine de voi.

Toate cele bune!

Hai!

Vad ca si Chopper Academy tot pe Valea Doftanei vor... :disappointed:)

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati de excursia pe Valea Doftanei si la Paltinu de sambata, 8 noiembrie:

Loc de intalnire la benzinaria Mol de la Otopeni (cum vii de la Baneasa, treci podul, vezi McDonalds pe dreapta si imediat dupa e benzinaria).

La ora 10, ca sa avem timp sa mergem linistiti... Cred ca vom intra pe traseu din Campina... Vom balauri pe acolo, vom face poze, vom manca... Totul linistit, fara agitatie, viteza, mers noaptea etc. Nr. meu e 0745.046.723.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce icelord? ce ai patit? hai ca vine geru dupaia

Apoi am multe de facut, in primul rand asigurare RCA;sincronizare carburatoare, schimbat ulei motor si cardan, filtre, simeringuri,cauciucuri si camerele din interiorul cauciucurilor :disappointed: !!!Si normal pe vremea asta ar trebui sa fie zapada, dar se pare ca zapada se lasa asteptata!

Si in plus am sa am rabdare pana la primavara ca e mai bine asa!

Dar ma bucur oricum pentru voi, bine faceti ca va plimbati;eu mi-am luat ratia pe anul asta :lol: !

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ma bucur oricum pentru voi, bine faceti ca va plimbati;eu mi-am luat ratia pe anul asta :disappointed: !

Exista asa ceva? Eu merg tot timpul (bine, mai putin cand e torentiala sau zapada). Oricum, e bine ca iti faci mobra giugiuc, mai ales ca pui camere noi ca e o mare problema cu asta ca putini constientizeaza importanta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista asa ceva? Eu merg tot timpul (bine, mai putin cand e torentiala sau zapada). Oricum, e bine ca iti faci mobra giugiuc, mai ales ca pui camere noi ca e o mare problema cu asta ca putini constientizeaza importanta....

Am eu o vorba, ai grija de motorul tau, are si el grija de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista asa ceva? Eu merg tot timpul (bine, mai putin cand e torentiala sau zapada). Oricum, e bine ca iti faci mobra giugiuc, mai ales ca pui camere noi ca e o mare problema cu asta ca putini constientizeaza importanta....

Ok, ok, am inteles aluzia. O sa le schimb si eu curand.

 

Pe de alta parte, imi pare rau ca nu va pot insoti si eu in weekend, dar ma asteapta drum lung maine. Lung si rece. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...