Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Tare de tot ! Eu am reusit sa vand viraga mea 535 din '93 (cauciuc Michelin fata nou, spate 90%, bujii noi, coburi, sissy, comenzi avansate, gentuta scule fata, manere piele cu franjuri, etc) cu 'fenomenalul' scor de 1600 Euro in timp ce prietenul tau o vinde pe bucati la 'modicul' pret de 2200 Euro ! Baiat destept si rabdator pt ca stie sa vanda ! Respect ! :D

 

EEE, vezi ca nu ai calculat bine! mai sunt si preturi in Ron :P

 

Carburatoarele le-am rezervat eu :rolleyes:!

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se dezmembreaza virago 535 . Este a unui prieten , asa ca cel mai bine il sunati pe el la numarul :0749105840- Ionut. Se poate da si intreaga pe la vreo 1000E . Motor are o bataie si omu nu mai are nici un chef sa o desfaca .

 

1. far - 50E

2. coburi+suporti+gentuta scule - 50E

3. cdi- 100E

4. ornamentele cromate de la bujii - 50lei/buc

5. comenzi avansate - 100E

6. capacele ovale - 100lei/buc

7. saua intreaga - 50E

8. spatar - 50E

9. pompa benzina - 50E

10. vitezometru - 50E

11. carburatoare - 100E

12. motor intreg fara caburatoare - 150E

13. rezervor modificat din fibra , de capacitate mare - 100E

14. tobe custom - 100E

15. ghidon cu inaltatoare - 50E

16. aripa spate + stop - 100E

17. semnalizari fata - 100lei

18. furca + juguri - 100E

19. aripa fata - 50E

20. cric - 100lei

21. instalatie electrica fara cdi - 100E

22. roata fata cu camera si cauciuc + disc - 100E

23. roata spate cu camera si cauciuc + tambur - 100E

24. pompa frana + furtun + etrier - 50E

25. releu incarcare - 50E

26. cadru cu acte , itp 2014 - 200E

 

salut!

Doar discul se poate vinde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mobristi,am schimbat categoria printru complex de imprejurari deci ma vad nevoit sa vand viroaga.

Asa ca daca stiti pe cineva interesat de o Virago bine intretinuta cu cauciucuri noi,membrane de carburator noi,releu de incarcare schimbat anul trecut,coburi,crash bar,gentuta de scule...vopsita intr-un mare fel (sensul pozitiv evident),la mine o gaseste.

 

Poze

post-57119-0-42215000-1340020898_thumb.jpg

post-57119-0-07892000-1340020907_thumb.jpg

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Udate la lista . Rog sa sunati direct propietarul, pentru ca nu stiu exact ce si cum da : 0749105840- Ionut.

 

1. far - 50E

2. coburi+suporti+gentuta scule - 50E

3. cdi- 100E

4. ornamentele cromate de la bujii - 50lei/buc

5. comenzi avansate - 100E

6. capacele ovale - 100lei/buc

7. saua intreaga - 50E

8. spatar - 50E

9. pompa benzina - 50E

10. vitezometru - 50E

11. carburatoare - 100E

12. motor intreg fara caburatoare - 150E

13. rezervor modificat din fibra , de capacitate mare - 100E

14. tobe custom - 100E

15. ghidon cu inaltatoare - 50E

16. aripa spate + stop - 100E

17. semnalizari fata - 100lei

18. furca + juguri - 100E

19. aripa fata - 50E

20. cric - 100lei

21. instalatie electrica fara cdi - 100E

22. roata fata cu camera si cauciuc + disc - 100E

23. roata spate cu camera si cauciuc + tambur - 100E

24. pompa frana + furtun + etrier - 50E

25. releu incarcare - 50E

26. cadru cu acte , itp 2014 - 200E

27. rezervor de sub sa - vandut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mobristi,am schimbat categoria printru complex de imprejurari deci ma vad nevoit sa vand viroaga.

Asa ca daca stiti pe cineva interesat de o Virago bine intretinuta cu cauciucuri noi,membrane de carburator noi,releu de incarcare schimbat anul trecut,coburi,crash bar,gentuta de scule...vopsita intr-un mare fel (sensul pozitiv evident),la mine o gaseste.

 

Poze

 

 

la ce bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce bani?

Scuze am uitat acest aspect...1400. Merita bani,motorul merge super,am avut mare grija de motor,iarna il tin intr-un garaj facut pt. el.Nevasta-mea imi reprosaza mereu ca acord prea mare grija unui fier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uau. super interesant....da un aspect mai wide ghidonului. intrebare: vizibilitatea e la fel de buna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vizibilitatea e chiar mai buna pentru ca au un pic de efect "fish-eye" adica vad o zona mult mai mare in spate decat inainte cu cele clasice.

Trebuie doar sa ma obisnuiesc cu ele, inca le mai caut cu privirea pe cele vechi.

Si trebuie sa am grija cand ma bag printre masini, ca e ceva mai lata acuma ....

 

Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vizibilitatea e chiar mai buna pentru ca au un pic de efect "fish-eye" adica vad o zona mult mai mare in spate decat inainte cu cele clasice.

Trebuie doar sa ma obisnuiesc cu ele, inca le mai caut cu privirea pe cele vechi.

Si trebuie sa am grija cand ma bag printre masini, ca e ceva mai lata acuma ....

 

Toate cele bune !

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de noile mele oglinzi ? Sunt bar-end, dar le-am modificat un pic prinderea sa-mi ramana semnalele capat de ghidon.

M-am saturat de antenele care le aveam ...

 

Arata foarte tare, ce latime ai la ghidon? si cu tot cu oglinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

virago de 535 n-a avut niciodata 48 de cai. cat despre km, sa te creada cine vrei tu ca motocicleta aia are doar 10 000. fara suparare, dar o motocicleta din 1996 nici daca a stat 80% din timp in garaj nu avea cum sa aiba doar atati km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

virago de 535 n-a avut niciodata 48 de cai. cat despre km, sa te creada cine vrei tu ca motocicleta aia are doar 10 000. fara suparare, dar o motocicleta din 1996 nici daca a stat 80% din timp in garaj nu avea cum sa aiba doar atati km.

 

pai sa le luam pe rand fara sa vreau o polemica. Habar nu am de cai, m-am uitat pe bikeshop la alte 535 si am vazut ca aveau 48 de cai asa m-am ghidat la tehnica fiind total paralel. Cat despre km eu am cumparat motorul anul trecut la 8 de km si am facut intr-un an aproape 2 mii. Pe logica asta motorul ar fi trebuit sa aiba vreo 40 de mii. Toata lumea mi-a spus ca nu are cum sa aiba 8 mii, ca e facatura... pana la urma mie mi-a placut cum merge, cum arata si nu m-au mai interesat km. Una peste alta tipul d ela care am cumparat-o si care a adus-o din Olanda mi-a spus ca a luat-o de la un mos din garaj. Cat adevar si cata minciuna nu stiu... cert este ca am avut garantia de la respectivul ca motorul este super ok...ceea ce s-a si intamplat. O sg data am avut o problema ca era fisurat nu stiu ce furtun si-mi dadea rateuri. Am dus-o la tipul d ela care am cumparat-o in 30 d eminute i-a dat de cap si de atunci a mers impecabil. Cam asta este istoria ei. Iti vine sa crezi bine, nu-ti vine ... iarasi bine.

 

o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de vanzare,sau stie de unde pot cumpara un releu de incarcare mai ieftin? ms

 

This post has been edited by Freeg: Yesterday, 07:11 PM

 

 

la razvan de la metric motion gasesti cu aproximativ 200 - 240 de lei

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar acum am terminat de montat si verificat releul nou si .am apucat sa cumpar din alta parte la 350lei. daca mai asteptam si citeam postul tau...poate-mi ramaneau mai multi pt bere. Multzam pentru raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, sunt destul de nou, insa activez demult pe site.

 

Am 18 ani si vreau o yamaha virago xv250. Acum intrebarile:

 

-Pot sa vin cu ea din germania?Pe rotile ei.

 

-Ce taxe trebuie sa platesc anual? Asigurare, taxa de drum, si cam cat se plateste.

 

Multam :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow........pagina 666

 

Salut baieti, sunt destul de nou, insa activez demult pe site.

 

Am 18 ani si vreau o yamaha virago xv250. Acum intrebarile:

 

-Pot sa vin cu ea din germania?Pe rotile ei.

 

-Ce taxe trebuie sa platesc anual? Asigurare, taxa de drum, si cam cat se plateste.

 

Multam :hug:

 

sal, eu zic sa-ti iei 535, nu 250,la pret nu-i mare diferenta....

poti sa vi cu ea din germania (de ce nu?), acuma depinde cum iesi mai 'eftin, eu zic ca-i mai bine sa o aduci cu ceva masina;

taxe....unde, aici? impozit 25ron/an (535), asigurare cca.200ron/an, atat.

nu trebuie sa platesi rovigneta, nu trebuie sa platesi tichet de parcare nicaieri.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ vreo 100 de lei maxim ITP-ul o data la 2 ani si bineinteles bani de benzina :)

Bine sa nu uitam de taxele de inmatriculare la noi...astea-s alta mancare de peste....dar si astea te vor ajunge maxim 500 ron

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, de azi sunt si eu motociclist. beer.gif am luat carnetul dupa lungi asteptari (din pacate am factut scoala cu voucher, la activ auto - nu recomand, am platit in februarie si acum am terminat). Sincer daca nu sunteti soferi vechi nu apelati la asemenea scoli.

Si aceasta este viroaga mea, de care sunt foarte, foarte multumit. Este mica de 250, dar pentru mine este tot ceea ce imi trebuie pentru placerea de a merge. Mai am cateva imbunatatiri de facut si gata. Principalul acum sunt comenzile avansate, la care inca lucrez.

http://youtu.be/sI75zBP9Sak

 

 

 

Asfalt uscat. :ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...