Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

salut

am o yamaha virago 250,asta toamna mi se oprea motorul in mers,am verificat si mi s-a zis atunci ca e relul de incarcare stricat.Am schimbat releul si bateria acum 2 saptamani,aseara a facut iarasi aceiasi problema,cand ma intorceam pe autostrada mi s-a oprit mobra in mers.Intensitatea luminii farului fluctua(daca o turam lumina devenea mai intensa,cand statea la relanti,era galbuie)

Stiti pe cineva care se baga la elecrica la mobre?urgent ca e o vreme asa frumoasa si eu stau cu ea in garaj.

 

Eu mi-am reparat o problema asemanatoare la Saba... numarul lui este 0722821250.

 

Cred ca stiu cam prin ce ai trecut...

 

Repar-o repede ca a venit vremea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu stiu daca se potrivesc,dar.. eu stiu.. incearca sa afli si tu iar pe urma discutam.

toate bune

.

 

nu stiu daca se potrivesc,dar.. eu stiu.. incearca sa afli si tu iar pe urma discutam.

toate bune

.

nu mai repar nimic,am anulat si comanda de piese ce-mi mai trebuiau,oricum nu stau degeaba tr sa pun pe drum 2 ijuri cu atas,un voshod si o aprilia tuareg,am si una functionala cb one 400f,nu numai ca m-ar tine in loc virago asta,dar as si baga niste banuti in el.orice se poate face dar cu bani,si cand tragi linie... sa nu te ia cu dureri de cap,mai am si altele dezmembrate,se poate vedea in semnatura mea.

bafta si s-auzim numai de bine.

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca se potrivesc,dar.. eu stiu.. incearca sa afli si tu iar pe urma discutam.

toate bune

.

 

 

nu mai repar nimic,am anulat si comanda de piese ce-mi mai trebuiau,oricum nu stau degeaba tr sa pun pe drum 2 ijuri cu atas,un voshod si o aprilia tuareg,am si una functionala cb one 400f,nu numai ca m-ar tine in loc virago asta,dar as si baga niste banuti in el.orice se poate face dar cu bani,si cand tragi linie... sa nu te ia cu dureri de cap,mai am si altele dezmembrate,se poate vedea in semnatura mea.

bafta si s-auzim numai de bine.

:kiss:

 

OK!

 

Caut si vorbim...Dar acu am observat ca tu esti din Banat ... asa ca va fi ma mare daraua decat ocaua

 

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK!

 

Caut si vorbim...Dar acu am observat ca tu esti din Banat ... asa ca va fi ma mare daraua decat ocaua

 

Toate bune

nu-ti fa probleme pt asta,cele mai multe piese[70-80%]le-am vandut in bucuresti. acuma eu stiu... ori nu prea or fi piese p'acolo,ori ale mele sunt mai ieftine cu tot cu transport.

colaborez cu un curierat ieftin si rapid.[in nici un caz fan courier,astia s-au ajuns si le-au cam crescut figuri pe capatana]

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit un lucru ciudat ieri, mergand prin Bucuresti. Se stie ca atunci cand se mai incalzeste dupa mers, bagi mai greu in neutru, mai ales pe loc. Mie in mers mi s-a intamplat de doua ori sa intre in neutru din viteza 1 cand vroiam sa schimb in viteza a doua, iar la un moment dat a cuplat a doua si apoi a "cazut" singura in neutru...

 

A mai patit cineva asa ceva? Ce poate fi?

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit un lucru ciudat ieri, mergand prin Bucuresti. Se stie ca atunci cand se mai incalzeste dupa mers, bagi mai greu in neutru, mai ales pe loc. Mie in mers mi s-a intamplat de doua ori sa intre in neutru din viteza 1 cand vroiam sa schimb in viteza a doua, iar la un moment dat a cuplat a doua si apoi a "cazut" singura in neutru...

A mai patit cineva asa ceva? Ce poate fi?

 

A mai intrebat cineva in paginile trecute...

Te intreb si pe tine acelasi lucru :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit un lucru ciudat ieri, mergand prin Bucuresti. Se stie ca atunci cand se mai incalzeste dupa mers, bagi mai greu in neutru, mai ales pe loc. Mie in mers mi s-a intamplat de doua ori sa intre in neutru din viteza 1 cand vroiam sa schimb in viteza a doua, iar la un moment dat a cuplat a doua si apoi a "cazut" singura in neutru...

 

A mai patit cineva asa ceva? Ce poate fi?

Nu e normal asa ceva, dute la un mecanic sa-ti faca o verificare la cutia de viteze!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e normal asa ceva, du-te la un mecanic sa-ti faca o verificare la cutia de viteze!

 

daca problema este numai dupa ce se incinge, nu cred ca are treaba cutia de viteze...

eu am patit asta din cauza uleiului.

 

Salut

caut sa cumpar windshield pt un Virago 535 din '94.unde as putea gasi?

multzam anticipat.

 

Louis, dar e scump 10006541

tre' sa gasesti si ceva sh mai convenabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

caut sa cumpar windshield pt un Virago 535 din '94.unde as putea gasi?

multzam anticipat.

Pana la sf lunii iti spun daca il vand sau nu pe al meu, si sigur am sa-l dau la un pret bun!!! :kiss:

Poze cu windshield:

post-25613-1237243833_thumb.jpg 1

post-25613-1237243864_thumb.jpg 2

post-25613-1237243879_thumb.jpg 3

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la sf lunii iti spun daca il vand sau nu pe al meu, si sigur am sa-l dau la un pret bun!!! :rolleyes:

Poze cu windshield:

post-25613-1237243833_thumb.jpg 1

post-25613-1237243864_thumb.jpg 2

post-25613-1237243879_thumb.jpg 3

Chiar asa de rau a vanit criza ca icepi sa vinzi dupa motor? :kiss:

Editat de Lord Vader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la sf lunii iti spun daca il vand sau nu pe al meu, si sigur am sa-l dau la un pret bun!!! :kiss:

Poze cu windshield:

 

 

Sunt interesat. astept pana atunci si daca m-ai ai si alte accesorii de vanzare zi-mi.

ma poti gasi la 0730.127.127

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat. astept pana atunci si daca m-ai ai si alte accesorii de vanzare zi-mi.

ma poti gasi la 0730.127.127

s-ar putea sa am eu un windshield de 535,am dezmembrat si din ala unul anul trecut si mi-au mai ramas ceva piesulici din el,da' pana una alta daca ti se potriveste cateceva de pe mobra de 250 ma poti anunta si-ti fac foto mai detaliate.bafta

0727196351

Kpa3_trial [mess]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa am eu un windshield de 535,am dezmembrat si din ala unul anul trecut si mi-au mai ramas ceva piesulici din el,da' pana una alta daca ti se potriveste cateceva de pe mobra de 250 ma poti anunta si-ti fac foto mai detaliate.bafta

0727196351

Kpa3_trial [mess]

 

 

Pune niste poze cu windshield-ul pe care il ai, te rog. si m-ar mai interesa un cablu de kilometraj (nu stiu denumirea exacta..)

si poate ne auzim la telefon.multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa de rau a vanit criza ca icepi sa vinzi dupa motor? :rolleyes:

Nu-mi mai trebuie windshield, vreau sa-mi bata vantul in freaza :kiss: !!! Si eu frec criza in fundulet si ma doare la 12 metri in fata pix-ului de criza!!!

 

 

Sunt interesat. astept pana atunci si daca m-ai ai si alte accesorii de vanzare zi-mi.

ma poti gasi la 0730.127.127

Eventual am sa dau crashbar-ul ca vreau sa-mi pun unul mai mare! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi mai trebuie windshield, vreau sa-mi bata vantul in freaza :kiss: !!! Si eu frec criza in fundulet si ma doare la 12 metri in fata pix-ului de criza!!!

 

 

 

Eventual am sa dau crashbar-ul ca vreau sa-mi pun unul mai mare! :rolleyes:

 

 

Poti posta poze cu el ? Si eu sunt interesat de un crashbar. Eventual si cu un pret estimativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu o scarita dreapta pilot pentru un virago 535,este pentru un prieten si va rog sa imi dati pm daca aveti idee unde poate gasi nou sau sh. multumesc si va astept ajutorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de completare @Philip_HD!

 

 

 

Poti posta poze cu el ? Si eu sunt interesat de un crashbar. Eventual si cu un pret estimativ

Poza pe care a pus-o @Philip_HD e cu motorul meu si acolo clar se vede crashbar-ul si windshield-ul! :kiss:

Pretul inca nu stiu sa ti-l zic! Dar te anunt cand am sa-l dau! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de completare @Philip_HD!

 

 

 

 

Poza pe care a pus-o @Philip_HD e cu motorul meu si acolo clar se vede crashbar-ul si windshield-ul! :kiss:

Pretul inca nu stiu sa ti-l zic! Dar te anunt cand am sa-l dau! :rolleyes:

 

Iti multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Are cineva idee unde pot gasi o sa de virago ?

 

Un nenorocit de caine mi-a mancat husa de la motor si saua ieri noapte :rolleyes: . A ramas doar suportul de plastic din ea, noroc si de ala ca era prins cu suruburi. Sau stie cineva unde se poate reface saua (burete plus tapiterie )? Sau de unde pot cumpara una ?

 

Mersi mult si grija mare la caini :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nenorocit de caine mi-a mancat husa de la motor si saua ieri noapte :rolleyes: . A ramas doar suportul de plastic din ea, noroc si de ala ca era prins cu suruburi.

 

Imi cer scuze, dar nu ma pot abtine. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...