Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

gata, :cheers: vin si eu sambata, da ma intorc seara, am amanat brasovul pt duminica.

 

am inteles ca intalnirea e la 8, la arc.... :baldy: nu e prea devreme, mai mult de o ora juma, nu se face pana acolo, parada e la 12, asa ca si daca se pleaca la 10, se ajunge la timp.

 

eu as propune ora 9 :crack: . si poate sa ne intalnim la benzinarie, sau undeva unde se poate bea o cafea. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tu chiar crezi ca se aduna toti la ora 8? nu pot baga mana in foc nici pentru noi, asa ca.... ne oprim la o benzinarie undeva spre iesire, poate au si cafea inauntru, si ne lasa sa si fumegam :baldy:

oricum, eu trebuie sa fac plinul inainte de a iesi din Buc, rezervor de 8,5 L deh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma intorc sambata seara/noaptea ca duminica lucrez si cred ca si @atw.

 

Si legat de Etrusco s-ar putea sa vin si eu diseara, la o pizza :cheers:

 

 

PS - Hai sa incercam sa facem un efort sa ne vedem toti intr-un loc sambata dimineata, pt. ca deja s-au vehiculat cam multe ore si locuri si e bine sa fim uniti. E valabil si pt. intoarcere, pt. cei care pleaca tot sambata. Deci, let's stick together, please! :baldy:

 

Ramane la 8 la Arc si cred ca plecam de la fapt pe la 8:30-8:45.

 

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne oprim la o benzinarie undeva sau... vedem noi :baldy:

diseara intalnire la Etrusco la 9h ? poate ajungem si noi, sa mai punem tara la cale. daca va intoarceti cu totii sambata seara, macar sa nu mai ne agitam sa caram cortul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooooo Nici poveste o sa ma dureze mult si bine

Salutati frumos tiganii si treceti fara prea multi bolovabi in cap

Bafta!!!

 

:baldy: :cheers: suntem multi,suparati si foarte bine organizati :cheers: :crack: :moto: asa ca nu au nici o sansa !! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sate? nu s-a dat drumu la podu peste calea ferata?

Ultima data cand am trecut eu pe acolo (acum vreo 2 luni...) nu era gata, si nici nu parea ca o sa fie gata in viitorul apropiat.

De fapt, nici macar nu stiam ca se construieste un pod acolo, am crezut ca ocolirea aia e o capcana facuta de tigani. :baldy:

 

Oricum, oamenii pareau pasnici, cel putin ziua.

 

Dar luati-va casti de schimb, pt. orice eventualitate. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestii de la intrunirea de anul trecut de la Targoviste. Asa... pt informare :baldy:

/index.php?...=27082&st=0

 

Daca nu ati avut rabdare sa explorati topicul cu Intrunirea de la Targoviste... am selectat cateva detalii. Liniste azi la birou nu gluma. :cheers:

 

Cateva informatii despre drum:

 

- Ploiesti-Targoviste: Drum destul de prost, prezinta multe gropiti, asfaltul este fisurat in mai multe zone, in multiple zone exista nisip pe carosabil (cel putin asa imi amintesc); ATENTIE in comuna Caragiale exista o linie dreapta (in zona numita colonie) cat vezi cu ochii unde este limitare de viteza si linie continua. Acolo mai tot timpul pandeste un RADAR

 

- Bucuresti-Racari-Targoviste: Drum impecabil, ca in palma, drept si cum mai vreti voi.

Probleme Posibile: MULTE RADARE MOBILE. Politistii stau la panda si se muta extrem de des. Aproximativ 4 sau 5 masini care au radar pe acest traseu. (masini inscriptionate cu Politia, dar si 2 - 3 Loganuri (unul galben si altul/doua albe) O alta problema ar putea fii la Balteni (un sat de tigani - Comuna Contesti - nu se stie cand iti sare puradelul in fata) drumul ocoleste pe acolo circa 4 kilometri ca urmare a lucrarilor la o pasarela peste calea ferata. Prudenta in acel sector, si nu hraniti romulanii

 

- Brasov-Sinaia-Targoviste: Probleme mari sunt de la Sinaia pana la Moroieni; pe Paduchiosu pana la cota 1000 gropi si denivelari ici si colo. Drumul prin padure de la Cota si pana la Moroeni alterneaza cu portiuni foarte bune de drum care te fac sa dai gaz cu potiuni scurte de drum distruse, unde efectiv nu ai ce alege decat gropile mai mici. Deci ATENTIE!!!. Nu va relaxati prea tare , ultima proba de foc pana sa scapati este satul Glod sat populat de etnia rroma. Drumul de la Pucioasa pana la Targoviste a primit acum un an cred un covor asfaltic peste dalele de beton si se merge foarte bine. Fire away

 

- Pitesti-Gaesti-Targoviste: nu am informatii despre acel sector de drum, ultima oara cand am fost pe acolo a fost acum peste 4 luni de zile. Puteti veni de autostrada de la Pitesti si apoi sa o luati pe oricare dintre iesiri (din cate imi amintesc podul de la Ionesti fiind redat in folosinta in urma inundatiilor de anul trecut). Autostrada varza daca cumva ati uitat Sau o alta varianta este drumul vechi Pitesti - Gaesti, destul de bun, chiar mai mult decat acceptabil, ultima oara cand am trecut pe acolo.

 

- Campulung-Targoviste: Nu recomand acest traseu celor cu vitezane; drumul nu are gropi dar este extrem de valurit. Posibilitate radar in localitatea Priseaca (la 3 Km de Targoviste) sau la Malu cu Flori. (aceleasi Loganuri nenorocite )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut:

sunt Bodan, de la Cluj

Merci mult pt adresa de la Otopeni. Am rezolvat problema, motorul merge deja, azi am fost cu el la drum intins.

Cu prima ocazie tre sa bem ceva beri. M-ai ajutat f mult, chiar daca nu iti dai seama, altfel..puteam sa mai stau inka vreo sapt minim fara motor.

Inka o dara, mii de multumiri, mare domn, mare caracter.

Drum uscat.....si vreme buna inka 3 luni, :angryfire:

Salutari din Ardeal.

Poate, odata candva....ne vedem la juma de drum....deja am gasit si eu vreo 6 cu Virago prin Cj, si inka nu sunt toti. Ar fi superb sa ne vedem in ceva weekend prin statiunile de pe Valea Prahovei.

Hai ca........keep in touch.

Weekend superb

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate, odata candva....ne vedem la juma de drum....deja am gasit si eu vreo 6 cu Virago prin Cj, si inka nu sunt toti. Ar fi superb sa ne vedem in ceva weekend prin statiunile de pe Valea Prahovei.

 

O idee foarte buna ! :angryfire:

Puteti veni la Breaza, 15-17 septembrie, unii mergem acolo :angryfire:

Si poate punem bazele unei gasti de Virago la nivel national :angryfire:

 

(Wow, cred ca inca nu m-am trezit de tot. ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...