Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Ba da, uite, fostul proprietar al jucariei mele s-a gandit ca nu i-ar sta rau cu un rezervor de Dragster 650.

Si chiar nu s-a gandit rau :D , am o autonomie de 430-440 km ! :P

 

pai eu am Dragstar si rezervorul are 16 litri(din care 3 sunt rezerva). Cat consuma Virago de poate sa mearga cu 12-13 litri (nu tinem cont de rezerva) 430 de km?

 

mie imi consuma motorul de 650cc cam 5-5.3% afara viteza medie 80-90km/h (maxim 110-120km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Virao-ul meu, 535, nu consuma mare lucru in oras 4% iar in afara 3,5%, paremise rezervorul are 13-14 litri, asa scrie in cartea lui, de obicei noi dupa 250km ii facem plinul. Iisi usor dar si dificil de intretinut, se inclina extrem de bine in curbe, pretul este destul de bune, zgomoul produs de cei doi cilindri in V e superb etc. Virago= scorpie, amazoana, o femeie puternica in traducere libera. Deci eu zic ca e un motor super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am Dragstar si rezervorul are 16 litri(din care 3 sunt rezerva). Cat consuma Virago de poate sa mearga cu 12-13 litri (nu tinem cont de rezerva) 430 de km?

 

mie imi consuma motorul de 650cc cam 5-5.3% afara viteza medie 80-90km/h (maxim 110-120km)

 

 

I-am facut de 2 ori consumul si mi-a iesit cel mai mult 2,7 % !!! [mixt]

Dar: fara pasager sau bagaj, eu am 68 kg :P si mai mult de 5000 ture nu-i dau [decat intr-a 5-a unde la 90 am 6000]. Probabil am mers putin cam ... subturat, cine stie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am facut de 2 ori consumul si mi-a iesit cel mai mult 2,7 % !!! [mixt]

Dar: fara pasager sau bagaj, eu am 68 kg :crack: si mai mult de 5000 ture nu-i dau [decat intr-a 5-a unde la 90 am 6000]. Probabil am mers putin cam ... subturat, cine stie ?

 

2.7% WOW! felicitari, caprita mea sub 4.5% in oras nici sa o rogi si nu coboara! la 6000 in a 5-1 nu cred ca este subturata! Btw, ai turometru pe ea? :D vreau si eu turometru ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.7% WOW! felicitari, caprita mea sub 4.5% in oras nici sa o rogi si nu coboara! la 6000 in a 5-1 nu cred ca este subturata! Btw, ai turometru pe ea? :crack: vreau si eu turometru ... :D

 

 

Thanks ! :P

Are o modificare ce ii reduce consumul din cate am inteles, un vacuum [care ii echilibreaza functionarea, bla, bla..]. Are si turometru [vitezometru e digital :kiss: ], asa am luat-o, mie mi s-a parut util. Acum nu ma mai uit la el, am ajuns sa schimb foarte bine dupa ureche [pana m-am obisnuit].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am facut de 2 ori consumul si mi-a iesit cel mai mult 2,7 % !!! [mixt]

Dar: fara pasager sau bagaj, eu am 68 kg :P si mai mult de 5000 ture nu-i dau [decat intr-a 5-a unde la 90 am 6000]. Probabil am mers putin cam ... subturat, cine stie ?

Salutare!

Mie imi merge prea turata intr-a 5 a la 100km pe ora. Nush de le o fi insa acum ceva luni nu era asa turata...Se poate tura asa deodata?

Ne vedem maine la Arc asta daca nu ploua

respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Mie imi merge prea turata intr-a 5 a la 100km pe ora. Nush de le o fi insa acum ceva luni nu era asa turata...Se poate tura asa deodata?

Ne vedem maine la Arc asta daca nu ploua respect!

 

 

Ce inseamna "prea turata" ? Ce turatie ai la 100 ? Sigur esti in ultima treapta ? :P

Acum dupa 1000 km si mie mi se "par" tot felu de chestii, dar am ajuns sa cred ca pur si simplu m-am obisuit cu ea ...

 

Ne vedem la Arc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna "prea turata" ? Ce turatie ai la 100 ? Sigur esti in ultima treapta ? :P

Acum dupa 1000 km si mie mi se "par" tot felu de chestii, dar am ajuns sa cred ca pur si simplu m-am obisuit cu ea ...

 

Ne vedem la Arc !

Acum io zic ca e intr-a cincea pentru ca mai mult nu mai merge in sus e la limita. Doar n-a disparut viteza a cincea asa deodata. Sa zic acum doua luni era ok, insa cum nu merg prea mult in afara orasului la prima iesire am observat. Nu prea imi explic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am facut de 2 ori consumul si mi-a iesit cel mai mult 2,7 % !!! [mixt]

Dar: fara pasager sau bagaj, eu am 68 kg :kiss: si mai mult de 5000 ture nu-i dau [decat intr-a 5-a unde la 90 am 6000]. Probabil am mers putin cam ... subturat, cine stie ?

 

nu stiu cu ai reusit :P

cu a mea in oras sub 5, nu prea am scos, iar afara cam 4~4,5L... dar cu pasager, si cam cu 120-130km/h :crack:

 

poate ne vedem la arc azi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cu ai reusit :P

cu a mea in oras sub 5, nu prea am scos, iar afara cam 4~4,5L... dar cu pasager, si cam cu 120-130km/h :crack:

 

poate ne vedem la arc azi :D

 

 

Da, scuze, poate ar trebui sa scriu la profil sa nu mai induc lumea in (t)eroare, a mea e de 250 !

Daca aveam 535 nu aveam 6000 ture la 90 ! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

busonul de scurgere este cam langa ferestruica pe unde verifici nivelul uleiului.

din manualul pt 535:

 

post-10049-1156957129_thumb.jpg

Mersi mult. Trebuie sa schimb uleiul si bineinteles mai intai trebuie sa il scot pe cel vechi. :D

 

.... rusine, Rusine, de 3 ori RUSINE !

 

Nu am fost decat eu si Purghy, alte Virago se pare ca functioneaza doar daca nu ploua. :kiss:

A, ba da, a mai fost un 535, dar nu stiu ce id de forum are, il salutam oricum ! :P

Eu eram. Salutare la toata lumea. Virago rulz :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din cluj, mutati arcul putin mai aproape :D

al meu virago merge cam numai pe ploaie dupa cum am prins ultimele ture. tot ung lantul...

 

Eu nu sunt din Bucuresti, ca daca as fi fost as fi venit in fiecare miercuri :crack:.

 

Rusinica era adresata evident bucurestenilor, cu toate ca ii cam inteleg ... :eek:

 

Mersi mult. Trebuie sa schimb uleiul si bineinteles mai intai trebuie sa il scot pe cel vechi. :kiss:

Eu eram. Salutare la toata lumea. Virago rulz :lol:

 

El e dom`le ! :D Salut si bafta la examen ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... rusine, Rusine, de 3 ori RUSINE !

 

Nu am fost decat eu si Purghy, alte Virago se pare ca functioneaza doar daca nu ploua. :kiss:

A, ba da, a mai fost un 535, dar nu stiu ce id de forum are, il salutam oricum ! :D

 

noi eram in maxitaxi la orele acelea :lol:

 

eu sunt din cluj, mutati arcul putin mai aproape :P

al meu virago merge cam numai pe ploaie dupa cum am prins ultimele ture. tot ung lantul...

 

cardan rulz :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...