Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

sunteti dea dreptul penibili...eu zic sa va deschideti o rubrica speciala si acolo sa vorbiti despre cat sunteti voi de destepti

 

 

si dmnisoara...astept sa-l aduca in bucuresti...vorbiti fix de-an plea...e frumos cu posturi multe nu?

 

 

crede-ma ca nu vrei sa-ti zic nimic de dulce...dar daca vrei pot sa-ti zic in fatza

 

iar tu vorbesti foarte urat. rubrica speciala poti sa-ti deschizi tu, acesta este doar un topic pe un forum, nu e vina nimanui ca acel baiat a ajuns un topic pe un forum. si, ca sa zic asa, penibili, da' multi :D . iar cei disparuti nu se jelesc pe forum, printre sudalmile aruncate in stanga si-n dreapta cui ti se nazare, ci la capela, la groapa, la biserica etc. ASTA inseamna respect. in rest sunt doar vorbe multe ca sa treaca timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De ce? Nu te mai duce nimeni pasageara ?Ti s-au speriat fanii ca aduci ghinion ? Vezi ca incepe bacul pe 23 ....mai lasa netul si vezi ce ai de invatat

 

Chiar vi se pare locul potrivit de starnit scandaluri? Multi vorbiti de respect, dar putini sunt cei care si stiu sa il arate. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si celor apropiati..... Iar pentru restul frustratilor care posteaza aici doar de dragul de a aduna posturi total pe langa subiect, va sfatuiesc sa va faceti un club, va intalniti seara la o terasa si aberati acolo cat vreti. Totusi...a murit unul dintre noi...nu conteaza din vina cui..asta ar trebui sa va dea de gandit...ca de respect..nici nu poate fi vorba..suntem mai rai decat animalele unii dintre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene voi chiar nu aveti alta treaba decat sa va certati aici?

@ spiridusa: la inceputul postului chiar credeam ca suferi, acum cred ca tu vrei sa aduni posturi, du-te mami si cumpara flori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma...pe posturile voastre...ca ma lasa rece forumul...doar ca nu pot accepta sa vorbiti asa despre robert...nu concep ca cineva sa vb asa de robertelu meu :D( cum sa-l judece fara sa-l cunoasca? cum sa se bucure ca a murit? n-am cuvinte...ma opresc...ca vad ca o luati razna rau

 

n-am sa-l uit niciodata pe robert...il iubeam...si am ramas cu prea putin de la el...mult prea putine lucruri...si mult prea multe lacrimi

 

puteti sa balacariti topicul in continuare...faceti voi pe desteptii...ca oricum nu il mai ajuta cu nimic

Editat de spirydusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite asa se ajunge la telenovele. incercati sa invatati ce se poate invata din aceste accidente. si nu ar strica sa aratati mai mult respect si unii fatra de ceilalti nu numai fata de morti. ca pe ei oricum nu ii mai intoarce nimeni de la groapa. ina are dreptate. langa cel pe care il pregatim de ultimul drum se jeleste nu aici virtual...e foarte greu pentru prieteni dar cel mai greu e pentru parinti. pacat ca foarte putini dintre voi constientizeaza asta. deh, e frumos cu tanga in spate pe o roata la everest sau 200 la ora in oras...ce conteaza cei care raman dupa noi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite asa se ajunge la telenovele. incercati sa invatati ce se poate invata din aceste accidente. si nu ar strica sa aratati mai mult respect si unii fatra de ceilalti nu numai fata de morti. ca pe ei oricum nu ii mai intoarce nimeni de la groapa. ina are dreptate. langa cel pe care il pregatim de ultimul drum se jeleste nu aici virtual...e foarte greu pentru prieteni dar cel mai greu e pentru parinti. pacat ca foarte putini dintre voi constientizeaza asta. deh, e frumos cu tanga in spate pe o roata la everest sau 200 la ora in oras...ce conteaza cei care raman dupa noi. :D

 

 

lasa ca nu au de unde sa isi de'a seama cu adevarat ce inseamna plecarea unui om de pe pamant doar cand trec prin asta...asa ca lasa'i..

Condoleante familiei!

Deja mersul cu motocicleta in romania e o ruleta ruseasca..pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca a depasit o coloana de masini din care unul se oprise sa-i permita fordului sa se strecoare prin coloana si sa faca stanga iar atat motociclistul nu a vazut asta.... nasol!... era sa o comit si eu de cateva ori asa si nu era neaparat nevoie sa fi avut mare viteza ca tot ma infigeam in conserva!!... fordul i-a multumit aluia care i-a facut loc si a demarat repede sa nu tina coloana in loc si nu s-a mai uitat sa vada daca vine cineva pe banda 1 (muuulti fac asta!). momentul nepotrivit, locul nepotrivit + un moment de neinspiratie sau neatentie l-au costat foarte scump pe acest baiat. D-zeu sa-l odihneasca in pace, pacat........... :D

defapt nu muuultii fac asa....ci toti...eu sincer nu am vazut unu care sa se mai asigure dupa ce la lasat sa treaca:( grija mare oameni buni ca vara deabea incepe:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum sa nu se bata campii ca asta reiese din primele 5 posturi,eu scrisesem clar ce s-a intamplat acolo si la nici cateva minute au fost 3-4 posturi care "incercau sa explice" ce s-a intamplat dar din auzite...Pacat de baiat,de familie si prieteni si pacat si de soferul neatent care lasa un copil de cateva luni sa creasca langa mama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma...pe posturile voastre...ca ma lasa rece forumul...doar ca nu pot accepta sa vorbiti asa despre robert...nu concep ca cineva sa vb asa de robertelu meu :lol:( cum sa-l judece fara sa-l cunoasca? cum sa se bucure ca a murit? n-am cuvinte...ma opresc...ca vad ca o luati razna rau

 

n-am sa-l uit niciodata pe robert...il iubeam...si am ramas cu prea putin de la el...mult prea putine lucruri...si mult prea multe lacrimi

 

puteti sa balacariti topicul in continuare...faceti voi pe desteptii...ca oricum nu il mai ajuta cu nimic

 

 

 

lol???

:lol: :hug: :blink: asta pentru sintetizare

 

"draga" ai fost "draga " ramai..

sau cum zicea cineva..la inceput chiar am crezut ca scrii cu durere adevarata..acum insa constat ca esti o pustoaica fara minte care..o sa mai treaca prin multe pana sa realizeze ca ceea ce tocmai ai facut tu nu se chema DELOC ridicare in slavi ci..ma rog ..altfel!

hai ca deja ai aberat prea mult...si mai rau, si eu pe langa tine..

 

iar pe ACEST FORUM daca nu iti place TE ROG eu mult..nu mai scrie si nu mai intra..NU TE OBLIGA NIMENI!!! mai ales ca te lasa rece si faci...ce ai spus..pe posturile noastre!! :kiss: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

feciori terminati cu posturi inutile... fiti mai maturi si ganditi inainte sa vb.nu e de mirare la ce e in tara asta.... :D

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma...pe posturile voastre...ca ma lasa rece forumul...doar ca nu pot accepta sa vorbiti asa despre robert...nu concep ca cineva sa vb asa de robertelu meu :D( cum sa-l judece fara sa-l cunoasca? cum sa se bucure ca a murit? n-am cuvinte...ma opresc...ca vad ca o luati razna rau

 

n-am sa-l uit niciodata pe robert...il iubeam...si am ramas cu prea putin de la el...mult prea putine lucruri...si mult prea multe lacrimi

 

puteti sa balacariti topicul in continuare...faceti voi pe desteptii...ca oricum nu il mai ajuta cu nimic

 

 

Spirydusa lasa`i sa vorbeasca pe treaba lor nu le mai da atentie.

 

L-am cunoscut pe Robert, si al sau CBR 600rr negru care lucea mereu... vorbele sunt de prisos.

Dumnezeu sa il odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata eram in mamaia si am vazut motoru pe plaja, kiar am ramas cateva momente cu privirea la el ... ii admiram manetele, si ma uitam la toba k era ft afumata !!! Iar azi sa vad topicul ... PACAT

Acum 2 luni am avut si eu un accident identic in ploiesti .... eu veneam pe banda 1 iar cel de pe banda doi a lasato pe una sa treaca .... tanti a trecut fara sa se mai uite si pe banda 1 ..... aveam 40km/h maxim .... am picat in picioare si nu am avut nici o zgarietura !!!

 

CONDOLEANTE FAMILIEI SI CELOR DRAGI !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari terminatilor carora le place sa faca flame pe un astfel de topic... Sunteti penibili! Odihneasca-se in pace! Condoleante familiei si cunostintelor :D

Am tot sperat ca-si revine, dar degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey macanicule cu uleiul tau de directie pe nuantze de culori.....ai fost acolo si ai vazut ce era pe asfalt????????

iti spun eu care am fost acolo.....era apa din radiator cu ceva rugina spalata de pe conserva probabil.......daca te grabesti sa ajungi acum la fatza locului probabil mai gasesti rugina.....fi-ti-ar uleiul de servo-directie

era lichid de racire care dupa un anumit timp devine caramiziu dar ce importanta are ce era atata timp cat un om a murit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata baracaleala...un tanar a murit si aici se vb de toate tampeniile...da-l naibii de lichid...un lucru nu am inteles, daca spirydusa ii este amica sau prietena, pt ca mi-ar fi greu sa inteleg cum ai mai fi in stare sa mai intri pe forumurile astea si mai si postezi cand cel pe care il iubeai si-a incheiat viata...ma mir de asa tarie...dumnezeu sa-l odihneasca in pace si condoleante familiei si prietenilor, durerea e si va ramane mare pt ei...de invatat va invata cine vrea, pana la urma fiecare pe pielea lui si pe alegerile sale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate dobitocului

 

mare ti'e gradina Doamne

Daa...naspa, pacat.

@ Spiri ....spui ca intodeauna purta casca ok numai ca uneori NU sio lega ...buna asta foarte buna...pai poti sati pui si 4 casti daca NU !!!! tio legi nu atingi pamintul cu ia in cap !!!! tio scoti cu umeri. Deci NU NU NU avea casca.

Nu stiu ce viteza avea dar roata sparta, jambele indoite, etc eu cred ca avea peste 70-90 intr-un loc care trebuiai sa ai 30 pt. ca

1 Coloana

2 intersectie inpicit trecere pietoni

3 Nu a stiut ca pericolul sati intre cineva in fata este tocmai cind se opresc masinile ....trebuia sasi dea seama ca masina de pe sensul lui are un spatiu de cel putin o masina in fata liber !!!!! ca altfel Fordul nu putea sa se bage.

Tot 3 Lafel si Fordul oprinduse avea foarte probabil spatiu in fata lui si era logic pt. cine stie evident.... ca face stinga.

 

Concluzia mea este ca Daca !! avea casca si mergea cu 30 era doar accident.

Si daca mai stiea si de treaba cu incetinitul vehiculelor, nu era nici un accident

 

si iar incepe balamuc cu concluziile lui f pertinente de mare forumist....ia zi...avea guma p spate "cam tocita" sau alt motiv de genu....

este forum public cu nshpe mii de useri, nu ai nici un drept de decizie asupra celor postate de ceilalti si nu ai ce sa le faci. nu lasa neputinta sa te transforme intr-o gura spurcata, insisti unde nu trebuie. pacat de copilul ala, in fond si la urma urmei, dar undeva in capatana ta stii bine ca baietii au si ei dreptatea lor in ceea ce priveste viteza. si mai stii si faptul ca daca avea viteza mai mica si casca legata, avea sanse sa scape. inteleg ca-l plangi, dar nu-i pune aura de sfant si nu-i spurca pe cei care il considera OM, predispus la greseli. toti facem greseli, unele ne costa viata. s-a intamplat, pur si simplu. sorry.

mda bine k esti tu marea desteapta! vb k sa t afli in treaba k pe majoritatea nici macar nu'i cunosti asa k abtine'te. spiry vb pt k e una dintre putinele ps kre chiar aveau habar de starea lui...si pentru k a fost o pers apropiata lui. cert e k nu mai are niciun rost.

sa'l lasam sa se odihneasca in pace.........rip chalapa:(((((((((((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au strans 22 de pagini din care 20 sunt cu balacareli si certuri, ce rost au? va place sa va certati se pare, in fine...

@spirydusa, il ridici in slavi degeaba...daca ai tinut la el si iti pare rau pt ce s-a intamplat, eu zic ca e mai bine sa fi fata desteapta si sa te opresti din certurile cu cei care isi dau cu presupusul.

si eu ma gandesc cu parere de rau la ce s-a intamplat, cu toate ca nu l-am cunoscut, dar asta este. fiecare gresim, mai mult sau mai putin, poate este mai bine dincolo, pe "lumea 'ailalta", si ne asteapta dumnezeu cu motocicleta la intrarea in rai si ne arata pista intinsa a raiului...am inceput sa aberez...

Putere familiei sa treaca peste momentul asta!

Aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare ti'e gradina Doamne

 

 

si iar incepe balamuc cu concluziile lui f pertinente de mare forumist....ia zi...avea guma p spate "cam tocita" sau alt motiv de genu....

 

Uite, iti dau eu quote inca o data:

 

 

@ Spiri ....spui ca intodeauna purta casca ok numai ca uneori NU sio lega ...buna asta foarte buna...pai poti sati pui si 4 casti daca NU !!!! tio legi nu atingi pamintul cu ia in cap !!!! tio scoti cu umeri. Deci NU NU NU avea casca.

Nu stiu ce viteza avea dar roata sparta, jambele indoite, etc eu cred ca avea peste 70-90 intr-un loc care trebuiai sa ai 30 pt. ca

1 Coloana

2 intersectie inpicit trecere pietoni

3 Nu a stiut ca pericolul sati intre cineva in fata este tocmai cind se opresc masinile ....trebuia sasi dea seama ca masina de pe sensul lui are un spatiu de cel putin o masina in fata liber !!!!! ca altfel Fordul nu putea sa se bage.

Tot 3 Lafel si Fordul oprinduse avea foarte probabil spatiu in fata lui si era logic pt. cine stie evident.... ca face stinga.

 

Concluzia mea este ca Daca !! avea casca si mergea cu 30 era doar accident.

Si daca mai stiea si de treaba cu incetinitul vehiculelor, nu era nici un accident

 

zi-mi si mie ce este aiurea aici? mai citeste pana pricepi ca omul spune un adevar. daca nu iti convine adevarul e una, dar daca il mai si contesti, fa-o cu argumente, nu cu insulte. La fel si-n cazul prietenei tale. Daca nu sunteti in stare sa le dati peste nas celor care sunt prea-prea, lasati trandafirasii virtuali si balacareala, macar din respect pentru Robert, daca tot i-ati fost atat de apropiate. A gresi este omeneste, a repeta e deja sub "omeneste".

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :blink: :kiss: :lol: :hug:

 

Cand zici Robert, te gandesti la un tanar plin de viata,mereu cu zambetul pe buze, cu multe planuri de viitor, un om care iubea viata si isi iubea motocicleta enorm.

Robert pentru mine a fost un prieten bun, de la el mi-am cumparat prima motocicleta, am avut multe de invatat de la el si multi de-aici care n-au ce face si vb aiurea ar fi avut multe de-nvatat, dar in fine....romanul e roman si asta e.

Spiry, goofootz, anarchy si toti cei care l-au cunoscut nu mai puneti la suflet tot ce zic fraierii din simplu motiv ca niciodata cu un prost nu te pui, din simplu motiv ca are mintea odihnita.

Robert s-a dus, lasati-l sa se odihneasca-n pace si sa-si gaseasca linistea.

 

 

Adio prietene si sa-l citez pe un om care intotdeauna a dat sfaturi bune...."daca 'acolo sus' exista, sper ca ne vom revedea cu bine candva".

 

:lol: :D :D :D :P

Editat de deus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...