Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai ca sunteti prea retardati topicul este despre un suflet care s-a stins si noi o dam in altele

in fine daca aveti chef de cearta mai bine lasati-o balta

 

cica "hai ca sunteti prea retardati topicul este despre un suflet care s-a stins si noi o dam in altele "

 

 

dar tu de ce ai chef ma ca te "iei" de r3kin ??? pfoai arunci in toti cu namol ...dar tu te scalzi in el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

irelevanta faza cu daunele motorului ca jambele si janta se stamba/sparg imediat depinde in ce intri . si la 40 la ora se stramba jambele .. ele sunt deja incinse (calde) si deci o deformare plastica la cald se produce mai usor..

 

Rip

Pe cuvintul tau ? ai idee cite roti am ologit eu ? dar chiar asa sa le faca de titan sa reziste mai bine nu ? ca acun sit de marmelada.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ajuns robert in bucuresti...il duc la capela

 

 

Poate printe balarii aflam si informatii utile...la care capela?

 

Cand il ingroapa?

 

Putem sa venim cu motoarele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare destul de ciudat postul tau. De ce nu iei legatura cu o cunostinta ce a fost mai apropiata de victima? Banuiesc ca, fiind prietena cu Robert mai stii si alte persoane ce i au fost mai apropiate iar ele ( persoanele) iti pot da detalii.

Daca in schimb nu il stiai, am si eu o intrebare stupida ( cred) : Aveti asa o pasiune de-a merge la inmormantari? Inteleg ca daca ai cunoscut victima esti fortat de imprejurari si trebuie sa fii acolo, dar daca in viata ta nu ai avut nicio legatura cu respectivul de ce ti-ai dori sa faci act de prezenta? Nu e penibil sa te duci sa plangi un om pe care nu l-ai cunoscut niciodata? Zic si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate printe balarii aflam si informatii utile...la care capela?

 

Cand il ingroapa?

 

Putem sa venim cu motoarele?

 

 

la capela din Ghencea

 

DA...s-a vb. cu tatal lui robert si a zis SA VENIM toti motociclistii...

 

mai departe este vorba sa facem tricouri, poze cu el si toate cele...

 

inmormantarea este joi

 

Acum am fost si eu sunat si mi s-a zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

joi la ora 1 inmormantarea...capela vi s-a zis...mai multe detalii de unde ar fi nu va pot da...plec spre el putin mai tarziu si asa va voi putea explica si voua cei care vreti sa stiti...cimitirul din cate am inteles e f aproape de capela

 

cu moto ati inteles deja ca e ok...va mai tin la curent...cert e ca desi e acolo de aproximativ o ora...inca nu i-au deschis capacul...e groaznic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor (si ma adresez in special celor cu mai multe posturi pe acest forum decat km pe moto), acesta este un post de RIP, aici se posteaza acidentele, nu se invata cum se piloteaza, nu se invata cum se merge pe o roata, nu se adreseaza injurii motociclistilor, accidentatilor sau celor care au decedat, nu se barfeste, nu se agata, nu se dau intalniri... nu se ataca in gasca...

...va rog, terminati nebunia asta...

...nu va faceti cinste voua insiva...

 

Robert a murit... politia o sa vada de ce si cine este vinovat ... nu faceti ancheta judiciara...

 

va rog din suflet, aveti un pic de respect :blink:

 

 

Cu tot respectul, inclin sa te contrazic: acesta nu este (sau, cel putin, nu ar trebui sa fie) un topic de dat cu RIP-uri. Adminii au specificat: "Sa invatam din greselile altora ...". Asadar, acesta, cred eu, este un topic facut special pentru NOI, astia aflati inca in viata, care ne mai bucuram de zilele ramase (toti le avem numarate, mai mult sau mai putin). Daca o sa stam si o sa ne dam cu RIP-uri la nesfarsit, pe nimeni nu o sa-l ajute pe viitor sa mearga mai bine, mai preventiv... Am auzit si pareri de genul "daca nu-l cunoastem"... So what? Nu trebuie sa-i cunostem pe toti cei implicati in accidente, trebuie DOAR sa invatam din greselile lor sau ale celor implicati in aceste tragice "evenimente".

Cat despre respect, eu cred ca toti dam dovada de respect pentru cine CREDEM NOI ca merita acest lucru.

Iar, DA, daca eu am sa ma fac praf pe asfalt la un moment dat, indiferent de circumstante, VA ROG FRUMOS, sa nu va mermelitzi, pe aici, pe forum, ca va crap capul!

P.S. RIP Robert! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taceti pentru ca n-o sa invete nimeni nimic de la voi cu astfel de explicatii...NIMENI nu va invata nimic daca le vorbiti cu aer de superioritate cum o faceti. abtineti-va...

Crezi ca oricine ar invata ceva din post-urile astea, ar face o favoare ALTCUIVA decat lor? :D . Sau faptul ca unii suna a ipocriti cand critica viteza excesiva sau lipsa echipamentului, il mai ajuta cu ceva pe cel in cauza? Este perfect scuzabil sa NU urmezi un sfat bun doar pentru ca cel care ti-l da nu il aplica?

 

Nu inteleg...se pare ca setea asta de a "castiga" o discutie, o lupta penibila pe forum, face mai mult decat a ajunge sanatos acasa :kiss: . Nu urmati sfaturile pentru ca v-a deranjat limbajul, pentru ca vin din partea unor ipocriti si din nefericire se poate sa fiti protagonistii urmatorului topic aici. Buna afacere.

 

OT: e trist cand moare oricine, motociclist sau om oarecare...Dumnezeu sa-l ierte :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo legat de carcotasi ,baiatul nu numai ca avea casca dar era si legata! Tocmai el si-a scos-o din cap. Asa k... .si inca o faza legata tot de proasta informare azi la radio zicea k e in coma.

Casca i-am adus-o eu langa ambulanta,de pe celalalt sens de mers,a avut-o in cap sigur,dar legata nu a fost,in plus de asta,casca nu mai avea viziera si nu avea pic de sange pe ea si nici urme de cazaturi serioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ce zmeu :blink:

stii care e diferenta intre un zmeu si fat frumos??? faptul ca zmeul e mereu zmeu iar fat frumos e mereu altul (fat frumos din lacrima, fat frumos si merele de aur ... etc) ... ai vb ca sa nu adormi ... exista oameni pe forumul asta ... si exista oameni in motociclism care au ceva de zis ... eu nu ma numar printre ei ... am gresit cu nemiluita ... incepand de la prima mea alegere a motocicletei (gsxr750 '98) un animal usor "manarit" care are peste 140 de cai la roata ... un monstru care prinde 220 km/h aratati de ceas la 10 000 de rotatii deci loc mare de destrabalat ... am gresit flagrant si acum inca patimesc cu el in trafic ... e foarte greu de stapanit ... ma dor incheieturile de mor ... sa trecem peste asta ... ma uit si vad o gramada de baieti care tanjesc dupa o motocicleta de viteza ... prietena mea imi zice non stop sa ma las ... m-a si parasit pt asta ... explicatia : eu nu stau cu un "dead man walking" ... oare are dreptate ???? nu stiu ... imi vine din ce in ce mai mult sa o cred ... eu nu sunt un LUP MORALIST sa zic ca nu am ars-o ... i-am dat taticu ... i-am dat de i s-au inrosit bujiile .. da nu in oras si nu in conditii periculoase ... habar nu am de ce vorbesc ... cred ca imi vine sa dau timpul inapoi si sa ma duc acolo sa il potolesc pe baiatul asta si sa il opresc in a face ceva gresit .... poate scapa ... din pacate nu merge asa ... NU IN VIATA

@Spiridusa: chiar imi pare rau pt pierderea ta ... cred ca a insemnat ceva mai mult omul pt tine decat un simplu prieten ... fii tare si nu cobora la anumite nivele care nu iti fac cinste ...

@cei care sunt un fel de lupi moralisti: mai moale oameni buni ... mai moale ... ca nu se stie niciodata

@pt toti cei care ma cunosc si care ar scrie ceva despre mine daca as da coltul: GURA CA VA IA DREAQ!!!!!!! DACA E SA MOR ... MOR PE CREASTA MEA .... SI NU AM NEVOIE DE NICI UN RIP SAU TOPIC PE FORUMUL ASTA SAU ALTUL

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca i-am adus-o eu langa ambulanta,de pe celalalt sens de mers,a avut-o in cap sigur,dar legata nu a fost,in plus de asta,casca nu mai avea viziera si nu avea pic de sange pe ea si nici urme de cazaturi serioase.

 

 

cum am mai spus ..bodi eu filosofie nu fac cu nimeni daca nu e capabil sa inteleaga. am sa iti spun scurt.. cu toate ca eu sunt mai mult decat convins ca u imediat dupa impact ai fost acolo . cineva care a vazut tot , insa nu a putut sa coboare din masina de ingrozit ,l-a vazut pe el cum si-a scos casca din cap iar cineva de acolo i-a adus repede o sticla de apa si la "ingrijit" putin. tot cineva i-a aprins si niste lumanari acolo. dar eu sunt convins ca tu ai vazut toate aceste lucruri eu nu vreau sa contrazic pe nimeni dar nu merita dezbatut pt ca faptul si cazul a fost consumat. ideea e ca putine din lucrurile de aici care au fost spuse sunt adevarate.. e chiar posibil sa ii fii adus tu casca de pe partea cealalta a drumului cum si motorul a fost mutat de catre o neatenta ... U sti sigur cine sunt vino si spune-mi mie personal si daca nu ma stii cel putin o sa imi dau seama cine esti tu. in acest caz trimite-mi un pm daca ai ceva sa imi zici.. nu aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Dienuta.

si iar incepe balamuc cu concluziile lui f pertinente de mare forumist....ia zi...avea guma p spate "cam tocita" sau alt motiv de genu....

 

 

Eu forumist ??? nu cred, sa inteleg ca vorbesti la misto ca serios sigur nu. Sint curios ce vrei sa spui ca nu inteleg

Am vazut cauciucurile sint ok dar ce legatura are cauciucul ca nu a fost nici o frina si daca ar fi fost ....la ce sa ajute o frina de la 100-150 in 5-10 metri ?

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace.

 

Topicul asta este cu adevarat dezgustator si poti observa ca majoritate motociclistilor sunt de C(cuvat urat)T. Sper sa nu ajung in aceasta categorie. Omul a gresit clar, dar circul asta nu era necesar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de trist...Dumnezeu sa il odihneasca!

 

Mi-as dor intr-adevar sa vad un pic mai putina inconstienta din partea tuturor care au permis. Pacat...intr-adevar, peste o luna cel mult, toata lumea o sa uite acest nefericit incident, viata o sa revina la normal si aceleasi greseli vor fi repetate. Atatea pagini de discutii si nu stiu cati dintre noi constientizeaza ca, de fapt, nu am invatat nimic...sau poate, cine stie...

 

Se vorbeste mult, dar nu se face nimic. Si nici nu o sa se faca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU< NU nu despre asta e vorba .. Asta e clar a gresit la viteza care o avea, dar alta e problema cu toti stim ca facem aceasta gresala si continuam sa o facem indiferent de ce se intampla in jurul nostru!

Nu era locul si momentul potrivit pt viteza aia. Am mers cu tine de multe ori, si cand ii dai jar, ii dai "cu cap" ca sa zic asa, nu prin fata pe la sala sau pe varianta ziua in amiaza mare. Si cam toti prietenii nostrii comuni, cand merg tare, o fac cat de cat in siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de trist...Dumnezeu sa il odihneasca!

Mi-as dor intr-adevar sa vad un pic mai putina inconstienta din partea tuturor care au permis. Pacat...intr-adevar, peste o luna cel mult, toata lumea o sa uite acest nefericit incident, viata o sa revina la normal si aceleasi greseli vor fi repetate. Atatea pagini de discutii si nu stiu cati dintre noi constientizeaza ca, de fapt, nu am invatat nimic...sau poate, cine stie...

Se vorbeste mult, dar nu se face nimic. Si nici nu o sa se faca...

 

eheheheh .... uitarea este cel mai important atuu al oamenilor ... imagineaza-ti cum ar fi sa nu poti uita ... peste o luna ??? probabil cei care l-au iubit o sa rada (amar) gandindu-se la cate o faza care a facut-o Robert ... peste un an poate doar parintii sa isi aminteasca zambetul lui ... va zic asta in cunostinta de cauza, nu vb ca sa ma aflu in treaba

numai bine si D-zeu (dac exista desi ma indoiesc) sa il ierte

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoclistul acela avea peste 250 km/h acu turometrului blocat la peste 17.000 d turatii.

 

Faptul ca acul turometrului ori vitezometrului este gasit intr-o anumita pozitie dupa un accident nu este relevant. Daca este gasit blocat la o anumita indicatie nu inseamna neaparat ca aceea era viteza ori turatia in momentul impactului. De fapt, este chiar putin probabil ca acea indicatie sa fie aproape de adevar. In caz de accident, sunt vibratii si acceleratii deosebite ce pot deplasa semnificativ indicatoarele de bord.

 

Ca atare, nu se poate trage o concluzie despre viteza ori turatie doar citind acele indicatoarelor ramase blocate in urma unui impact puternic!

Editat de Marinaru68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...