Sari la conținut

Am dat si eu de asfalt ...


Ivan Dnepr
 Share

Postări Recomandate

numai la noi le spala ziua

numai la noi doar uda de fapt, nu le spala, fapt care produce o mazga pe asfalt

 

sunt tari unde masina de intretinere care matura, aspira, uda, samponeaza, limpezeste si usuca trece noaptea, pentru a nu deranja traficul.

200540[/snapback]

 

Cine stie cunoaste :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te inteleg,vrei sa zici sa nu mai spele strazile  :bounce: ?

..

Esti contra-curateniei strazilor ? :crack:

200527[/snapback]

 

Sistemul romanesc de salubrizare se bazeaza pe dictonul "nu spalam ca dam cu spray"! Daca ar curata cum trebuie si noaptea nu ar mai trebui sa ude de 5 ori pe zi aceasi strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, la noi se cam pune caruta inaintea boilor, ca de obicei ... ca sa speli/cureti eficient, trebuie ca masinaria sa poata curata rigola cu periile si aspiratorul, dar de obicei linga bordura e plin de masini parcate si nici sistemul de canalizare nu se simte prea bine ... infrastructura, bat-o vina!

 

Ivane, numa' bine! imi pare rau de patania ta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: vezi ca-ti intra cricul in asfalt.

ti-am adus o piatra acolo, s-o pui sub cric, azi cind am trecut cu matei :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sistemul romanesc de salubrizare se bazeaza pe dictonul "nu spalam ca dam cu spray"! Daca ar curata cum trebuie si noaptea nu ar mai trebui sa ude de 5 ori pe zi aceasi strada.

200548[/snapback]

 

am inteles, :crack:

 

ms de explicatie :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauze secundare

Mâzga de pe jos (multumesc REBU)

Groapa

200251[/snapback]

 

Ma gandesc, asa... teoretic, daca nu ar merita (in cazul in care ai timp de pierdut), sa depui o petitiune la Primaria Capitalei, Administratia Strazilor

 

Niste linkuri poate nu foarte relevante:

Dacia Club

HotNews

 

Si adresa de pe pmb.ro

ADMINISTRATIA STRAZILOR

Str. Domnita Ancuta nr.1, sector 1,

Bucuresti

Director: Radu Florin

Telefon: 313.81.70

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, asta e, numai daca nu te dai nu cazi :bounce:

Bine ca numai asa lejer de proba....fara d-alea nasoale ca ne supram :crack:

 

Cum bine zice si AXA, Asa intra meseria`n piele , spor la crosetat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-ati fost voi loviti prea tare. fierul se indreapta, plasticul se lipeste.

recuperare rapida Ivan si Ipman.

sunt curios daca poti sa dai in judecata administratia locala(primaria) pt pagubele cauzate partial de groapa. firmele de asigurari am inteles ca recupereaza cate ceva pe calea asta.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios daca poti sa dai in judecata administratia locala(primaria) pt pagubele cauzate partial de groapa. firmele de asigurari am inteles ca recupereaza cate ceva pe calea asta.

Bafta!

200796[/snapback]

O poti da , da ce tu esti "alea" sa recuperezi ceva?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene Ivane, ne pare rau sa auzim astfel de lucruri! Taman calauzitorul nostru sa se accidenteze!

Sa te faci bine si intre timp, pana iti repari bicla, te plimbi cu noi pe GS-uri! Punem 2 una langa alta, sa incapi si tu!! :crack:

Insanatosire grabnica!!!

 

 

PS. Am uitat sa-i injur pe astia de la REBU cu tampenia aia de udeala! Ce-o fi in capul lor? Rahat????

Uzi fara sa iei praful ca sa ce? Sa dai de lucru la spalatoriile auto? si sa mai provoci si accidente auto/moto!

Taman cand ti-e mai drag te trezesti cu udeala pe jos si te faci ca porcu'! :bounce:

Editat de rmg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: vezi ca-ti intra cricul in asfalt.

ti-am adus o piatra acolo, s-o pui sub cric, azi cind am trecut cu matei :crack:

200682[/snapback]

 

deci de la voi era :crack:

 

prima data cand am vazut piatra m-am uitat in sus :bounce:

 

 

lols ... merci ... stiu ca intra cricu in asfalt ... nu se afunda mai mult de 5 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija, ma... Io conduc frecvent obosita (prin natura job-urilor) si stiu ce inseamna... Odihneste-te mai des... Pup si, daca ai nevoie de ajutor la crosetat, count me in! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat?

Vineri seara, pe cand ma intorceam de la servici, pe la ora 19:30-20:00, ma pregateam sa intru in Pasajul Muncii dinspre Iancului si inainte cu vreo 30 metri inainte de trecerea de pietoni dinaintea pasajului, am dat de asfalt destul de temeinic, dar la viteza destul de mica 35-40 kmph .... [nasol e cand cazi de sus].

 

Ce s-a intamplat de fapt?

Tocmai trecuse stropitoarea de la REBU si umectase bine parful de iesise o mâzga de mai mare dragul, am intrat cu roata fata pe muchia din stanga a unei gropi, si cu roata spate pe muchia din dreapta a aceleiasi gropi (banalitate). DRu' a prins un mic dans, dar din cauza ca eram PREA OBOSIT, reflexele mele erau "la odihna" si am culcat-o. Eu m-am rostogolit vreo 6-7 metri, iar DRu' s-a dus târâs pe engine-guardul din stanga vreo 12-15 metri.

 

Cauza principala

Am condus obosit.

 

Cauze secundare

Mâzga de pe jos (multumesc REBU)

Groapa

 

Urmari

Eu: antebratul stang invinetit, intinderi usoare de ligamente la incheieturile ambelor maini, ambelor coate, umar stang, genunchi stang si calcâi stang, geaca de piele polizata (bine ca nu sunt destul de jmeker sa merg in bermude si maieu), blugii franjuri.

 

DR: ghidon indoit, maneta ambreiaj rupta, engine-guard stanga infundat, polizat, fisurat, semnal spate stanga rupt, saua sfasiata in trei locuri.

... si toate astea pentru ca m-am incapatanat sa merg pe motor, cu toate ca eram f. obosit ....

200251[/snapback]

 

nasol ivane,

tu-i mama ei de treaba eu cred ca de suparare nici nu mai deschideam calculatorul. nu mi-e de mine cat mi-ar fi de motor.

 

totusi ai uitat ceva din "analiza ta"

 

actiune corectiva sau actiune preventiva

 

care ar fi alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...