Sari la conținut

Motociclisti Colectionari


Postări Recomandate

Eu am colectionat cheite de la dozele de bere pe care le beam. Ajunsesem pe la cateva sute intr-un timp record si ma durea ficatul numai cand ma uitam la ele cum statea agatate pe sfoara, in ordinea in care au fost folosite.

@Puc: si eu colectionam pietre, dar de obicei mai mititele si mergeam dupa aia cu ele in buzunar. Tot mama a pus capat colectiei aleia, cand a descoperit de ce mi se rup buzunarele (inca nu eram la scoala).

Si daca tot mi-am adus aminte, aveam o bila mare de guma de mestecat. O tineam in spatele bibliotecii si cum mancam o guma, cum o adaugam pe bila. Din cand in cand mai mestecam bila, ca sa omogenizez mai bine gumele adaugate proaspat si era mai greu pana se muia si inghiteam praful de pe ea; dupa aia era parfum :laugh:

 

 

Eu colectionez moțuri de bască. :crack:

bah, esti futere :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot mi-am adus aminte, aveam o bila mare de guma de mestecat. O tineam in spatele bibliotecii si cum mancam o guma, cum o adaugam pe bila. Din cand in cand mai mestecam bila, ca sa omogenizez mai bine gumele adaugate proaspat si era mai greu pana se muia si inghiteam praful de pe ea; dupa aia era parfum :blbl:

:blbl: :bigstar: :crack: :laugh: :blbl: demential!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 12 years later...

Salutare,

 

Am si eu cateva clasoare cu timbre stampilate/nestampilate, colite cam de pe la 1900 si prezent, monezi, bancnote si o mica colectie de brichete. Acum colectionez amintiri de prin lume. Fain topicul. (am avuto  colectie de reviste Rahan ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...