Sari la conținut

Sfarsit Tragic


morpeu
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cati l-au stiut pe Keo.......avea nickname-ul Keoops,dar ieri...21.06.2008 a avut accident cu motorul.....din pacate Keo nu mai este printre noi.Accidentul i-a fost fatal,lui si celor 2 persoane care au traversat strada fara sa se asigure. Nu ii stiu numele de familie...sau ce motor avea.....stiu doar ca era din Rm Valcea si ca a lasat multa lume indurerata in urma lui,familia si iubita. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :crack: :crack: :crack:

Daca cineva l-a cunoscut si stie mai multe detalii decat mine il rog sa posteze.

 

Fratilor,aveti mai multa grija,nu stiu ce sa mai zic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vâlcea: Accident de motocicletă cu doi morți

 

Râmnicu Vâlcea, 22 iun /Rompres/ - Un motociclist Âşi un pieton imprudent Âşi-au pierdut viața, iar un alt pieton a ajuns în stare gravă la spital, în urma unui accident petrecut la periferia municipiului Râmnicu Vâlcea, transmite corespondentul ROMPRES.

 

'În timp ce conducea cu viteză excesivă o motocicletă Kawasaki, un tânăr de 29 de ani, din Râmnicu Vâlcea, a acroÂşat doi pietoni care traversau strada neregulamentar. Accidentul a avut loc în zona Copăcelu, la kilometrul 188+900 al DN 67', a anunțat, duminică, purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Diana Smărăndoiu.

 

Conform purtătorului de cuvânt, în urma accidentului, motociclistul Âşi unul dintre pietoni, de 71 de ani, din Râmnicu Vâlcea, au decedat, iar celălalt pieton, în vârstă de 40 de ani, a ajuns la spital cu traumatism cranio-cerebral cu fractură temporală, fractură de bazin, fractură de col femural Âşi fractură de coloană cu tasare vertebrală

 

dumnezeu sa-i ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-L ierte!pe el...pentru pietonul celalat nu simt nici un pic de mila......NU AVEAU CE CAUTA IN MIJLOCUL DRUMULUI!.......Nici nu-mi pot inchipui prin ce trec piretenii si familia motociclistului:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-L ierte!pe el...pentru pietonul celalat nu simt nici un pic de mila......NU AVEAU CE CAUTA IN MIJLOCUL DRUMULUI!.......Nici nu-mi pot inchipui prin ce trec piretenii si familia motociclistului:(

 

 

Stii ce? FU! Tu probabil esti un sfant, nu? Nici macar nu te gandesti la o traversare neregulamentara. Nu ti se pare ca esti ipocrit? Adica motociclistul sa mearga cu ce viteza vrea el, doar i-a cumparat mamicutza lui DN si a zis "mergi ma si tu pe el" si nesimtitii aia s-au trezit sa treaca si ei pe acolo. La cum arata cel de e in spital, nu l-a bushit la 50 la ora. Dar nu, e motociclist, are mobra de viteza lasa-l sa mearga ca rossi, iar ceilalti sa moara, de ciuda sau de moarte buna, treaba lor. Ma dezgusti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce? FU! Tu probabil esti un sfant, nu? Nici macar nu te gandesti la o traversare neregulamentara. Nu ti se pare ca esti ipocrit? Adica motociclistul sa mearga cu ce viteza vrea el, doar i-a cumparat mamicutza lui DN si a zis "mergi ma si tu pe el" si nesimtitii aia s-au trezit sa treaca si ei pe acolo. La cum arata cel de e in spital, nu l-a bushit la 50 la ora. Dar nu, e motociclist, are mobra de viteza lasa-l sa mearga ca rossi, iar ceilalti sa moara, de ciuda sau de moarte buna, treaba lor. Ma dezgusti.

Eu nu am zis ca sunt vreun sfant sau ca motociclistul avea viteza si dehh el nu are nici o vina...dar eu unu sunt satul de cei care au trecerea de pietoni la 2m de ei si ei sunt jmecheri dom`le si trec pe unde li se scoala!eu unu eram sa o patesc de cateva ori din cauza acesto jmecheri norocul meu a fost ca aveam viteza relativ mica..undeva intre 50 si 60km/h si am putut evita un viitor accident!.si poti intreba pe orice motociclist sau conservator daca nu e sictirit de astfel de specimene!

 

P.S.Si tu ca motociclist vrei sa spui ca nu ai vrut macar odata sa ,,ii dai in gura" cum se zice?sa ai si tu un 100km/h sau mai mult?Bineinteles ca asa nu il scuteste pe saracul motociclist de vina...dar stii cum e..De vina e mortu ca dehh....e mort..ce naiba!

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce? FU! Tu probabil esti un sfant, nu? Nici macar nu te gandesti la o traversare neregulamentara. Nu ti se pare ca esti ipocrit? Adica motociclistul sa mearga cu ce viteza vrea el, doar i-a cumparat mamicutza lui DN si a zis "mergi ma si tu pe el" si nesimtitii aia s-au trezit sa treaca si ei pe acolo. La cum arata cel de e in spital, nu l-a bushit la 50 la ora. Dar nu, e motociclist, are mobra de viteza lasa-l sa mearga ca rossi, iar ceilalti sa moara, de ciuda sau de moarte buna, treaba lor. Ma dezgusti.

 

 

 

Am intalnit multi pietoni dobitoci care pe langa faptul ca traverseaza prin loc nepermis mai si alearga crezand ei ca trec mai repede dar iti da tie putin timp sa ii observi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite inca un motiv de cearta.

@Ra3ptylla a zis bine ce-a zis. De ce sa-l condamni numai pe pieton? Din cate am inteles, accidentul s-a petrecut la periferia orasului, nicidecum in afara lui. Asta inseamna ca motoristul n-avea niciun drept sa mearga cu viteza mare. Cand se zice ca viteza ucide, toata lumea ignora, ca na... e doar un cliseu. Mai credeti asta si acum? Well, I don't.

 

@Tomek, oricine simte nevoia "sa-i dea in gura", cum ai zis tu, strange frumos niste bani de benzina, isi ia un concediu de o zi doua (in ideea in care nu e din Bucuresti), si pleaca frumos pe A2 si-i da acolo pana nu mai poate. De ce sa pui viata altora in pericol pentru ca vreu tu "sa-i dai in gura"? Eu asta nu inteleg. A nu se intelege ca iti spun TIE toate astea. Vorbeam la modul general.

 

Dumnezeu sa-i ierte. Pe amandoi. :crack: :crack: Si celui din spital, bafta si insanatosire grabnica.

 

 

 

 

 

P.S: puteti sa-mi sariti in cap, nu ma intereseaza. :crack:

 

P.S. 2: a nu se intelege ca tin cu pietonul. Fiecare a avut partea lui de vina. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sincer pentru motociclist in aceeasi masura ca pentru pieton... DAR

 

Trebuie sa tinem minte ca suntem in ROMANIA unde cultura automobilistica, motociclistica si nu in ultimul rand civilizatia este la un nivel prea scazut pentru bolizii care ii avem pe strazi.

 

DE ASEMENEA cuplat cu nivelul scazut de inteligenta al unor semeni de ai nostrii, omniprezentul pericol al gropilor, crengilor, nisipului si ce mai vrei dvs face ca strazile noastre sa fie un loc TOTAL NEPROPICE pentru viteze mari.. Mergand cu conserva destul de mult lunar prin buc am realizat ca si 60 e f. mult prin Bucuresti.

 

ORICAND poate sa iasa un pieton printre masini, eventual vorbeste la mobil si este ignorant referitor la ce poate sa vina pe drum...

 

O mare parte din populatie a prins numai perioada in care venea Dacia 1300 cu 50 o data pe ora de drum si de aceea nu e prob sa treci strada cand ai chef cu atentie minima... NU POTI EDUCA ASTFEL DE OAMENI si noi cei "iluminati" trebuie sa ii protejam pe acestia REDUCAND VITEZA si limitand-o destul de jos.

 

Este tardiv acum dar fiecare accident de acest tip imi da fiori si ma face sa ma gandesc ca pentru un pic de adrenalina nu merita o viata de suferinta nici pt tine nici pt cei dragi sau familiile carora sunt afectati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am zis ca sunt vreun sfant sau ca motociclistul avea viteza si dehh el nu are nici o vina...dar eu unu sunt satul de cei care au trecerea de pietoni la 2m de ei si ei sunt jmecheri dom`le si trec pe unde li se scoala!eu unu eram sa o patesc de cateva ori din cauza acesto jmecheri norocul meu a fost ca aveam viteza relativ mica..undeva intre 50 si 60km/h si am putut evita un viitor accident!.si poti intreba pe orice motociclist sau conservator daca nu e sictirit de astfel de specimene!

 

P.S.Si tu ca motociclist vrei sa spui ca nu ai vrut macar odata sa ,,ii dai in gura" cum se zice?sa ai si tu un 100km/h sau mai mult?Bineinteles ca asa nu il scuteste pe saracul motociclist de vina...dar stii cum e..De vina e mortu ca dehh....e mort..ce naiba!

 

Judeci fara sa stii totul, nu cred ca ai fost la fata locului sa vezi unde era trecerea. Da, sunt satul si eu de cei care traverseaza ca idiotii, cum sunt satul si de cei care merg cu masinile ca idiotii si de cei care merg cu mobrele ca idiotii. Au avut vina comuna, dar de la asta pana la a pupa pamantul pe care se da un mobrist, indiferent de viteza e distanta mare. Si-au cautat-o toti si si-au gasit-o.

 

Si da, m-a mancat palma de multe ori. Dar cu toate ca eram de cateva zile pe mobra, tot nu i-am dat in trafic. Drumuri neumblate si o parcare destul de mare sa ii dau 150+ si sa franez. O acceleratie brusca urmata de o frana brusca si nu mai aveam nevoie de alt rush. Ma dadeam jos tremurand. In trafic? Incet si cu ochii dupa bizoni. Sunt acolo chiar daca nu ii vezi, as putea spune in special daca nu ii vezi...

 

 

 

Am intalnit multi pietoni dobitoci care pe langa faptul ca traverseaza prin loc nepermis mai si alearga crezand ei ca trec mai repede dar iti da tie putin timp sa ii observi.....

 

Si eu trec neregulamentar, si chiar era sa ma busheasca unu` o data, dar inadins. A vazut ca trec si a accelerat la maxim, doar doar ma prinde. Si am fost bushit si pe trecerea de pietoni. So?

 

Nu iau apararea nimanui si imi cer scuze @Tomek pentru civintele din postul de mai devreme, dar nu mai rezist sa vad cu motociclistii "au mereu dreptate", chiar cand confunda strada cu circuitul (aaa....90% din cazuri??). E vina comuna, dar nimeni nu intelege ca in afara de motociclisti poate 20%, cu indulgenta, din restul participantilor la trafic VAD mobrele pe strada. Ceilalti le vad doar cand trec ca sagetile pe langa ei, urland cu tobe sport sau turate in blana si zic "oaaaa, ce viteza avea ala baaaa". Acum, pe drum drept si gol i-am dat si eu. Poate asa a fost si aici, totusi, la 29 de ani nu cred ca mai era un Ghost Rider Wannabe, dar au aparut pietonii. Nu putea nimeni sa prevada asta. Probabil nici cei care au trecut strada ca pe ogor nici bikerul care nu poate sa intoarca privirea in stanga sau dreapta fiindca ii zboara capul pe lateral. Dar nu suntem noi in masura sa judecam, nu credeti. Noi nu putem decat sa invatam si, dand dovada de bunavointa daca vrem, sa le uram insanatosire grabnica victimelor(in general) si victimei (in particular), care daca o sa isi revina cred ca o sa aiba mari probleme...

 

 

Mah, dar am scris! :crack:

Editat de Ra3ptylla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judeci fara sa stii totul, nu cred ca ai fost la fata locului sa vezi unde era trecerea. Da, sunt satul si eu de cei care traverseaza ca idiotii, cum sunt satul si de cei care merg cu masinile ca idiotii si de cei care merg cu mobrele ca idiotii. Au avut vina comuna, dar de la asta pana la a pupa pamantul pe care se da un mobrist, indiferent de viteza e distanta mare. Si-au cautat-o toti si si-au gasit-o.

 

Si da, m-a mancat palma de multe ori. Dar cu toate ca eram de cateva zile pe mobra, tot nu i-am dat in trafic. Drumuri neumblate si o parcare destul de mare sa ii dau 150+ si sa franez. O acceleratie brusca urmata de o frana brusca si nu mai aveam nevoie de alt rush. Ma dadeam jos tremurand. In trafic? Incet si cu ochii dupa bizoni. Sunt acolo chiar daca nu ii vezi, as putea spune in special daca nu ii vezi...

 

 

 

 

 

Si eu trec neregulamentar, si chiar era sa ma busheasca unu` o data, dar inadins. A vazut ca trec si a accelerat la maxim, doar doar ma prinde. Si am fost bushit si pe trecerea de pietoni. So?

 

Nu iau apararea nimanui si imi cer scuze @Tomek pentru civintele din postul de mai devreme, dar nu mai rezist sa vad cu motociclistii "au mereu dreptate", chiar cand confunda strada cu circuitul (aaa....90% din cazuri??). E vina comuna, dar nimeni nu intelege ca in afara de motociclisti poate 20%, cu indulgenta, din restul participantilor la trafic VAD mobrele pe strada. Ceilalti le vad doar cand trec ca sagetile pe langa ei, urland cu tobe sport sau turate in blana si zic "oaaaa, ce viteza avea ala baaaa". Acum, pe drum drept si gol i-am dat si eu. Poate asa a fost si aici, totusi, la 29 de ani nu cred ca mai era un Ghost Rider Wannabe, dar au aparut pietonii. Nu putea nimeni sa prevada asta. Probabil nici cei care au trecut strada ca pe ogor nici bikerul care nu poate sa intoarca privirea in stanga sau dreapta fiindca ii zboara capul pe lateral. Dar nu suntem noi in masura sa judecam, nu credeti. Noi nu putem decat sa invatam si, dand dovada de bunavointa daca vrem, sa le uram insanatosire grabnica victimelor(in general) si victimei (in particular), care daca o sa isi revina cred ca o sa aiba mari probleme...

 

 

Mah, dar am scris! :crack:

nu e problem am inteles...ambii au vina.......pacat totsui ca se ajunge aici-la accidente care pur si simplu te fac sa crezi ca traiesti intr-o jungla in care fiecare pentru el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte. Pe amandoi!

Bine nu am citit tot si doar primele 2 pg in totalitate.. dar totusi si pietoni erau oameni suflete poate aveau familie ,nu a fost niciunul de vina asta este soarta! si sanatete pietonului de la spital!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in pare rau sa aud ca si in Valcea incep sa aiba loc accidente, unele soldate si cu morti, cum e in cazul de fata :crack:

RIP celor morti si insanatosire grabnica celui din spital...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar eu unu sunt satul de cei care au trecerea de pietoni la 2m de ei si ei sunt jmecheri dom`le si trec pe unde li se scoala!

...

 

Daca nu incetinesti cand esti la doi metrii de o trecere de pietoni nu meriti carnet de conducere.

 

cheers!

 

 

P.S. Urasc soferii nesimtiti care nu dau prioritate pietonilor. Am fost calcat PE trecerea de pietoni. Si m-am ales cu oase rupte (in 1994 cand aveam 14 ani). Soferul a fugit de la locul accidentului. Politia l-a prins, insa a scapat fara dosar penal ca avea relatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...