Sari la conținut

Accident Mortal Langa Copsa Mica-smecher Fara Casca


atillas
 Share

Postări Recomandate

tragedie pe naiba... si-a cautat-o cu lumanarea. nu pot sa zic decat ca o merita cu varf si indesat. daca esti dobitoc si iti iei scooter ca sa ii dai blana din prima zi, nici nu mai porti scasca si te iei la tranta cu "prietenii", care e faza? urmeaza posturile cu: vai ce baiat bun a fost... culmea ca toti is baieti buni cand mor :crack:. da nici unu nu e bun cat traieste. vorbe-n vant! selectie naturala!

 

NEXT PLEASE!

nu pot decat sa iti dau dreptate..dar stii cum se zice..despre morti..numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu pot decat sa iti dau dreptate..dar stii cum se zice..despre morti..numai de bine

 

 

da, despre morti numai de bine; dar nu va ganditi la toti idiotii care NE BAGA IN MORMANT? daca un viteaz d'asta va iesa in drum cand va PLIMBATI cu familia? POATE mureai TU, cel care citesti... la fel era? RIP?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog eu ..sa nu cadem in alte discutii cotradictorii ca era sau nu tigan sau roman..ideea este ca am ajuns acolo si am considerat ca punand aceste poze pot sa linistesc multii din smecherii care se dau fara casca..atat..

cine vrea poze in particular cu accidentul id meu este stef_ktm2000

imi cer mii de scuze dar nevasta-mea a sters complet pozele si din laptop si din aparat..asa ca cine le-a copiat sa le dea mai departe

protestez impotriva warn-ului de 10% al admin..am vrut sa dau un exemplu ptr toti teribilistii care se dau fara casti..nu consider ca era necesar...dar e site-ul vostru si faceti e vreti...

pe aici se sterg posturi si se dau warnuri fara vreo explicatie ... deh ... admini ... ce sa zic ... ma rog .. e treaba lor ... pe alte forumuri cand ti le sterg iti dau macar o explicatie (ma refer la cazul meu ... mi s-au sters niste posturi fara nici cea mai mica explicatie, faza pe care o consider ofensatorie) ...

on topic: lumea are tendinta sa puna la un loc pe toti care merg pe doua roti ... de cele mai multe ori cei ce poseda scutere sunt niste imbecili ... peste 60% dintre ei ... merg cu rahat in par de zici ca sunt din cosa nostra ... panarame ... mai devreme sau mai tarziu o sa dam cu RIP p'aci dupa ei ... exista insa si oameni care si-au luat scuter pt ca au nevoie de asa ceva ... traficul in Bucuresti nu prea iti permite sa faci prea multe smecherii cu masina ... asa ca o alternativa extraordinara este scuterul ... acesti oameni poarta casca ... unii au si vesta reflectorizanta ... sunt OK ... insa exista acea categorie (acei 60%) care nu au nici macar permis auto sau vreun permis dreaq ... nimic ... nada ... spunea cineva ca lumea ne baga la un loc cu scuteristii ... si ca vezi doamne din caza lor picam noi de fraieri ... nu e adevarat ... din cauza noastra picam de fraieri ... cati scuteristi si cati motociclisti au murit de la inceputul anului???? va zic eu ... mai multi motoristi decat scuteristi au murit ... faza cu facutul de ras nu tine ...

oricum ... RIP ... urata faza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai m-am intors din oras(stau la 10 km de valcea)am numarat 9 scutere cu cate 2 sau o singura pers si niciunul nu avea casca..ptr oamenii astia pozele trebuiau lasate..poate invata ceva..poate daca se lovesc de cruda realitate maine isi cumpara si poarta casca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze dom'le . poze!

Suntem doritori saa vedem sange! nu al nost'daeh, al altora!

Selectie naturala se numeste pe atelaju cu 2 roti functioneaza grozav!

Doamne iarta-l si pe cei ce vor urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush dar parerea mea, poate pt unii ''comunista'' (excluzand cazul de fata) ar fi ca si posesorii de antipaticele de ''bazaitori'' sa sustina proba scrisa-sala la fel ca cei care dau categ A ,B etc ca sa poata fi si ei ''arsi'' de politie. spre ex: nu porti casca....te-am halit , te sui pe trotuar....te-am halit, nu stai la semafor....la fel si tot asa.(ceva cu care sa-i lase fara drept de a mai conduce) cu siguranta s-ar face mai cuminti si nici frigiderele lor umplute chiar si de MOTOCICLISTI, conservari si simpli pietoni n-ar mai fi asa de pline + de asta 80% dintre soferi motocicleta sau scuter pentru ei tot motoreta e> deci dupa cum bine stiti suntem bagati in aceeasi oala(lucru care ma exaspereaza). dar nah...inca nu-s maturizati si daca nu se iau masuri cat mai repede posibil o sa si-o ia pe cocoasa bine de tot( intr-un fel sau altul)ca au ajuns la limita insuportabilului.pana atunci ii sfatuiesc sa se :crack: tare de tot poate le sar figurile din cap!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iurox, degeaba. A fost o campanie cu poze MULT mai blande in poligon la Ilioara cu niste fluturasi la examen (am fost si eu de fo doo sau 3 ori) - asta prin 2005- reactiile a cam jumatate dintre cei de-acolo erau "lasa-ma bah cu pozele tale de pa <<ogrishi>>!". :crack: .

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puneti pozele pe un site neutru si dati un link aici, vreau sa le printez sa le impart la scuteristii si motociclistii care ii vad fara casca.

Asa eram si eu acum ceva timp, dar mi-am dat seama ca fiecare pasare pe limba ei piere. De ce ar trebui sa ne facem noi atatea probleme ca altii nu poarta casca? Aaah, ca fac mizerie pe strada cand isi imprastie creierii? Astea sunt riscurile pe care si le asuma fiecare.

 

si posesorii de antipaticele de ''bazaitori'' sa sustina proba scrisa-sala la fel ca cei care dau categ A ,B etc ca sa poata fi si ei ''arsi'' de politie. spre ex: nu porti casca....te-am halit , te sui pe trotuar....te-am halit, nu stai la semafor....la fel si tot asa.(ceva cu care sa-i lase fara drept de a mai conduce)

In mod normal acel atestat presupune sustinerea unui examen, deci trebuie umblat putin si la scolile auto/moto pt ca acestea sa nu se mai dea pe "ochi frumosi".

Stiai ca este obligatoriu sa te "te sui pe trotuar" daca un drum este prevazut cu o pista speciala destinata circulatiei bicicletelor (Art. 41 alin 3) ??? Eu unul am fost obligat abuziv in fata resedintei ambasadorului SUA sa nu mai merg pe trotuar.

Toate celelalte incalcari ale regulamentului, enumerate de tine, sunt contraventii si se pedepsesc conform legii. Asa ca, daca faci astea in fata politistului chiar "te-a halit".

Dar de ce-ti sunt antipatice "bazaitorile"? Hai sa nu generalizam si nu cautam intelegere de la soferi si in schimb sa facem exact contrarul fata de scuteristi.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe pusti! A avut ghinion, dar nici n-a facut nimic in favoare sa. Lucru manual se numeste.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

--------------------

 

"Nu cu pumnii, băă!! Cu capu'!"

E mult de mers pana departe.

 

 

S-a dat KAWASAKI laser de 250. Click pa link (acilea).

offtopic : laserul a ajuns pe la mine e super de incepator :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire, cam 70% (estimarea imi apartine) din scuteristii pe care i'am intilnit nu poarta casca..eram cu atv'ul (nu cu motocicleta, deci pe 4 roti) si mergeam printr'o localitate din judet, pe ploaie, in panta, cu nisip/pietris/glod pe jos, cam cu 40 km/h...cind colo,ma depasesc 3 scutere, cu 3 martafoi pe ele, nici unul cu casca..intr'o curba, opresc flacaii pe margine, cu scrisnet de roti..unul dintre ei, ultimul, probabil ca nu se astepta, a derapat si a dat un pic cu miinile/coatele de asfalt..s'a belit tarisor..am oprit si l'am intrebat de ce nu poarta casca..mi'a spus ca nu are 1,5 milsa dea pe asa ceva..il cred..l'am intrebat daca realizeaza ca putea sa dea cu capul de asfalt si sa ramina acolo (eu eram echipat full)..mi'a raspuns: "nu, nene, lasa'ma in pace!"..sincer, la cum mergeau, nu stiu daca mai traieste!!

 

 

Asa eram si eu acum ceva timp, dar mi-am dat seama ca fiecare pasare pe limba ei piere. De ce ar trebui sa ne facem noi atatea probleme ca altii nu poarta casca? Aaah, ca fac mizerie pe strada cand isi imprastie creierii? Astea sunt riscurile pe care si le asuma fiecare.

 

 

In mod normal acel atestat presupune sustinerea unui examen, deci trebuie umblat putin si la scolile auto/moto pt ca acestea sa nu se mai dea pe "ochi frumosi".

Stiai ca este obligatoriu sa te "te sui pe trotuar" daca un drum este prevazut cu o pista speciala destinata circulatiei bicicletelor (Art. 41 alin 3) ???

Toate celelalte incalcari ale regulamentului, enumerate de tine, sunt contraventii si se pedepsesc conform legii. Asa ca, daca faci astea in fata politistului chiar "te-a halit".

Dar de ce-ti sunt antipatice "bazaitorile"? Hai sa nu generalizam si nu cautam intelegere de la soferi si in schimb sa facem exact contrarul fata de scuteristi.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe pusti! A avut ghinion, dar nici n-a facut nimic in favoare sa. Lucru manual se numeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush dar parerea mea, poate pt unii ''comunista'' (excluzand cazul de fata) ar fi ca si posesorii de antipaticele de ''bazaitori'' sa sustina proba scrisa-sala la fel ca cei care dau categ A ,B etc ca sa poata fi si ei ''arsi'' de politie. spre ex: nu porti casca....te-am halit , te sui pe trotuar....te-am halit, nu stai la semafor....la fel si tot asa.(ceva cu care sa-i lase fara drept de a mai conduce) cu siguranta s-ar face mai cuminti si nici frigiderele lor umplute chiar si de MOTOCICLISTI, conservari si simpli pietoni n-ar mai fi asa de pline + de asta 80% dintre soferi motocicleta sau scuter pentru ei tot motoreta e> deci dupa cum bine stiti suntem bagati in aceeasi oala(lucru care ma exaspereaza). dar nah...inca nu-s maturizati si daca nu se iau masuri cat mai repede posibil o sa si-o ia pe cocoasa bine de tot( intr-un fel sau altul)ca au ajuns la limita insuportabilului.pana atunci ii sfatuiesc sa se :crack: tare de tot poate le sar figurile din cap!!

 

 

"Antipatice" bazaietori zici? Dar CBR-ul tau cum o fi? Te-ai intrebat vreodata, MOTOCICLISTULE?

Sorry, dar chiar m-am saturat de posturi d-astea dampulea ale unor useri care generalizeaza, la modul barbar, fara nici macar sa cunoasca legislatia rutiera in vigoare.

 

DECI (de pe acelasi forum):

 

/index.php?showtopic=91352

 

Indiferent pe ce vehicul te afli sau nu, raspunzi negresit in fata legii, cu permis sau fara. Bineinteles ca daca nu ai permis/adeverinta de legislatie, si ai comis-o, ti-o furi (circumstanta agravanta) si mai rau. Asadar, oricum ai da-o, numai inconstienta te face sa te mai sui calare, cu atat mai ales dupa ce ti-a fost anulat/suspendat permisul sau adeverinta.

 

In ce priveste maturizarea, stai tu linistit, cred ca port vara, la 50 de grade, mai multe protectii decat ai visat tu vreodata.

 

P.S. Scuza-ma pt. reply-ul meu mai acid, dar ai depasit "limta insuportabilului".

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta se cheama SELECTIE NATURALA ! iar ptr un dobi*oc care nu poarta casca(cel putin) nu pot avea compasiune caci el imi pericliteaza -voit- mie si voua vietile (vezi exemplul cel mai stupid in care iti intra ceva in ochi in timp ce conduci!)

asa ca am un sfat "dragii lu' tata" moto/scuteristi cu impresii in cap : gelul din par si tricoul cu gigolo italiano sunt mult mai eficiente decat echipamentul !!! continuati asa ca oricum populatia globului e intr o continua crestere si resursele naturale sunt in scadere.

 

mai putini idio*ti mai multe alimente,apa si oxigen ptr noi restul... "fraieri" care prefera sa transpire ca prostii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta se cheama SELECTIE NATURALA ! iar ptr un dobi*oc care nu poarta casca(cel putin) nu pot avea compasiune caci el imi pericliteaza -voit- mie si voua vietile (vezi exemplul cel mai stupid in care iti intra ceva in ochi in timp ce conduci!)

 

Eu nu cred ca se cheama SELECTIE NATURALA. Selectie naturala ar fi daca ar murii ma-sa si tac-su (fiindca vorbim aici, din pacate, de multi copii care poseda scoter/mopede/motoare la o varsta la care legea nu le permite asemenea "jucarii"). Insa nu legea e neaparat stramba, cat aplicarea ei. Sunt in fiecare zi socat de ce imi e dat sa vad in trafic... si cred ca nu sunt singurul in situatia asta. Sincer, nu cunosc vreun caz de pusti d-asta manelist sau nu care sa fi vrut sa-mi pericliteze mie, sau altcuiva viata in mod voit. Restul este inconstienta pura. Cert este ca politia romana are alte "prioritati": te opreste pe tine si te amendeaza daca ai circulat cu +1km la ora peste limita admisa, desi strada era goala, sau ai plecat mai tare de la stop, sau te-ai strecurat printre masini la stop etc. Dar pe copii astia needucati, nu-i vede nimeni, decat noi...? Multa :crack: unor astfel de politzai si unor "parinti" pe masura. Din pacate nu cei din urma sufera de obicei, ci copii lor. :crack:

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iurox, degeaba. A fost o campanie cu poze MULT mai blande in poligon la Ilioara cu niste fluturasi la examen (am fost si eu de fo doo sau 3 ori) - asta prin 2005- reactiile a cam jumatate dintre cei de-acolo erau "lasa-ma bah cu pozele tale de pa <<ogrishi>>!". :crack: .

 

dar cealalta jumatate?sau macar un sfert sa zici ca au inteles ceva,tot e bine.

 

oricum,e rubrica de accidente moto,nu mi se pare absurd sa gasesc si poze ogrish -- e o forma de educatie rutiera-- important este sa fie puse indirect(cu link) si sa fie insotite de avertismente corespunzatoare.

 

anyway,R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intorceam de la chiosc cu 2berici si un pachet de tigari-dupa o zi lunga de trabaluit la motor- aud din spate un scuterist "viteaz" venind cu peste 60-70km/h pe trotuar si m am ferit el trecand razant pe linga mine si franand cu scartz in fata grupului/gastii de scuteristi cu care era...precizez ca in spate avea o pasarica ambii fara casca sau echipament si cand am trecut pe linga ei povestea razand cum a speriat o el mai inaint pe o baba pe trecerea de pietoni venind in viteza spre ea :crack: :crack: :crack:

 

oare ptr un astfel de exemplar sunt parinti/rudele /neamurile de vina?SAU DOMNU GARCEA ????

 

hai sa fim seriosi, nimeni nu e vinovat ptr inconstienta si prostia unora,si daca ei asa vor nu pot decat sa le doresc moarte usoara !

 

p.s. eu nu am pe nimeni in neam ex-motorist si totusi cum de nu bravez sau ceva de genu si sunt cat de precaut pot fi!?!

p.p.s daca nu iti/le zice cineva sa nu mergi cu 250km/h in oras tu/ei nu isi dau seama ca e periculos !?!?!? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intorceam de la chiosc cu 2berici si un pachet de tigari-dupa o zi lunga de trabaluit la motor- aud din spate un scuterist "viteaz" venind cu peste 60-70km/h pe trotuar si m am ferit el trecand razant pe linga mine si franand cu scartz in fata grupului/gastii de scuteristi cu care era...precizez ca in spate avea o pasarica ambii fara casca sau echipament si cand am trecut pe linga ei povestea razand cum a speriat o el mai inaint pe o baba pe trecerea de pietoni venind in viteza spre ea :crack: :crack: :agree:

 

oare ptr un astfel de exemplar sunt parinti/rudele /neamurile de vina?SAU DOMNU GARCEA ????

 

hai sa fim seriosi, nimeni nu e vinovat ptr inconstienta si prostia unora,si daca ei asa vor nu pot decat sa le doresc moarte usoara !

 

p.s. eu nu am pe nimeni in neam ex-motorist si totusi cum de nu bravez sau ceva de genu si sunt cat de precaut pot fi!?!

p.p.s daca nu iti/le zice cineva sa nu mergi cu 250km/h in oras tu/ei nu isi dau seama ca e periculos !?!?!? :lol:

 

Scuza-ma, dar ce varsta ai? S-ar putea ca asta sa fie raspunsul. :crack:

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare as vrea sa pun mana pe pozicile alea sa fac cateva afisa si sa ma duc in vizita la parintii unui impielitzat ce as zice ca sigur nu are peste 14-15 ani, dar totusi are moped, fara casca,fara protectii, ca doar de, el e scuterist si tre sa respecte reguli stricate, vreti cumva sa rada baietii de el ce naiba mah !!! :crack:

 

Imbecili fara minte

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare as vrea sa pun mana pe pozicile alea sa fac cateva afisa si sa ma duc in vizita la parintii unui impielitzat ce as zice ca sigur nu are peste 14-15 ani, dar totusi are moped, fara casca,fara protectii, ca doar de, el e scuterist si tre sa respecte reguli stricate, vreti cumva sa rada baietii de el ce naiba mah !!! :crack:

 

Imbecili fara minte

 

Fix asa as putea spune si eu despre acei bajetzi de 18-19 ani care, dupa ce-si iau cacao-ul de plastic, prima litera din abecedar, isi cumpara R1, GSXR1000, sau Hayabusa numai ca sa fie "cool", ca deh, ce, "vreti cumva sa rada baietii de ei ce naiba mah" cand se dau cu un 125, 250cc?!

 

"Imbecili fara minte"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta se cheama SELECTIE NATURALA ! iar ptr un dobi*oc care nu poarta casca(cel putin) nu pot avea compasiune caci el imi pericliteaza -voit- mie si voua vietile (vezi exemplul cel mai stupid in care iti intra ceva in ochi in timp ce conduci!)

asa ca am un sfat "dragii lu' tata" moto/scuteristi cu impresii in cap : gelul din par si tricoul cu gigolo italiano sunt mult mai eficiente decat echipamentul !!! continuati asa ca oricum populatia globului e intr o continua crestere si resursele naturale sunt in scadere.

 

mai putini idio*ti mai multe alimente,apa si oxigen ptr noi restul... "fraieri" care prefera sa transpire ca prostii !

 

:crack: :crack:

 

Adevarat ce zice nenea. Singurul post inteligent, restul copii fidele ale discutiilor de pe celelalte topicuri cu RIP.

 

PS: Nu v-ati plictisit ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea vad ca cere pozele. de ce? nu vad rostul.

 

de ce fascinatia asta pentru morbid?

 

si nu inteleg nici atitudinea "bine ca a crapat". nu pot sa zic ca imi pare bine, e un om, dar nu imi pare nici rau, sunt indiferent.

Editat de gaxel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea posta poze cu detaliile cele mai atroce pixelizate. . cum se face la TV, mai nou. .dar sa se inteleaga totusi ceva din poze. . E treaba de 5 minute in Photochop. .

 

PS: Si Politia de cate ori ii opreste fara casca pe cap, sa le confiste scuterele, pana platesc o mega-amenda si vin cu casca ca sa dovedeasca ca au. .Si isi primesc scuterul inapoi. Si daca sunt din nou prinsi fara casca, la a doua abatere. .sa li se confiste scuterul definitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...