Sari la conținut

Accident 20.06.2008 - Blv. Expozitiei


id
 Share

Postări Recomandate

B 55410

 

Asta este nr. de inmatriculare. Masina nu stiu exact ce model era ( un hatchback vernil deschis - Toyota yaris/auris, kia ceed..ceva de genu). S-a intamplat FIX cum a fost la Robert cu RR'ul in constanta. Masinile oprite in coloana pe a 2-a banda, eu pe prima...cineva o lasa pe zdreanta sa treaca, ea nu se mai asigura sa vada daca vine CEVA de pe prima banda...eu viteza mica( undeva pe la 30 km/h)...franez cu mana in claxon..ea nimic..tot venea incet incet in fata...

 

Am oprit fix in fata ei cu motoru aplecat pe partea dreapta, cu mana in claxon si injurand in casca...Treaba este ca M***A nu dadea cu spatele sa pot sa ies...i-am dat un shut in nr. de inmatriculare sa se miste in mortii ei mai in spate sa pot sa plec...s-a suparat fumeia...si POC..a intrat in mine.

 

Am reusit sa tin motoreta sa nu cada..am vaz. ca nu are de gand sa dea cu spatele..statea si se uita la mine cum ma chinuiam sa dau cu spatele cu motoreta aplecata ( era efectiv lipita de piciorul meu). Am reusit sa ies...i-a dat blana si a fugit.

 

Mari pagube nu mi-a facut ( etrierul stanga zgariat - era a 3-a zi de cand aveam motoreta :) ( Suzuki GSR 600 ).

 

S-a intamplat pe BLV. EXPOZITIEI ( de dim. pe la ora 8:20 AM ) FIX in fata la Ubisoft...

 

Daca vede cineva masina aia in trafic....astept un raspuns.

 

Altceva de zis...numai e nimic...bine ca a fost doar atat..si nimic mai grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

du-te frate la politie si vezi ce rezolvi!nu o lasa asa ca uista cine stie cui o sa-i mai faca asa!sau mai exista si faza ca sa intalnesti cu ea pe drum din ,,intamplare" si sa o pocnesti! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te frate la politie si vezi ce rezolvi!nu o lasa asa ca uista cine stie cui o sa-i mai faca asa!sau mai exista si faza ca sa intalnesti cu ea pe drum din ,,intamplare" si sa o pocnesti! :)

 

 

asta o sa fac in cursul zilei de azi..dar CREDE-MA...niciodata nu se rezolva "faze " de genul asta..am un prieten..i-a facut una spoileru MUCI la masina...si a fugit..si nimic nici pana in ziua de azi..se rez. ceva numai daca chemi politia acolo..in rest nimic..

 

inca traim in rromania..sa nu uitam asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma duceam dupa ea , ii spargeam geamul si plecam mai departe

 

si acum sariti ca mai bine ieseam la o cafea sa ii explic ca nu e bine ce a facut

 

:)

 

 

asta am vrut sa fac..dar era deja.f.f. departe..erau masini in fata ei..o straduta infecta prima de speed bump'uri..am zis mai bine lasa...

 

am incredere ca politia rromana , legea si justiatia or sa faca dreptate in cazul meu :)

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu te-a dat pe jos, mah uratule!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vezi ma in parcare la noi, poate e chiar de la noi din firma....cine stie....si de frica femeia a fugit....vezi zilele astea!

Poate ai bulan exagerat si ii spargi si geamurile dupa care o duci si la politie!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta am vrut sa fac..dar era deja.f.f. departe..erau masini in fata ei..o straduta infecta prima de speed bump'uri..am zis mai bine lasa...

 

am incredere ca politia rromana , legea si justiatia or sa faca dreptate in cazul meu :)

 

:P

 

Nu rade Coane, daca mergi la politie va avea probleme mari...........nu e chiar in jungla.Asta cu spartul geamurilor e barbarie, nu asa se rezolva......

All the best!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duci la politie, la biroul accidente usoare de pe zona respectiva unde s-a intamplat. Scrii declaratie cum s-a intamplat, nr de la masina samd. Politia face cercetari si gaseste autorul - tie o sa iti dea RCAul lui si autorizatie de reparatie iar conducatorului auto o sa i se aplice masurile legale. :)

Asta e tot ce poti si trebuie sa faci.

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta am vrut sa fac..dar era deja.f.f. departe..erau masini in fata ei..o straduta infecta prima de speed bump'uri..am zis mai bine lasa...

 

am incredere ca politia rromana , legea si justiatia or sa faca dreptate in cazul meu :)

 

:P

 

mai bine te imbeti si uiti decat sa iti pui baza in polutia romana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta o sa fac in cursul zilei de azi..dar CREDE-MA...niciodata nu se rezolva "faze " de genul asta..am un prieten..i-a facut una spoileru MUCI la masina...si a fugit..si nimic nici pana in ziua de azi..se rez. ceva numai daca chemi politia acolo..in rest nimic..

 

inca traim in rromania..sa nu uitam asta

 

Ba se rezolva...du-te la politie si explica ce s-a intamplat, mai putin faza cu datul cu piciorul :) Le dai numarul de inmatriculare si in 2-3 luni o gasesc, fara interventii. Dureaza mai mult, dar ii suspenda permisul, deci merita. Insa nu uita sa ii mai dai un telefon din cand in cand agentului care a intocmit procesul verbal...sa-i amintesti si sa vada ca esti pus pe treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am inteles nimik, daca zici ca cei de pe banda 2 au oprit sa o lase sa treaca iar tu te-ai oprit in fata ei, de ce trebuia aia sa dea inapoi ca sa poti tu sa-ti vezi de drum ? Era coloana de masini inaintea ta pe banda 1 ? Caz in care banuiesc ca puteai si tu sa opresti si s-o lasi p-aia sa treaca , cu atat mai mult cu cat aveai viteza mica si oricum trebuia sa astepti un pic pana se puneau coloanele in miscare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, eu cred ca ma duceam dupa ea si o prindeam la semafor undeva si fara o oglinda cazuta nu scapa si daca mai avea tupeu sa mai si comenteze mai deschideai si portiera :) in caz ca nu o bloca bineinteles.

 

In caz ca ai noroc si masina este gasita, iti sugerez zgarieturi sanatoase pe masina ca multe chiar daca sunt asigurate la CASCO, acesta nu acopera tot timpul si cazurile de vandalism. Daca tipa a fost asa desteapta si nu si-a luat si optiunea :P asta, e foarte bine.

 

In rest ai grija si data viitoare nu ii lasa sa scape fara ceva pagube.

 

PS: tre sa facem ceva cu numerele noastre in caz de actiuni de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rade Coane, daca mergi la politie va avea probleme mari...........nu e chiar in jungla.Asta cu spartul geamurilor e barbarie, nu asa se rezolva......

All the best!

CORECT !

 

Mai ales daca ii stie numarul, are si urma pe moto de la "impact" , o sa aibe tanti de tras... o amenda, carnet suspendat... etc etc... eu in locul lui m-as fi dus glont la police....si in declaratie mai si scriu ca a 2-a oara m-a lovit intentionat, dupa care a fugit.....

 

Bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am inteles nimik, daca zici ca cei de pe banda 2 au oprit sa o lase sa treaca iar tu te-ai oprit in fata ei, de ce trebuia aia sa dea inapoi ca sa poti tu sa-ti vezi de drum ? Era coloana de masini inaintea ta pe banda 1 ? Caz in care banuiesc ca puteai si tu sa opresti si s-o lasi p-aia sa treaca , cu atat mai mult cu cat aveai viteza mica si oricum trebuia sa astepti un pic pana se puneau coloanele in miscare...

 

 

nu aveam cum sa ma misc..motorul era aplecat ( il tineam sa nu cada) ea era deja bagata pe ambele benzi ( venea de pe contra sens cand a facut stanga in fata mea. Trebuia sa dea..30 de cm cu spatele sa pot sa indrept motoreta

 

iar legat de ce trebuie sa fac mai deaprte..ASTA AM SA SI FAC..la politie pe blv. grivita...dar eu unu am incetat de mult de cred in povesti de genul...am gasit-o..vino sa te confrunti cu ea.sa ei sa-ti faci motoreta...astea-s povesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un accident trebuie declarat de ambii conducatori auto... sau de niciunul. Daca merge unul singur si declara, celalalt se pomeneste cu dosar penal. Daca vrei sa ii faci o bucurie, te duci si declari accidentul. Biroul de accidente usoare sector 1 e pe Grivitei si e decent. Mergi pe la 8-8.30 seara si o sa intri inainte de schimbul de tura de la 11. Daca nu vine si proasta pana a doua zi dimineata are o bucurie. Poti spune si ca te-a trantit si ai o vanataie sau ca te-a lovit la picior si ai ceva, moment in care e deja mai grav, e fuga de la locul accidentului soldat cu victime si politia se ocupa serios de astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu daca ai vazut-o ca nu se opreste, de ce ai mai continuat drumul si n-ai oprit la randul tau s-o lasi sa treaca ca si ceilalti cu masinile? sau trebuia sa-i tina pe fraierii aia sa te lase sa treci ca tu deh... aveai prioritate?... fraierii nu erau in aceeasi situatie ca tine? daca dupa tine veneau alti 30 trebuia sa-i lase si pe aia sa treaca ca au prioritate si sa-i tina pe amarastenii aia care i-au lasat binevoitor loc.... atata timp cat nu respectam niste reguli elementare de bun simt si civilizatie in trafic, cum dracu sa avem pretentia ca altii sa le respecte cand e vorba de noi?.... exact caprele pe pod... :)

 

p.s.: daca era cu o mobra in loc de masina, opreai?...

 

de fiecare data cand sunt pe 2 roti, indiferent daca eram cu scoot ul sau cu mobra, las pe altii sa treaca (masina, autobuz, moto, orice...) chiar daca uneori sunt nevoit sa opresc (cateodata si pe altii in urma mea - care,culmea, nu ma claxoneaza) sa-i fac loc cuiva prin/in fata mea... si acel cineva imi multumeste frumos si trece. asa ne cultivam respectul in trafic si contribuim la civilizarea lui... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce incredere aveti voi in politie si in lege , inseamna ca nu v-ati lovit de ea

io cred ca daca te duci la politie , tot u o sa iti iei amenda si tipa nu o sa pateasca nimic

 

sper sa nu am dreptate , si sa iasa asa cum zice hellrider , dar cam greu cu legea la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu aveam cum sa ma misc..motorul era aplecat ( il tineam sa nu cada) ea era deja bagata pe ambele benzi ( venea de pe contra sens cand a facut stanga in fata mea. Trebuia sa dea..30 de cm cu spatele sa pot sa indrept motoreta

 

iar legat de ce trebuie sa fac mai deaprte..ASTA AM SA SI FAC..la politie pe blv. grivita...dar eu unu am incetat de mult de cred in povesti de genul...am gasit-o..vino sa te confrunti cu ea.sa ei sa-ti faci motoreta...astea-s povesti.

 

 

sunt de acord ca lucrul CORECT MORAL este sa te duci la politie, dar politia nu iti rezolva mai nimic. Sa tinem cont ca daca tipa nu are nici o zgarietura pe bara, nu poti sa ii faci nimic. El nu paote sa dovedeasca ca tipa respectiva l-a lovit, daca nu are un martor. Pana va fi gasita, tipa poate sa isi rezolve bare (in caz ca a fost zgariata cu niste polish) si iar ramai cu ochii in soare. Te duci la politie si stai cate 4 ore ca sa dai o declaratie (stiu cum este) si nu rezolvi nimic.

 

Tipa asta daca a fost asa nesimtita si avea un motociclist in fata cu motorul deja inclinat la un unghi in care deabia il mai tinea si ea ca o vaca ce este a accelerat....asta nu se rezolva cu politia. Trebuie invata mine. Nu traim in jungla, dar de cate ori a-ti vazut legea aplicandu-se?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu daca ai vazut-o ca nu se opreste, de ce ai mai continuat drumul si n-ai oprit la randul tau s-o lasi sa treaca ca si ceilalti cu masinile? sau trebuia sa-i tina pe fraierii aia sa te lase sa treci ca tu deh... aveai prioritate?... fraierii nu erau in aceeasi situatie ca tine? daca dupa tine veneau alti 30 trebuia sa-i lase si pe aia sa treaca ca au prioritate si sa-i tina pe amarastenii aia care i-au lasat binevoitor loc.... atata timp cat nu respectam niste reguli elementare de bun simt si civilizatie in trafic, cum dracu sa avem pretentia ca altii sa le respecte cand e vorba de noi?.... exact caprele pe pod... :)

 

p.s.: daca era cu o mobra in loc de masina, opreai?...

 

de fiecare data cand sunt pe 2 roti, indiferent daca eram cu scoot ul sau cu mobra, las pe altii sa treaca (masina, autobuz, moto, orice...) chiar daca uneori sunt nevoit sa opresc (cateodata si pe altii in urma mea - care,culmea, nu ma claxoneaza) sa-i fac loc cuiva prin/in fata mea... si acel cineva imi multumeste frumos si trece. asa ne cultivam respectul in trafic si contribuim la civilizarea lui... :P

 

 

deci... nu era vb. de prioritate..ca o lasam sa treaca pe ea si inac 500..ca nu ma grabeam... dar in conditiie in care tineam cu in picior peste 200 de kg ( eu eram FIX in botul masinii - masina bagata pe amble benzi)..unde ai fi vrut sa ma dau..daca dadeam in fata.. o dadeam pe jos ( crede-ma ca nu merg chair de ieri..stiu despre ce vb.)...crezi ca-s vre'un (cuvant urat)..care taie fata la toti..ii las sa se bage cat vor..ATATA TIMP cat nu intra in mine sau ma pun pe mine in sutiatia mai sus descrisa...

 

nu ai fost acolo...numai vb. daca nu sti.. :)

 

numai bine

Editat de freemanf4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer... in cazuri de astea port todeauna la mine un magnet pe rezervor, un magnet care de multe ori ma razbunat, daca ceva se isca vreo faza de genu asta merg dupa masina si arunc magnetul intrun geam si am si fugit, de obicei fac asta cu numarul retractat si cu ochelarii de la casca trasi :) bafta la polutie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer... in cazuri de astea port todeauna la mine un magnet pe rezervor, un magnet care de multe ori ma razbunat, daca ceva se isca vreo faza de genu asta merg dupa masina si arunc magnetul intrun geam si am si fugit, de obicei fac asta cu numarul retractat si cu ochelarii de la casca trasi :) bafta la polutie!

 

 

multi fac asta..si NU consider ( sincer iti zic) ca fiind un lucru gresit...daca politia NU face nimic..eu raman cu alea zgariate ( sau mai rau - dupa caz)..ea a fugit se duce acasa..povesteste ca motoclist jegos nu i-a dat prioritate EI..cand eu aveam peste 150 km'h si mergeam pe o roata fara casca - cu motoreta probabil furata...saraca de ea...

 

Voi ziceti ca aici nu e jungla...tare as vrea sa stiu cand ati mers ultima oara la inmormantarea unui preten care s-a dus pe 2 roti...si mai ziceti..hai sa nu fim rai...hai sa nu fim...hai poate sa-i lasam sa mature pe jos cu noi toti...dupa care din patul de spaital..semnam o declaratie...

 

Daca merita sa-i spargem geamu i-l spargem..daca merita rupti in bateie..asta facem...dar pana la momentu ala..dam o mica declaratie

Editat de freemanf4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...