Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma mananca pe mine rau sa vin, dar scap din treaba vineri pe la 9 seara. Sa montez celalalt set de carene imi ia cam 2 ore. Dar motorul e la vanzare si am auzit(simtit pe pielea mea) ca daca freci motorul pe Amckart creezi mare panica printre cumparatori. :crack:

2 ore?dar ii faci si revizia in timpul asta?

 

deci care si cum se anunta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 ore scot daca alerg pe langa motor. Poate nu iti dai seama cate suruburi au carenele si plasticele originale. In plus se da jos si farul si se transfera pompa de benzina dintr-un rezervor in altul. Dupa ce e toata goala, da pui repede si dai jos carene de fibra, carenele OEM te freaca la timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am urmarit un gsx-r negru in jur de 12, s-a dat f curat, mi-a placut ce trase avea. :)

Din lipsa de timp am venit doar cu masina sa va urmaresc, dar am stat prea putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc si eu pe acolo azi dupa ora 14, am sunat si se intra azi toata ziua, doar ca dimienata era mai putina lume la karturi.



Fost,dat de 3 ori, nu era mare aglomeratie. A fost binisor, pun niste poze mai incolosha :)

 

Cel mai bun timp 1,20.1- cele mai multe ture 1,22- 1,23 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa permita accesul si pe ploaie, cu semnaturile pe proprie raspundere de rigoare. Ar ajuta mult la evolutie. Eu de exemplu am o frica nejustificat de mare la mers pe ploaie comparativ cu asfalt uscat.

 

Deasemenea ar fi de folos intratul pe pista cu pasager (pe uscat). Macar cand e mai liber, ca sa nu fie incomodati ceilalti rideri.

 

Toate astea in ideea ca exersand pe pista inveti sa mergi mai bine (nu tare) pe strada si poti sa abordezi orice fel de curba fara stres indiferent de vreme, "incarcatura" si obstacolele aparute :)

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa permita accesul si pe ploaie, cu semnaturile pe proprie raspundere de rigoare. Ar ajuta mult la evolutie. Eu de exemplu am o frica nejustificat de mare la mers pe ploaie comparativ cu asfalt uscat.

 

Deasemenea ar fi de folos intratul pe pista cu pasager (pe uscat). Macar cand e mai liber, ca sa nu fie incomodati ceilalti rideri.

 

Toate astea in ideea ca exersand pe pista inveti sa mergi mai bine (nu tare) pe strada si poti sa abordezi orice fel de curba fara stres indiferent de vreme, "incarcatura" si obstacolele aparute :)

Scuze, dar esti din alta lume. Pina nu-ti bagi pasagerul(a) in spital nu te lasi.

 

Tu crezi ca angajatii de acolo sint pusi sa dea toata ziua tel la 112?

 

propun introducerea pe circuit a cainilor "bagabonzi" si a taxiurilor. Obtii o pregatire premium ptr strada

Bine punctat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa permita accesul si pe ploaie, cu semnaturile pe proprie raspundere de rigoare. Ar ajuta mult la evolutie. Eu de exemplu am o frica nejustificat de mare la mers pe ploaie comparativ cu asfalt uscat.

 

Deasemenea ar fi de folos intratul pe pista cu pasager (pe uscat). Macar cand e mai liber, ca sa nu fie incomodati ceilalti rideri.

 

Toate astea in ideea ca exersand pe pista inveti sa mergi mai bine (nu tare) pe strada si poti sa abordezi orice fel de curba fara stres indiferent de vreme, "incarcatura" si obstacolele aparute :)

totusi vreau sa cred ca e o gluma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine faza cu pasagera, la Secuiesc o fi voie?Prietena mea vrea neaparat sa o dau la Secuiesc sa vada si ea cum e, de ce nu ar fi voie daca e echipata complet?

 

Am vazut filmulete in care diversi au plimbat pasagere pe la circuite, la Amckart si Secuiesc sigur nu e voie?

 

 

 

 

 

post-7144-0-03816800-1401087753_thumb.jpg

post-7144-0-13005300-1401087774_thumb.jpg

post-7144-0-67483100-1401087798_thumb.jpg

post-7144-0-27580300-1401087828_thumb.jpg

post-7144-0-56223500-1401087847_thumb.jpg

post-7144-0-73192200-1401087864_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers pe Secuiesc o tura cu pasager, la prima ora cand era gol, dar cu 30 la ora :) Dar nu mi s-a parut nici o diferenta fata de sosea, pentru ca oricum nu m-as da tare cu pasager.

 

Legat de ploaie: chiar ma tenteaza sa incerc o tura pe ud, daca o iei progresiv nu cred ca are ce sa se intample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binisor, ce gume ai?

Daca nu eram plecat din buc, veneam si eu. Cati ati fost?

Am GP Racer 211 pe fata si SportSmart1 pe spate. La prima sesiune vreo 7-8, apoi cred ca 5, la ultima tura 3.

 

La a doua tura am mers dupa 2 baieti care mergeau un pic mai incet decat mine, in 15 minute mi-a fost imposibil sa-i depasesc in siguranta (in capul meu), diferenta era ca eu mergeam cam 1,20 si ei cam 1,23. Dar nu sunt obisnuit sa se miste cum vrea el in fata mea si sa nu tina cont de mine, asa ca pana la urma am ramas acolo ca nu aveam chef de mixat culori de carene desi am avut muuuulte ocazii de a depasi. A fost un exercitiu interesant, desi frustrant...

 

Apoi am zis ia sa trag eu un pic mai tare, aiurea, doar am mers mai putin fluid si din balbaieli am ajuns tot la 1,20.

I need coaching! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...