Sari la conținut

Motociclist Vs Biciclist


mangusta
 Share

Postări Recomandate

Am gasit acum pe situl antenei stirea: http://www.antena1.ro/index.php?page=news&...p;currentPage=1

 

2008-07-02

Un om a murit azi dimineata, dupa ce a fost spulberat de o motocicleta pe drumul dintre Brasov si Zarnesti. Barbatul mergea cu bicicleta pe marginea drumului, cand a fost lovit in plin de un bolid pe doua roti, scapat de sub control. Se pare ca motociclistul intrase in depasire, desi masina din fata lui facea aceeasi manevra. In urma impactului, atat biciclistul, cat si conducatorul motorului au fost transportati la spital, dar primul dintre ei a murit in drum spre unitatea medicala. Motociclistul este anchetat acum pentru ucidere din culpa. "Antena 1"

:bigstar: :crack:

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper, pentru linistea noastra, sa aiba permis valabil categoria A ... :bigstar: Casca am vazut ca avea... :crack:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat ca iti pui intrebari de genul avea permis, avea casca, si nu-ti pui intrebarea fireasca: oare nu a omorat un om nevinovat?

Penibil!

 

Nu ai inteles:tocmai din motivul asta ma intrebam daca are permis valabil pentru motocicleta!Pentru ca a omorat un om nevinovat!Iar daca nu are permis, toata media se va napusti asupra noastra, a motociclistilor!Sper ca macar permis sa aiba, pentru ca rusinea sa nu se rasfranga asupra tuturor motociclistilor.Sper ca m-am facut inteles de data asta!Iar pentru ce a facut, nu are decat sa plateasca!Treaba lui!Noroc pe teava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai credeti tot ce scriu astia la stiri. Motociclistul se afla deja in depasire cand autoturismul a intrat in depasire si l-a impins pe motociclist in biciclist. Motociclistul nu are nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca autoturismul " l-a impins" pt ca nu s-a asigurat ca era in depasire, va pati ceva ??? Evident nu, ca nu se mentioneaza nimic.

De aia se intampla atatea, ca "autorul moral" nu e prins in lege.

Daca auto a iesit aiurea, poarta toata responsabilitatea, moto in cazul asta a actionat instinctiv, sa degajeze astfel incat sa nu il ai auto pe sus si din pacate, l-a acostat pe biciclist.

Astea ne sunt legile si vom mai auzi de paradoxuri din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii care poseda ceva materie cenusie nu vor cataloga o intreaga categorie de oameni pe seama unui teribilist. Imi pare rau ptr atitudinea de mai devreme atunci :bigstar:

ai sa fii uimit de cum gandesc masele ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fel de jurnalisti sunt aia frate??? de ce deformeaza realitatea???

 

Parca nu se stie, ca spun si scriu numa ce vor ei si pot modifica orice stire, sa iasa cum vor ei, oricum mie mi se pare ca massmedia e impotriva motociclistilor... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem noi vazuti ca aia satanisti violatori de babe la semafor? Suntem. Pai si atunci cum vrei ca un ca ca nar de reporter de la antena sau prosttv sa spuna ca vinovat a fost soferul conservei?? Daca face asta, stirea lui nu ar mai fi interesanta, nu ar mai avea ce sa comenteze babele la coltul blocului...

 

Altfel, acel "extraordinar" reporter a intrebat baba care l-a vazut pe satanist venind cu 2500 kmph cum trece pe langa masina care se afla deja in depasire cu 50 kmph, a crezut-o, si ne-a spus si noua barfa de pe uliță.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

sa intelegem de aici ca vinovatul e soferul si el va fi cercetat....Oricum eu nu inteleg de ce handicapata aia prezina stirile la Antena1. Aia nu e in stare sa citeasca o stire cum trebuie (my2 cents).

Editat de Damutz20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

DA, Bravo lor in sfarsit au zis si ei o stire calumea :bigstar: , stirile de la antena si pro ar trebuie interizise!!!

 

Bine ca pana la urma e cercetat adevaratul vinovat, soferul masinii, acum sa speram ca va fi si sanctionat cum trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....stirile de la antena si pro ar trebuie interizise!!!

 

Bine ca pana la urma e cercetat adevaratul vinovat, soferul masinii, acum sa speram ca va fi si sanctionat cum trebuie!

 

La antena, de partea noastra este Adelin Petrisor!E motociclist si ne-a luat partea de multe ori!A transmis live de la intalnirile de la ARC, pledand pentru o conduita preventiva in trafic din partea soferilor!

 

Asa cum zicea cineva mai sus, nu ii putem baga pe toti stiristii in aceeasi oala!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine soferii ma ignora la depasiri si cand vin pe contrasens, iar faze de genul eu semnalizez de cateva secunde si cand dau sa depasesc se baga si bou pe contrasens am vazut destule (si mi s-au inmuiat picioarele dupa fiecare - si totodata m-am simtit din ce in ce mai scarbit si mai revoltat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, Bravo lor in sfarsit au zis si ei o stire calumea :bigstar: , stirile de la antena si pro ar trebuie interizise!!!

 

Bine ca pana la urma e cercetat adevaratul vinovat, soferul masinii, acum sa speram ca va fi si sanctionat cum trebuie!

Din pacate, daca autovehicolul vinovat nu are nici cea mai mica zgarietura, scapa la fel de (cuvant urat) in "inocenta" cu care a comis-o.

Antena si Pro.... ha! Nici nu au habar de citirea si interpretarea prompterelor... de acolo atata dezinformare si tragedie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...