Sari la conținut

Scuter Vs Stalp


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva minute m`a anuntat fratele meu ca un scuterist ce l`a depasit cu cateva momente inainte a intrat intr`un stalp in comuna floresti , la intersectia cu tauti . Din cate am inteles era intins pe jos si ii curgea sange f tare , atunci a ajuns salvarea asa ca nu a apucat sa `i acorde ajutor , din cate am inteles 90% sanse sa fi murit . Stie cineva mai multe detalii? daca mai aflu ceva revin cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Scuter avem... viteza foarte posibil sa avem si d-aia.... rezultatul e deja o obisnuinta... nu ma hazardez asa ca astept mai multe detalii despre incident sa imi expun parerea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu detalii , stalpul era dupa o trecere de pietoni , singura explicatie ar fi ca a ferit ceva de pe trecere si s`a pierdut si a luat stalpu in plin , un nenorocit de stalp pt reclama . Era un pusti 16-18 ani pe acolo era varsta lui si se pare ca a decedat in urma impactului .casca care o avea era una chinezeasca , s`a facut tandari si gata a fost, alta protectie nu avea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu detalii , stalpul era dupa o trecere de pietoni , singura explicatie ar fi ca a ferit ceva de pe trecere si s`a pierdut si a luat stalpu in plin , un nenorocit de stalp pt reclama . Era un pusti 16-18 ani pe acolo era varsta lui si se pare ca a decedat in urma impactului .casca care o avea era una chinezeasca , s`a facut tandari si gata a fost, alta protectie nu avea .

 

Da` dc sa evite pe cineva sau ceva pe trecerea de pietoni?? Huh?? `tui mama ei de legislatie rutiera ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-a luat cu el pietonu nevinovat...

 

 

si casca chinezeasca chiar e buna pt cules mure...

 

dumnezeu sa-l odihneasca...

 

mai bine astia de nu poarta castile scumpe decat pe post de cosulet, la brat, le dau alora cu chinezarii, la schimb, ca tot la fel arata cosuletu

 

PS: acum sa fim seriosi....e totusi de apreciat atitudinea scuteristului care a preferat sa se infiga in stalp si nu in pietoni...a luat o decizie in care poate a facut schimb de vieti...a gresit, dar cred ca merita apreciat pt decizia de a evita pietonii, intrand in stalp...

 

a platit cu viata pt greseala de a nu incetini la trecere

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acum 2 ore un scuterist care mergea in fata mea a luat o pata de ulei in curba si s-a invartit cu scuterul 180 de grade dupa care s-a varsat. Viteza foarte mica, scuteristul in tricou, a scapat fara nici o zgarietura, cu o sperietura cat casa. S-a ridicat de pe jos, si-a facut vreo 3 cruci si incerca sa ridice scuterul de jos. Nu putea, asa de tare ii tremurau mainile si picioarele. Asta a avut bafta. Oricum mergea incet si corect omul ca am stat in spatele lui vreun kilometru.

 

Unii chiar au bulan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii chiar au bulan.

nu cred....tind sa cred ca unii chiar merg ok :blbl: daca avea el delimitarile date jos, neoane, si ciunga, si mergea cu 100, crezi ca mai avea bulan? :burnout: avea casca?sau aia era la cules de...mure? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acum 2 ore un scuterist care mergea in fata mea a luat o pata de ulei in curba si s-a invartit cu scuterul 180 de grade dupa care s-a varsat. Viteza foarte mica, scuteristul in tricou, a scapat fara nici o zgarietura, cu o sperietura cat casa. S-a ridicat de pe jos, si-a facut vreo 3 cruci si incerca sa ridice scuterul de jos. Nu putea, asa de tare ii tremurau mainile si picioarele. Asta a avut bafta. Oricum mergea incet si corect omul ca am stat in spatele lui vreun kilometru.

 

Unii chiar au bulan.

petele de ulei se vad pe asfalt. e diferenta de culoare. de unde sa stie saracu scuterist ca in curba sa mearga pe trasa pe care circula si cauciucul masinii, nu baia de ulei...probabil canta ceva de guta la casetu' de pe scuter...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petele de ulei se vad pe asfalt. e diferenta de culoare. de unde sa stie saracu scuterist ca in curba sa mearga pe trasa pe care circula si cauciucul masinii, nu baia de ulei...probabil canta ceva de guta la casetu' de pe scuter...

 

Scuza-mi jignirea gratuita, dar ai o conceptie de tzaran prost. Oricine are scuter e manelist? Omul poate nu stia cum se merge in curba, poate avea scuter de putin timp sau mai stiu eu ce. Initiatorul topicului a zis ca mergea regulamentar. Daca nu mai faceai pe vreunu manelist azi, nu dormeai bine? Eu nu, daca nu ma luam de vreun coclit azi nu ma simteam bine.

 

Sa ne-auzim de bine si sper ca baiatul sa fi inteles ceva din accident. Bine ar fi fost sa se fi julit, sa vada cat de important e echipamentul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acum 2 ore un scuterist care mergea in fata mea a luat o pata de ulei in curba si s-a invartit cu scuterul 180 de grade dupa care s-a varsat. Viteza foarte mica, scuteristul in tricou, a scapat fara nici o zgarietura, cu o sperietura cat casa. S-a ridicat de pe jos, si-a facut vreo 3 cruci si incerca sa ridice scuterul de jos. Nu putea, asa de tare ii tremurau mainile si picioarele. Asta a avut bafta. Oricum mergea incet si corect omul ca am stat in spatele lui vreun kilometru.

 

Unii chiar au bulan.

 

Nu ... e vb tot de selectia aia ... Barbosu` e sus si vede tot!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-mi jignirea gratuita, dar ai o conceptie de tzaran prost. Oricine are scuter e manelist? Omul poate nu stia cum se merge in curba, poate avea scuter de putin timp sau mai stiu eu ce. Initiatorul topicului a zis ca mergea regulamentar. Daca nu mai faceai pe vreunu manelist azi, nu dormeai bine? Eu nu, daca nu ma luam de vreun coclit azi nu ma simteam bine.

 

Sa ne-auzim de bine si sper ca baiatul sa fi inteles ceva din accident. Bine ar fi fost sa se fi julit, sa vada cat de important e echipamentul...

 

te simti?

 

ce poza misto ai la avatar. se potriveste culturii tale. de porumb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petele de ulei se vad pe asfalt. e diferenta de culoare. de unde sa stie saracu scuterist ca in curba sa mearga pe trasa pe care circula si cauciucul masinii, nu baia de ulei...probabil canta ceva de guta la casetu' de pe scuter...

 

te contrazic si eu la faza asta. dupa aproape 2000 de km pe scuter, inca mai am probleme in abordarea anumitor curbe si cu siguranta nu iau nici o curba exact pe trasa cauciucurilor masinilor (fie ca e vorba de interiorul sau exteriorul curbei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acum 2 ore un scuterist care mergea in fata mea a luat o pata de ulei in curba si s-a invartit cu scuterul 180 de grade dupa care s-a varsat. Viteza foarte mica, scuteristul in tricou, a scapat fara nici o zgarietura, cu o sperietura cat casa. S-a ridicat de pe jos, si-a facut vreo 3 cruci si incerca sa ridice scuterul de jos. Nu putea, asa de tare ii tremurau mainile si picioarele. Asta a avut bafta. Oricum mergea incet si corect omul ca am stat in spatele lui vreun kilometru.

 

Unii chiar au bulan.

 

Exact acelasi lucru am patit si eu Sambata...Numai ca nu era vorba la mine despre o pata de ulei,ci despre un drum de munte si cu serpentine,unde nisipul intr-o curba era pana la jumatea benzi...find cu un scuter nou,250 km parcursi experienta 0 pe asa ceva....nu mai vorbim de varsta de 15 ani :burnout: .....am facut acelasi scenariu,dar cu ceva julituri...scuter nu a patin nimic decat o mica zgarietura care abia se vede....si maneta de frana rupta...am scapat ieftin amandoi...purtam decat casca...si pot marturisi ca pana acum nu prea o purtam ca ziceam ca nu prea isi are rostu...dar cand am vazut zonele une ma puteam accidenta daca nu o purtam,am aflat rostul ei....scuteru nu avea nici prima revizie :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SirG3G3 , vezi ca esti tanar si e usor sa uiti prin ce ai trecut sau sa tratezi cu usurinta si sa zici ca ai trecut printr-o faza nasoala, deci acum stii ca nu are ce sa ti se intample daca ai casca si atat. Sper sa inveti cat mai multe din patanie si nu numai sa ai casca tot timpul ci si sa fii atent si sa conduci preventiv (vai de capu meu , am ajuns sa vorbesc ca un gabor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te simti?

 

ce poza misto ai la avatar. se potriveste culturii tale. de porumb...

 

Mie-mi place poza. :burnout:

 

@SirG3G3 - nu sari in sus, dar la 15 ani, lasa jungla asfaltica si treci si bate o minge pe maidan. Ai tot timpul dupaia sa te sicanezi cu colegii participanti la trafic dupa ce ai o scoala (auto), un permis, un ceva acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petele de ulei se vad pe asfalt. e diferenta de culoare. de unde sa stie saracu scuterist ca in curba sa mearga pe trasa pe care circula si cauciucul masinii, nu baia de ulei...probabil canta ceva de guta la casetu' de pe scuter...

:burnout: Ai prejudecati? Sau esti doar ipocrit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce plm ma intereseaza pe mine ca un scuterist a avut accident?

 

Aici e scuterism.ro?

 

asa asa bravo prietene!!!!!!

 

sa citeasca si putzoaica de scuterista cu kimco sau ce dracu de chinezism are prin sura la bunica...

sa-si puna poza cu bicicleta daca din aia conduce si sa lase pe altii care au habar de ce se intampla pe sosele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...