Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca s-a mai pus, imi cer scuze, eu abia in seara asta l-am vazut.

Bun, bun si iarasi foarte bun

The invisible guest:

http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=nv_sr_1

Vezi si el cuerpo ( the body) tot de acelasi regizor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva bun de razboi a mai aparut? Am mai cautat pe imdb si goagal, dar n-am mai gasit... poate ceva mai underground?

Cred ca trebuie sa apara Dunkirk ala...la care sunt pareri impartite...nu l-am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Văzut astăzi Atomic Blonde și plăcut mult de tot.

Acțiune, spionaj, nov-dec 1989, Berlin, jucat f bine, destul de aproape de realitate pt un film american + efecte și stil de filmare f fain. Aa, și sa nu uit soundtrackul.

 

După ce am revizuit lista de 10 filme de pe tableta, m-am băgat sa îl vad a doua oara, ca să înțeleg și mai bine toate intrigile.

Plăcut și recomand maxim amatorilor de gen.

 

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Locke 2013 - un film pe care l-am ratat la vremea lui. Tom Hardy.

http://www.imdb.com/title/tt2692904/

 

Recomand si eu. Maxim. Mai pe monolog, artistic, suspans si teme de oameni mari (job, responsabilitati, familie), dar "misto". Cum sa faci un film de milioane cu o masina, o idee geniala si un actor bun. Plus poate niste taxe de filmare pe niste ring road-uri.

 

 

Tot din categoria asta cu dileme de oameni mari (aia care la 11 nu ies in club ci se intorc acasa, ca in reclama de la Schweppes) - Shame cu Fassbender. Mai vechi ce-i drept, dar nu f cunoscut, din cauza asta il amintesc aici

 

Si ca sa iesim din sfera seriosului, respectiv sa revenim in cea a popcornului cu miros de muschi si praf de pusca

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locke este un film tare, cand l-am recomandat pe aici pe unii ii lua somnul la el :-))))

Asa pare, eu inca nu l-am vazut dar sunt sigur ca o sa fie bun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.imdb.com/title/tt1934205/

Ce que le jour doit à la nuit 2012 drama, romance si niscai istorie. fain!


» Post actualizat in 25 Nov 2017 20:45

Ce que le jour doit à la nuit 2012 drama, romance si niscai istorie. fain!


» Post actualizat in 26 Nov 2017 21:16

The.Promise.2016

http://www.imdb.com/title/tt4776998/

tot drama romantica. mai putin romantica, dar mai dramatica. si cu ceva mai multa istorie. daca filmul frantuzesc de mai sus contine o parte din istoria algeriei ocupata de frantuji, asta e despre armenii asupriti de turci. mai precis macelariti.

ce drama continua au trait popoarele georgiei, armeniei, azerbaijanului... au fost mereu intre cotropitoarele si acaparatoarele turcia si rusia. ma mir ca mai exista...


» Post actualizat in 26 Nov 2017 21:21

Locke este un film tare, cand l-am recomandat pe aici pe unii ii lua somnul la el :-))))

filmele A24 sunt putin diferite. in general pierd bani. se investeste mai mult decat se castiga. locke e una din exceptii


» Post actualizat in 26 Nov 2017 21:22

https://en.wikipedia.org/wiki/A24_(company)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Tentativa de uitat la American Assassin azi dimineață. După 30 de min am cedat. Atât de plin de clișee încât riști sa o dai în pareza.

Numai dacă aveți chef de făcut mișto cu prietenii și aveți deja berea și popcornul în casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin



- Billy Elliot, cred ca l-am revazut a treia oara, o nebunie de film, frumos si sensibil ca o fata de la tara, rumeioara in obraji de emotiile maritisului. Recomand!
- The Hitman's Bodyguard, nu am rezistat decat vreo 20 minute, pana a inceput sa-mi creasca glicemia de la camionul rasturnat cu poante rasuflate chiar in batatura mea. Evitati!
- Tulip Fever, un exemplu de lucru care pare promitator si se termina prost, ca un preludiu lung pe care constati ca l-ai facut degeaba doar pentru ca ti-ai amintit ca ai chiria neplatita de 5 luni chiar in momentul ala! Recomand doar pentru decoruri, finalul este mai rasuflat ca o sticla cu apa gazoasa Perrier lasata o juma de ora fara dop!

- Wind River, credibil si realist, asa cum ar trebui sa arate politicienii worldwide. Recomand.

- The Wizard of Lies, despre escrocheriile lui Bernie Madoff, jucat bine de catre Robert de Niro. Filmul este ca un meci in care joaca fcsb, nici nu mori daca-l scapi, nici nu traiesti (mai bine) daca-l vezi.

- All Eyez on me, viata lui 2Pac ShaKur, interesant..

 

Tentativa de uitat la American Assassin azi dimineață. După 30 de min am cedat. Atât de plin de clișee încât riști sa o dai în pareza.

Daca-ti spun ca am pierdut aproape o noapte ca sa vad tembelismul asta o sa spui ca m-am tampit! Cert este ca nu esti departe de adevar, fiecare mai are cate o pierdere de ratiune dn cand in cand!. Nici nu citisem review ul tau pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...