Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Am vazut "Moonlight" si am mixed-feelings despre el. Mi-a placut si nu mi-a placut.. un lucru e clar, transmite emotia bine de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut si eu "Life" saptamana asta la cinema. Nu pot sa zic ca m-a impresionat, slabut, scurt, previzibil cap-coada din punctul meu de vedere. In schimb in materie de horror, astept IT, am vazut trailerul si pare promitator.

Am reusit sa vad si "Nocturnal animals" in weekend, mi-a placut, recomand. Acum urmeaza "Silence", cel mai probabil in weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe DVD/Bluray apare abia in iulie http://www.dvdsreleasedates.com/movies/8024/t2-trainspotting deci n-ai cum sa-l gasesti decit cam, daca suporti sa te uiti la asa calitate.

In prima faza m-as uita la orice calitate,doar sa vad ce e de capul lui.

Il are careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu "Life" saptamana asta la cinema. Nu pot sa zic ca m-a impresionat, slabut, scurt, previzibil cap-coada din punctul meu de vedere. In schimb in materie de horror, astept IT, am vazut trailerul si pare promitator.

Am reusit sa vad si "Nocturnal animals" in weekend, mi-a placut, recomand. Acum urmeaza "Silence", cel mai probabil in weekend.

 

I-am dat 7 cu indulgenta ... ideea e faina, desi nu e originala, actorii cunoscuti si efectele speciale bune. In schimb actorii mi s-a parut ca sunt acolo doar pentru salariu, extraterestrul cam fara sens si regia cam anapoda. Am citit ca rolul principal a fost oferit lui Reynolds initial, dar a preferat o pare mai scurta ca sa stea casa cu nevasta ... (bravo lui de altfel).

 

 

Am vazut si Split, destul de ok dar cam SF pe alocuri. 7/10

 

 

Desi nu e sectiunea de seriale TV, va recomand Into the Badlands. Serial de actiune fara mari pretentii, dar e distractiv si bine structurat. Luptele au coregrafie faina.

 

 

Si preferata mea in actiune :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu egaleaza nimic Alien, am revazut seria recent, capodopera!

Corect! Si eu astept continuare..

 

Split nu.i rau..Prestatia lui McAvoy deosebita.Io.s fan Shyamalan.Evident de la Al 6- lea simt..

Kathy Bates a jucat si.n Misery tot dupa Stephen King.Aici a luat Oscarul..Grozava actrita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trailerul ,personal,nu m-a convins si daca nu o face el..

Personal, nu prea ma uit la trailere, eram curios de cineva care a fost sa-l vada in cinema.

 

Referitor la seriale, a reinceput Prison Break saptamana trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a inceput seria 3 la 'Better call Saul'. super serial.

http://www.imdb.com/title/tt3032476/


» Post actualizat in 11 Apr 2017 19:54

tot in ideea asta, va recomand seria Prime suspect cu Hellen Mirren

in aceasi idee, recomand 70 episoade de .. :)

http://www.imdb.com/title/tt0094525/

 

super serie, inveti si cei 7ani de acasa printre picaturi. Super serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Articol pe net - 44 de filme romanesti de dupa 1990 care merita vazute.

Cum bifasem 2 sau 3 din toata lista, m-am apucat de experimentul asta, ca sa fiu sigur ca nu am pierdut nimic relevant pana acum.

 

Azi noapte a fost de pomina. Sau de pomana. Acelasi lucru. Cu chiu, cu vai, dupa vreo 3 ore, am reusit sa parcurg "Toata lumea din familia noastra". De cateva ori, m-am surprins deschizand netul si navigand tralala, in timp ce filmul rula in fundal.

Atat de bine jucau oamenii, ca era totuna daca ma uitam la el sau doar il ascultam :)). Mai un "pause", mai o plimbare prin casa, din astea.

Cand vad "centrul national al cinematografiei" in generic deja stiu ce urmeaza.

Habar nu aveam ca cineva poate fi atat de neinspirat incat, in 2012, sa mai distribuie in productii cinematografice penibili gen Stela si Arsinel. Dumnezeule, este ceva de speriat cat de prost poate sa joace omul.

 

"Dupa dealuri" a trebuit sa il abandonez pe la jumatate, dar asta, recunosc, din cauza depresiei cu care vine la pachet subiectul.

Daca trec si de "Moartea domnului Lazarescu" si supravietuiesc, este bine.

Din lista cu filmele vietii , Crulic este altcumva. Dar aceeasi atmosfera de ai zice ca suntem cea mai depresiva natiune din lume.

Am ramas macar cu un zambet haios dupa "Undeva la Palilula", desi sunt 1000% sigur ca suprarealismul aferent nu va placea (foarte) multora.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Asa este, in cazul in care aleg sa ma uit la filme romanesti o fac văzând ceva usor, istorice gen Nicolaescu sau Pistruiatul, restul ma deprima teribil! Exact ca si cum as citi o carte grea, la cat stres si oboseala avem in noi, prefer o lectura usoara, plăcuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

La mine Nicolaescu este aproape cap de lista in clasamentul k... idiosi, in echipa cu Florin Piersic, penibilul ala de Covaci si alte nonvalori din astea asa zis identitare. Mi se par cele mai mari tristeti imbratisate vreodata ca valori de poporul asta.

Unii dintre ei viermi imbuibati ai sistemului, pe care l-au tradat cu prima ocazie. Vezi Nicolaescu si nu pot sa imi scot din cap emisiunea de acum cativa ani de la A3 in care incercau sa il scoata ai lui basma curata pe Piersic, cum ca el nu a fost turnator la Securitate. Niste carpe umane. Slinoase si mucegaite. Motiv pentru care aproape nu pot sa ma mai uit la nimic cu ei, indiferent ca este film sau interviu (meaning creatie vs realitate).

 

M-am uitat la Oglinda – începutul adevărului (Nicolaescu, 1993) din lista anterior pomenita.

Fereasca-ma sfintii, chin si jale sa il duc pana la capat. Propaganda ieftina. Ma intreb cine o fi platit pentru ea de data asta.

 

Sper sa nu te superi. Nu am postat la contra.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Păi cum sa ma supăr, este evident că fiecare individ are gusturile lui! Eu nu m.am uitat niciodată la un film judecând după cine il regizeaza, ce pacate are etc. Mă uit si daca imi place si ma destinde este ok. Pana la urma te uiti la un film sau citesti o carte tocmai in ideea de relaxare, nu încrîncenare, sa te incarci negativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...