Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Am vazut primele 2 sezoane din The Killing (varianta americana). Incepe bine, actori OK dar in sezonul 2 o da intr-o tocanita trasa de par. Probabil n-o sa mai vad si sezoanele 3 si 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

apropo de note mari pe imdb si nejustificate

am fost ieri la Jhon wick 2

sare prin somn rau filmu asta...

primul mi-a placut si vazand nota(8 pe imdb) de la 2 am zis ca s-a reinventat keanu

nu vreau sa fac spoiler, da creca in rambo 3 si 4 (la un loc) au fost omorati mai putini oameni ca in filmul asta

ca vorbeai de filme coreene, mie mi-au placut astea:

http://www.imdb.com/title/tt2625030/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt1190539/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt0353969/?ref_=tt_rec_tt

Eu am vazut recent John Wick1, cred ca la TV - ProTV si mi s-a parut o prostie fara margini.

 

Perfetti sconosciutti, un film italian absolut superb, da clasa multora din ce am vazut in ultimii ani!

Manchester by the sea, o labareala de film lung si fara nicio idee clara, cu un actor principal jalnic, cu aceeasi figura tampa, indiferent de situatie.

Nocturnal animals, film psihologic, dar la final nu intelegi nimic, nici ce se vrea, nici cine sufera dupa cine.

Hacksaw ridge, in afara faptei de eroism dupa care s-a facut, filmul este un amalgam intins pe 2 ceasuri, in care nu vezi decat scene de razboi duse la extrem, in stilul regizorului. Actor principal ales prost, aceeasi figura tampa si pierduta. Notele primite pe site-uri sunt naucitoare, 9.4 pentru un film plat ca fundul unei invatatoare ramase fata batrana la tara.

The tiger: an old hunter's tale, al doilea film coreean pe care il vad, o prostie de film la care s-ar plictisi si fi-miu, care are 10 ani! Chiar nu stiu ce dracu a fost in capul meu de am asteptat sa vad genericul de final! Aceeasi nota mare, 7.5, stau si ma intreb daca eu mi-am pierdut simturile si imbatranesc, sau multi sunt de-a dreptul paraleli cu ce inseamna film.

Alone in Berlin, un film bun, realist si trist, despre niste vremuri odioase, sub un regim criminal.

Operation Chromite, film de razboi facut dupa un fapt real, dar in care nu vezi nimic special, imi aduce aminte de celebrele filme rusesti heirupiste, facute de Mosfilm!

The light between oceans, un film de dragoste si o drama, interesant, bun de vazut, desi ideea este trasa de par.

Deepwater Horizon, interesant de vazut doar prin prisma faptului ca este facut dupa un fapt real.

Inferno, prostie fara sens, cu Tom Hanks in rol principal!

 

Hahaha - imi plac review-urile tale.

Manchester by the sea nu-i ala care a luat Oscar pt best actor?? (nu l-am vazut).

 

Din ce-a fost la Oscar l-am vazut pe cel al lui Denzel, "Fences" si... nu stiu ce sa zic, interpretarea si jocul actorilor e foarte bun, insa povestea in sine e de cacao iar filmul este lungit extrem fara motiv pana la agonie iar monologurile lui Denzel sunt asa lungi de astepti sa se termine dracu' odata, we got the point!!! E ca o piesa de teatru, cred ca singurele cadtre care nu-s acasa la ei ori in curte sunt la inceput cand merge el pe masina de gunoi.

 

La "La la Land" mi-e si groaza sa ma uit... urasc musical-urile.

 

Vazut aseara film bun "Un om pe nume Ove" - suedez, unknown.. fara oscar, fara nic. :D

 

Am vazut la cinema 4DX "Kong - skull island" sau cum se cheama, interesant, actiune cat cuprinde, pe mine m-a impresionat ca a fost primul film 4DX si primul la cinema dupa 3-4 ani. :D

M-a enervat o faza in film de o prostie crasa: ea (care e fotografa de meserie) e cu aparatul foto pus in trepied spre insula cu cerul instelat si-i spune lui: "I am trying to take a long exposure picture but I am missing the flash, my flash broke" .. :wacko: - wtf is this?? In toata armata aia de tehnicieni care au produs filmul nu au gasit pe nimeni sa le zica ca asta e o ineptie?

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut recent John Wick1, cred ca la TV - ProTV si mi s-a parut o prostie fara margini.

Asta e cunoscut sub numele de efectul Keanu Reeves: s-a observat ca daca joaca intr-un film, filmul ala e prost.

e cu aparatul foto pus in trepied spre insula cu cerul instelat si-i spune lui: "I am trying to take a long exposure picture but I am missing the flash, my flash broke" .. :wacko: - wtf is this?? In toata armata aia de tehnicieni care au produs filmul nu au gasit pe nimeni sa le zica ca asta e o ineptie?

Pai de motoarele mono sau bicilindru care suna toate a 4L in filme ce zici?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pai de motoarele mono sau bicilindru care suna toate a 4L in filme ce zici?

Corect.Mi-a "placut" sunetul de 4 l in filmul Moneytrain,din 1996,la SuperTenere-ul de sapte juma' calarit de Wespey Snipes.

Pfff...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

M-a enervat o faza in film de o prostie crasa: ea (care e fotografa de meserie) e cu aparatul foto pus in trepied spre insula cu cerul instelat si-i spune lui: "I am trying to take a long exposure picture but I am missing the flash, my flash broke" .. :wacko: - wtf is this?? In toata armata aia de tehnicieni care au produs filmul nu au gasit pe nimeni sa le zica ca asta e o ineptie?

Vezi ca era vorba de lanterna (in engleza se mai practica folosirea termenului) si tipul o ajuta cu lumina brichetei, iar tipa isi ajusteaza setarile aparatului....

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi-a placut si mie :)

 

Nu stiu ce sa zic, dar eu de cand am vazut The great... parca nu imi mai priesc ostășeștile americane (in general, ca aici e vorba de evrei). Nu ca m-am indoctrinat dupa ce am vazut filmul ala, ca au niste faze unde bat putin campii, insa... e un film care pune lucrurile in alta perspectiva, te face sa te mai gandesti un pic. Asa incat, pe urma, incerci sa te uiti la Hacksaw Ridge, dar nu mai vezi decat Hollywood, nicidecum "a true story".

 

:)

Editat de Latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mare parte din el, nu am apucat inca sa-l termin... e ok, prezinta lucrurile din alta perspectiva, lucruri noi, unele neprezentate in trecut, dar... e clar partinitor, dupa vreo ora iti dai seama ca e de partea nemtilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok, prezinta lucrurile din alta perspectiva, lucruri noi, unele neprezentate in trecut.

 

Asta zic.

Nu inseamna ca daca l-am vazut, acum mi se pare Adolf bun de sanctificat. :) Dar sint niste chestii spuse bine pe care dupa ce le afli iti cam vine sa arati cu degetul.

Oricum, de la un moment dat si eu l-am vazut mai greu.

» Post actualizat in 15 Mar 2017 15:54

e clar partinitor

 

Clar. Ca si in cazul celor facute de altii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La "cele facute de altii" mi se pare mult mai evident si cu mai multe denaturari si exagerari. Imi place documentarul asta, o sa imi fac timp (na, ca acum nu mai am deloc) sa-l vad pana la capat, dar nu e de luat ca adevar absolut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca era vorba de lanterna (in engleza se mai practica folosirea termenului) si tipul o ajuta cu lumina brichetei, iar tipa isi ajusteaza setarile aparatului....

Corect, daca e asa si e vorba de flashlight.. atunci it makes sense. Tenc you for ixplaining!

Probabil au tradus gresit ca parca eu am citit "blitzul".. iar mintea a asociat imediat cu ce a auzit.

Stiam ca flash/flashlight e lanterna. :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, daca e asa si e vorba de flashlight.. atunci it makes sense. Tenc you for ixplaining!

Probabil au tradus gresit ca parca eu am citit "blitzul".. iar mintea a asociat imediat cu ce a auzit.

Stiam ca flash/flashlight e lanterna. :mellow:

Si eu am crezut ca se abereaza tipa, dar am revazut faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dintr-o mare de tampenii, doua filme vazute recent m-au incantat:

-Hidden Figures, un film foarte bun, despre o perioada tulbure, rasismul american. Remarc interpretarea foarte buna a celor trei actrite de culoare, filmul este unul delicios datorita lor, desi subiectul, cum spuneam, este sensibil.

-Miss Sloane, o interpretare foarte buna a unei actrite care la inceput nu-mi spunea nimic, dar care imi place din ce in ce mai mult! Foarte misto jucat, tipa este si foarte sexy in rolul asta, costumata office!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut T2 Trainspotting. Acceptabil, mai ales ca am plecat de acasa cu gindul ca o sa fiu complet dezamagit.

Il are careva dat jos?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-o mare de tampenii, doua filme vazute recent m-au incantat:

-Hidden Figures, un film foarte bun, despre o perioada tulbure, rasismul american. Remarc interpretarea foarte buna a celor trei actrite de culoare, filmul este unul delicios datorita lor, desi subiectul, cum spuneam, este sensibil.

-Miss Sloane, o interpretare foarte buna a unei actrite care la inceput nu-mi spunea nimic, dar care imi place din ce in ce mai mult! Foarte misto jucat, tipa este si foarte sexy in rolul asta, costumata office!

 

+1 pentru Miss Sloane; era tare daca era dupa un caz real :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe DVD/Bluray apare abia in iulie http://www.dvdsreleasedates.com/movies/8024/t2-trainspotting deci n-ai cum sa-l gasesti decit cam, daca suporti sa te uiti la asa calitate.

Nu-i obligatoriu, exista copii pe Dividiu care se trimit la diverse comisii sau organizatii sau sponsori inainte de release-ul oficial care pot scapa pe mainile cui nu trebe.. deci si la noi. Am vazut cazuri de-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe asta de unde il luam si noi? :)

 

http://www.imdb.com/title/tt5813916/?ref_=adv_li_tt

 

 

LE: Scuze pt deranj, e pe Filelist @1080p: "Dag 2".


» Post actualizat in 30 Mar 2017 15:03

L-am terminat de vazut pe asta: http://www.imdb.com/title/tt4901306/

Cred ca merita nota mai mare. :)

Editat de Latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...