Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

I Spit on Your Grave (2010): WTF?



The East (2013): prezinta un razboi ecologisti-corporatii putin cunoscut publicului, scenariu decent, actori okish, regie ok.

 

PS: oricum pare de cct dupa nota.

 

In functie de IQ-ul cititorului, la comedii poate fi irelevanta nota IMDb, pentru ca fiecare da dupa cat il duce intelectul. La drame exista nuante de gri, pe cand la comedii e alb-negru, ori IQ-ul tau trece de limita minima necesara intelegerii glumei, si-i dai o nota buna, ori nu trece si pleci plictisit acasa. Sau invers, un IQ peste medie poate fi foarte deranjat de glumele cu fluide sau zgomote corporale, pe cand IQ-ul sub medie le savureaza la orice ora.

 

Exista multe comedii foarte bune cu note proaste, si comedii scarboase cu note bune.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exista multe comedii foarte bune cu note proaste, si comedii scarboase cu note bune.

Doamne ..cel mai prost film ever. :nono:

Behind the candelabra..nu am putut sa ma uit, prea mult gay-ism :))

After Earth...prost, foarte prost si previzibil.

Frozen Ground, foarte misto ideea de baza doar ca joaca execrabil Nicholas Cage. Aproape ca f*te filmul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I Spit on Your Grave (2010): WTF?

 

attachicon.gifwtf+did+i+just+watch+_8e158cff7cb56eb5e09d81d7190c286d.jpg

am vazut si eu "filmul" ala...

intradevar "nu ok" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista multe comedii foarte bune cu note proaste, si comedii scarboase cu note bune.

 

 

Hai frate... zau asa... voi nu va dati tuxedo-ul jos cind va uitati la filme? Sint filme proaste... sint filme scirboase... imbecile... pentru retardati... dar frate... nu va mai ascundeti in spatele paravanului asta si dati cu pecetea peste toate ca doar pareti cu tranzit intestinal scazut inchipuindu-va ca aveti "standarde". Las-o in pisisci de incrincenare...

 

"This is the end" este o comedie "facila" dar nu "de nevazut". Poate nu l-as recomanda la cinema pentru ca sigur for fi semintari acolo si hahaitzi... dar acasa "de inchiriat"... e digerabil. Cu conditia sa nu aveti blocaj intestinal cronic. Pentru cine se simte "cu standarde inalte dom'le" da... vedeti ceva mai scortzos.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. nu va mai ascundeti in spatele paravanului asta si dati cu pecetea peste toate ca doar pareti cu tranzit intestinal scazut inchipuindu-va ca aveti "standarde". Las-o in pisisci de incrincenare...

 

Ma, dar e si cu gusturile (desi nu cunosc filmul in discutie).

Exista filme "entertaining" care nu-s inteligente deloc, sint comericiale, si tot ramin suficient de ditrsctive/interesante etc ca sa merite vazute.

Si exista filme proaste pur si simplu. La care simti ca-ti scade Iq-ul cu 5 puncte. De la care simti ca daca vezi 20 de filme d-alea ramii prost pe viata. De obicei astea cu glume "facile", scatologice, injuraturi ca injuratura stirneste risul samd se inscriu acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia copilului (2013)

 

Oare cand s-or plictisi de facut filme din astea "rupte din realitatea cotidiana" care ne prezinta direct si fara perdea societatea in care traim ... bla blaaaaaa

 

(e un HDrip de pe HBO la magazinele de inchiriat, calitate 8/10)

 

 

filmul este o pierdere de timp ce defineste starea acestui popor, personal mi-a facut scarba.

 

Parerea unui strain :peace:

 

 

How stupid to be to do a movie about your crime and recognize publicly how you bribed police and witnesses to escape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate... zau asa... voi nu va dati tuxedo-ul jos cind va uitati la filme? Sint filme proaste... sint filme scirboase... imbecile... pentru retardati... dar frate... nu va mai ascundeti in spatele paravanului asta si dati cu pecetea peste toate ca doar pareti cu tranzit intestinal scazut inchipuindu-va ca aveti "standarde". Las-o in pisisci de incrincenare...

 

"This is the end" este o comedie "facila" dar nu "de nevazut". Poate nu l-as recomanda la cinema pentru ca sigur for fi semintari acolo si hahaitzi... dar acasa "de inchiriat"... e digerabil. Cu conditia sa nu aveti blocaj intestinal cronic. Pentru cine se simte "cu standarde inalte dom'le" da... vedeti ceva mai scortzos.

+1..

 

 

Pariez ca faza cu strivitul oualor in menghina ,apropo' de I Spit..',v-a produs repulsia.. :crack:

Filmele actuale romanesti nici nu merita a fi pescuite daramite sa platesti bilet pt ele..

Notele alea pot induce in eroare.

Cica 'nu-i frumos ce-ti place tie e frumos ce-mi place mie'..

Comedioara aia cu nunta merge de-o dupa amiaza linistita si fara consum major neuronal..

Nu pot aparea capodopere in fiecare luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trailerul ar trebui sa te lamureasca:

 

Trailerul de fapt nu-i rau deloc :). Ma intreb daca nu tot ce e bun din film e concentrat in traler.

Seth Rogen e supraestimat: are niste chestii misto dar cele mai multe filme pe care le-a facut sint slabute.

E facut insa mai mult pentru publicul american. Ideea princpala pare a fi facutul misto - inca de catre niste evrei - de conceptul de apocalipsa care e chestie majora in religia neoproetstantilor si e exploatat viguros de hollywood (de la zombies la virsui, razboie nucleare sam). Si inca citeva glume locale (sinkholes/cinco de mayo nu cred ca are vreo rezonanta in romania de exemplu).

Asta din 2 minute de trailer, dar sigur o sa-l vad :).

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinister ati vazut?

http://www.imdb.com/title/tt1922777/?ref_=sr_1

 

E un horor destul de reusit desi ideea nu e 100% originala, cred, acum e destuld e la moda faza cu casetele, telefoanele, televizoarele bantuite.

Iar finalul e putin ciudatel. Dar a mers, s-a zbarlit parul pe mine uneori :)



In alta ordine de idei: wow

 

Stranded in the midst of a zombie apocalypse, a man sets in motion an unlikely plan to protect the precious cargo he carries: his infant daughter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vazut

The World's End - 2013

 

cu Simon Pegg si Nick Frost

 

 

Recomandat de vazut fara trailere si fara sa dati click pe linkul de la IMDB :D (io am fost beat cind am dat si nu m-am prins despre ce e vorba asa ca nu am avut parte de nici un spoiler si am ris tare de tot la momentul x :D )

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1213663/

 

Ce-ai fumat cand ai vazut filmul asta?

 

Tocmai am pierdut 90min.

Mai bine dormeam... sau taiam frunze la caini.. ar fi fost mai interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai fumat cand ai vazut filmul asta?

 

Tocmai am pierdut 90min.

Mai bine dormeam... sau taiam frunze la caini.. ar fi fost mai interesant.

 

Fratica si tu? :D Mai ramine sa imi zici ca nici tu nu gasesti nimic interesant la filmele lu Tarantino ca sint nerealiste. Chiar n-ai mai vazut pina acum filme cu Simon Pegg si Nick Frost? Cit despre ce am fumat... doar beau si nu mai stiu ce am baut atunci ca sint la regim... nici odata aceasi marca de bere de doua ori consecutiv. E posibil sa fi fost la rind chiar un litru de din aia ceheasca... Staropramaciuci... deci... nici de la bautura nu cred ca e. Faza funny la mine fu ca desi ii vedeam pe amindoi in acelasi timp pe ecran nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca o sa fie un film cu acelasi stil (cuvant urat) de intors situatia drept in cap... iar la faza la care filmul o ia la vala m-am stricat de ris. Stii senzatia aia cind o faza dintr-un film reuseste sa nu fie "spoiled" de anticipare sau de cite un comentator?

 

 

Apropo de filme romanesti... asa va trebuie! Eu dupa revolutie nu am mai vazut decit Senatorul Melcilor... si ala o hahalera de film... dar incet... neducindu-ma la nici un alt film mi-am creat un soi de promisiune mie insumi... niciodata sa nu mai vad o porcarie romaneasca cu pretentii basito-constipate de capodopera ruseasca... Toti cretinii astia de asa zisi regizori si scentaristi romani isi imagineaza ca fac un rahat de Battleship Potemkin sau se cred niste Tarkovski occidentalizati...

 

Mai bine mai uit la cinci filme imbecile nemtesti decit la ceva romanesc "premiat". Sau boliud stuff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam in urma la filmele lui Christian Bale si am dat peste asta:

http://www.imdb.com/title/tt0433387/?ref_=nm_flmg_act_18

 

E cu doi prieteni care tot isi cauta de lucru dar in fiecare zi ajung sa dea cateva beri pe gat si sa se drogheze, apoi a doua zi se imbraca la costume si iar o iau pe aratura..cu fel de fel de intamplari unele amuzante altele nu. Bale vrea sa intre in LAPD desi e un fost soldat de elita putin cam psihopat iar prietenul lui e trimis de prietena sa-si gaseasca job ca daca nu il paraseste.

L-am vazut aseara si culmea am stat pana la final, ba mi-a si placut.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratica si tu? :D Mai ramine sa imi zici ca nici tu nu gasesti nimic interesant la filmele lu Tarantino ca sint nerealiste. Chiar n-ai mai vazut pina acum filme cu Simon Pegg si Nick Frost? Cit despre ce am fumat... doar beau si nu mai stiu ce am baut atunci ca sint la regim... nici odata aceasi marca de bere de doua ori consecutiv. E posibil sa fi fost la rind chiar un litru de din aia ceheasca... Staropramaciuci... deci... nici de la bautura nu cred ca e. Faza funny la mine fu ca desi ii vedeam pe amindoi in acelasi timp pe ecran nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca o sa fie un film cu acelasi stil (cuvant urat) de intors situatia drept in cap... iar la faza la care filmul o ia la vala m-am stricat de ris. Stii senzatia aia cind o faza dintr-un film reuseste sa nu fie "spoiled" de anticipare sau de cite un comentator?

 

Tocmai, ca am mai vazut filme cu Simon Pegg si toate mi-au placut.

Exact asta a fost decizia, am vazut Simon pegg, recomandat de tine, moaaaaaaa, gata, asta e. Download direct!

 

Cand colo.. plm, e aberant. Bine faza cu felul cum ajung toti roboti si el rebelul pare interesanta, dar filmul e o mare tampenie plin de clisee de (cuvant urat). Iar Pegg joaca extrem de fortat.

Am schitat un zambet,asa de-ala cand de fapt te inneci nu razi, cred ca de 2 ori, si asta de la replici nu de la ce se intampla in film. :mellow:

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Marele Gatsby cu Leonardo di Caprio, si acum mi-am cumparat cartea ca sa fac o comparatie mai aprofundata. Dar filmul nu m-a satisfacut complet, mi se pare ca ceva-ceva lipsea ... citesc cartea si apoi va spun http://www.imdb.com/title/tt1343092/ . In schimb mi-au placut actorii, Leonardo di Caprio e un actor din ce in ce mai complet, iar Carey Mulligan m-a impresionat inca din filmul Driver.

In alta ordine de idei, am inceput sa ma uit la Breaking Bad, era atat de laudat pe net ... dar am o mica problema. Pe site - ul noua noua zero punct ro (sic) lipseste ultimul episod din sezonul 1 (Sezonul 01, Episodul 07 A No-Rough-Stuff-Type Deal). Unde as putea sa il vad in streaming, sau sa il downloadez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat Breaking Bad, nu inteleg care-i faza, m-am lasat dupa vreo citeva episoade.

bine, e posibil sa fie problema mea, in general nu suport sa ma uit la seriale, cere "commitment". si le percep ca pe circul din "piine si circ", mi se pare ca sint un drog mult mai greu decit filmele.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat Breaking Bad, nu inteleg care-i faza, m-am lasat dupa vreo citeva episoade.

bine, e posibil sa fie problema mea, in general nu suport sa ma uit la seriale, cere "commitment". si le percep ca pe circul din "piine si circ", mi se pare ca sint un drog mult mai greu decit filmele.

 

Ce nu ți-a plăcut la el? Te lămuresc eu. Destul de multe episoade sunt plictisitoare, da, și spun asta ca UMIL fan al serialului. DAR, Dumnezeule mare și atotputernic, e gândit atât de REALIST încât ajungi să crezi că și tu ai putea să te apuci de „gătit” meth.Sau cel puțin asta am ajuns eu să cred. Hmm, nu-i bine.

 

Și stai să vezi sezoanele următoare (btw, ce mai îmi place la el e că SE ÎNCHEIE; toate socotelile se închid în sezonul 5, chiar dacă mai puteau să tragă mâța de coadă alte câteva sezoane bune pt rating/bani :D)

 

Tocmai, ca am mai vazut filme cu Simon Pegg si toate mi-au placut.

Exact asta a fost decizia, am vazut Simon pegg, recomandat de tine, moaaaaaaa, gata, asta e. Download direct!

 

Cand colo.. plm, e aberant. Bine faza cu felul cum ajung toti roboti si el rebelul pare interesanta, dar filmul e o mare tampenie plin de clisee de (cuvant urat). Iar Pegg joaca extrem de fortat.

Am schitat un zambet,asa de-ala cand de fapt te inneci nu razi, cred ca de 2 ori, si asta de la replici nu de la ce se intampla in film. :mellow:

 

Mă bag și eu în discuția asta vizavi de Simon Pegg. Fraților, filmul ăsta e istorie. Presupun că știați sau realizați că deși e total diferit ca idee de celălalte filme cu Simon Pegg și Nick Frost, toate celălalte aspecte sunt exact aceleași. E o trilogie demențială, oameni buni, au revoluționat ideea de „trilogie”. Și are și un nume - Cornetto Trilogy. Nimic nu e întâmplător la filmul ăsta :D. Lectură plăcută - http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Flavours_Cornetto_trilogy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Hot Fuzz da nu mi-a placut deloc. Adica ok, dar nu mare lucru.

 

Am vazut Marele Gatsby

 

In acelasi timp cu mine dar mi-a fost lene sa scriu ceva.

Pe de o parte cred ca inteleg ideea filmului, nenea ala de l-a facut a vrut sa arate cultura excesului din anii 20... problema este cum arati ce era perceput in anii 20 ca exces in anul 2013. Prin perceptia actuala Marele Gatsby e o chestie nostalgica, "clasica", departe de ce a vrut sa spuna Fitzgerlad la vremea cartii.

Pe de alta parte nu mi-a placut deloc... Nu-mi place putzoiul ala naspa care e actor princpal, nu-mi place femeia lui Gatsby si, desi Leo joaca bine, nu cred ca e potrivit in rol (cind a zis ca are 32 de ani m-a pufinit si risul, dar numai asta).

Nu mi-a placut nici reinterpretarea moderna a ideii de exces samd.

Dar e o chestie de gust, filmul are meritele lui prespun, nu mi s-a parut ca am pierdut timpul.

 

si acum mi-am cumparat cartea ca sa fac o comparatie mai aprofundata.

 

Cartea trebuie citita la virsta la care citesti Camil Petrescu ca sa ai "trairile". Adica prin liceu.

Stiu asta ca am recitit Patul lui Procust si n-am mai inteles nimic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai vedea si tu vreun mare critic. Cam nasol o arzi cu criticile la filme,tinere.

 

Si tu te-ai inscris doar ca sa imi zici asta, nu? Clona ta @zaelule? Ce tratament iei omule? Pentru personalitati multiple? Ca nu prea functioneaza... :crack:

 

in general nu suport sa ma uit la seriale, cere "commitment". [..] mi se pare ca sint un drog mult mai greu decit filmele.

 

Indubitabil. Poti in schimb sa te uiti la Married with children, nu necesita prea multa concentrare sau "commitment", episoadele nu au legatura intre ele.

 

In alta ordine de idei, am inceput sa ma uit la Breaking Bad, era atat de laudat pe net ... dar am o mica problema. Pe site - ul noua noua zero punct ro (sic) lipseste ultimul episod din sezonul 1 (Sezonul 01, Episodul 07 A No-Rough-Stuff-Type Deal). Unde as putea sa il vad in streaming, sau sa il downloadez?

 

Mui3ţi-s posmagii? Dura mai putin downloadul decat sa astepti raspuns aici.

 

PS: pentru seriale ar trebui un thread dedicat, e alta mancare de peste, e ca si cum discuti despre tenis de picior si EA SPORTS FIFA 13, pe principiul ca sunt tot jocuri cu mingea. Va propun sa discutam in continure despre seriale, aici.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...