Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

Sa nu va uitati daca nu aveti stomacul bun :rolleyes: .

 

 

de ce nu ai zis si tu ca e cu canibalism ?:|

inca am un gol in stomac..am crezut ca e cu mult sange si chestii de gen..

 

Nu am vrut sa postez spoilere din film, de aia nu am zis nimic de canibali. Dar cine posteaza despre filmul `Dracula`, de exemplu, ar trebui sa zica : Atentie, e cu vampiri? :burnout:

In alta ordine de idei, recomand si eu War of the Arrows , bine facut si fara zburatori si alte SF-uri.

http://www.youtube.com/watch?v=5-od9F5mKmY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac alea chinezesti cu zburatori (gen Crouching tiger hidden dragon sau Kung fu hustle) ca sint si funny si is metaforice... cu eroi tembeli sau maestri care farima tot... au farmecul lor :D. Hai ca o sa ma uit ca am vazut ca se zboara totusi si prin trailer :P.

 

moa... am vazut juma de ora apoi skip skip skip... vasazica... din punctul meu de vedere... e cu niste coreeni care s-au uitat la filme istorice hazlii chinezesti (dar big red budget) si au zis sa faca si ei... dar nu au avut bani decit de niste arcuri mici... da' fermecate. Parca vad un film de asta "epic" facut de elvetieni... cu bricege in loc de palosuri :D .

 

basically... niste secvente cu sageti care intra prin gituri, presarate intr-un film fara nici un rost de 2 ore.

 

:disappointed:

 

ete ceva la care macar rizi

 

http://www.youtube.com/watch?v=WO2LCHT4dKY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac filmele chinezesti cat mai exagerate . Ii depasesc cu mult pe americani la trucaje si nu sunt enervante ca cele americane .

@ Zaelu ce filme de genul asta mai stii ? Poti sa faci o lista ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu sint multe... ca rar gasesti ceva fara comanda puternica de sus de la partid plin de "chinezu" care rupe diavolul strain. Mi-au placut "Crouching Tiger Hidden Dragon", "Kung Fu Hustle", "House of the flying daggers", "Hero" (se putea cu mai putin populism dar... merge) si ma mai gindesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

moa... am vazut juma de ora apoi skip skip skip... vasazica... din punctul meu de vedere... e cu niste coreeni care s-au uitat la filme istorice hazlii chinezesti (dar big red budget) si au zis sa faca si ei... dar nu au avut bani decit de niste arcuri mici... da' fermecate. Parca vad un film de asta "epic" facut de elvetieni... cu bricege in loc de palosuri :D .

 

basically... niste secvente cu sageti care intra prin gituri, presarate intr-un film fara nici un rost de 2 ore.

 

...

 

 

Da, are un inceput mai lent dar de la jumatate incolo incepe sa te prinda. E bazat pe fapte (istorice) reale, au fost invadati de mongoli. Urmarirea a fost foarte palpitanta , mi-a adus aminte de Apocalypto a lui Mel Gibson. Apropo, pentru cine nu l-a vazut inca, absolut recomandat !!!

http://www.youtube.com/watch?v=if0bpw_eZWE

pai nu sint multe... ca rar gasesti ceva fara comanda puternica de sus de la partid plin de "chinezu" care rupe diavolul strain. Mi-au placut "Crouching Tiger Hidden Dragon", "Kung Fu Hustle", "House of the flying daggers", "Hero" (se putea cu mai putin populism dar... merge) si ma mai gindesc.

Ar mai fi Musa - excelent, The Warlords ...

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Soviet Story

 

http://www.imdb.com/title/tt1305871/

 

http://www.sovietstory.com/

 

 

aici tradus

 

http://www.jurnaltv....elor_incredibil

 

 

ramai patrat frate. recomandat tuturor... indiferent de cit de puternic stomac aveti.

 

eu am vazut un flv tradus (calitate buna si la imagine si la traducere (nu e pixelata ca la DVD) de circula pe filehost prin ro.

 

daca are nevoie careva de link... PM

 

 

 

Frate .. ma lasasem si eu de vreo 3 zile de fumat ... si cat m-am uitat la filmul asta ... am fumat 1 pachet .. nu am cuvinte .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

da, mirobolant, un peste care mai vindea niste iarba, avea ochelari si mergea cu un vw beetle .

 

In ziua de azi, in sualezia, gangsterii e hipsteri, eleganti, le place fetele si e boemi.

Ei nu este sociopati, lipsiti de scrupule, nu te lasa instant cu matele pe afara, nu au nici macar 4 clase si sunt niste animale cu fete umane. Nuu.

Mai bine Gommora? Hai, fie, Eastern Promises, asa mai comercial, ca doar asta imi vine acum in cap.

Desi as prefera sa gasesc si sa pot posta aici un documentar ce l-am avut eu material de studiu cu niste prostituate din fosta Iugoslavie, pe timpul razbelului.

Lamerii astia de la Cinema City TM nu mai aduc odata Safe House... fuck it. Si nici Snow White...

Multumesc antevorbitorului meu cu Battle Los Angeles. M-a convins sa il vad maine sau poimaine.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......

Multumesc antevorbitorului meu cu Battle Los Angeles. M-a convins sa il vad maine sau poimaine.

 

slab, low budget, e un serial pe aceasi tema facut ceva mai bine , am uitat cum se numeste :(

 

 

 

 

recomand "Columbus circle", interesant, filmat bine, jucat decent, cu siguranta nu-ti da sentimentul ca ti-ai pierdut 2 ore din viata.

Editat de bec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant

Pe dreaq!!

 

Rolul principal ii fusese creeat lui Bruce willis, dar cum el sta prost la partea sensibila a fost respins in detrimentul lui N.Cage..

 

Poti fi si terci.. ca tot vei prevede ce va urma, e un fel de comedie romantica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...