Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ah, mi'am mai amintit inca un super film vazut de curand , poate a mai fost postat sau nu.. dar merita vazut. E despre viata servitorilor negri in State. E un film destul de profund, nu prea e de vazut duminica dupa-amiaza la o samanta .

 

http://www.youtube.com/watch?v=DQeEdzs18XM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In primele 5 minute avem un dur care iese din pirnaie plin de scirba si harfe de film serie B b... ii da o buca nevestii in masina ajunge acasa (la rulota) si da in niste crize istericale de alea de "macio" cum ca nevasta ar trebui sa se duca inapoi la striptiz nu sa stea sa asculte cuvintu domnului (din lac in putz si inapoi daca ma intrebi pe mine). Nevasta il lasa pe nebun in ale lui si el ca un dur adevarat dar de carton se duce la baru de baicari de aia din filme la baietii lui si baga ceva la vena (literal) si este consolat de colegii "adevarati" de necazu cu nevasta care nu mai produce din striptiz... ce sa zic... barbat de barbat. 2 minute mai tirziu intorcinduse de la un soi de tilharie face pilaf cu un cutit un luzar care ii atacase in masina ( pe el si pe un amic dur)...

 

A doua zi este lovit de crestinism... cainta si alte abureli. Si acum incepe filmul... Cu pretextul asta obosit si tras de par.

 

parca descrierea asta a fost scris da mine :laugh:

 

mi s-a parut o bomba - greu de inghitit :)

 

oameni si oameni, pareri si pareri.

 

 

ps. mai era nevoie sa spun ca nu am rezistat pana la capat? :)

 

*scrisa

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da multumesc de aprecieri. Esti dragutz.

 

Hai sa iti zic de ce nu mi-a placut si de ce dupa 15 minute l-am sters nu indiferent ci rizind de ce porcarie de film ar putea fi mai departe.

 

In primele 5 minute avem un dur care iese din pirnaie plin de scirba si harfe de film serie B b... ii da o buca nevestii in masina ajunge acasa (la rulota) si da in niste crize istericale de alea de "macio" cum ca nevasta ar trebui sa se duca inapoi la striptiz nu sa stea sa asculte cuvintu domnului (din lac in putz si inapoi daca ma intrebi pe mine). Nevasta il lasa pe nebun in ale lui si el ca un dur adevarat dar de carton se duce la baru de baicari de aia din filme la baietii lui si baga ceva la vena (literal) si este consolat de colegii "adevarati" de necazu cu nevasta care nu mai produce din striptiz... ce sa zic... barbat de barbat. 2 minute mai tirziu intorcinduse de la un soi de tilharie face pilaf cu un cutit un luzar care ii atacase in masina ( pe el si pe un amic dur)...

 

A doua zi este lovit de crestinism... cainta si alte abureli. Si acum incepe filmul... Cu pretextul asta obosit si tras de par.

 

Poa' sa fie Matrix mai departe... Shift+Del Enter. Asta e... de gustibus. Poti fi linistit... la fel a patit si "Artistul"... marele cistigator de oscare... din motive diferite dar aceeasi soarta.

 

Am uitat sa zic ca am fost foarte mirat ca in rolul nevestei nu era Marisa Tomei :crack:

 

Filmul asta se bazeaza pe un fapt real. Omul chiar exista si in ziua de azi, dedicandu-si existenta actiunilor filantropice, ajutand copiii sarmani din... Sudan... mutandu-se pur si simplu intr-o zona de conflict, unde atrocitatile si moartea sunt pe ordinea fiecarei zile.

Omul asta a vandut afacere, a vandut tot, s-a lepadat de sine si s-a dedicat intru totul acestei cauze nobile.

Si DA, pentru asta iti trebuie ceva c.oaie, iti trebuie ceva sange in instalatie si curaj.

Acum, vezi de ce n-ai inteles nimic din filmul asta? Vezi de ce tu n-ai vazut decat un puscarias amarat, un fraier care "face pilaf cu un cutit un luzar"? Pentru ca tie iti lipseste curajul!!!

Omul asta n-a stat niciodata sa se gandeasca de doua ori si poate ca acest curaj nebun al lui l-a dus aproape de marginea prapastiei, dar cu siguranta azi, cand tu stai si te dai inteligent pe Forum, el chiar realizeaza ceva maret, pentru omenire, dar mai ales pentru sufletul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la mult discutatul film , ideea este foarte faina, pacat ca nu a fost redata cum trebuia, iar jocul actoricesc al lui Gerard Butler lasa taree multtttt de dorit!!! Cred ca tocmai nenea ala a stricat un film ce putea iesi mult mai bine. Nu contesta nimeni ca personajul real este de admirat, noi discutam filmele, right? :bigstar:

 

Ontopic: Oldboy http://www.imdb.com/title/tt0364569/

Primal fear: http://www.imdb.com/title/tt0117381/

Everybody 's fine (Cu un Robert De Niro magistral): http://www.imdb.com/title/tt0780511/

Editat de ana.maria
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Leu' Merci de film. Am recunoscut actorul principal si o sa ma uit sa vad ce-i cu el. Cu acelasi actor am vazut THE CHASER si a fost interesant. Daca nu l-ai vazut, ar trebui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vazut si de dat mai departe

 

E interesanta ideea. Chestia e ca si eu, o persoana care habar n-aveam despre Joseph Kony. Insa am dat peste foarte multe comment-uri pe youtube in care scria doar "kony 2012" si dupa o simpla cautare pe google am gasit site-ul lor si acest documentar.

 

Merita urmarit, e foarte interesant! Cum spunea si cineva pe youtube, e timpul ca SUA sa se implice militar si pentru o cauza de acest gen, nu doar pt a fura petrol din acel continent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vazut si de dat mai departe

 

Intradevar e ceva ce ar trebui sa vada si sa stie toata lumea ce se intampla acolo pacat ca organizatia umanitara care a realizat videoclipul isi pun salarii fabuloase si folosesc doar 32% din bani primiti din donatii pt. ajutor umanitar...

 

Link: http://visiblechildren.tumblr.com/

 

 

Editat de cristtt5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#M-a captivat Person of interest, foarte tare ideea serialului, plin de actiune...merita urmarit!

 

#La Spartacus nu-mi place ca sangele sare de capul lui pe tot ecranul. Iar sclavele alea sunt numai bunaciuni, poponeata, tate, frumoase, epilate...plus ca se puiesc aia pe la orice colt de strada. Mi-e greu sa cred ca asa viata buna era pe atunci :D....in rest, foarte tare serialul, am urmarit sezonul I, urmeaza si restul.

 

#The grey...foarte bun filmul!

#Goon...un film haios legat de hockey

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...