Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Sunt proaspatul detinator a unui Ducati 750 Sport 2002. Vreau sa stiu daca mai e cineva pe forum care are acest motor pentru eventuale intrebari, sfaturi. E primul meu moto si am cam rupt google-ul in doua cu nelamuririle :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt proaspatul detinator a unui Ducati 750 Sport 2002. Vreau sa stiu daca mai e cineva pe forum care are acest motor pentru eventuale intrebari, sfaturi. E primul meu moto si am cam rupt google-ul in doua cu nelamuririle :))

vezi la monster lounge

/index.php?/topic/204258-monster-lounge/page-623&do=findComment&comment=3372941

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

exista exista ...chiar la ploiesti ....este al unui strain il vad f rar si nu prea pot sa comunic cu el ca stie doar franceza si italiana si eu nu :)))...ma rog el are modelul fara carena sau a scos o ...ultima oara cand lam vazut a fost creca acum vreo 2 ani....nu stiu daca o mai fi pe zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista exista ...chiar la ploiesti ....este al unui strain il vad f rar si nu prea pot sa comunic cu el ca stie doar franceza si italiana si eu nu :)))...ma rog el are modelul fara carena sau a scos o ...ultima oara cand lam vazut a fost creca acum vreo 2 ani....nu stiu daca o mai fi pe zona...

 

L-am cunoscut anul trecut in Bikers Otopeni si am stat cu el cateva ore la bere. E francez si e delegat in Romania. Am mailul lui daca e cineva interesat :)

post-18773-0-19236500-1366811331_thumb.jpg

post-18773-0-72207600-1366811336_thumb.jpg

post-18773-0-51145800-1366811341_thumb.jpg

post-18773-0-92490100-1366811346_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Poate sa imi dea cineva dimensiunile maxime pentru finala asta ?

post-18053-0-13453300-1370768900_thumb.jpg

748 sau 999. Vreau sa o adaptez pe alt motor si as vrea sa stiu daca spatiul pe care il am permite.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ebay gasesti de cumparat. poti sa intrebi vanzatorul sa-ti dea dimensiunile. daca nu ma insel, era un set si pe okazii.ro

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ebay gasesti de cumparat. poti sa intrebi vanzatorul sa-ti dea dimensiunile. daca nu ma insel, era un set si pe okazii.ro

Sansele sa imi dea cineva dimensiunile pe ebay sunt aceleasi cu sansele de a-mi da cineva dimensiunile aici ... in fine am sa vad eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup. daca vrei pot sa intreb pe Ebay. daca ii explici omului ca vrei setul de tobe pentru un proiect, iti poate da dimensiunile. ii zici ca sa-ti dea dimensiunile ca vrei sa faci un proiect, apoi sa licitezi.

 

pentru ce vrei sa le folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup. daca vrei pot sa intreb pe Ebay. daca ii explici omului ca vrei setul de tobe pentru un proiect, iti poate da dimensiunile. ii zici ca sa-ti dea dimensiunile ca vrei sa faci un proiect, apoi sa licitezi.

 

pentru ce vrei sa le folosesti?

Am gasit anuntul pe ocazii si utilizatorul care vindea toba avea f multe piese de ducati, mi-am adus aminte ca dafway aveau un topic cu f multe piese si le-am trimis PM in care i-am intrebat daca anuntul e al lor si daca pot sa imi dea dimensiunile tobei ... raspunsul a venit rapid dar a fost sec "Daca sunt interesat sa ma duc sa vad" raspund si zic ca nus in tara si chiar daca eram nu bateam drumul pentru o toba si sa constat posibil ca nu intra in spatiu care il am, apoi raspunsul a fost "Am inteles. Pretul este de 70e. Daca nu ti este buna mai ajustezi tu." Mai jos este link-ul cu anuntul in care pretul e 200 de lei adica un pic sub 50 de euro, nu ca pretul ar fi contat, oricum si la 70 de euro era ok, dar e vorba de seriozitate. http://www.okazii.ro/catalog/auto-moto/piese-accesorii-moto/piese-moto/evacuare-stoc-ducati-749-999-a58230698

Aveam o impresie mult mai buna despre acest service/magazin de piese, am ramas cu un gust foarte amar numai schimband 2 -3 PM-uri. Daca inainte as fi recomandat acest service tinand cont de imaginea creata pe forum si nu numai, acum nu pot sa zic decat ca mi se pare o treaba clasic romaneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cauta povestea asa-zisei tobe "Akrapovic" vanduta de dafway si o sa te lamuresti definitiv.

Cred ca user-ul @sinner de pe forum mai are asa ceva. Vezi daca te poate ajuta el.

Si mai este site-ul acela al posesorilor de Ducati din Ro, pus pe picioare tot de el.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm.aceiasi chesti am patit-o si eu cu ei.,dar am gasit calea de mijloc. cu greu, dar am gasit-o. am mai fost pana la bucuresti la ei in speranta ca depisteaza de ce nu are putere motorul. au verificat, s-au uitat, au banuit...dar nimic.ajung acasa si vorbesc cu Cristi,mecanicul care mi-a reparat-o. imi zice sa schimb filtru de benzina. schimb filtru si cand ies cu motorul la teste, ma sperii de ce calaream in schimb mi-au pus rau o fisa care s-a impuscat. mi-au promis alta fisa, dar asta cand ma duc in tara, sa iau legatura cu ei.

 

. chestia e ca se grabesc si uneori is neatenti in comunicarea cu clientul sau potentialul client.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...