Sari la conținut

Dragii Mei


sandocann
 Share

Postări Recomandate

dragi motociclisti, biciclisti cu motor si scuteristi. aveti printre voi nenumarati idioti, unul dintre ei era vineri seara cu campioana lui in carca pe la Hasdeu, pe scuter, a trecut pe rosu, am pus frana sa nu dau peste el, si tot el mi-a dat cu pumnul in capota... nu l-am prins ca trebuia sa intorc, si el a fugit rapid (mare erou).

daca se afla printre voi si citeste, monser sa nu iesi din casa cateva zile, ca te cam stiu. si proxima data cand te-am prins ca ai calcat gresit, musti din asfalt.

inca un sfat - de data asta pentru toata lumea. nu mai luati fete nevinovate in spate, mai ales cand n-aveti habar ce inseamna sa mergi pe sosea.

nu e de gluma mersul printre masini, am vazut atata sange pe carosabil de la pusti teribilisti ... ar fi momentul sa mai cresteti, dragilor. ca sa nu mai zic ca idiotul asta - cred sincer ca e handicapat, dupa mutra - nu avea niciun fel de protectie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motociclisti, biciclisti cu motor si scuteristi. aveti printre voi nenumarati idioti, unul dintre ei era vineri seara cu campioana lui in carca pe la Hasdeu, pe scuter, a trecut pe rosu, am pus frana sa nu dau peste el, si tot el mi-a dat cu pumnul in capota... nu l-am prins ca trebuia sa intorc, si el a fugit rapid (mare erou).

daca se afla printre voi si citeste, monser sa nu iesi din casa cateva zile, ca te cam stiu. si proxima data cand te-am prins ca ai calcat gresit, musti din asfalt.

inca un sfat - de data asta pentru toata lumea. nu mai luati fete nevinovate in spate, mai ales cand n-aveti habar ce inseamna sa mergi pe sosea.

nu e de gluma mersul printre masini, am vazut atata sange pe carosabil de la pusti teribilisti ... ar fi momentul sa mai cresteti, dragilor. ca sa nu mai zic ca idiotul asta - cred sincer ca e handicapat, dupa mutra - nu avea niciun fel de protectie...

 

 

 

 

 

Mare om mare caracter..... insa zic si eu nu l darama pe jos mai bine dai cateva ca sa invete ceva parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duamne, cat or sa iti sara in cap acum. Prea ai generalizat, toti "bikerii adevarati" de aici or sa iti sara la gat. Tine-te bine.

 

PS: Bine zis :angryfire:

 

mai bine sa ii faca educatie dobitocului. si oricum bikerii adevarati n-au de ce sa se simta ofensati. la cat merg prin oras am inceput sa ii invat dupa numar, dupa casca, dupa motor... e unul cu un ktm, trece spre pipera aproape in fiecare dimineata. invatati fratilor de la el, nu iti zboara prin dreapta razant cu oglinda si peretele prin pasaj. ridica o mana in semn de merci cand ii fac loc sa treaca... pentru restul care se tin de prostii si mari acte de inconstienta, sunteti niste needucati.

 

Mare om mare caracter..... insa zic si eu nu l darama pe jos mai bine dai cateva ca sa invete ceva parerea mea

pai nu-l daram iti dai seama, ca nu sunt nebun. plus ca nu a dat el banii pe scuter, muncesc parintii... pe el nu l-ar afecta. dar vreo doua dupa cap, sa fii sigur ca primeste.

Editat de sandocann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum spuneam si in alt topic, din cauza unora ca cel de mai sus, intram toti in categoria inconstientilor...

din pacate, sandocan are dreptate, oricine in locul lui ar fi suparat si ar reactiona la fel

m-am saturat sa tot vad astfel de exemple, tot felul de figuranti care se urca pe motor si se cred zmeii soselelor

dac legea nu le face nimic, daca politia nu rectioneaza, ar trebui ca macar noi sa facem ceva, sa ne dezicem de cei care se comporta asa

daca vrei sa fii respectat in trafic, trebuie sa dovedesti ca o meriti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motociclisti, biciclisti cu motor si scuteristi. aveti printre voi nenumarati idioti, unul dintre ei era vineri seara cu campioana lui in carca pe la Hasdeu, pe scuter, a trecut pe rosu, am pus frana sa nu dau peste el, si tot el mi-a dat cu pumnul in capota... nu l-am prins ca trebuia sa intorc, si el a fugit rapid (mare erou).

daca se afla printre voi si citeste, monser sa nu iesi din casa cateva zile, ca te cam stiu. si proxima data cand te-am prins ca ai calcat gresit, musti din asfalt.

inca un sfat - de data asta pentru toata lumea. nu mai luati fete nevinovate in spate, mai ales cand n-aveti habar ce inseamna sa mergi pe sosea.

nu e de gluma mersul printre masini, am vazut atata sange pe carosabil de la pusti teribilisti ... ar fi momentul sa mai cresteti, dragilor. ca sa nu mai zic ca idiotul asta - cred sincer ca e handicapat, dupa mutra - nu avea niciun fel de protectie...

:P Ai dreptate, prea multi eroi.... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine sa ii faca educatie dobitocului. si oricum bikerii adevarati n-au de ce sa se simta ofensati. la cat merg prin oras am inceput sa ii invat dupa numar, dupa casca, dupa motor... e unul cu un ktm, trece spre pipera aproape in fiecare dimineata. invatati fratilor de la el, nu iti zboara prin dreapta razant cu oglinda si peretele prin pasaj. ridica o mana in semn de merci cand ii fac loc sa treaca... pentru restul care se tin de prostii si mari acte de inconstienta, sunteti niste needucati.

 

 

pai nu-l daram iti dai seama, ca nu sunt nebun. plus ca nu a dat el banii pe scuter, muncesc parintii... pe el nu l-ar afecta. dar vreo doua dupa cap, sa fii sigur ca primeste.

Ma speriasem pentru partea cu "il daram sa muste din asfalt",dar esti ok.Parerea mea trage-i 3-4 pumni in cap dar ai grije sa si afle pt ce incaseaza! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai legea aia cu "prioritate de jmecher" nu o stiti?

 

impuÂşca-i-aÂş pe toți!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motociclisti, biciclisti cu motor si scuteristi. aveti printre voi nenumarati idioti, unul dintre ei era vineri seara cu campioana lui in carca pe la Hasdeu, pe scuter, a trecut pe rosu, am pus frana sa nu dau peste el, si tot el mi-a dat cu pumnul in capota... nu l-am prins ca trebuia sa intorc, si el a fugit rapid (mare erou).

daca se afla printre voi si citeste, monser sa nu iesi din casa cateva zile, ca te cam stiu. si proxima data cand te-am prins ca ai calcat gresit, musti din asfalt.

inca un sfat - de data asta pentru toata lumea. nu mai luati fete nevinovate in spate, mai ales cand n-aveti habar ce inseamna sa mergi pe sosea.

nu e de gluma mersul printre masini, am vazut atata sange pe carosabil de la pusti teribilisti ... ar fi momentul sa mai cresteti, dragilor. ca sa nu mai zic ca idiotul asta - cred sincer ca e handicapat, dupa mutra - nu avea niciun fel de protectie...

 

te inteleg, dar nu trebuie sa te agiti, ca la cum l-ai descris e din categoria celor care umple topicu de accidente, iar selectia naturala functioneaza in romania la capacitate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat e scuterist dai si din partea noastra sa nu se vada. numai copchii inconstienti pe drumurile noastre si cel mai tare ma doare ca automobilistul nu prea face diferenta intre scuter si motor si suntem bagati cam in aceeasi oala. lasai sa si rupa capetele ca numai din vina lor patesc ce patesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat e scuterist dai si din partea noastra sa nu se vada. numai copchii inconstienti pe drumurile noastre si cel mai tare ma doare ca automobilistul nu prea face diferenta intre scuter si motor si suntem bagati cam in aceeasi oala. lasai sa si rupa capetele ca numai din vina lor patesc ce patesc.

 

NU cred ca trebuie sa generalizezi, sa sa spui "atata timp cat e scuterist." SI eu sunt motociclist dar si scuterist asa ca nu toti scuteristii sunt la fel. Mai degraba copii care merg pe scutere in maiou si slapi nu pot fi numiti scuteristi la fel cum nici motociclistii care au echipamentul din maiou si adidasi nu pot fi numiti motociclisti. Fiecare padure are uscaturile ei si asa va fi mereu. Totusi la fel cum se zice ca nu se face primavara cu un ghiocel, nici asa nu poti spune dati cu pietre in scutersti. Sunt sigur ca sunt multi scuteristi disciplinati in trafic. Exact cum gasim "kamikaze sau campioni" pe motoare, asa gasim kamikaze si pe scutere. Eu sincer nu as lasa pe nimeni sub 18 ani sa mearga pe scuter. IN perioada adolescentei e putin probabil sa iti dai seama de consecintele a ceea ce faci. Toti am avut perioada noastra cand credeam ca suntem buricu pamantului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat e scuterist dai si din partea noastra sa nu se vada. numai copchii inconstienti pe drumurile noastre si cel mai tare ma doare ca automobilistul nu prea face diferenta intre scuter si motor si suntem bagati cam in aceeasi oala. lasai sa si rupa capetele ca numai din vina lor patesc ce patesc.

 

Dar de unde stii tu ca toti scuteristii sunt copii incompetenti?

Ai stat tu pe langa fiecare in parte cand mergea si ti-ai facut ideea asta?Sau din cauza ca sunt mai multi cocalari pe scuter din cauza pretului mai mic de achizitie fata de motor?

Si pentru cultura ta generala vezi ca sunt foarte multi motociclisti in buc cel putin care au si scuter pe langa motor,deoarece in timpul zilei ajungi mult mai repede la destinatie...

Bafta la toata lumea si aveti grija la "adevaratii soferi" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate numarul inconstientilor pe motoare creste de la o zi la alta si ne da impresia ca fiecare campanie de prevenire a accidentelor ar fi inutila,dar ce ne ramane de facut este sa purtam noi si grija lor si sa belim mai bine ochi ca sa nu o patim.

Respect si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu o sa apara in legislatie obligativitatea insusirii regulilor de circulatie si sustinerii unui test de cunoastere, aptitudini si COMPORTAMENT, multi scuteristi vor avea mai departe astfel de apucaturi in trafic:agresivitate, nesimtire si multa inconstienta.Pana la urma daca nu mor in accidente, mor batuti de soferi nervosi!Nici mie nu mi-ar conveni sa-mi ia un neam-prost de-asta oglinda la conserva cu el si sa dispara printre masini!Vorba unuia de mai sus:noroc cu selectia naturala...Fuc'em all! :(

 

De acord in totalitate cu sandocann...

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac fazele cu scuteristi care opresc langa mine la stop. Ma saluta, il salut si eu.Urmatoarea intrebare suna cam asa dak mai este timp, "asta e daia enduro, nu, mijtoaca". Se face verde, si omu o ia la fuga de nebun.Probabil sa ma intreaca :( . Al doilea specimen asemanator este acela care o Dacie 1310 sau ceva pana in '90 te sicaneaza si pleaca cu "scartz" de la stop. Ce tampitzi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac fazele cu scuteristi care opresc langa mine la stop. Ma saluta, il salut si eu.Urmatoarea intrebare suna cam asa dak mai este timp, "asta e daia enduro, nu, mijtoaca". Se face verde, si omu o ia la fuga de nebun.Probabil sa ma intreaca :D . Al doilea specimen asemanator este acela care o Dacie 1310 sau ceva pana in '90 te sicaneaza si pleaca cu "scartz" de la stop. Ce tampitzi! :kali:

:( dar m-am obisnuit sa-i ignor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuter + copil ( pana in 16 ani ) = arma

scuter + copil ( pana in 16 ani ) = parinti .... ei bine aici va las pe voi sa completati

bicicleta + copil = parca suna altfel

 

mai nou atv + copil

 

scuter / atv + copil + sport ( circuit, mediu organizat ) = un copil fericit si in siguranta

 

 

 

 

haideti la Ciolpani la o bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Referitor la pustii cu scutere...

Astazi ma intorceam de la Buzau ( cu turismul ) si pentru ca stau in Titan, m-am gandit ca mai bine o iau pe centura pana la cernica, si intru pe la cora pantelimon.

Dupa ce m-am intlnit cu un "manelist" care mergea cu vitezana cu Nspe km la ora in slapi+tricou ( macar avea casca ) si care mai si depasa pe linie continua, m-am trezit in fata cu un scuterist care mai avea si o pustoaica in spate, bine-nteles fara nici un fel de echipament.

Se gandise omu' sa depasasca un TIR, probabil ca mergea prea incet pentru el, desi cred ca tirul avea cam 70km/h.

Pana sa ajung acasa m-am mai intalnit cu cel putin 3-4 pusti cu scutere, nici unul dintre ei nu avea nici macar casca.

Nu generalizez, insa cam 60-70% din scuteristii pe care ii vad sunt pusti si cam 10-20% sunt tigani.

 

Oare parintii lor nu stiu la ce pericol se expun copii lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare parintii lor nu stiu la ce pericol se expun copii lor?

 

 

oare ii intereseaza? eu cred ca sunt fericiti ca scapa de ei de acasa si plodu' e "recunoscator" ca i-au luat ce a vrut!

 

totusi vad ca lumea confunda scuter cu motor, n-am nimic cu scuterul atata timp cat e echipat, are si numar galben si conduce civilizat. am vazut multi scuteristi care trec pe rosu, care nu respecta cele mai elementare reguli de circulatie, pana si biciclistii sunt mai civilizati in ceea ce priveste respectarea regulilor.

procentual sunt mult mai multi scuteristi tembeli decat motociclisti dar vor creste si vor trece pe moto .... din pacate.

Editat de Kumuya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat e scuterist dai si din partea noastra sa nu se vada. numai copchii inconstienti pe drumurile noastre si cel mai tare ma doare ca automobilistul nu prea face diferenta intre scuter si motor si suntem bagati cam in aceeasi oala. lasai sa si rupa capetele ca numai din vina lor patesc ce patesc.

 

 

Dragul meu expert in ale 2roti-ismule cu permis din 2006, afla ca exista suteristi cu experienta/vechime dinainte sa intelegi tu cum se invarte roata, poarta csca/respecta regulile de circulatie s.a.m.d..Eu merg pe scootere din '93(am A1 din 97).Tu cu ce te lauzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sandokane, tu esti bre? Sandokan care il stiu eu? Arde-l pe retard cum il prinzi. . .:(

 

PS: Mai sunt unii scuteristi care dau semnal ca intra pe banda ta (tu fiind in masina) si loc sa dea din gaz sa nu te ingramadeasca la greu pe tine cu piciorul pe frana, merg in nesimtirea lor cu 20 la ora dupa ce ti s-au bagat in fatza. .de zici ca ei se simt in vreun Hummer cu celularu la ureche si nu le pasa ca aproape dai cu bara peste poponeata lor de nesimtiti. .

 

PS2: Ieri eram prin Ghencea cu tractoru, si se baga inspre 13 Octombrie (:D) niste dastia clasici gelati manelisti cu tricoishortslapalb in fatza mea, hoptzop la semafor.cu moped/ /na. .surpriza. . .macar au avut putin obraz sa imi faca semn cu mana ca se baga. .nu am mai pomenit asa ceva. . oricum, e un progres. ..Eu oricum i-am trimis undeva, nu prea grav, dar m-au auzit, si au zambit. .fara sa se enerveze. .ca doar stiu si eu ca fac magarii. .deci, se poate. . sa dai din mana cand faci manevre, ,si sa mai si accepti sa fii certat, ..fara sa ripostezi. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destui tampiti si in conserve noi sau vechi nu conteaza fabricantul, cum sunt destui si pe motoare si scutere. Fiecare padure are uscaturile ei si fiecare pasare pe limba ei piere. Nu inseamna ca esti prost sau destept cand conduci o anumita categorie de vehicul. Fiecare conduce ceea ce ii place sau ceea ce are nevoie la momentul respectiv. Multi au categorii diferite. Recomand tuturor: rabdare, atentie sporita, respect reciproc. Da, unii merita o mare palma peste bot, pentru ca isi pun si ne pun viata in pericol. Dar cu totii mai facem cate o magarie, mai avem o scapare cateodata. De... natura umana! Atunci cand conduci bine, nu iti iei claxoane in trafic. Desi mai sunt boi care gresesc si tot ei te injura. Dar cum ar fi viatza, fara sa-ti iei cate un semn obscen cand in cand ? Romanul e buricul pamantului centrul universului, ii plac picanteriile.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma distreaza astia care asculta manele tareee sa auda tot poporu ca ei au manele pe scuter :D La un semafor mi-am scos toba ...iar nenea s-a vazut nevoit sa opreasca muzica pt ca...n-o mai auzea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...