Sari la conținut

Podul Colentina


invictus
 Share

Postări Recomandate

Astazi 16 iulie in jurul orei 9.30 pe sos colentina, inainte de podul de la plumbuita, intersectie cu cremenita, pe sensul de mers spre fundeni, o dacie logan break a accidentat un motociclist cu o honda 1100 xx cu numar b09kze.

Soferul a traversat linia de tramvai, trecand peste linia continua si l-a acrosat pe motociclist, care circula regulamentar. Soferul se scuza ca a fost lasat sa intre de catre ceilalti participanti la trafic si nu a observat motociclistul care venea pe banda de langa trotuar.

Motociclistul era constient, dar acuza dureri de bazin. L-au ridicat cei de la smurd, care au venit dealfel destul de repede.

Sper sa nu fie grav.

post-12027-1216194324_thumb.jpg

post-12027-1216194331_thumb.jpg

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sper sa fie ok motoristu,insanatosire grabnica,cat despre loganist ce sa zic ,cred ca asa a fost pt ca stim cu toti ce aglomeratie este pe colentina la ora aia,dar trebuia sa beleasca ochii bine :baldy: daca in locul motociclistului venea un tir ,ce se facea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motociclistul e in regula cu actele(permis...acte la motor)...de data asta nu mai poate sa il acuze nimeni de nimik...ba ca avea viteza..sau alte shituri de genu asta...speram sa fie el ok

Conservarul a gresit....fara alte dubii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f nasol cand masinile opresc si lasa pe cineva sa treaca la mica intelegere .

de multe ori acest lucru se petrece RAPID si trebuie sa fii pe faza sa incetinesti , sa eviti sau sa opresti.

 

sanatate motociclistului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi 16 iulie in jurul orei 9.30 pe sos colentina, inainte de podul de la plumbuita, intersectie cu cremenita, pe sensul de mers spre fundeni, o dacie logan break a accidentat un motociclist cu o honda 1100 xx cu numar b09kze.

Soferul a traversat linia de tramvai, trecand peste linia continua si l-a acrosat pe motociclist, care circula regulamentar. Soferul se scuza ca a fost lasat sa intre de catre ceilalti participanti la trafic si nu a observat motociclistul care venea pe banda de langa trotuar.

Motociclistul era constient, dar acuza dureri de bazin. L-au ridicat cei de la smurd, care au venit dealfel destul de repede.

Sper sa nu fie grav.

Daca e adevarat, imi pare rau pentru el, dar asta tine de experienta de baza ... daca vezi ca masinile care circula paralel cu tine opresc fara un motiv aparent, e foarte bine sa opresti si tu, probabil motivul exista si nu-l vezi. Nu conteaza ca e legal sau nu, important e ca se practica la scara larga. La ce-i foloseste ca legal are dreptate? Oricum, sanatate multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motociclistul e in regula cu actele(permis...acte la motor)...de data asta nu mai poate sa il acuze nimeni de nimik...ba ca avea viteza..sau alte shituri de genu asta...speram sa fie el ok

motociclistul era ok cu actele ,avea si ceva experienta dar nu oprise nimeni sa-i dea loganului prioritate,a fost la spital si este ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa cum zice idiotul cu Loganul ... foarte bine, l-a lasat cineva sa se bage DAR doar pe banda pe care l-a lasat, ce-a cautat pe cealalta banda ? Ca doar nu i-a dat prioritate pe toata strada. Nu trebuia sa se asigure ? Nenorocit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

Am avut un accident identic dar eram cu masina, indiscutabil cel cu masina e de vina si anume neacordare de prioritate deci i se va retine permisul pe 3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e adevarat, imi pare rau pentru el, dar asta tine de experienta de baza ... daca vezi ca masinile care circula paralel cu tine opresc fara un motiv aparent, e foarte bine sa opresti si tu, probabil motivul exista si nu-l vezi. Nu conteaza ca e legal sau nu, important e ca se practica la scara larga. La ce-i foloseste ca legal are dreptate? Oricum, sanatate multa.

:baldy:

uite unul care are sanse mici sa pateasca la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai facut niciodata stanga peste linia continua? Eu am facut la greu ...

Cred ca da, dar incerc sa evit pe cat posibil, mai ales atunci cand nu vad ce vine pe toate benzile, plus ca stiu ca in caz de ceva, eu port toata raspunderea.

Sincer nu imi aduc aminte cand sa fi facut asa ceva ultima oara. Prefer sa intorc acolo unde am voie.

Asa a fost si la acc de la constanta si m-am cam lecuit de faze din astea, mai ales ca ii infieram pe cei care o fac, dar noi nu avem nici o greata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai facut niciodata stanga peste linia continua? Eu am facut la greu ...

...si esti mandru????? :blink:

Sanatate motoristului,cat despre cel cu Golanu'.. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si esti mandru????? :blink:

Nu sunt mandru, Maria Ta Modelul Nostru Care Nu Incalci Niciodata Legea, era doar un apel la mai putina ipocrizie, ca abunda pe aici ... Toti cei pe care ii cunosc au facut la un moment dat in viata lor stanga pe linie continua. E o manevra absolut sigura daca se face cum trebuie, ca sa nu mai vorbim de faptul ca in foarte multe locuri liniile continue sunt trase total aiurea. Nu incerc sa-l disculp pe sofer, dar acuzati-l de altceva, asta cu stanga pe linie continua scartaie rau. Dar na, e mult mai usor sa :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa le ia dracu de linii ca toti le incalcam. aici e problema de asigurare cand traversezi strada. trebuie sa te asiguri ca toti te LASA SA TRECI. si ca toti te-au si vazut . bineinteles tu dai prioritate chiar daca te lasa unu sa intorci, te asiguri nu? nu dai forja numai ca te lasa unu de pe bandA 2 treb sa fii sigur si ca cei ce vin pe banda 1 te vad si te lasa. daca nu astepti 2 sec si apoi treci. cand esti sigur ca te lasa toti. in cazul asta sunt mai mult ca sigur ca volanistul, dupa ce a fost lasat de unii a dat forja si nu s-a mai uitat daca vine ceva si pe banda de langa trotuar. bafta motociclistului la recuperare el cit si motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara..

 

eu sunt cel lovit..

cateva cuvinte vreau sa spun, intai multumesc motociclistilor care au oprit acolo, astept pe privat un mesaj de la ei le sunt ' dator' cu multumiri.

 

multumesc si prietenilor mei care au fost cu mine toata ziua azi !

 

despre situatie, va pot spune ca nu avem viteza, 30-35 km la ora.. incetineam pentru ca din dreapta ieseau in colentina din cremenita, cunosc zona mergeam prudent.

am avut ghinion si sa spun de ce.

eu pe banda unu (urma sa fac dreapta imediat dupa pod), pe banda doi un pic in fata merga o duba, si inaintea ei o dacie break. pur si simplu nu am vazut ca se opresc masinile din cauza dubei. am apucat sa franez din dreptul ultimei masini inainte de logan, cand am vazut ca se baga.

ceasul rau pisica neagra.

experienta este irelevanta in situatii de acest gen, sau conteaza foarte putin.

echipamentul sfant, geaca piele, casca si manusi.

 

am fost la spital... norocos. am doar o glezna putin umflata.

 

va multumesc pentru suport tuturor!

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e adevarat, imi pare rau pentru el, dar asta tine de experienta de baza ... daca vezi ca masinile care circula paralel cu tine opresc fara un motiv aparent, e foarte bine sa opresti si tu, probabil motivul exista si nu-l vezi. Nu conteaza ca e legal sau nu, important e ca se practica la scara larga. La ce-i foloseste ca legal are dreptate? Oricum, sanatate multa.

 

 

 

BAI cacao DE CATE ORI AI FACUT TU CEEA CE ZICI AICI???? MERGAND SI PE BANDA 1????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI cacao DE CATE ORI AI FACUT TU CEEA CE ZICI AICI???? MERGAND SI PE BANDA 1????

De multe ori, ultima data chiar astazi, ceea ce m-a salvat dintr-o situatie absolut similara cu cea povestita aici. Inchipuie-ti ca sunt unii care fac chestia asta in mod curent, din motive de experienta si nu numai. Asa ca :blink: tie si revarsa-ti frustrarile in alta parte.

On-topic: sanatate maxima, asta chiar a fost curat ghinion :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...