Sari la conținut

Intrunirile, sport extrem?


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P
Da,poate e mai bine asa.Cine stie ce mai nascoceau, poate ziceau ca motociclistii s-au luat la bataie intre ei sau cine stie ce.

In fine, imi pare rau ce aud. Nu m-ar mira ca in cativa ani sa vad lumea moto impartita in adevarate "clanuri"(sper sa exagerez eu), care sa "vaneze" astfel de oameni, pe soferii imprudenti, etc.

213119[/snapback]

bine ar fi sa se faca clanuri de astea! omor! de altfel motociclistii inseamna oameni uniti si foarte violenti si liberi! asa ca tie multa :D :crack: :blbl: si mai multa: :( :)

 

asta e

si noi daca zicem ceva despre rupt dinti cu tzeava si tinut gasca aproape riscam sa patim ce a patit kombat aici pe forum  :crack: ca limbajul violent dauneaza

 

Ce frumos era sa plece 20 de insi dupa puscariasii aia si sa ii plimbe printre corturi legati de picioare cu lantul si agatati de motoare, sa vezi cum se ducea veestea si nu mai incercau data viitoare

 

alta modalitate de a strange randurile nu prea e, deci la mai mare, sa speram ca nu au patit-o prea grav

213137[/snapback]

 

 

Ce aveti mah cu BBJ... care e povestea cu el?

Vad ca toti se iau de el... cu ce a gresit... eu nu am mai intrat o perioada pe forum....

218331[/snapback]

 

de acord!

Editat de gogu007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

... de altfel motociclistii inseamna oameni uniti si foarte violenti si liberi!

 

In Romania puscariasii s-ar parea ca sunt "oameni uniti si foarte violenti si liberi!".

Cat despre afirmatia "motociclistii inseamna oameni uniti si foarte violenti" credeam ca-i copyright al uneia din maretele noastre televiziuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

asa ar trebui sa fie! :D de asta suntem calcati in picioare si f****i in c*r de toti! sa nu uitam ca la noi frica este confundata cu respectul! :crack:

 

si oricum invitatia trebuia lasata ca nu era o amenintare, ero o AVERTIZARE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ar trebui sa fie! :D de asta suntem calcati in picioare si f****i in c*r de toti! sa nu uitam ca la noi frica este confundata cu respectul! :crack:

 

si oricum invitatia trebuia lasata ca nu era o amenintare, ero o AVERTIZARE!!!

218442[/snapback]

Terminati odata cu aberatiile astea de teroristi din lumea a treia!

Nimeni nu zice ca atunci cand esti lovit sa nu te aperi si sa nu ripostezi! Normal ca la Sibiu lasii aia meritau prinsi si "penalizati" inainte de a fi dati pe mana politiei!

 

Dar a miza pe un renume de fiorosi este infantil si penal!

 

Si taximetristii sunt stiuti de uniti si agresivi (o forma de lasitate, de altfel) dar ce se bucura cate unii cand ii prind la cotitura singuri si expusi taierii gatului!

Ce o sa ziceti cand cel mai bland si bleg dintre noi va primi o ranga peste fata de pe marginea drumului, asa, ca razbunare ca unul a fost pus la respect odata de haita de pe motoare.

Va simtiti fiorosi si pusi pe fapte de vitejie? Puneti politia si restul institutiilor statului la respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Dar a miza pe un renume de fiorosi este infantil si penal!

 

218449[/snapback]

 

nu e vorba ca am miza pe asta dar ar fi un factor psihologic foarte bun! sa stii ca sunt ffffff rare cazurile in care taximetristii o patesc! spun asta in cunostinta de cauza, frete-miu fiind taximetrist! el foarte rar da "omor" si atunci il da cum trebuie, cu inca 270 de masini dupa el, in rest nu trebuie sa-si bata capul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toate exista un inceput, daca nu la nivel mare poate, cind pleci cu prietenii se creaza o legatura si sunt convins ca un grup mic este mai eficient!

Pe de alta parte de ce nu s-a dat alarma,?!?

Pur si simplu se striga dupa ajutor si se mai gaseau macar citiva care sa vina!

Orcium este bine ca se spun si astfel de lucruri pentru ca in momentul cind se aude ca se face vreo intrunire stii la ce este posibil sa te astepti, deci garda sus.

Poate o modalitate de a stopa manifestarile violente este sa nu mai fie invitati rideri din afara tarii la intruniri, si adusa unitate de jandarmi care sa tina spiritele incinse sub control.

In rest sper sa nu mai aud de astfel de lucruri! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut nimic atunci. Acum ne jelim ca nishte babe cat de stresatzi suntem de tzigani.

Plangetzi in continuare. Atunci trebuia actzionat....

Pai cine sa actioneze daca cei mai,,suparati''nu vin la intalniri,comenteaza toata ziua pe forum

215202[/snapback]

:D

 

Vorbe multe fratilor. Cauza: golanii, smecherii, puscariasii, etc. Rezultatul, de ce s-a intamplat astfel: lipsa fraternitatii adevarate intre membrii de club. Tot apar cluburi nou-noute, care se destrama dupa cateva luni din cauza ca.., ca..., etc. Majoritatea habar n-are ce inseamna literele alea mici si, cum se pare insignificante: MC. Pai, asta e cel mai important. Drumul ideal: cativa ani pe motor cu prietenii, DUPA aia MC-ul. Noi am batut multe lume smechera in Mures, si totusi suntem Brotherhood. Inca nu riscam sa fim MC. Cine stie de ce, stie. MC e altceva. As vrea sa vad eu, daca la un intalnire Hell's Angels sau Bandidos localnicii fac legea... Despre asta vorbesc...

Editat de Pannoniachopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

La urmatoarea intalnire o sa-mi pastrez casca pe cap si o sa mi-o tapetez cu cioburi. sa vedem cine mai da in mine. :crack:

Acum serios, nu e posibil asa ceva. Desi sper sa nu le folosesc niciodata, mi-am luat manusi cu protectie metalica la pumn, pentru ca in ultima vreme vad ca sansele sa ti-o iei in freza nevinovat pe la intalniri sunt tot mai mari. La anul o sa organizez o intalnire la mine acasa, cu mici, bere si tot tacamul, si o sa primesc doar pe cei care si-au lasat pumnii pe care-i are in plus acasa.

Sau o sa-mi iau motor cu atas si afet de mitraliera si o sa vin la intalniri tipand ca Frankfurt: "Va sparg sa moara mama!" :banana:

Pe batausii astia ar trebui sa-i invatam minte. Eu propun sa le dam pantalonii jos si sa-i batem ca pe aia mici cu urzica, sau sa-i dam cu miere si sa-i manance mustele si viespile, sau.... mai da-i dreaq de batausi ca m-am saturat de ei...

 

mda mai boierule ai dreptate sunt chiar de kko. Eu nu am mai fost la nici o intrunire inca de acum 4 ani dar am auzit o gramada cacaturi d'astea :P .Probabil ca exista multa frica intre motociclisti

:banana:

 

mda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau nici nu stiu daca este frica. In definitiv nimeni nu e erou decat din intamplare dar intr-adevar nu exista nici o unitate intre motoristi.Astea sunt parerile mele ... nu vreau sa supar pe nimeni. Lipsa unitatii se manifesta pe toate palnurile in tzara asta care era frumoasa ... Aiurea, asa a fost mereu. Poate va mai amintitzi anii cand erai tuns si alergat pe strada de catre jegosii aia care se numesc romi sau diversi ""baietzashi"" ( lucruri care se intampla inaca ) Cred ca tre sa inchiei ...

 

 

 

 

 

NOI SA FIM SANATOSI , CA AVEM O TARA FRUMOASA....CU BLOCURI GRI SI MULTI ,MULTI PROSTI SI MITOCANI ,CARE AR TREBUI ZVANTATZI IN :P

mda.... ASFALT USCAT !

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant este ca din 97 in 2001 am fost la aproape toate intalnirile shi nu am vazut nici macar o palma (parca o data la Odorhei a fost ceva tensiune...in 2000 sau asha ceva). Oricum eram cu un grup de prieteni ce ar fi intrat in foc unul pentru altul. Nu era placere mai mare decat sa te intalneshti cu motorishtii din alte orashe! Sa bei cu Hunteru(Sibiu), sa pove cu Andi( tot Sibiu) sa tragi o glumitza dimineatza pe mahmureala cu Hume(Gheorgheni) sa-l intrebi de viatza pe Ocsi(Cluj) shi sa bei vodca de sub Harley-u lui Cip(Constantza)....

Pacat ca s-a ajuns aici.... mare pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda vad ca deviati de cateva luni, eram curioasa sa vad daca intereseaza pe cineva cum se mai simte fata in cauza, pentru ca ea a fost cea mai afectata...

Are 18-19 ani, nu o sa mai poata veni la nici o intrunire si in rest e bine dar i-au ramas semne pe fata,

un plus si un minus in jurul buzelor - frumoase amintiri de la intrunirile bikerilor.

N-ati fost de fata si stiti vorba aia: Dupa razboi multi viteji se araata

 

Mai bine intrebati cum se mai simte decat sa va dati cocosi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai poate sa mearga la intruniri ptr. ca nu mai are voie,banuiesc.Daca este asa nu trebuie sa dispere ptr. ca mereu vor exista altii care vor merge la intrunirile lor proprii.Si daca va fi tot asa cred ca fenomenul se va extinde.Aviz organizatorilor!

 

Pacat...de cate ori citesc despre ea!

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

 

 

Prefer sa stiu ca daca a miscat unul in front, sare politia pe el decat sa stiu ca am 20 de "frati" care-l pun la respect.

nici eu nu prefer asta! politia o sa le dea amenda sau in cel mai rau caz pt. ei putini ani de puscarie si gata! ei sunt obisnuiti cu asta! ies si fac din nou si nu primesc nici macar un pumn (politia nu-i bate la sectie chiar daca sunt legende de astea, doar mascatii prin masina cateodata)! astia trebuiau luati in camping, politistii sa nu stie nik de ei si batuti mar bine de tot pana in pragul mortii! pacat de fata aia! tiganii asa trebuie tratati: omor cat cuprinde... nu putini stiu de procesul meu din clasa a 12-a cand am batut un tigan numai in _coaie_ de nu mai poate sa faca copii pt. ca i-a dat o palma unei colege ca "a comentat" cand asta i-a pus palma pe fund!

 

cred ca daca nu chema gardianu' politita (gardienii astia sunt degeaba) il legam de motor si-l plimbam putin prin cartier! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...