Sari la conținut

Intrunirile, sport extrem?


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am vorbit cu prietenii care au ajuns azi-noapte la Sibiu.Ca urare de bun venit, o parte din ei si-au luat o bataie crunta. :crack:

E vorba de Boggy, Catalin "Jojkeru",prietena lui, Georgica cu Dnepra si Hasu. Din senin se pare s-au pus pe ei o gasca de puscariasi recidivisti din Sibiu, aflati si ei in treaba prin camping, fara legatura cu lumea moto :crack: Sticle in cap, picioare in gura....se pare ca pe alti motociclisti i-a durut in P... ca frati de-ai lor si-o iau pe carca. :crack: Politia le-a luat declaratii si le-a dat drumul, prietenii mei au plecat deja de la festivalul de picioare in cap. Mai multe detalii cand aflu de la ei.

...Si mie imi parea rau ca nu am putut merge si eu...probabil ca acum imi numaram si eu avariile, ca n-as fi stat sa ma uit :crack:

 

 

***rectificare: incidentul s-a petrecut la intrarea in camping, nu inauntru

 

 

Asta au ajuns intrunirile nostre? Nu uitam de Tg Secuiesc unde baieti de-ai nostri si-au luat-o in gura de la slovaci si unguri (cluburile "invitate"), si nici de nemtii de la Tm . Lumea noastra incepe sa se aproopie de lumea violenta a motociclistilor din filme, cu lanturi,cutite si tot tacamul. Asta vrem? Eu,unul, nu...dar cand vad de ce avem parte si in trafic si la intruniri, intre "ai nostri", parca nu imi mai vine sa plec de acasa fara arme. :crack: De fapt, ma mai gandesc daca merita sa mai merg la intruniri, pana acum incercam sa ajung la cat mai multe, dar pt ce ???? :crack:

 

Lumea aia a cavalerilor si a fratiei intre motociclisti pe care am descoperit-o la inceput a apus... :crack:

Camarazi, la arme ! :crack:

Editat de Axa cu Scame
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tocmai am vorbit cu prietenii care au ajuns azi-noapte la Sibiu.Ca urare de bun venit, o parte din ei si-au luat o bataie crunta. :crack:

E vorba de Boggy, Catalin "Jojkeru",prietena lui, Georgica cu Dnepra si Hasu. Din senin se pare s-au pus pe ei o gasca de puscariasi recidivisti din Sibiu, aflati si ei in treaba prin camping, fara legatura cu lumea moto :crack: Sticle in cap, picioare in gura....se pare ca pe alti motociclisti i-a durut in P... ca frati de-ai lor si-o iau pe carca. :crack: Politia le-a luat declaratii si le-a dat drumul, prietenii mei au plecat deja de la festivalul de picioare in cap. Mai multe detalii cand aflu de la ei.

...Si mie imi parea rau ca nu am putut merge si eu...probabil ca acum imi numaram si eu avariile, ca n-as fi stat sa ma uit  :crack:

***rectificare: incidentul s-a petrecut la intrarea in camping, nu inauntru

Asta au ajuns intrunirile nostre? Nu uitam de Tg Secuiesc unde baieti de-ai nostri si-au luat-o in gura de la slovaci si unguri (cluburile "invitate"), si nici de nemtii de la Tm . Lumea noastra incepe sa se aproopie de lumea violenta a motociclistilor din filme, cu lanturi,cutite si tot tacamul. Asta vrem? Eu,unul, nu...dar cand vad de ce avem parte si in trafic si la intruniri, intre "ai nostri", parca nu imi mai vine sa plec de acasa fara arme. :crack: De fapt, ma mai gandesc daca merita sa mai merg la intruniri, pana acum incercam sa ajung la cat mai multe, dar pt ce ????  :P

 

Lumea aia a cavalerilor si a fratiei intre motociclisti  pe care am descoperit-o la inceput a apus... :crack:

Camarazi, la arme ! :crack:

212975[/snapback]

 

inadmisibil :crack: futu... in gura de smecheri de doi lei, nu stati fratilor, cea mai buna metoda de aparare este ATACUL, sa le spargeti mecla pana sunteti nervosi ca dupa aia nu mai aveti chef si o sa va para rau.

 

 

:kiss: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...ajunge sa nu te mai mire nimic :crack: :crack: :crack:

 

Si as avea si eu o intrebare pentru cei de la 2 ROTI...cand ati luat interviu organizatorului de la TG. SECUIESC in loc sa ii tot laudati cazanul de gulas mai bine il intrebati ce actiuni a intreprins cand a aflat de incidentul petrcut in ograda domniei sale :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

I-auzi ce am vazut azi pe prima la focus. Cei de la prima vorbeau f. frumos de intrunirea de la sibiu, ziceau ca sunt veniti motociclisti de pe peste tot, tra la la la .. chiar si vre-o doua interviuri. Nimic despre vre-un incident, poate ca e mai bine asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

I-auzi ce am vazut azi pe prima la focus. Cei de la prima vorbeau f. frumos de intrunirea de la sibiu, ziceau ca sunt veniti motociclisti de pe peste tot, tra  la la la .. chiar si vre-o doua interviuri. Nimic despre vre-un incident, poate ca e mai bine asa.

213115[/snapback]

 

Da,poate e mai bine asa.Cine stie ce mai nascoceau, poate ziceau ca motociclistii s-au luat la bataie intre ei sau cine stie ce.

In fine, imi pare rau ce aud. Nu m-ar mira ca in cativa ani sa vad lumea moto impartita in adevarate "clanuri"(sper sa exagerez eu), care sa "vaneze" astfel de oameni, pe soferii imprudenti, etc.

Editat de Grubb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e

si noi daca zicem ceva despre rupt dinti cu tzeava si tinut gasca aproape riscam sa patim ce a patit kombat aici pe forum :crack: ca limbajul violent dauneaza

 

Ce frumos era sa plece 20 de insi dupa puscariasii aia si sa ii plimbe printre corturi legati de picioare cu lantul si agatati de motoare, sa vezi cum se ducea veestea si nu mai incercau data viitoare

 

alta modalitate de a strange randurile nu prea e, deci la mai mare, sa speram ca nu au patit-o prea grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La urmatoarea intalnire o sa-mi pastrez casca pe cap si o sa mi-o tapetez cu cioburi. sa vedem cine mai da in mine. :crack:

Acum serios, nu e posibil asa ceva. Desi sper sa nu le folosesc niciodata, mi-am luat manusi cu protectie metalica la pumn, pentru ca in ultima vreme vad ca sansele sa ti-o iei in freza nevinovat pe la intalniri sunt tot mai mari. La anul o sa organizez o intalnire la mine acasa, cu mici, bere si tot tacamul, si o sa primesc doar pe cei care si-au lasat pumnii pe care-i are in plus acasa.

Sau o sa-mi iau motor cu atas si afet de mitraliera si o sa vin la intalniri tipand ca Frankfurt: "Va sparg sa moara mama!" :crack:

Pe batausii astia ar trebui sa-i invatam minte. Eu propun sa le dam pantalonii jos si sa-i batem ca pe aia mici cu urzica, sau sa-i dam cu miere si sa-i manance mustele si viespile, sau.... mai da-i dreaq de batausi ca m-am saturat de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper din tot sufletul ca pe forumul asta sa fie o realitate deformata a motorishtilor din Romania. Shi ca "incidentele" in care motorishtii au spart garduri, falci shi nasuri shi au ieshit cu fruntea sus sa fie ocolite (din cauza "rolului pedagogic" al forumului). Ca altfel e de rau. Mi-ar parea rau sa shtiu motorishtii din tzara o gashca de copii pe triciclete la care vin copii aia mari "care fumeaza" shi le iau boboanele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi restul au stat si au privit ? Nu au intervenit ? Ca nu pricep faza... si nu de alta, sa stiu sigur ca la intrunirile moto e "fiecare pentru el" si "omoara tot ce misca" :crack: :crack:

 

Asteptam totusi o parere oficiala a organizatorilor (daca exista asa ceva) si apoi a persoanelor direct implicate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O veste super nasoala nici nu-mi vine sa cred ca si la Sibiu se intampla asa keva... :crack: :crack: :crack:

Atunci ce sa ne mai miram cand un frate de-al nostru este lovit cu masina si nu se baga nimeni...... :crack:

Pe zi ce trece realizez ca suntem un popor de (........) si nu stiu cum sa fac sa plec mai repede din tara asta :crack: :crack: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ceva de genu' : pretenii nostrii staeau la o terasa din fata intrarii in camping unde era cam cea mai populata zona la ora aia....asa....unu' mai micut vine si le cere o tigara si este refuzat....in doua miscari si o secunda vine cu fratiorii mai mari si spag sticle-n capu' lor si pumni si suturi.... cel mai enervant lucru(pe langa faptul ca nu s-a bagat nimeni si ca aia sunt localnici si n-au nici o treaba cu politia) este ca cel mai mult "afectata" este prietena lu' Catalin, un ingeras de fata, vina ei ca a incercat sa opreasca bataia.. In final...unii la spital si altii la politie..

 

Motociclistu' la nevoie se cunoaste...aviz celor care au fost acolo si nu au facut nimic!cel putin eu muream cu ei de gat chiar daca mi-o furam si yo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa incerc sa iluminez lumea desi n-am fost atunci de fata.

 

Vineri pe la 2 noaptea cand am ajuns , stateam la poarta sa intru, in stanga pe terasa era un film de groaza, cativa cocalari, genul care n-au nici o treaba cu fenomenul moto se bateau cu sticle si cioburi de sticle..Din cate mi s-a parut victima era tot un pustan, parea de prin zona. Am crezut ca se bat intre ei.Nimeni n-a intervenit pt ca totul a durat 15- 30 secunde si desi colcaia de lume acolo nu era nimeni atunci, eu eram impietrita pe motor si n-am stiut cum sa reactionez.

Cred ca erau aceiasi si cand a rupt-o la fuga tipu mi-am dat seama ca nu e cu ei, era ingrozit si cumva parca nu-i venea sa creada..

 

Cu prietenii nostri s-a intamplat ceva la fel de incredibil! Cine nu-i cunoaste ar putea spune" Ceva s- a intamplat cumva au provocat bataia" N-a fost asa, Catalin a fost luat de par, toti batuti cu sticle, pumni in fata, scaune peste coaste....Baieti 4 din care Hasu si Bogy care- s oameni seriosi( Bogy si-a luat sticla in cap si nici macar n-a cazut), 2 fete.Alina, prietena lui Cata a fost rau lovita, tinuta si dat pumni in fata, deci nu din greseala...

 

Nu stiu cei din jur cat timp de reactie au avut, cand nici macar ei n-au apucat sa se dumireasca cat de hotarati sunt agresorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mare dezavantaj la Sibiu a fost k din camping nu se vedea intrarea si multa lume la ora aia era la concerte! Cel putin eu pana acum nu am auzit nimic de incident si nimeni din cei care au fost cu mine nu a auzit de faza...

 

Oricum faza in sine e nasoala, dar nu cred ca trebuie sa invinovatim toti motociclisti pe faza asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La "VIOLENTA" nu se raspunde cu violenta,ci doar cu BUN SIMT..... :crack:

213336[/snapback]

 

@XXL:Nu caut cearta,doar imi exprim parerea...Ti-ai luat vreodata pumni in fata fara motiv? Pur si simplu tu sa stai linistit,sa-ti vezi de treaba ta si apoi sa apara niste ciori care s-au hotarat ca au ceva cu tine?

Eu cand am patit asta nu eram cu prietena(din fericire), dar crede-ma bunul simt nu are nimic d-aface cu acele animale....

Cel mai mult imi pare rau cand aud ca au fost fete ranite.Mi se pare cea mai mare lasitate ca un barbat sa dea intr-o femeie. :crack: Scarbele naibii.

 

Insanatosire grabnica celor raniti.Si sper sa va razbunati fie prin BUN SIMT(dat in judecata,etc), fie VIOLENT(batuti mari vinovatii,dat foc la casa,etc.)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ xxl - cred ca ar trebui sa-i spui Alinei care e cu fata umflata pentru ca au tinut-o si au batut-o niste animale sa le scrie o vedere in care le multumeste ca nu au omorat-o! :crack:

Care bun simt neamule? Se vede ca nu traiesti in tara.

Imi pare rau ca a venit politia si ca probabil scursurile alea nu vor pati nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stege, calmeaza-te, iti inteleg mania...si eu as fi actionat la fel daca eram de fata,chit ca mi-o luam si eu.In fine, ce sa-i faci,poate nu cunoastem noi toate datele problemei.

Adevarul e ca aia care au facut asta merita jupuiti.Daca patea asa prietena mea...se lasa cu omor grav, chit ca ma lua si pe mine politia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care UNUL SINGUR dintre ai nostri a apucat sa se ridice de pe scaun si sa puna mana pe tzeava metalica de la umbrela, toti "vitejii" care bateau fete si dadeau pe la spate cu sticla in cap s-au imprastiat ca potarnichile speriate de uliu.

NU va ganditi ca au stat acolo sa se bata cu niste oameni in care au inceput sa dea fara motiv, au fugit foarte repede. Marele lor avantaj a fost elementul surpriza. Atat.

 

Sa il vad eu pe oricare de aici sau din alta parte ca sta cu niste prieteni la o bere si la un moment dat, absolut din senin, incaseaza o sticla in cap si pe urma mai are si viteza de reactie. Tehnic discutand, niste oameni care STAU pe scaune la o masa sunt in dezavantaj strategic fata de unii care sunt in picioare si care dau primii.

 

Nu va infierbantati, ganditi!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: INDIFERENTA UCIDE Avem de ales !Daca continuom sa ne prefacem 'frati' atunci astfel de evenimente vor mai avea loc si de acum inainte din pacate ! Imi pare rau dar cu citeva exceptii nu sintem decit niste figuranti ! De ce sa ne pese ..atita timp cit nu noi sintem aceeia care o luom in freza???? Ne-a pasat anul trecut la TImisoara ????Poate dupa si pe forum......anul asta la Tirgu Secuiesc ?? Acum la Sibiu ??? Miine unde??????? ..Poate tot pe forum ! Din pacate va fii si la noi ca afara....ne vom razboii intre noi fiecare cu ambitiile si indiferenta lui..! Cineva spunea mai sus " La "VIOLENTA" nu se raspunde cu violenta,ci doar cu BUN SIMT..... ! Scuze omule dar nu pe oameni care gindesc asa ne putem baza..!!REGRET foarte mult cele intimplate mai ales ca ii si cunosteam . In ceea ce priveste organizatorii poate ca ar trebuii sa investeasca mai mult in paza unor asemenea manifestari [ ex Ploiesti ]

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...