Sari la conținut

Intrunirile, sport extrem?


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi pare rau ca n-am plecat si eu cu baietii din bucuresti ...

 

Aviz organizatorilor de intruniri: trebuie sa se ia in calcul si asemenea situatii, cand in fata intrarii in locatie e vreun grup de kkti cu ochi care cauta scandal.

Inteleg ca incidentul a avut loc in fata intrarii in locatie...sa inteleg ca n-a fost nici un organizator la intrare care sa intervina????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg ce cauta astfel de animale in libertate!?!??! nu inteleg cine le da buletin!?!?!?!? nu inteleg de ce sunt numiti tot oameni sau persoane daca au 2 picioare si 2 maini?!!?!?! nenea hitler, unde esti?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau antonescu ca daca ar mai fi trait putin ar fi facut treaba buna...

In fine vorbeste animalul din mine , de obicei nu sunt asa , dar sa vezi ca o femeie isi ia bataie de la o baragladina si sa nu se intample nimik - te apuca spumele .

Eu unul nu a-si fi dormit linistit pina nu a-si fi pus mina pe unul sa ii fac un burn pe fata sa il mai curat putin de " culoare " .

Fira-ti al dracu de indieni , populatie minoritara care nu are acces la educatie , trai civilizat dar traiti in palate construite din jmenuri , talharii si alte indeletniciri " comunitare " .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa ne luam bataie la fiecare intrunire.

CUM ESTE POSIBIL LA O INTRUNIRE DE MOTOCICLISHTI SA VINA 6 LOCALNICI SA FACA LEGEA ... CHIAR SHI PENTRU 30 DE SECUNDE? SHI MAI MULT, SA SHI SCAPE.

Suntem unitzi doar pe forum.

Ii cunoshteam pe cei ce au fost atacatzi. Sunt totzi oameni de treaba care nu sunt pushi pe scandal. Un motiv in plus sa sara lumea. Dar suntem nishte mamaligi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa ne luam bataie la fiecare intrunire.

CUM ESTE POSIBIL LA O INTRUNIRE DE MOTOCICLISHTI SA VINA 6 LOCALNICI SA FACA LEGEA ... CHIAR SHI PENTRU 30 DE SECUNDE? SHI MAI MULT, SA SHI SCAPE.

Suntem unitzi doar pe forum.

Ii cunoshteam pe cei ce au fost atacatzi. Sunt totzi oameni de treaba care nu sunt pushi pe scandal. Un motiv in plus sa sara lumea. Dar suntem nishte mamaligi. :crack:

213810[/snapback]

 

Eu citesc de mult, nu prea ma plang, si nici nu comentez prea des.

 

DAR

 

Asta cred ca e primul TAU post cu care sunt de acord... merg din 98 la cel putin cate 3 intruniri pe an, dar asta a fost intrunirea cu cei mai mu(l)ti cretini pe metru patrat....

 

Am ajuns sa stau sa fac pe paznicul la femeie si motor.

 

Mare parte din intrunire m-am intrebat daca chiar e real ce se intampla, daca eu chiar am ce cauta akolo. Aia de care ziceti voi, a fost una din mai multele incaierari si a fost pe la 3.30 4.00...dar au fost si inauntru, chiar mai multe. Parca a luat-o lumea razna. Acum 5 ani nici nu visam ca se poate intampla asa ceva...de data asta am avut si eu parte de cateva altercatii...(incepand de la "dah bah poola si tu un gat de bere, ca "frati suntem" - asa da "fratie") - se pare ca nu mai ai voie sa te plictisesti - a se citi relaxezi...

 

Totusi "unitatea" de pe "forum" ma face sa rad, te dpmdv, te solidarizezi cu un "teuton al tastaturii...". Din pacate.

Editat de duke_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzie "UNITATE" zerooo, "POLITIE" zerooo, "ORGANIZARE" zerooo atunci ce este de facut...... :crack: :crack:

Pana la urma cred ca cel mai bine este fiecare cu treaba lui sau..............???????

Si culmea Sibiul este recunoscut pt. asa ceva si anul trecut cam tot la fel au patit-o unii dintre noi

:crack:

SI NU SA INTAMPLAT NIMICA SI NICI NU O SA SE INTAMPLE :crack: :crack: :crack:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord in totalitate cu concluziile tale, mai ales ca "anul trecut" nici macar nu s-a tinut la Sibiu. "Data trecuta" insa...ce sa-i faci, e locatia prea aproape de oras.

 

Deasemenea, nu e ORGANIZAREA de vina, ca "invitatii" se iau la tranta pentru o gura de bere, pentru preferinte muzicale diferite sau incep sa-si masoare "brandul" pentru femei...Singurul factor raspunzator este "indiferenta"...si poate "instinctul de conservare" - sau cum spui tu...concluzia ca "fiecare pentru el"...e mai ?sanatos?

 

Solutia este probabil angajarea de "security" dar nu cred ca tzi-ar place sa o iei pe coaja doar pentru ca i sa parut unui "inger pazitor" ca esti suspect...

 

Gasesc dealtfel iesirile respective absolut normale (pe strada), doar ca nu ma asteptam sa se intample la intrunire. Si inca intre "d-ai nostri".

 

Asta e, la intrunirea viitoare vin echipat...cu asa "prieteni" nu mai am nevoie de dusmani.

 

sa ne vedem cu bine

Editat de duke_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ales ca "anul trecut" nici macar nu s-a tinut la Sibiu. "Data trecuta" insa...ce sa-i faci, e locatia prea aproape de oras.

 

 

 

Da asa este gresala mea :crack: :crack: ce sa-i faci cred ca am facut insolatie :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de ce lumea sa mira atat... cum s-a putut intampla?!... Mie mi se par intrunirile astea, pe langa meritul important de a aduna comunitatea moto, niste mari tziganeli... cu personaje dubioase dinauntru si din afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca suntem o comunitate doar pe net. mare, ce-i drept 4000 de membri, dar inutila in situatii de genul asta.

daca am fi fost un mc de doar 40 de oameni nu ar mai fi fost la fel.

cand esti intr-un club, unul adevarat, atunci lucrurile se schimba. lone riderii- sunt mai expusi la ciocaneala. zece "frati" dintr-un club nu prea si-o iau pe coaja.

iar la agresivitate cred ca mai bine raspunzi tot cu agresivitate.

daca le luai pe maimutele alea cu respect si vorbe, ar fi fost ca si cum ai citi eminescu unei gorile. te aude dar nu intelege. asa ca...

iei dracului o sticla, o spargi de fata lui si abia atunci maimuta intelege ca esti mai tare ca el, scheauna si pleaca.

ca sa nu se mai intample cacaturi de astea, e bine ca data viitoare cum vedeti maimute luati-i la goana.

lucrurile nu se rezolva de la sine! maimutele alea o sa traiasca un an intreg asteptand intrunirea viitoare ca sa mai vina sa mai bata niste intelectuali. cateva mii de intelectuali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din partea celor care si-au luat-o (inxs, joker,hasu',alina, georgica,andreea)

nu s-au inteles cateva lucruri: in primul rand cei cativa motociclisti care erau la intrare nu stiau cine cu cine se bate si au reactionat numai in momentul in care Alina a inceput s-o incaseze. Nu dam vina pe motoristi, ci pe ORGANIZARE !!! Organizare care nu a avut bun simt sa bage ceva paza nici dupa eveniment! In al doilea rand, 30 de secunde ??? Nu aveau timp sa dea pumni si picioare in toti in 30 de secunde si sa si-o ia si ei. Ca sa ne dam mari, am spart si noi doua capete :crack:

Nu va mai enervati, duceti-va numai la intrunirile care au paza.

daca aveti ceva de reprosat, luati-va de sistem, de politia corupta si indiferenta.

 

si fiti cu ochii in 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Nu dam vina pe motoristi, ci pe ORGANIZARE !!! Organizare care nu a avut bun simt sa bage ceva paza nici dupa eveniment!

...intr-adevar, nu am vazut picior de jandarm cat am stat acolo(de sambata seara).Nici la intrare, nici inauntru.In schimb am vazut o gramada de ciori care mergeau in grupuri in camping....mi-am luat berea si m-am dus repede la cort sa ascult Iris, ca nu vroiam sa raman fara bagaje :crack: .

Parca era mai bine la Ploiesti...plin de jandarmi care nu te incomodau cu nimik....dimpotriva, te simteai in "SIGURANTZA SI INCREDERE"...nu?aviz organizatorilor :crack: .E-adevarat ca trebuie sa dai un ban in plus pt. asta, da merita :crack:

P.S.Anul acesta am ales sa ma duc la cat mai putine intruniri si la cat mai multe plimbari la munte sau la mare..... si nu-mi pare rau.Poate am imbatrinit, dar incep sa nu mai suport 3 zile de muzica, galagie si bautura.Prefer sa dau banii pe benzina si sa ma plimb.Ma simt mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns la scurt timp dupa eveniment, in urma unui telefon, impreuna cu alti 2 prieteni.

Politie a existat, chiar la intrare. Erau 2 politisti chiar in cabana din dreapta intrarii. Au stat acolo cele 2 zile, dar inauntru, nu afara.

Cum incidentul s-a intimplat afara, si ei au ajuns prea tirziu.

Cineva a impiedicat ciorile sa plece cu un taxi chemat de ei, si multumim pentru asta.

3 dintre ei au fost retinuti, si i-a luat politia, care a venit chemata de cei 2 politisti de la fata locului. Altfel si-o luau de la noi. Unul din ei agresiv, spunea sus si tare ca nu a facut nimic.

In rest povestea obisnuita: duba, declaratii la politie, mers la spital cu cei care aveau nevoie de ingrijiri medicale. Somn abia pe la 5:30 dimineata am mai prins.

Pacat de incident, nu e bine deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incidentul a avut loc in afara campingului, la vreo 30 de metrii de poarta, la terasa restaurantului...nu prea mai poti sa dai vina pe organizatori.

Politie si jandarmerie....subtire rau de tot la intrunire(am vazut doar vreo 2-3 care se plimbau pe ici-colea), nu prea imi sunt ei simpatici dar dupa incident mi-am dat seama ca era nevoie de mai multi.

Sambata la IRIS au intrat tot felul de indivizi mai mult sau mai putin pasionati de moto, cred ca au vandut organizatorii bilete la IRIS dar nu pot sa bag mana in foc. Si eu m-am dus la cort....ce-i drept imi era si somn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva a impiedicat ciorile sa plece cu un taxi chemat de ei, si multumim pentru asta.

214245[/snapback]

 

 

deci se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La snagov voi veni cu gun.  Sper sa nu ma impusc pe drum singur, in rest e ok.  De altfel voi bea lapte cu manusile pe mana.  Mama lor de cacati bolnavi!

213442[/snapback]

 

 

...si ti-l vei baga in cea mai rusinoasa gaurica! :crack: sper sa fie o chestie de moment si sa-ti treaca ...sau poti sta acas'... n-am chef sa ma duc la gratar cand stiu ca umbli tu, incercand sa salvezi situatia...asa ca daca ai de gand sa te tii de cuvant, nu-ti spun decat ca eu sigur voi fi acolo

 

 

P.S. n-am putut merge mai departe cu sirul faptelor cand am citit aceasta aberatie... nu este vorba de arme ...este vorba de nepasare, indiferentza, (ne-) fraternizare sa-i spunem "de moment", la care s-a picat examenul de fiecare data! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am fi fost un mc de doar 40 de oameni nu ar mai fi fost la fel.

 

In week-endul cu pricina am fost la alta intalnire... a oltcitistilor! Suntem un grup restrans, ne intalnim foarte rar (2 -3 ori pe an) venim din toate colturile tarii si ne simtim excelent impreuna. Nici vorba de batai sau certuri. De-abia asteptam sa ne reintalnim, iar cand unul nu reuseste sa vina - parca intalnirea nu e completa... intelegeti ce vreau sa zic, fiecare are importanta lui in cadrul grupului.

 

Iar cu motorul - prefer sa nu ma duc la astfel de intalniri unde risc sa o iau pe coaja. Acum am si io 2 coaste rupte (un mic accident saptamana trecuta) si vad ce nasol e sa nu fii intreg... Asa ca pe viitor voi incerca sa stau departe de violenta de la intalniri, imi voi petrece timpul plimbandu-ma cu 1 -2 prieteni sau mergand la pescuit.

 

 

 

Incredibil asa ceva... la oi intalnire unde vin suite, poate mii de motociclisti, sa vina 6 ratati sa faca legea.... :crack: ...

 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce imi pare aberant este ca multi motociclisti nu raspun la salut, pur si simplu te ignora cu toate ca te observa........asta inseamna ca nu suntem uniti.......................dupa statistica mea cei cu vitezane raspund in proportie de 80% fata de un semen al lor, cei cu comuniste in proportie de 90% iar cei cu chopere in proportie de 20%..........ciudat nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe la sibiu sambata seara - locul ala era o ghena galagioasa, intunecata si plina de alcoolisti (motociclisti si ne-motociclisti). Nu e de mirare ca au iesit scandaluri - era mediul perfect pentru asa ceva.

 

Cred ca ar fi fair ca aceste intalniri sa fie denumite generic "intalnirile alcoolistilor".

 

Decat sa va tocati nervii, banii, ficatzii si oasele pe-acolo haideti mai bine la plimbari ca sunt multe locuri frumoase. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca aveti ceva de reprosat, luati-va de sistem, de politia corupta si indiferenta...

 

In sfarsit citesc ceva ce-mi place, pe tema asta!!! :crack:

 

Ati vazut cum au actionat: rapid si cu lasitate! Au vrut sa-si faca numarul si daca au prins o fata, cu atat mai bine, riscuri minime, satisfactie maxima!

 

Exact ca tot zgomotul cu "sa ne stie de frica!" Ok, sa ne stie, dar ce facem cu sotiile, prietenele, ficele noastre? Ce facem cu cei care nu-s in stare "sa-i f...a una de sa-l tina minte"?

 

Toti cei pusi pe fapte mari, daca vreti sa educati ceva, educati institutiile statului! Aratati-va muschii in calitate de contribuabili, nu de mardeiasi!

 

Prefer sa stiu ca daca a miscat unul in front, sare politia pe el decat sa stiu ca am 20 de "frati" care-l pun la respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...