Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E o greseala de calcul pe care o au (aproape) toate Nikoanele, D3 fiind singurul pe care l-am vazut calculand corect, posibil si D300. Stai linistit, tot ~4gb va scrie (desi, din cauze independente de camera, vor fi doar vreo 3.7 gb), insa counterul de poze ramase intotdeauna va indica in minus. In principiu vei putea trage intre 700 si 1000 de jpg-uri mari pana sa umpli cardul. :lol:

 

 

da, cam asa. dupa fiecare poza, aparatul isi recaluleaza cam cate poze ar intra. teoretic, daca faci poze la un perete alb, iti intra mult mai multe cadre pe card decat daca ai poza un peisaj de padure toamna. fa experimentul urmator: fa o poza la un perete de o singura culoare si apoi pozeaza ceva mai complex, gen peisaj, masina, motocicleta (ce vrei tu, numai sa fie compusa din multe tonalitati d culoare) si descarca pozele. o sa vezi ca una are 2 Mb si cealalta in jur de 4 Mb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza noaptea cu expunere lunga (darele de la farurile masinilor era si scopul sedintei foto din seara respectiva).

post-8782-1211662671_thumb.jpg

Editat de Jorjel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potlogi....un colt uitat de lume.. unde parca timpul a stat in loc...

 

...

post-20220-1211718356_thumb.jpg

post-20220-1211718377_thumb.jpg

post-20220-1211718384_thumb.jpg

post-20220-1211718592_thumb.jpg

post-20220-1211718883_thumb.jpg

Editat de danradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Pentru cei interesati, am gentuta din poze de vanzare. Este nou-nouta, mi-am comandat-o impreuna cu aparatul dar mi-am luat teapa pentru ca nu intra decat bodyul in ea. Nu am fost atent la dimensiuni atunci cand am comandat-o (Interior Dimensions: L14.5 x W7 x H9 cm).

Are un buzunar interior si inca unul exterior cu fermoar. Pe spate are si prindere pentru curea.

Se preteaza pentru aparate compacte, gen Canon S5 IS sau altele din aceeasi clasa.

Eu am dat pe ea 39$. Daca exista doritori astept un pm.

 

Stiu ca nu este un topic gen vanzari dar prefer sa ma adresez direct celor pasionati de foto :cheers:

Multumesc

LE. M-am uitat mai bine la ea si in buzunarul cu fermoar din fata mai exista un compartiment pentru diverse accesorii gen carduri, usb reader...etc, si inca un buzunaras interior cu fermoar.

post-21645-1211743302_thumb.jpg

post-21645-1211743311_thumb.jpg

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva fulgere !

Ahoi!

NICE si eu le ador la nebunie, pana am patit-o odata si am fost atins de unu :crack: a fost nasol rau de tot ,bine ca sunt ok acuma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, am si eu un Zenit (nu stiu modelul, cand ajung acasa o sa ma uiti si o sa va zic) si am nevoie de capacelul de la bateria pentru acul de luminozitate + baterie ( e ceva rusesc). Are careva idee de unde le pot procura?

Grumpy sunt. Raspunde-ti-mi pe pm la grumpy, va rog.

Sar'na.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de pe coasta italiana..

post-890-1212593740_thumb.jpgpost-890-1212593744_thumb.jpgpost-890-1212593672_thumb.jpgpost-890-1212593688_thumb.jpg

 

Un macro..

post-890-1212593694_thumb.jpg

 

si o poza tematica pt forumul nostru :blink:

post-890-1212593682_thumb.jpg

 

Canon EOS 350D + lentila de kit. Always full manual settings :)

Editat de John Paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase.

Unde ai fost?

 

multumesc mult... dap, cuba... havana, in speta, ca nu am iesit din ea decat o zi... e o tara speciala, merita toata atentia... oricum, totul se schimba si la ei... atmosfera e cum era in romania in 1990... dar e exotic, merita investitia... iar pentru pozari... e raiul pe pamant. e greu sa ratezi o poza indiferent unde indrepti obiectivul... multa culoare si agitatie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult... dap, cuba... havana, in speta, ca nu am iesit din ea decat o zi... e o tara speciala, merita toata atentia... oricum, totul se schimba si la ei... atmosfera e cum era in romania in 1990... dar e exotic, merita investitia... iar pentru pozari... e raiul pe pamant. e greu sa ratezi o poza indiferent unde indrepti obiectivul... multa culoare si agitatie :)

 

eram sigur ca in Havana .... ai o poza in care se vede numarul unei masini cu HV .... :blink:

... chiar ca ai dreptate cu "pentru pozari... e raiul pe pamant"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...