Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca tot esti pus pe cautari, mai cauta si pe AICI. Eu pe computergames mi-am gasit 18-70ul. Tot pe fprumul ala mi-am dat si D40X-ul, deci eu zic ca e o bursa buna.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cer niste sfaturi in leg cu obiectivele, As avea un 2000 lei cu un mic plus, pt obiective 18-105 si 70-300.

Pana sa am banii erau peste tot, acum nu mai este nici unul de vanzare la pret bun.

Am vauzt un 16-85 la 13 mil, pret bun zic eu, dar cu ce il mai compensez?

Ma gandeam la 18-200 si un 50 1.8(am avut si este f bun).

Multumesc.

Din ce reviewuri am privit eu, singurul 70-300 care merita ar fi cel cu VR, care e ceva mai scumpicel.. Alea "nonVR" sunt infecte calitativ.. Sigur, poti sa te descurci si cu alea, dar se prea poate ca in 2-3 luni sa-ti para rau ca ai dat banii pe ele.. Parerea mea..

 

PS: Nu e vorba de cu sau fara FUNCTIA VR.. pur si simplu cele care au si VR sunt mai calitative dpdv al opticii si constructiei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti trebe' bre multi gigi, iti trebuie un net bun si un mozilla :rolleyes:

 

 

cand iesi bre de la scarbiciu? merem sa tragem niste fotografii la smaeb?

 

 

nu vin ma la smaeb :laugh:, mai bine fac altceva decat sa casc gura la gagici pe motoare si multi cocalari care-si fac poze pe motoare :D, asa ca zic PAS la smaeb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms Metal Heart, intru de mult timp pe cg il folosesc ca atare.

Da, cel 70-300 cu vr il vreau. nici nu m`am gandit la varianta simpla.

Mesaj completat

Apropos, am citit undeva ca 18-200 la maxim adica 200 e mai mic decat 55-200 la maxim,

Deci ca si calitate cade 18-200, ma gandeam la 16-85 si 55-200 sau un fix de 50 1.8

Acum intrebare , isi merita banii adica 1300-1400 lei 16-85?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici http://www.csvd.ro/panoblog/archives/ am vazut "profi" facute si afisate poze 360°. Omu care lucreaza pe siteul ala este fratele unui fost coleg de lucru... incerc sa aflu ce softuri sint necesare.

Mesaj completat

gata fratilor am gasit unu mic, free si rapid:

 

http://www.wpanorama.com/wpanorama.php?r=1272043212

 

direct download: http://www.wpanorama.com/download/wpanorama.zip

 

Dupa instalare din primul meniu dati load image si incarcati imaginea lu domnu veics pe care ati salvat-o in prealabil undeva... pe desktop de exemplu. Apoi maximizati imaginea si miscati-o cu mouse-dung-ul :laugh:

Mesaj completat

 

 

Ah... si sa debifati scroll din ecranul programului ca sa nu se mai miste singura imaginea! :rolleyes:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biraidaritzo, mai taie mama din culori, saturation-ul ala te rupe la ochi.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:

Promit. N-am mai facut poze de hă hă hăăăăăăăăă, dar promit ca revin in forta cu partaietoarea mea si-am sa incerc "to the be the best!"

Editat de Biraid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum intrebare , isi merita banii adica 1300-1400 lei 16-85?

 

Am mai spus, as prefera 24-120 f3.5-5.6 VR de banii aia. Poate ai noroc si gasesti unul in bugetul tau. Din ce am citit pe net, zice-se despre 16-85 ca sta prost la capitolul constructie, intra praf in el. Pe de alta parte, asta nu-i neaparat o regula, din ce imi amintesc, e cineva pe aici cu asa ceva si nu am vazut sa se planga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspunsul e pe masura avatarului? :laugh:)))

Al ei sau al meu? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca is un pic prea saturate :rolleyes:

 

Eu m-am plictisit putin azi, asa ca am zis sa "merg" putin prin aer:

 

4548430111_c4aa81f61b.jpg

 

Imi place efectul dat de diferenta de profunzime.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca is un pic prea saturate :rolleyes:

 

Acum le-am deschis si eu eu pe monitorul de la munca, si se vede diferenta. Pe laptop acasa se vad ok. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iara mincati mai litere? :D

 

zaelu! Ok? da, cu minuscula... :peace:

 

 

Asa...

 

Fain... fara distorsiuni... dar mic frameul in care apare... monitaurul meu e mare si gigilicea aia de ferestruica e tare mica. Un mod de a-l face full screen exista? sau de a-l folosi offline?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iara mincati mai litere? :P

 

zaelu! Ok? da, cu minuscula...

 

 

Asa...

 

Fain... fara distorsiuni... dar mic frameul in care apare... monitaurul meu e mare si gigilicea aia de ferestruica e tare mica. Un mod de a-l face full screen exista? sau de a-l folosi offline?

 

da ma, zale :P (eu glumesc, faceam intentionat, doar ti-am zis, am dat bacul la latina :peace:))

pai abia am gasit soft-ul si am facut treaba asta la munca pe fuga, probabil merge sa faci treaba asta :D, doar ca n-am avut timp sa ma joc cu el ca eram la munca si acum is obosit, zilele astea poate poate :)

Editat de veics
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...