Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam de o saptamana am inceput sa ma joc cu photoshop CS 3! Daca cineva ma poate ajuta cu un manual in format electonic de invatat photoshop, voi ramane indatorat! Daca este si in romana ...este mult mai bine...ca la varsta mea mai greu cu engleza! Astept un PM de la cei ce vor sa ma ajute! Multumesc!

Iata ce a iesit din aceasta joaca !

 

Ultimile doua sunt finitele ...ca sa spun asa !

Editat de batranu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cat costa un 70-300

Depinde pentru ce iti trebuie un 70-300.

Daca vrei penrtu pesaje si cadre statice gasesti si la 6.3 mil (tamron)

Daca vrei pentru subiecte in miscare pt nikon e 14.5 mil si pt canon cred ca vre-o 17 sau 18 mil (care au stabilizator de imagine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am glumit si pentru asta ma confunzi? ai fost profund nostima cu intrebarea...aia a fost reactia mea. atat! asadar, pe viitor, numele meu pe acest forum este gunix si nu altul! si pentru ca m-ai confundat nu o sa spun nimic de pozele tale :friends: aaa, si din cate am observat, nenea kruppp e..nene, masculin, io is la feminin, doar ca nu apare la profil... poate o sa modifice candva cineva.

Editat de gunix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brusc tu si krupp aveti acelasi nr de telefon si adresa de mail...off doamne ce ti-e si cu internetul asta. oricum nu ma intereseaza!

macar de ai fi spus ceva constructiv legat de pozele mele...

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie prima poza mi se pare cea mai ok, dar celelalte sunt prea aglomerate si sunt o gramada de chestii care imi distrag atentia.

 

In ultimele doua poze imi este greu sa-mi dau seama care este subiectul... apusul soarelui sau gheata? :friends:

Editat de Ekosekthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da elena. super pozele:D dar vreau si yo un aparat sau card....... card. un SD.

 

--- Mesaj completat în 26 Jan 2008 23:51 -------------
p.s. pt cine nu stie .. aparatul meu .... nou, doar 1.000 poze a cazut in ulei de gatit:d inca merge foarte bine, are doar o pata de ulei pe ecran .. si mi s'a dus cardul. si am niste poze de facut maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da elena. super pozele:D dar vreau si yo un aparat sau card....... card. un SD.

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Jan 2008 23:51 -------------</small><br/>p.s. pt cine nu stie .. aparatul meu .... nou, doar 1.000 poze a cazut in ulei de gatit:d inca merge foarte bine, are doar o pata de ulei pe ecran .. si mi s'a dus cardul. si am niste poze de facut maine.

pot sa te ajut eu cu un card sd de 1Gb

da-mi maine un tel si vedem cum facem 0744.98.35.54

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie prima poza mi se pare cea mai ok, dar celelalte sunt prea aglomerate si sunt o gramada de chestii care imi distrag atentia.

 

In ultimele doua poze imi este greu sa-mi dau seama care este subiectul... apusul soarelui sau gheata? :friends:

 

Hmm da e si asta adevarat, e putin aglomerat :friends: Dar vezi in ultimele am vrut sa subliniez gheata in lumina soarelui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A treia fotografie imi pare cea mai reusita, datorita combinatiei de penumbra si transluciditate.

Chiar imi place. Bravo.

 

Hmm parerile sunt impartite din cate vad. :friends: Mie a doua imi place, pentru arata f frumos acel cub de gheata in imaginea mea...da na...eu sunt eu si voi din exterior vedeti altfel :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze facute azi:

Am citit tot topicul asta in vreo 4 zile si chiar am salvat cateva poze!Iar parerea mea despre pozele tale e ca rama strica tot, daca ai putea sa o faci mai subtire sau sa o elimini si semnatura sa ramana pe poza simpla!

Am facut si eu o poza la semineu aseara din plictiseala, asa-i ca-i nasoala?

Apropo daca am deranjat asta e, fac si eu ca oaia "ma scap in lapte din cand in cand!" :friends:

post-25613-1201428325_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar vezi in ultimele am vrut sa subliniez gheata in lumina soarelui..

Sunt momente in care ti se pare frumos ce vezi dar nu la fel dupa ce pozezi. Si cred ca cel mai bun lucru pe care il poti face in astfel de situatii e sa dai aparatu unuia care nu se pricepe si ai sa vezi ce el va reusii acea poza pentru ca nu se gandeste la reguli.

 

Tin minte ca acum vre-o 2 ani ma plimbam cu prietena prin parc sa fac niste poze si inainte sa plec acasa mi-a zis: da aparatu. O singura poza a facut, la o frunza. cand ama ajuns acasa mi-am dat seama ca ale mele erau prea dupa reguli si sincura care mi-a placut a fost cea cu frunza.

Bineinteles ca de atunci nu i-am mai dat aparatu :friends:

 

Ca tot e vorba despre apusuri pun si eu niste poze...

 

parangskyap4.th.jpg arenakt8.th.jpg

 

Si seria mea preferata care cred ca o sa o continui cat traiesc: Cer apocaliptic

 

sunsetwd2.th.jpg skyredxc8.th.jpg skyrediq4.th.jpg skyred0fp5.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...